SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Aisling

Kayıtlı Üye
Hiç film ya da dizilerden etkilenip başladığınız bir kitap oldu mu? Dark dizisinde "Zamanda yolculuk" kitabı çok vurgulanıyor örneğin. Veya güncelde yani şuan okuduğunuz bir kitap var mı ? Neler okuyorsunuz ? Daha çok hangi tür seviyorsunuz ?

bilim kurgu dizilerine merak saldığımda, kitaplarada şöyle bir bakayım dedim, gidip geçen hafta evrenin ötesinde serisini sipariş etmiştim, üçüncü kitaptayım ve bitmesin diye mücadele ediyorum kendimle, bitince ağlayacağım biliyorum
bilim kurgu, gizem ve bir tutam da aşk olsun dersen öneririm :)

blessedwithlove

Kayıtlı Üye
Hiç film ya da dizilerden etkilenip başladığınız bir kitap oldu mu? Dark dizisinde "Zamanda yolculuk" kitabı çok vurgulanıyor örneğin. Veya güncelde yani şuan okuduğunuz bir kitap var mı ? Neler okuyorsunuz ? Daha çok hangi tür seviyorsunuz ?
Merhabalar dizide H.G Wells'in (Kendisi bilim kurgunun babası diye geçer. Zaman makinesiyle ilgili ilk kitabı yazmıştır. Tabii çok detaylı bir kitap değil daha çok zamanla insanların kaybettiği etik vurgulanmış.) '' Zaman Makinesi'' adılı kitabın esinlenilmiş. Onun haricinde Zaman Çarkı serisini henüz okumadım ama ününü çok duydum meraklısına duyulur. Asimov'un Vakıf serisi de çok ünlüdür bu alanda.

Genelde Osho okurum ben şu anda Carl Jung'ın ''Ruh'' adlı kitabını okuyorum. Peki ya siz?

Ü

Üye silindi 70925

Ben şu an "Felsefe dergisi" okuyorum bir de "Kısa Dünya Tarihi" Ali Çimen'e ait.

Kazuo Ishiguro'ya ait "Gömülü Dev" ve bir de Samiha Ayverdi'nin kitaplarını öneririm. Kendisinin mükemmel bir üslubu var. Akıcı sevenler için ağır gelebilir belki çünkü ağırlıklı osmanlıca kelimeler içeriyor. Ama ben seviyorum. Bana çok ayrı bir tat yaşatıyor okurken.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 1738
Turşu kurmak için yeşil domates toplayım dedim. Bir domatesin içine cin kaçmış sanırım ( cin metoforu espiri olarak kullanılmıştır) ?

Bende diyorum neden benim domateslerim, salatalıklarım böyle neyseki yanlız değilmişim. :) Organik yetişen ürünler böyle oluyor sanırım. Bilen biliyor bilmeyen de torna tesviyeden çıkanları yemeye devam ediyor. :)

Son düzenleme:

Dracolia

Moderator
Şekli düzgün olsun diye genetiğini muhtemelen değiştirdikleri veyahut ilaçladıkları için çoğu meyve sebzenin orijinali şuan markette gördüğümüz gibi değil sanırım. Çekirdeğini kaybeden muzlar gibi mesela

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Aynen ata tohumlarını kullanıyorum tüm sebzeler değişik şekiller de ve büyük boyutta oluyor. Hele tohumluk olarak bıraktıklarım dev boyutlara ulaşıyor fotoğraflarını atayım onlarında şaşırırsınız steroid yüklenmiş gibiler ☺️

Anosia

Kayıtlı Üye
(Bunun için ayrı bir konu açmak istemedim, o yüzden buraya yazıyorum)
Diyelim ki rüyanızda birini gördünüz. Bu gördüğünüz kişi sizin zamanında çok yakın arkadaşınız olmuş ama durup dururken size sırtını dönmüş, üstüne etrafınızdaki insanları da dolduruşa getirip onların da sizden uzaklaşmasını sağlamış, arkanızdan da demedik laf bırakmamış. Bu kişiyle de yaklaşık son 5 senedir de konuşmuyorsunuz, görüşmüyorsunuz. Rüyanızda da bu kişiyle eskisi gibi olduğunuzu, gülüp eğlendiğinizi görüyorsunuz. Ne anlama gelir bu? Sabahtan beri bakınıyorum sağa sola ama dişe dokunur bir cevap çıkmadı karşıma, belki bir bilen çıkar diye buraya yazayım dedim. ?

İbisu

Kayıtlı Üye
(Bunun için ayrı bir konu açmak istemedim, o yüzden buraya yazıyorum)
Diyelim ki rüyanızda birini gördünüz. Bu gördüğünüz kişi sizin zamanında çok yakın arkadaşınız olmuş ama durup dururken size sırtını dönmüş, üstüne etrafınızdaki insanları da dolduruşa getirip onların da sizden uzaklaşmasını sağlamış, arkanızdan da demedik laf bırakmamış. Bu kişiyle de yaklaşık son 5 senedir de konuşmuyorsunuz, görüşmüyorsunuz. Rüyanızda da bu kişiyle eskisi gibi olduğunuzu, gülüp eğlendiğinizi görüyorsunuz. Ne anlama gelir bu? Sabahtan beri bakınıyorum sağa sola ama dişe dokunur bir cevap çıkmadı karşıma, belki bir bilen çıkar diye buraya yazayım dedim. ?
Aniden gitmesi gibi sebepler içinizde kalmasına bu da rüyanızda çıkmasına sebebiyet vermiş olabilir.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Bilinçaltınızın sizinle olan hesaplaşması diyebiliriz. Söyleyemedikleriniz, içimizde kalanlar ve eksiklik beraberinde tamamlamamışlık hissi rüyalarda ortaya çıkıyor