SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

nurumm

Kayıtlı Üye
@Mya mutlaka söylediğin gibi zorlu koşulları olanlarda var ve daha rahat eden kesimlerde.Ben özel sektör çalışanı olarak şu an çok rahatım.Ama yıllarca verdiğim emekleri, çalıştığım zamanları, çektiğim eziyetleri ben bilirim.Şu an ki konumuma deli gibi çalışarak ve nerelerden geçerek geldim yılların verdiği bi tecrübem ve bilgi akışım var varda bunları kendi çabanla yaparsan bi yerlere geliyorsun özel sektörde yapmazsan olduğun yerde sayıyorsun artı zaman ilerlediği ve teknoloji geliştiği için geride bile kalmış oluyorsun.Benim devlet memurundan kastım zaten küçümsediğimden değil ama şöyle Din Kültürü öğretmeni falan olunabilirdi :) haftada sayılı derse girip zaten yılların yarısı tatille geçiyor öğretmenlerde:) yoksa masa başı çalışanında devlet de olsa kademeleri ve zorlukları mevcut.

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Bence hepimizin ezoterik bir cemiyet kardeşliğine ihtiyacı var.Bastan bir cemiyet kuralabilir.Celpler ve birleşim ile büyük bir zenginlik.Ama günümüzde çok büyük cemiyetler var.Ama bunların hepsi ortak bir havuzda ilerlediği için çok fazla şey elde ediyorlar.Ezoterik tarikatlar dünyayı yönetiyor.Kendi menfaatleri koruyan güçlü insanlar güç birleşiminden çok etkili oluyorlar.Toplum bir çok bölümü uyuyor.Bizde uyayanlarin yanında harcaniyoruz.

nurumm

Kayıtlı Üye
Bence hepimizin ezoterik bir cemiyet kardeşliğine ihtiyacı var.Bastan bir cemiyet kuralabilir.Celpler ve birleşim ile büyük bir zenginlik.Ama günümüzde çok büyük cemiyetler var.Ama bunların hepsi ortak bir havuzda ilerlediği için çok fazla şey elde ediyorlar.Ezoterik tarikatlar dünyayı yönetiyor.Kendi menfaatleri koruyan güçlü insanlar güç birleşiminden çok etkili oluyorlar.Toplum bir çok bölümü uyuyor.Bizde uyayanlarin yanında harcaniyoruz.
👏👏👏

Retro

Kayıtlı Üye

Dış göç zaten arttırmıştı ev fiyatlarını. Depremlerden sonra millet kırmızı bölgelerden yeşil bölgelere akın ederken iyice arttı fiyatlar.
Ev satmak artık açık arttırmaya döndü. Herkes başkasınınkine bakıp kendi evinin fiyatını yükseltmeye başladı. Dinamo etkisi ile kollektif bir geri kalma korkusu oluştu. Normal insanlara bedava ramazan pidesi dağıtılırken nasıl birbirlerini ezdiklerini görmüştüm. 3 kuruş için girdikleri halleri kınamıştım. Ev satan zenginlerin durumu daha mı iyi daha mı kötü bilemedim.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Türkiye şartlarında zengin olmayı geçin, kirayı ödeyebiliyorsanız fakir değilsiniz demektir :D

Magnus357

Banlı Kullanıcı
İsrail milyarderinin kasasına çalisiyor herkes Firavuna dönüştüler en sonunda.Butun sistem ellerinde.Ekonomik düzeni saliyorlar çıkarlarına göre.

Aisling

Kayıtlı Üye
Kendimi zihnimin zindanlarına hapsettim. Takıntı (OKB) hastalığından muzdaribim. Beni rahatsız eden düşüncelere karşı koyamıyorum. Sabahtan başlarsa akşama kadar sürüyor. Ütüyü fişte mı bıraktım, ocağı kapattım mı, (afedersiniz) sifonu çektim mi, yok ya dışarı çıktığımda araba çarparsa ya anne babamla dışarıya çıktığımızda kriz geçirirsem, ya o sesleri duyarsam, -annem biliyor ama babam bilmiyor yaşadıklarımı- ya babam anlarsa ( en çok bundan korkuyorum)
Mesela yeşil bir araba düşünüyorum, anında diyorlar ki şu an sokaktan yeşil bir araba geçerse sonsuza dek seni bırakmayacağız.

