SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Sirius MaveRa

Kayıtlı Üye
Mevcut durum Güneş Doğana kadar.Güneş doğduğu vakit takla atacaklar.Attıkları takla ile Hakikatlerinin farkına varıp Teslimiyet gösterecekler..Göstermeyenler ise; gazap ordusunun vazifesini yerine getirmesi ile sistemden atılacaklar.İnşALLAH

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Küçücük çocukların elinde silahla savaşa giderek kanıyla kurtardığı bir ülkede o ülkenin kanunlarına, milli değerlerine saygı göstermeden ve kurallarına entegre olmadan yaşayan insanları bu ülkenin içinde istememek ırkçılık olarak adlandırılıyor. Bu da zoruma gidiyor. Atam ne ileri görüşlü bir insanmış ki bu günleri öngörüp gençliğe hitabeyi yazmış. Onun ileri görüşlülüğüne güvenerek, "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır" sözüne de binaen bu ülke için çabalamaya devam edeceğim. Bir çocuk sahibi olur muyum sanmam ama bizden bir önceki kuşağın aksine ben bizden bir sonraki kuşağa özgür, adil bir ülke teslim etmek istiyorum. Umarım bizden sonraki nesiller çok daha uygarca yaşar. Ömrüm yeterse belki yaşlandığımda sporda, sanatta ve bilimde önde gelen türk gençlerini görürüm. Atamın dediği gibi "Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır." Ben de umudumu yitirmeyeceğim.

acid

Kayıtlı Üye
Merhbalar.
Adalet'li misiniz?
Olsa idiniz...Arayış hal üzere; kendi kendinizi cezalandırıp,kendinizde aramanız gerekirken,iç dış BIR iken...
Hayr ola...
İnsan kendine adil olamayınca da olmuyormuş... Kendine adil olmadan evrenden bulmak zor zanaat.. Sorun zaten kendimizi fazla cezalandırmamızda. Hep cezalandırmamız gerektiği yargılarıyla dolduruyoruz içimizi. Halbuki iyiyi kendimize vermezsek, adaleti yalnızca cezada ararsak bunun hikmeti nerede?

Sirius MaveRa

Kayıtlı Üye
İnsan kendine adil olamayınca da olmuyormuş... Kendine adil olmadan evrenden bulmak zor zanaat.. Sorun zaten kendimizi fazla cezalandırmamızda. Hep cezalandırmamız gerektiği yargılarıyla dolduruyoruz içimizi. Halbuki iyiyi kendimize vermezsek, adaleti yalnızca cezada ararsak bunun hikmeti nerede?
Ceza...Mükafat
Açılması gereken başka ne ola...

acid

Kayıtlı Üye
Bazı coğrafyalar insana adalet diye sadece cezayı öğretir. Ya kurbansındır ya suçlu. Hak etmek sadece ceza için derler. Çok eski bir cümle gelir aklıma hep: Kendini çok kırbaçlıyorsun...

Daha fazla acı çekmek için yaşatılırız. Ve başka bir şey öğrenmek tevellüt arttıkça daha zor hale gelir. Kısır döngü içinde daima üzüntüyü çağırırız. Çünkü bildiğimiz başka bir şey de yoktur.

En çok kendine haksızlık yapar insan bu yüzden...

Sirius MaveRa

Kayıtlı Üye
Bazı coğrafyalar insana adalet diye sadece cezayı öğretir. Ya kurbansındır ya suçlu. Hak etmek sadece ceza için derler. Çok eski bir cümle gelir aklıma hep: Kendini çok kırbaçlıyorsun...

Daha fazla acı çekmek için yaşatılırız. Ve başka bir şey öğrenmek tevellüt arttıkça daha zor hale gelir. Kısır döngü içinde daima üzüntüyü çağırırız. Çünkü bildiğimiz başka bir şey de yoktur.

En çok kendine haksızlık yapar insan bu yüzden...
2=1
Bu kadar basit bir kural...

Ori

Kayıtlı Üye
Geçmiş olsun artık galiba ülkede bir tek ben başvurmuyorum buna. Ülkede gündem olmuş twitter'da mesela :D
Sağlık olsun. Zaten hayırlısı bu oldu sanırım. Yani öyle umuyorum. Geçen sene başvurulmuştu. Sende başvursaydın. :D