SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 58480

Tünaydın,

Damla sakızlı lokum bi harikaymıș mutlaka deneyin ?

Kahve şekersiz ve acı. Okey ama Annem yine içine vanilya ve tarçın koymuş. Foto çekeyim bari.

Evde 7 dükkan süprüntüsü tütsüsü yakılıyor.
Anneme geldiler gene ?

IMG_20200703_105904.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 70925

Tünaydın,

Damla sakızlı lokum bi harikaymıș mutlaka deneyin ?

Kahve şekersiz ve acı. Okey ama Annem yine içine vanilya ve tarçın koymuş.
Afiyet şifa olsun. Damla sakızı çok güzeldir, bayılırım. ? Damla sakızlı türk kahvesi var tavsiye ederim.

Bir de tarçın metabolizmayı hızlandırıyor o yüzden kahveye konup içiliyor. Kan şekerini de dengeliyor. Tatlı yanında tüketilmesi doğru tercih ?

Ü

Üye silindi 58480

Annem refika diye bir aşçıyı izleye izleye beni kameramanı yapıp Youtube dünyasına girmeye hazırlanıyor.
Evlatlık muamelesi görüyorum refika izlenirken.

Dedim anne, dolunay var biraz sakin düşün. Ani karar alma. Retro var. YouTube seni bozar dedim.

Kanalıma hepiniz Hoșgeldiniz arkadaşlar, bugün sizlere sigara böreği nasıl yapılır... - diye konuşma pratiği yapmaya başladı kendi kendine. Sesini alistiriyor. ?

Ü

Üye silindi 58480

Daha bir kanalı yok, edit ten montajdan haberi yok, Kanalıma abone olursanız ailemizi genisletiriz ve daha fazla insanın bu pratik tariflerden faydalanmasina da destek olmuş olursunuz hem diyor.

Manipülasyona bak hele ?

Aisling

Kayıtlı Üye
Sorununuz vardır psikoloğa gidersiniz, biri öğrenirse "hayatta ne gördünüz ki ne derdiniz olsun" olur. "Her şeyi kafaya takmayın." derler de derler. Hani şu herbokolog muhabbeti vardı bilirsiniz bu da o biçim. Herkes her şeyi biliyor, herkes yargılayıp hükmü verip gönderiyor. Sen ben değilsin ama benim ne yaşadığımı nereden bilebilirsin? Hep bütün hayatı bilenler onlar, görmüş geçirmiş, onlara göre sen hiçbir şey bilmeyen bir ebleh.

Ü

Üye silindi 70925

Annem refika diye bir aşçıyı izleye izleye beni kameramanı yapıp Youtube dünyasına girmeye hazırlanıyor.
Evlatlık muamelesi görüyorum refika izlenirken.

Dedim anne, dolunay var biraz sakin düşün. Ani karar alma. Retro var. YouTube seni bozar dedim.

Kanalıma hepiniz Hoșgeldiniz arkadaşlar, bugün sizlere sigara böreği nasıl yapılır onu göstericem diye konuşma pratiği yapmaya başladı kendi kendine. Sesini alistiriyor. ?
Benim üniversiteden arkadaşlarımda yemek kanalı açtı. Herkes akın akın youtube'a...

Hatta artık Youtube'suz bir gelecek düşünemiyoruz. ? ?

Dracolia

Moderator
Youtube yasaklanınca ne olacak acaba?
Şu anda vaktimin önemli bir kısmı Youtube'a gidiyor, yasaklanınca boşluğa düşerim herhalde

Ü

Üye silindi 70925

Youtube yasaklanınca ne olacak acaba?
Şu anda vaktimin önemli bir kısmı Youtube'a gidiyor, yasaklanınca boşluğa düşerim herhalde
Zannetmiyorum kapansın. Öyle olursa vahşet olur, ayaklanma olur, dehşet olur. ☠

Olsa olsa denetleme, düzenleme getirilir. Sonuçta artık insanlar buradan para kazanıyor. Youtube kariyerini sürdürmek için okumaktan vazgeçmiş insanlar biliyorum. Kaldırılacağını zannetmiyorum. Yine de bakalım nasıl bir süreç geliyor ?

Ü

Üye silindi 58480

Youtube yasaklanabilir de.
Çünkü youtuberler git gide zıvanadan çıkmaya da başladılar. Devlet yön veremediği mecraları ya yasaklar ya da yanına çekmenin yolunu bulur. Çünkü insan kaynağına harici müdahale ettirmemek lazım gelir.

Beğeni butonları başta verdiğimiz sadaka gibiyken, birilerine servet bağışlamak haline geldi.

Takip butonu, kendi elimizle canavarlastırdığımız kişilerin takipçilerinin psikolojik gücü altında aciz hissettiğimiz bir karadelik haline geldi.

20 milyon izlenenlere bir bakın. İnsanlığınızdan utanacaksınız.

Devlet bir istatistik çıkaracak önce.
Bilir kişi kurulu oluşturacak.

Kaç youber var, kaçı Türk geleneklerine faydalı, kaçı zararlı, kaçı ne kadar insan kaynağı yönetiyor... Eğilimleri neler vs vs

Gelinen karar noktasında youtube bir dıș tehdit mecrası olarak taninmazsa kaldırılmaz.

