SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 58480

Yazdıklarınıza hitaben aklıma geçen gördüğüm resimler geldi.
Şeytan azapta...
Ekli dosyayı görüntüle 1602
Trump dahil bu tarz düşünce yapısına sahip insanların muhakkak ki yatacak yerleri yoktur. Toprak kabul etmez.

Acı ama gerçek.

İslam süt kardeşlerin bile evlenmesini ayetle yasaklıyor halbuki. Aynı anneden emmiş kişileri kardeş kabul ediyor.

Ama biz bunu İsviçre kanununu kabul ederek attık bir kenara. Süt kardeşlerin evlenmesini kanun ile onayladık. Zaten adım adım tırmanacak olan usulsüzlük böylece hissettirmeden kapımızdan girmiş oldu.

Yazık vallahi billahi yazık. Önü alınamayacak yerlere gidiyor. Escinsel evlilikler yasallaștırılıyor. VS. Çok fazla faaliyet yürütüyorlar toplumun ve çocukların yaşam alanını bulandırmak için. Tabiatta karşılığı olmayan kısır evlilikler çocuk evlat edinme ile yoluna sokulmaya çalışılıyor. Vallahi yazık.

Biri onlara anlatsın : çocuklar onlara ne söylediğine değil, senin ne olduğuna bakarlar. Öğrenme hal ile hallenerek olur çocuklar için.

Yok efendim biz onu serbest yetiştirelim kendisi karar versinmiș. Vallahi senden beter olur haberin yok.

Buna dindar görünümlü kişileri de katıyorum Nefertiti.

Neticede Allah kendi sözleri olan kuranı koruyacağının sözünü veriyor; İslamı değil. İslamın durumu da ortada. Allahtan ana kaynak koruma altında. ?‍♂️

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 70925

Aynen öyle ? İslam'da da zaten aşırıya gidenlerden olma der. Bir örnek vermek gerekirse Kur'anda cömertlik, yardımseverlik övülür. Cimri olma denir. Ama aynı zamanda büsbütün de onu açıp israf etme, kınanmışlardan olursun der. Bir denge gözetilmesi gerektiğini ifade eder. Zaten insan ne zaman bu dengeyi şaşırsa o yüzden başına bir şeyler geliyor.

Manşetler tövbe çektirdi resmen ?

Aklıma lanet olası bir anım geldi yine ? Üniversitede sınıfımızda bir çocuk vardı. Onunla tartışmıştım. Kadınların çalışmasına ve okumasına karşıydı. Bölümüm ilahiyat degildi bu arada ama kendisi dini bir grubun içindeydi. Tarikatta diyemiyorum çünkü tarikatlara çok karşı olduğunu söylüyordu. Kadınlarla ilgili düşünceleri çok sinirlerimi bozmuştu. Laftan anlamıyordu. Dayandırdığı şeyler de bir ton rivayetti. Şimdi detaya insem inanın siz bile utanırsınız bu düşünce kalıbından ki beni verem etmişti. ?

Ü

Üye silindi 70925

Sabit fikirliydi. Kendisi ve grubundan başka doğrusu yoktu onun için. Hatta Mevlana'yı bile beğenmiyordu. Detaya inmek istemememin sebebi gösterdiği yazılar ve fikirleri beni utandırmıştı. Burada iyice açsam eminim bir çok kadının da sinirleri bozulur. ☹

Ü

Üye silindi 70925

İspanya'daki resimlere yapılan restorasyon çalışmaları ?‍♀️

rest1.jpg

Resmi restore etmek için yapılan iki girişim sonucu, “Meryem’in günahsız gebeliği” tablosu tanınmaz hale geldi.(Murillo'nun orijinal tablosu)

rest2.jpg

2012 yılında, kilise cemaatinden yaşlı biri, Zaragoza yakınlarındaki yerel kilisede İsa Mesih’in değerli bir freskini restore etmeye çalıştı.

rest3.jpg
Restorasyon girişiminden önce ve sonra St George. C: Artus Restauracion Patrimonio

Geçtiğimiz yıl Navarre’daki bir kilisede 16. yüzyıldan kalma bir St George heykeli de bir restorasyon çalışmasından sonra halkın dikkatini çekti.

