SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Darkon

Kayıtlı Üye
Site de rapor et bölümü var, kuralar belli herkesin okuması yazması var. Sonra keşke demek de aşırı komik geliyor bana.
Hayır özel mesajları kontrol ettim de. İnsanların gerçekten bilerek göz göre göre lades olmalarına şaşırdım. Dedim garip bir açlık içindeler galiba. Yoksa gerizekalı olmak lazım.
Aynısını dedim evet "yakacaksınız herkesi, hatta yaktınız bile" diye...

"ben senim sen de ben" tadında şeyler yazmış. Zaten bir de anında öğrencisi yapıyor. 😃 Demeyeyim dedim de bu kadar kolay kapılmak için bayağı bir saf olmak lazım. Demek zihinsel, duygusal çok boşlukta kişi var bu da üzücü... Yaşları çok küçük olabilir diye de düşündüm. Bir ihtimal.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Site de rapor et bölümü var, kuralar belli herkesin okuması yazması var. Sonra keşke demek de aşırı komik geliyor bana.
Hayır özel mesajları kontrol ettim de. İnsanların gerçekten bilerek göz göre göre lades olmalarına şaşırdım. Dedim garip bir açlık içindeler galiba. Yoksa gerizekalı olmak lazım.
Yine de insanları kırmayalım bence zekasına yönelik laflar ederek. Şimdi astrolojik bir şey yazacaktım olayı yumuşatmak ve insanlara kötü hissettirmemek için ama sonra zaten bu konulara aşırı ilgi gösterip normal hayatın somut konularını tamamen görmezden geldikleri için böyle olduğunu düşünüp vazgeçtim. Şahsen bu olay ifşa edilmeden önce de kendi içimde buna benzer konuların rahatsızlığını yaşıyordum. Bir yerde bu tür şeylere aşırı ilgi gösteren 15 yaşında bir kızın psikoz yaşadığını falan okumuştum. Zaten sosyal medyada 7/24 her şeyden spiritüel anlam çıkaran insanlar var. Bakıyorsun bir kadın aylardır konuşmadığı adamın, enerjisi ile kendisini rahat bırakmadığını ve sürekli kendisini düşündüğünü zannediyor ve her gün yapılan kolektif açılımları okuyor. Belki de takıntılısın dediğinde asla kabul etmiyor, etse en azından psikolojik bir destek alır. Bilmiyorum belki konudan çok alakasız gibi görünüyor ama bence değil. Neye inandığı veya ne hedefi olduğu önemli değil insanın ama kurtuluşu tek bir inanç sistemi, insan ya da tek bir işte aramak sağlıklı değil.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ben zekalarına laf etmedim yazdığımı dikkatli okuyunuz. Gerizekalı olmak lazım dedim. Öyle olmayacaklarını düşündüğüm için bir açlık hissi olabilir diye yorumladım.
Olayı da yumuşatmaya gerek yok. Bu kadar iğrençleşerek formumu alet etmeleri konusunda da yumuşamayacağım.

konu bu arada çok somut, süptil hiç bir şey yok. En ilkel hali ile kadın erkek ilişkilerine dayalı.

en Baya tanışma sitelerinden hiç bir farkı yok muhabbetlerin. Gizlimabet anlayışı yaklaşımı, ilim vs ile sıfır ilgisi var.

Özel hayata müdahale diye şikayet olmadıkça dm okumam.

normalde de aşırı sakin biriyim. Okuduklarımı inanılmaz. Yani mağdur edebiyatı da bile komik geldi açıkçası. ki hepsini okumadım. Değmez çünkü.

SoldierO

Kayıtlı Üye
Bilgi kirliliği, Türkçe kaynak yoksunluğu, insanımızın merak, hemen her şey olsun , duygusal zayıflığı , iki atıp tutana hayranlık duyması, buraya daha çok şey eklenir. Maalesef çok çabuk kandırılıyorlar. Kişisel bilgilerinizi , fotoğraflarınızı, sesinizi kimseyle paylaşmayın. İnancınız doğrultusunda korunma uygulamaları yapın.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Ben zekalarına laf etmedim yazdığımı dikkatli okuyunuz. Gerizekalı olmak lazım dedim. Öyle olmayacaklarını düşündüğüm için bir açlık hissi olabilir diye yorumladım.
Olayı da yumuşatmaya gerek yok. Bu kadar iğrençleşerek formumu alet etmeleri konusunda da yumuşamayacağım.

konu bu arada çok somut, süptil hiç bir şey yok. En ilkel hali ile kadın erkek ilişkilerine dayalı.

en Baya tanışma sitelerinden hiç bir farkı yok muhabbetlerin. Gizlimabet anlayışı yaklaşımı, ilim vs ile sıfır ilgisi var.