Şu hareketi yaparsan sonsuza dek başından gitmeyiz.
Yansıyan yerlere bakma yoksa sana görünürüz ve korkudan felç geçirirsin. Seni çarparız yok bilmem ne...

Hepsi saçma sapan düşünceler biliyorum ama öyle anlarda ister istemez inanıyorum onlara. O kadar çaresiz ve o kadar gülünç bir durum ki anlatamam...

Aisling

Kayıtlı Üye
Ben kendime böyle böyle zulmediyorum işte. Bir gün kalktığımda saçlarım bembeyaz olacak stresten, bembeyaz.
Zaten stres yapıyorum diye her yerimde egzamalar çıktı. Artık yüzüme vurmuş hissettiklerim. İnsan içten bir şeyleri taktı mı neden ilk yüzü bozuluyor acaba. YouTube'da candan can diye birini dinliyorum o kız bipolar, onunda yüzünde derin yaralar çıkmış bir zamanlar. Korkutucu halüsinasyonlar gördüğü zamanlarda...
Yüzümüz kimliğimiz olduğundan ve biz kimlik karmaşası yaşadığımızdan ilk yüzümüz bozuluyor bence.

Özetle bu cehennemi ben yarattım ve nasıl dışarı çıkarım bilmiyorum. Kendimi hasta ettim ve iyileştirmeye gücüm yetmiyor.
Ha birde kriz anlarında kompülsiyon yapmaya başladım. Çevremde duyduğum her bir cümlenin kaç harften oluştuğunu hesaplayıp duruyorum istemsizce, beynim patlayacakmış gibi olana kadar yapıyorum. Aklım o kadar dolu oluyor ki geçen günlerde az kalsın arabanın önüne atlıyordum.

Kardeşler sağlıklı okbsiz bir zihniniz varsa yatın kalkın Allah'a şükredin. Sağlıklı, berrak zihinler diliyorum hepinize. Kendinize ve aklınızın sağlığına çok çok iyi bakın. Gün içinde sürekli bir şeylerle meşgul olmaya bakın ki zihin sizi rahatsız edecek şeyler üretmeye vakit bulamasın.

Retro

Kayıtlı Üye
Hz.Suleyman nasıl zengin olduysa bizimde öyle olmamız lazım.Başka bir yolu görünmüyor Türkiye şartlaridan.😁😉

O zengin olmadan önce korkunç bir imtihana tabi oldu. Kendini cesedinin karşısında salt ruh olarak gördü. Madde bedeni ile ruh bedeni tamamen ayrıldı. Interstaller filmindeki gibi kendini tahtında otururken gelecekten gördü.

Sonra da dedi ki, bana benden sonra kimseye nasip olmayacak bir mülkü ver çünkü bunu da veren sensin. Yani dibin dibini gördüğümüzde yapılan dua en etkili duadır. İntikam alevi bile dibin dibini gördüğün anda tutuşur. Yönetebilirsen güçlü bir maji olur.

Yani bir bilinçler ayrışması oluyor. Sonra da istediği maddi mülkün aslında ne kadar ehemmiyetsiz olduğunu farkediyor. Beyninde maddeyi tamamen itibarsızlaştırmış ve hükmedilebilir bir hale getirmiş oluyor. Çünkü maddeyi yöneten enerjiyi gördü.

Dua ederken istediğimiz şeyi normal karşılamak çok önemlidir. Dua seni o şeye layık kılmak için yapılır. O şeyi gözünde büyütmek için değil. Gözünde büyüttükçe ulaşılmazlaşır. Yitik malın gibi göreceksin istediğin şeyi.

Son düzenleme:

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
O zengin olmadan önce korkunç bir imtihana tabi oldu. Kendini cesedinin karşısında salt ruh olarak gördü. Madde bedeni ile ruh bedeni tamamen ayrıldı. Interstaller filmindeki gibi kendini tahtında otururken gelecekten gördü.

Sonra da dedi ki, bana benden sonra kimseye nasip olmayacak bir mülkü ver çünkü bunu da veren sensin. Yani dibin dibini gördüğümüzde yapılan dua en etkili duadır. İntikam alevi bile dibin dibini gördüğün anda tutuşur. Yönetebilirsen güçlü bir maji olur.