Şu anda İspanya’da, gerekli becerileri olmasa bile insanların sanat eserlerini restore etmesini yasaklayan bir yasa yok. Alıntı: Arkeofili

Sondaki de fena olmuş ? Zaten "vandalizm" olarak adlandırmışlar.

İbisu

Kayıtlı Üye
İspanya'daki resimlere yapılan restorasyon çalışmaları ?‍♀️

Ekli dosyayı görüntüle 1607

Resmi restore etmek için yapılan iki girişim sonucu, “Meryem’in günahsız gebeliği” tablosu tanınmaz hale geldi.(Murillo'nun orijinal tablosu)

Ekli dosyayı görüntüle 1608

2012 yılında, kilise cemaatinden yaşlı biri, Zaragoza yakınlarındaki yerel kilisede İsa Mesih’in değerli bir freskini restore etmeye çalıştı.

Ekli dosyayı görüntüle 1609
Restorasyon girişiminden önce ve sonra St George. C: Artus Restauracion Patrimonio

Geçtiğimiz yıl Navarre’daki bir kilisede 16. yüzyıldan kalma bir St George heykeli de bir restorasyon çalışmasından sonra halkın dikkatini çekti.

Şu anda İspanya’da, gerekli becerileri olmasa bile insanların sanat eserlerini restore etmesini yasaklayan bir yasa yok. Alıntı: Arkeofili

Sondaki de fena olmuş ? Zaten "vandalizm" olarak adlandırmışlar.
hangileri gerçeği hangileri restorasyon anlamadım

Ü

Üye silindi 58480

Biri maymuna öbürleri de 3 harflilerin klasik çirkinliğine benzetilmiș. (tasvir yeteneği olan musallatli hastalar genelde bu tarz simalar çiziyorlar)

Kasıtlı bir algı operasyonu olarak görüyorum.

Çünkü önümüzdeki dönemde dinleri tamamen ortadan kaldırmaya yönelik bir trend başlatılacak.

Yavaş yavaș duyarsızlık dozu veriyorlar diyebiliriz.
Haberin orijinal kaynağını okudum. Orada bile aynı yorumu yapmışlar.

Once kadim bilgelikten gelen ilmi bağ kopartıldı. Sonra da ibadeti niye yaptığını anlamadan yapan bir nesil geldi şimdi de dinleri komple ortadan kaldırmaya yönelik bir çaba var.

Ü

Üye silindi 58480

Burda önemli olan 3 5 kişinin kendi imkanları ile düzeltme yapması değil, medyanın gücü üzerinden bunu global olarak servis etmenin gücü.

Aisling

Kayıtlı Üye
Biri maymuna öbürleri de 3 harflilerin klasik çirkinliğine benzetilmiș. (tasvir yeteneği olan musallatli hastalar genelde bu tarz simalar çiziyorlar)

Hey-yo yine ben,

Bu güzellik çirkinlik olayı sanki biraz... İnsan dna sına işlenmiş gibi. İnsan memeli türlerle daha iyi anlaşırken, onları sevimli bulurken, yılan gibi, kurbağa gibi, ya da ne bileyim böcekleri, sürüngenleri, akrepleri vs... sevimli bulmaz. Böyle zevkleri olanları tenzih ederim ama istisnalar kaideyi bozmuyor.
Bu tiksinti olayı varlıksal düzlemede yansıyor gibi. İnsan tiksinti dymasına engel olamıyor. Sanki tanrı özellikle koymuş bu tiksinti ya da korkuyla gelen sakınmayı bizlere. Meyletmeyelim diye. Allah tarafından içimize yerleştirildiğini düşünüyorum. Buna ne dersin merak ediyorum.
Bir de hakikatan, kendine en güzel değilim diyen insan bile normal ölçütlerde... güzeldir yani. Niye çirkinler ki.