Özel hayata müdahale diye şikayet olmadıkça dm okumam.

normalde de aşırı sakin biriyim. Okuduklarımı inanılmaz. Yani mağdur edebiyatı da bile komik geldi açıkçası. ki hepsini okumadım. Değmez çünkü.
Mağdur edebiyatı olsun diye söylemiyorum. Zaten o konuyu da ilk gördüğümde yazdığım şey bu bilgilerin paylaşılmasının yasak olduğuydu ki sürekli bir kural ihlali görürsem bildiriyorum ben. (Yanlış yere açılan konu, kişisel hesap paylaşımı vb.) Sadece fikrimi söyledim bence diyerek çünkü bu insanların psikolojik bir desteğe ihtiyaç duyduğunu düşündüm anlamsız şeyler yazan bir adamdan etkilendikleri için. Ha siz yazılan DM'ler için diyorsanız mağdur edebiyatını bilemem ben kırpılmış mesajlar gördüm yalnızca. Sakin olduğunuzun da farkındayım sadece fikrimi paylaştım. Agresif bir insan olduğunuzu düşünsem bence böyle demezdim zaten görmezden gelirdim. Ofansif davrandığımı hissettiyseniz üzgünüm.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Bilgi kirliliği, Türkçe kaynak yoksunluğu, insanımızın merak, hemen her şey olsun , duygusal zayıflığı , iki atıp tutana hayranlık duyması, buraya daha çok şey eklenir. Maalesef çok çabuk kandırılıyorlar. Kişisel bilgilerinizi , fotoğraflarınızı, sesinizi kimseyle paylaşmayın. İnancınız doğrultusunda korunma uygulamaları yapın.
Hızlı olsun istiyorlar bir şeyler ama bilgiye ulaşma çabası da yok kimsede. Kulaktan dolma öylesine şeylere inanıyor insanlar. Ben Müslüman bazı arkadaşlarıma eski sevgililerini döndürmek için bir kaö gece belirli sayıdaokudukları şeylerin büyü olduğunu bile anlatamadım. En son gördüğümde (sosyal medya adı vermek yasak mi bilmiyorum o yüzden yazmayacağım platformun adını) anne adınızı ve adınızı verin sizin için dua edeyim diyen birinin paylaşımının altına yazmıştı gerçekten adını ve anne adını.

SoldierO

Kayıtlı Üye
Hızlı olsun istiyorlar bir şeyler ama bilgiye ulaşma çabası da yok kimsede. Kulaktan dolma öylesine şeylere inanıyor insanlar. Ben Müslüman bazı arkadaşlarıma eski sevgililerini döndürmek için bir kaö gece belirli sayıdaokudukları şeylerin büyü olduğunu bile anlatamadım. En son gördüğümde (sosyal medya adı vermek yasak mi bilmiyorum o yüzden yazmayacağım platformun adını) anne adınızı ve adınızı verin sizin için dua edeyim diyen birinin paylaşımının altına yazmıştı gerçekten adını ve anne adını.
Sonra sizde büyü var sizde musallat var o var bu var ver 5 bin ver 10 bin badeciler var bi de tüm sülaleyi elden geçiriyorlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hayır size demedim şahsi olarak ya da direk size yazılmış hiç bir cümlem yok. Dmler için diyorum.
Mesajlar üzerine ciddi psikolojik analizler yapılabilir.

buna benzer bir durun ilk kez de yaşanmıyor. Son kez de yaşanmayacak.

ne kadar anlatalım ne kadar ne kadar uyaralım değişmeyecek.

insanlar bir arayış içinde duygusal olarak. Lakin burası onun yeri değil.

