SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Patron olmak daha zor.
Senin maaşın garanti, hele ortalama bir maaş ise bir yandan başka iş bakmaya başlayabilirsin. Ama patronda o yok, her gece yattığında acımasız pazar şartlarındaki rakiplerini düşünür. Senin maaş garanti iken, patronun sürekli yukarı çekilen asgari ücrete göre bir fiyat politikası belirlerken nerden neyi kısacağını düşünür. Sürekli ișçi çıkarır. Kalanlara iș yükü biner. Sonra biri isyan eder ve ilave ișçi alınır. Ama ișe yeni alınan kişi tam işi öğrenmişken bu sefer deprem, kriz, orman yangını vb olur.. Satışlar yine düşer, patron yine yeni geleni çıkarır. Çünkü boşuna maaș almaya bașlamıștır. Sonra işler açılır az kişi çok iș yapmak zorunda kalacağı için baştan isyan ederler.

İşçilere göre patron acımasız bir paragözdür. Yapabipse bedavaya bile çalıştırır seni. Ama patrona göre ișçiler boş zamanlarında ofiste youtube izleyen, biraz iș yükü olunca hemen rahatlarına batan kaprisli istenmeyen evlatlardır. Kapasitelerini 100‰ kullanmayı reddeden maașlarının hakkını vermeyen vefasızlardır.
Youtube hesabı yapan biri vizyonsuzdur.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Bu arada patron hepimizin seksi office girl lere dönüşmek zorunda kalacağımızı söyledi. Zenginlerle düz topuk konuşamıyoruz galiba🤣

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Patron olmak daha zor.
Senin maaşın garanti, hele ortalama bir maaş ise bir yandan başka iş bakmaya başlayabilirsin. Ama patronda o yok, her gece yattığında acımasız pazar şartlarındaki rakiplerini düşünür. Senin maaş garanti iken, patronun sürekli yukarı çekilen asgari ücrete göre bir fiyat politikası belirlerken nerden neyi kısacağını düşünür. Sürekli ișçi çıkarır. Kalanlara iș yükü biner. Sonra biri isyan eder ve ilave ișçi alınır. Ama ișe yeni alınan kişi tam işi öğrenmişken bu sefer deprem, kriz, orman yangını vb olur.. Satışlar yine düşer, patron yine yeni geleni çıkarır. Çünkü boşuna maaș almaya bașlamıștır. Sonra işler açılır az kişi çok iș yapmak zorunda kalacağı için baştan isyan ederler.

İşçilere göre patron acımasız bir paragözdür. Yapabipse bedavaya bile çalıştırır seni. Ama patrona göre ișçiler boş zamanlarında ofiste youtube izleyen, biraz iș yükü olunca hemen rahatlarına batan kaprisli istenmeyen evlatlardır. Kapasitelerini 100‰ kullanmayı reddeden maașlarının hakkını vermeyen vefasızlardır.
Babam konuşuyor gibi hissettim. Yine de kesinlikle katılmıyorum çünkü genele vuracak olursak çoğu patron; işçinin maaşını elden kesiyor, çoğu patron mobbing uyguluyor, işini hakkaniyetiyle yapana değil yağcı olanın yardımcısı olma gibi huylara sahip. Kimse kimsenin kölesi değil ve hep yapman gerekenden de fazlasını yapman bekleniyor. Bütün patronlar böyle demiyorum ama çoğu için durum bu. Bir garantin falan da yok. Çoğu yabancı işçi çalıştırıyor sigorta yapmamak için ama farkında değil o yabancıların da devletten aldığı yardım yine kendi vergisinden kesiliyor. İşçisine de halkına da farkında olsun olmasın çoğu işveren düşman. Ha işçisinin hakkını vermek isteyen ve layıkıyla güzel bir iş çıksın isteyen patronun işi zor ona katılıyorum ama genele vurursak durum bu maalesef.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Kural dışı bir şey gördüm de rapor ettim. Urum ordan görüyor değil mi?

Magnus357

Banlı Kullanıcı
O zengin olmadan önce korkunç bir imtihana tabi oldu. Kendini cesedinin karşısında salt ruh olarak gördü. Madde bedeni ile ruh bedeni tamamen ayrıldı. Interstaller filmindeki gibi kendini tahtında otururken gelecekten gördü.