Ü

Üye silindi 58480

Hey-yo yine ben,

Bu güzellik çirkinlik olayı sanki biraz... İnsan dna sına işlenmiş gibi. İnsan memeli türlerle daha iyi anlaşırken, onları sevimli bulurken, yılan gibi, kurbağa gibi, ya da ne bileyim böcekleri, sürüngenleri, akrepleri vs... sevimli bulmaz. Böyle zevkleri olanları tenzih ederim ama istisnalar kaideyi bozmuyor.
Bu tiksinti olayı varlıksal düzlemede yansıyor gibi. İnsan tiksinti dymasına engel olamıyor. Sanki tanrı özellikle koymuş bu tiksinti ya da korkuyla gelen sakınmayı bizlere. Meyletmeyelim diye. Allah tarafından içimize yerleştirildiğini düşünüyorum. Buna ne dersin merak ediyorum.
Bir de hakikatan, kendine en güzel değilim diyen insan bile normal ölçütlerde... güzeldir yani. Niye çirkinler ki.

Haklısın @Aisling

"Tiksinti" kelimesini kim nasıl tarif eder bilmiyorim. İçine duygu katılmış bir tabir gibi görünüyor ilk başta ;

Ama genel anlamı ile tiksinmek demek : kendi frekansının ters frekansını kabul etmek istememek, hatta tahayyül etmede zorlanmaktır. Kendi referansında sabit kaldıkça dıș referanslar bulanık haller yaşatabilir. Buna duygu katılmadıkça "aklım almıyor" olur. Duygu katılırsa "tiksinme" olur.

Neden herşeyi varlıklarla açıklıyorum?
Çünkü varlıklar, aklınıza gelecek herseyin ters frekanslısını telkin ederler. Net.

Bugun boșanmaların neredeyse tamamı eşlerin birbirinden ansızın sogumaları dolayısıyla oluyor. Bu soğumasın gece yatağa girerlenki adı yine tiksintidir. Eşler tensel olarak tiksinme yaşıyorlar birbirlerine.
Cinselligi bile başkasını tahayyül ederek yaşıyorlar. Bu bile beynin frekansını bozan ilk adımdır.

Mesela pislikten tiksiniriz, ama pislik içinde yaşayıp rahatsız olmayan insanlarlar var.
Güzel sözden hoşlanırız ama kronik șikayetciker ve durup dururken bozucu üslup gelistirenler var.

Kosulsuz sevgiden hoşlanırız ama bundan rahatsızlık duyup fitnecilik yapanlar var.

Herseyin ters frekanslısı ile beslenen bir canlı türü var. Bu canlıları inkar edenler zaten kendi içlerindeki varlıkların telkini yüzleşmeye korkuyorlar.

Devreden zıt duygular yaşayan insan kendi cini ile beraber yaşıyor demektir.

Madem ki parapsikoloji formuyuz bunu iyice anlamak gerek.

Cinleri anlamadan şeytani anlayamayız. Dinin realitesine giremeyiz. İç duygularımızı bizim yerimize kullanan ve beynimizi bazen ters frekanslı amelleri sevimli olarak kodlayan reel varlıkları farkedemeyiz.

Yaptıklarımız dolayısı ile kendimizi suçlarız ve bloklanma iner. İnsan blok ustene öyle bloklanabilecek bir varlık ki, intihar denen en ters frekansa bile geçer ve o frekanstan kurtaramayabilir kendini.

Vakalar ortada. İnsan arınmanın önemini anlamadan günaha bulașarak yaşıyor. Ama her günah, ters frekanslar alanında kalmanı ve bir zaman sonra varolușsal sevincini azar azar kilitleyen bir akıma seni çekiyor.