Yani bir bilinçler ayrışması oluyor. Sonra da istediği maddi mülkün aslında ne kadar ehemmiyetsiz olduğunu farkediyor. Beyninde maddeyi tamamen itibarsızlaştırmış ve hükmedilebilir bir hale getirmiş oluyor.

Dua ederken istediğimiz şeyi normal karşılamak çok önemlidir. Dua seni o şeye layık kılmak için yapılır. O şeyi gözünde büyütmek için değil. Gözünde büyüttükçe ulaşılmazlaşır. Yitik malın gibi göreceksin istediğin şeyi.
Maddesel şeyleri gözde itibarsızlaştırmak o kadar zor olmasa da mutlu bir aile, güzel doğal bir ortamda huzurlu bir hayat vb şeyler için nasıl yapacağız? Yani haliyle öyle şeylere duygusal yoksunluk hissi de oluyor.

Retro

Kayıtlı Üye
Ben de helal süt emmiş kadın istiyom ama gençliğim ceviz kıra kıra geçti.
İlahi adalete göre evlenirsem karımı fena yaparım P

Retro

Kayıtlı Üye
Hz.Suleyman nasıl zengin olduysa bizimde öyle olmamız lazım.Başka bir yolu görünmüyor Türkiye şartlaridan.😁😉

Zengin olursan ev alırsın, araba alırsın, güzel tatillere gidersin. Yani mutlu olursun. Mutlu olduğunda ise anca beyninde bir dopamin hormonun salgılanmış olur.

Sırf bir dopamin salgılanacak diye zengin olmak yerine, düşünce gücü ile kendine dopamin salgıtatmayı öğrenerek bunu bedavaya getirmek bence daha mantıklı.

Böylece zenginler ferrari sürerken verdikleri para kadar kazıklanmış olurlarken sen 20 tane ferrarin varmış gibi mutlu olursun. Zenginler senin 20 ferrarilik dopaminin için servet ödemek zorunda kalırlar.

Sonuç : önce zengin olup sonra aura yapacam diye kasmaya gerek yok. Önce aura yapmak daha mantıklı. Zenginliği auran çeker.

Retro

Kayıtlı Üye
Zengin olursan ev alırsın, araba alırsın, güzel tatillere gidersin. Yani mutlu olursun. Mutlu olduğunda ise anca beyninde bir dopamin hormonun salgılanmış olur.

Sırf bir dopamin salgılanacak diye zengin olmak yerine, düşünce gücü ile kendine dopamin salgıtatmayı öğrenerek bunu bedavaya getirmek bence daha mantıklı.

Böylece zenginler ferrari sürerken verdikleri para kadar kazıklanmış olurlarken sen 20 tane ferrarin varmış gibi mutlu olursun. Zenginler senin 20 ferrarilik dopaminin için servet ödemek zorunda kalırlar.

Sonuç : zengin olup aura yapacam diye kasmaya gerek yok. Önce aura yapmak daha mantık.
Bunun gibi çok daha parlak fikirlerim var ama isteyene parayla satarım

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Zenginlik genel anlamda mutluluk düzeyinde artış sağlasa da kişiye göre değişir ihtiyaçlar ve göze alabildikleri..
Ben fazla zorlamaya gelemeyenlerdenim, sırf zengin olucam kimseye köle olmak istemezdim, herkes gibi ben de daha çok param olsun zengin olayım isterim ama deseler ki al bu bir milyon dolar bu da büyücü den intikam alma fırsatı, intikamı seçerdim, o beni daha mutlu ederdi.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
ama deseler ki al bu bir milyon dolar bu da bi dilim çikolatalı pasta, bak büyücüden intikamın da alındı, ölmedi ama yaşamak da istemiyor hehe işte o zaman mutlu olurum tabiki de 👻
@Retro sizin gibi para babası bir adamın fikirlerden gelen paraya ihtiyacı mı var, bence siz fikri bedava verin ve o fikri uygulamamız için de her birimize birer milyon dolar please 🙃

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Çok paranız var mı kesin mi yani Sayın @Retro ahh kalbim birden sevgi dolu olmaya başladı size karşı emin olun paradan değil birden çok saygıdeğer ve sevilesi bir insan olduğunuzu anladım sanırım bir anda 😜