bir sürü sosyal paylaşım sitesi var. Git kendine eş mi arıyorsun aşk mı arıyorsun başka bir şey mi arıyorsun bunu orada yap. Nerde neyi nasıl yapacağımızı ayırmak lazım.
Etik değerleri geliştirmek lazım.

etik değerlere uygun hareket etmeyen insanlardan uzak durmak lazım.

zor değil hayır demek.

bu arada kaşıklıklı konuştuğumuz İçin size söylüyorum anlaşılmaz tekrar belirteyim yanlış anlaşılmaz.

anne kızlık soy adını veren var ya düşünün. Hayır hangi mantıkla tüm bilgilerinizi paylaşıyorsunuz.

hata elbette insan İçin ama bir kaç saniye düşününmek yeterli. Hele ki aynı şeyi tekrar etmeleri hata olduğunu bile bile devam etmeleri.

kurban rölü üstlenmek için sanırım.

Sonra sizde büyü var sizde musallat var o var bu var ver 5 bin ver 10 bin badeciler var bi de tüm sülaleyi elden geçiriyorlar.
Konu para olsa neyse para bulunur, borç ödenir.
Saçma isteklerle tehditler başlıyor.
Kötü niyetli insanlar bitmez. O yüzden ilk önce kendimizi korumayı öğrenmemiz gerekir.

Alex06

Kayıtlı Üye
Birinin demesine gerek bile yok herkes en ufacık problem yaşadığında büyü ya da musallat olduğunu düşünüyor.
İnsan olduğunu kötü hissedebilecegini hayata doğru pencereden bakmıyor olabileceğini aklına bile getirmiyor. Sorunun kaynağını dışarıda arayınca hata yapma ihtimali de artıyor.
Sonra birileri gel büyü bozalim gel şunu yapalım deyince de inanıyor.

Darkon

Kayıtlı Üye
@URUMHAMATAHAYİL konu içine yazdığımız mesajları sonradan editleme özelliği de mi gitmiş? Benim işime yarıyordu yanlış yazınca düzeltiyordum.

SoldierO

Kayıtlı Üye
İnsanlar kendi irade eksikliğini büyüye yormayı bıraktığı zaman bende yorum yapmaya hevesleneceğim.
Sana heves kırma büyüsü yapmışlar.
hemen bozalım kardeşim fiyatlarımız çok makul hatta sen yabancı değilsin sana bi de Koreli kandırma büyüsü hediye edelim.

@URUMHAMATAHAYİL dilimde tüy bitti korunun derken herkese.
Birinin demesine gerek bile yok herkes en ufacık problem yaşadığında büyü ya da musallat olduğunu düşünüyor.
İnsan olduğunu kötü hissedebilecegini hayata doğru pencereden bakmıyor olabileceğini aklına bile getirmiyor. Sorunun kaynağını dışarıda arayınca hata yapma ihtimali de artıyor.
Sonra birileri gel büyü bozalim gel şunu yapalım deyince de inanıyor.
Cehalet olarak değilde baska bisey olarak görüyorum aslında neyse dilim varmıyor. Normalde tv izlemem. Bir kaç kez bu sabah programlarında yaşanan olayları gördüm haberlerde istismar olaylarını daha önce de bi havas forumunda da baya para kaptıran birisi vardı. Güzide bir şehrimizde badeci bir hoca çıktı bi dönem. Her hıyarım var diyene tuzla koşuyor millet.

star53

Kayıtlı Üye
Millet bir şeylere kanmak istiyor ya, o içlerindeki boşluğu böyle giderebileceklerini sanıyorlar. Çok üzücü bir durum. Aslında bu olayların temelinde her zamanki gibi bilinçsel bir zayıflık var. Doğru düzgün eğitim yok, yönlendirmeler çıkar üzerine, bireyler ne yapacağından bihaber... Liste uzuyor da, kimse bu durumlar hakkında nasıl bir farkındalık kazandırılacağını düşünmüyor, veya nasıl otofarkındalık geliştireceğini. Ülkede herkes "kimin eli kimin cebinde" oyunu oynuyor resmen. Kusura bakmayın gündemleri görünce kendimi tutamıyorum :(