Bu da vesvese denen düşünce ve duygu bozukluğuna karşı direncini düşürüyor.

İntiharlar sırf bu yüzden arttı.

Ben bu aralar hiç iyi şeyler söylemiyorum çünkü akıl sagliklarimiz tamamen Allah'a emanet durumda. Allah ise belli kişileri şeytana yem yapacağını kendi söylüyor.

dünyalı

Kayıtlı Üye
Esasında benim tatilim de 5 yıllık ertelenmiş bir tatil ?

Onda bile kendimi tam anlamı ile gevșetemiyorum malesef.

Şeytan doldurur. Ben tetikte olması gereken bir mizaca sahibim ne yazık ki ?

Ara ara keyif aldığımı zannedecek kadar müsaade verdim kendime ama?

keyif almanın ötesinde bir tatil diliyorum senin için :)

Aisling

Kayıtlı Üye
Ben bu aralar hiç iyi şeyler söylemiyorum çünkü akıl sagliklarimiz tamamen Allah'a emanet durumda. Allah ise belli kişileri şeytana yem yapacağını kendi söylüyor.

hakikaten öyle, mümkünatı yok o akıl uçup gider o yaşanılan dehşetli şeylerle ama uçmuyor, bu bile allahın yardım etmesi, en azından öyle yorumlamak istiyorum, ama kendime biz buraya rahat etmeye gelmedik diye hatırlatıyorum, o söyledi, allah canlarınızı ve mallarınızı cennet karşılığı satın almıştır diye, onlarca insan olasılığının arasından bizler seçildik ve varlıkla taçlandırıldık, seçildik bir de üstüne müslüman olduk bir daha seçildik
biraz açık olmaz umarım afedersin ama bu şey gibi... herkes bebeklerin narin varlıklar olduğunu düşünür ama aslında onlar savaşçılardır tek bir yumurtalığa binlerce sperm akın eder o insan olasılıklarından biri, o binlercesinin arasından yalnızca biri yumurtalığa ulaşır ve orada kök salar gelişir ve bir "insan" olur. O, binlerce olasılığı eleyerek buraya gelebilmiştir. Orada anne rahmine düşebilmek için savaş vermiştir. Diğerlerini eleyerek "var olma" mücadelesini kazanmıştır. Anne rahmine düşebilen her varlık birer savaşçıdır. Dünyaya yalnızca savaşacak gücü olanlar gelebiliyor. Çünküsü yok, çünkü onlar değil biz olduk. Buraya gelebilmiş bir insanın ben savaşamam deme hakkı yok. Dünya hayatı ile içindekiler savaşçılar ligi. Allah, bu yüzden bu özel şeyleri "çocukları" zina ile kirletmeyin diyor.

belli kişilerin yem yapılması olayıyla kastettiğin aklıma şey diyen tipler geldi... hani benim "bir şeylerim" var diye kibre kapılan insanlar, hani sokakta köpeklerini gezdiren ama çevresindeki korkutup sindirmek için o köpekle övünüp, korkulmasının tadını çıkaranlar... yem bunlar gibiler mi, hiçbir şey senden olmayıp, başka varlıklardan kaynaklanıp kişinin kendini bir şey sanıp onların üzerlerinden kibirlenmesi, falcılık, büyücülük gibi... bu gibi tipler korkulmayı seveler, halbuki o köpekler sonunda dönüp seni ısıracaklar, başından beri boynunda tasma olan sensin...
yem olanlar, baştan beri buna istekli olanlardır belki, koskoca bir sözleşmeyi yakıyorsun sonsuzlukta tanrıyı görüp onunla olabilme hakkını

Ü

Üye silindi 56746

Bir anda gaza gelip ben kpss ye giricem demek ve başvuru tarihini kaçırdığını öğrenmek... Gaza gelişlerim bile zamansız ve yersiz ?‍♀️

• Beğendim
Tepkiler: Ori