Sonra da dedi ki, bana benden sonra kimseye nasip olmayacak bir mülkü ver çünkü bunu da veren sensin. Yani dibin dibini gördüğümüzde yapılan dua en etkili duadır. İntikam alevi bile dibin dibini gördüğün anda tutuşur. Yönetebilirsen güçlü bir maji olur.

Yani bir bilinçler ayrışması oluyor. Sonra da istediği maddi mülkün aslında ne kadar ehemmiyetsiz olduğunu farkediyor. Beyninde maddeyi tamamen itibarsızlaştırmış ve hükmedilebilir bir hale getirmiş oluyor. Çünkü maddeyi yöneten enerjiyi gördü.

Dua ederken istediğimiz şeyi normal karşılamak çok önemlidir. Dua seni o şeye layık kılmak için yapılır. O şeyi gözünde büyütmek için değil. Gözünde büyüttükçe ulaşılmazlaşır. Yitik malın gibi göreceksin istediğin şeyi.
Süleyman zenginliğe tapmıyordu, Zenginlik Süleymana tapıyordu...✨📿

Aisling

Kayıtlı Üye
Bugün minik bir günah işledim galiba ama zerrece umrumda değil. Her şeyi düşüne düşüne hasta oldum zaten. Millet ramazan ramazan oturup içki içiyor ben birgün bozmuşum çok mu yani?

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Bugün minik bir günah işledim galiba ama zerrece umrumda değil. Her şeyi düşüne düşüne hasta oldum zaten. Millet ramazan ramazan oturup içki içiyor ben birgün bozmuşum çok mu yani?
Takıntinin sebebi mussallat olabilir.İstemsizce küçük şeyleri vesvese ile takarsınız.Beyinize hüküm etmeye çalisir.313 defa Ayetel Kürsü okuyun şifa niyetine.Kuran Kerim akıllı kesinlestirir okumaya devam edin zayıflar ne varsa şifa bulursunuz İnsAllah.

Aisling

Kayıtlı Üye
Takıntinin sebebi mussallat olabilir.İstemsizce küçük şeyleri vesvese ile takarsınız.Beyinize hüküm etmeye çalisir.313 defa Ayetel Kürsü okuyun şifa niyetine.Kuran Kerim akıllı kesinlestirir okumaya devam edin zayıflar ne varsa şifa bulursunuz İnsAllah.
O ihtimalden o kadar korkuyorum ki anlatamam size. Okuyacağım inşallah. Valla rahatla ibadetlerimi yapıyorum, namaz kılıp kuranı kerim okuyabiliyorum,zikir çekebiliyorum, musallatlı olsam bunları yapamazdım herhalde diye düşünüyorum.

Retro

Kayıtlı Üye
Öyle dersen olmaz, ona da itiraz ederler.

İnsan oğlu herşeye itiraz eder. Hersey yolunda olsun ona bile itiraz eder.

Çünkü içinde yașadığımız dualitenin en derindeki iki kutbu inkar ve şükürdür. Yani iki zıt perspektiftir.

Ayet bile var : şükredenlerden mi olacaksınız yoksa inkar mı edeceksiniz diye sizi denemek için yarattı.

Burada bir sır da var : dünyadan hiç kimse nötr olarak ayrılmaz, iki kutuptan birine daha çok yatkınlık göstererek ayrılır.

İtiraz etmek, aslında olayları iyi tarafından görmeyi reddetmek yani kendini kapatmaktır. Şükretmek geleni olumlu karşılamayı öğrenmektir.

İnsanın derin bilincinden akan enerjisi ya şükür ya inkar bilinci etrafında döner.

İnkarcı biri herseyden önce kronik şikayetçidir. Herseyi yerme eğilimi gösterir. En güzel şeyi de alsan ona iș ișten geçti der, modası geçti der, şimdi mi aklına geldi der.. Der de der.

Başımıza gelen herşey bahanedir, dip dalgamızdaki saklı enerjileri açığa çıkarırlar ve bizden kendimizi farketmemiz beklenir.

Son düzenleme:

Denizc

Kayıtlı Üye
İnsan oğlu herşeye itiraz eder. Hersey yolunda olsun ona bile itiraz eder.

Çünkü içinde yașadığımız dualitenin en derindeki iki kutbu inkar ve şükürdür. Yani iki zıt perspektiftir.

Ayet bile var : şükredenlerden mi olacaksınız yoksa inkar mı edeceksiniz diye sizi denemek için yarattı.