Youtubu YouTube yapan biziz ve biz orayı ne kadar kirli bir şekilde kullanıyorsak, kurunun yanında yaş ta yanar yani.

Şu an bildiğim kadarı ile incememe altında. Birileri şu an milyonlar izlenen videoları izleyerek rapor hazırlıyorlar aralıksız olarak.

E milyonluk izlenen de bir barış ozcan bi de ruhi cenet var. Belki birileri onlara yaklaşmıştır.

Ama gerisi çok korkunç kışkırtma videoları vs yapıyorlar. Yabancı kanallar Türkçe dublaj ile yine sapkın videoları turkiyeye servis ediyorlar. Bunlar hep tartilacak. Umarım Youtube'suz kalmayız

Ori

Kayıtlı Üye
Sanki her şey düzgünmüş gibi youtubeye, twittere saldırılar başladı. Eyyy nektşfiliz! Tabi seni unutmadık.

Tecavüzler, tacizlerden parayla aklanırken kimsenin sesi yoktu. Çeşitli tecavüzlerin veya cinayetlerin aklanamaması ise şuan sosyal medya ve belli başlı kuruluşların çabasıyla olmuştur. Bu platformlar toplumu bozuyor algısı siyasi bir ağızdır. Toplumu bozan netflix veya bu tarz kuruluşlar değildir. Asıl toplumu bozan insanın yetişme tarzı, aile yapısı ve buna bağlı sebeplerdir. Bizim kültürümüzün içine edenler zaten belli başlı sesi çıkan güçlerdir. Bugün vay benim kültürüm nidaları atanlar Hasankeyf'i sular altına alan, dipsiz gölü kurutanlardır. Şova gerek yok. Devrin özeti güç ve paradır. Bunları elden bırakmamak için toplumu alışılmadık bir şekilde köle yapmaya çalışan sistem mevcuttur. Bu sistem sesi çıkanı ezmek üzerine kuruludur. Görende sanacak ki harbiden toplum bozuluyor diye yasaklar geliyor. Kemal Sunal'ın kürsüde dediği gibi ''bunlar bir takım uydurma laflardır''.

Ü

Üye silindi 70925

Çeşitli tecavüzlerin veya cinayetlerin aklanamaması ise şuan sosyal medya ve belli başlı kuruluşların çabasıyla olmuştur.
Bu da bir gerçek şimdi ?

Twitter'da hangi konuda büyük ses varsa ona göre belirlenen cezalar oldu ne yazık ki. Halbuki o kişi zaten cezayı kat kat hakediyor. İnsanların tepkisine göre bu işlerin yürümesi oldukça üzücü. Sosyal medyanın bu bakımdan iyi tarafları da var.

Ori

Kayıtlı Üye
Bu da bir gerçek şimdi ?

Twitter'da hangi konuda büyük ses varsa ona göre belirlenen cezalar oldu ne yazık ki. Halbuki o kişi zaten cezayı kat kat hakediyor. İnsanların tepkisine göre bu işlerin yürümesi oldukça üzücü. Sosyal medyanın bu bakımdan iyi tarafları da var.
Şöyle düşünelim. Ülkede cinnet, taciz, tecavüz, hırsızlık, fakirlik, intihar, kadın ve çocuk cinayetleri var. Hayvanlara eziyet, ölüm veya toplu katliamlarda var. Birkaç kuruluş dışında hangi haber kanalını bunların üzerinde sürekli durduğunu gördünüz? Ucundan servis edip veya hiç etmeyip üstüne örten medya, bu tip veya bir kesim için çıkar ilişkisi güden konuların halk tarafından kabulü için ter döküyor. Akılalır gibi değil. Bu sefer gelip toplum bozuluyor diyebiliyorlar. İnsanların belli güçler için her söyleneni savunup ve bu tarz gerçekleri görmezden geldiği konuları dine veya abuk subuk konulara bağlaması çaresizlikten öte bir şey değildir. İnsanların aklıyla böyle alay edilmez. Sadece belli bir kitle bunun doğruluğuna inanır. O da tv başında kafasına tencere geçirip elinde kılıçla dizi izleyen kesimden başka bir şey değildir. Neyse uzatmamın anlamı yok. Boşverelim.

Ü

Üye silindi 70925

İnsanların belli güçler için her söyleneni savunup ve bu tarz gerçekleri görmezden geldiği konular
Partizan olup, kendini kaptırmış tüm insanlar aynen bu vaziyette ? Ne yazık ki...

Bence de boşverelim gitsin.

• Beğendim
Tepkiler: Ori

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bir yaratık neden telde bağıra bağıra konuşur ki ki karşı taraf sağır mı yada komşun ne konuştuğunu merak mı ediyor, sanki saçma sapan tipleri çekmeye gelmişim ceza gibi bir hayat, lanet olsun öylelerine..

Ü

Üye silindi 58480

Bir yaratık neden telde bağıra bağıra konuşur ki ki karşı taraf sağır mı yada komşun ne konuştuğunu merak mı ediyor, sanki saçma sapan tipleri çekmeye gelmişim ceza gibi bir hayat, lanet olsun öylelerine..

Ben de suya yavaş yavaș giren suyla pek barışık olmayan kişileri sudakilerin bir anda ıslatmaya bașlamasına sinir oluyorum ?

Bırak kendi girdin kardeşim