Burada bir sır da var : dünyadan hiç kimse nötr olarak ayrılmaz, iki kutuptan birine daha çok yatkınlık göstererek ayrılır.

İtiraz etmek, aslında olayları iyi tarafından görmeyi reddetmek yani kendini kapatmaktır. Şükretmek geleni olumlu karşılamayı öğrenmektir.

İnsanın derin bilincinden akan enerjisi ya şükür ya inkar bilinci etrafında döner.

İnkarcı biri herseyden önce kronik şikayetçidir. Herseyi yerme eğilimi gösterir. En güzel şeyi de alsan ona iș ișten geçti der, modası geçti der, şimdi mi aklına geldi der.. Der de der.

Başımıza gelen herşey bahanedir, dip dalgamızdaki saklı enerjileri açığa çıkarırlar ve bizden kendimizi farketmemiz beklenir.
Peki Cennet ve Cehennem arasindaki Araf ne icin var?

Retro

Kayıtlı Üye
Peki Cennet ve Cehennem arasindaki Araf ne icin var?

Arafta kalmak tamamen Allahın insafına kaldın demektir.

Dilerse varlığını siler, dilerse cehenneme atıp arındırır, dilerse cennete alır, ama merteben düşük olur.

Araf, atsan atılmaz satsan satsan satılmaz bir haldesin demektir. Silik bir bilinçtesin demektir. Hayvanlar gibi yem verilince sevinen, dayak atılınca ciyakliyan amigdala beyindesin demektir. Yani

Retro

Kayıtlı Üye
Arafta kalmak, reenkarnasyona inananlar için yeniden bir dünyaya geliş vesilesi olarak ta ele alınabilir.

Ama insan öldükten sonra amel defteri dolmaya devam ediyor zaten Yasin suresine göre.

Yani hesaplama bitmiyor. Kıyamete kadar etki ettiğin, bașlattığın veya yön verdiğin olayların hesaplaması devam ediyor ve kıyamet günü son insan da öldükten sonra tüm insanlığın bakiyesi bireysel planda paylaștırılarak hesaplanıyor.

Allahın komisyon sistemi söz verdiğini anlıyoruz. Yani hayırlı bir evlat yetistirdiysen sevaplarından pay almaya devam ediyorsun. Toxic bir iletişim geliștirdi isen evladınla, onun enerjisinin oluşumundan kısmen sorumlu olduğun için günahlarından bir parça üstlenme payı çıkıyor sana. Ha onun günahını bedelini üstleniyorsun kesin olarak, ama sebep olduğun için, meydan verdiğin için komisyonunu alıyorsun. Yani kendi hakkındaki son hesaplamayı görmen için etki ettiğin olayların tamamen durması gerek. O da kıyametle duruyor.

Kollektif enerjiye ne kadar pozitif ne kadar negatif katkıda bulunduğundan bile sorumlusun yani.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Arafta kalmak, reenkarnasyona inananlar için yeniden bir dünyaya geliş vesilesi olarak ta ele alınabilir.

Ama insan öldükten sonra amel defteri dolmaya devam ediyor zaten Yasin suresine göre.

Yani hesaplama bitmiyor. Kıyamete kadar etki ettiğin, bașlattığın veya yön verdiğin olayların hesaplaması devam ediyor ve kıyamet günü son insan da öldükten sonra tüm insanlığın bakiyesi bireysel planda paylaștırılarak hesaplanıyor.

Allahın komisyon sistemi söz verdiğini anlıyoruz. Yani hayırlı bir evlat yetistirdiysen sevaplarından pay almaya devam ediyorsun. Toxic bir iletişim geliștirdi isen evladınla, onun enerjisinin oluşumundan kısmen sorumlu olduğun için günahlarından bir parça üstlenme payı çıkıyor sana. Ha onun günahını bedelini üstleniyorsun kesin olarak, ama sebep olduğun için, meydan verdiğin için komisyonunu alıyorsun. Yani kendi hakkındaki son hesaplamayı görmen için etki ettiğin olayların tamamen durması gerek. O da kıyametle duruyor.

Kollektif enerjiye ne kadar pozitif ne kadar negatif katkıda bulunduğundan bile sorumlusun yani.
Peygamberlerin amel defterileri en fazla olmalı çünkü onların enerji kanalları devam ediyor.Bizlerde onlarla devam ediyoruz...