SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

nurumm

Kayıtlı Üye
Şimdi buna saygı duymak noktasında kim ne yapabilir?

Saygı duyar mısınız mesela?
Herkesin kendi kültürü,medeniyeti,inancı tabi ki bişey söylemeye hakkımız yok saygı duymak zorundayız.Lakin insan öldürmek başkasına yapılan haksızlık olunca diğer insana saygı duymak çok doğru olmadığı için o konuda saygıyı maalesef değerlendiremiyeceğim.

Absoluta Virtute

Elit Üye
@Retro, ucmuşsunuz.
Kürtaj hakkında şöyle düşünüyorum. Eğer bir insan korunmadan sex yapıyorsa çocuk sahibi olmaya razı. Korunmaya rağmen hamilelik olduysa ya da tecavüz gibi bir durum ise. Kadının kürtaj olma hakkı var.

Retro

Elit Üye
@Retro kusura bakmayın ben katılamayacağım bu fikirlere düşüncelere cenin yediklerine dair bilgim vardı.Bana, aradan ne kadar zaman geçerse geçsin normalleşmesi normal bişey gibi gelmiyor.

Bana da.

Sanırım biraz fazla korumacı yaklașıyorum herşeye o yüzden.

Birșeylerin iyice yoldan çıkması hergun azar azar zemin buldukça oluyor çünkü. Sonra kargașalar bașladığı zaman herseyi fabrika ayarlarına çekmek istediğinizde de afyonlanmıș olan toplum gözünde canavar siz oluyorsunuz.

Kürtaj için demiyorum bu arada. Kürtaja gelene kadar öyle meseleler var ki..

Retro

Elit Üye
@Retro, ucmuşsunuz.
Kürtaj hakkında şöyle düşünüyorum. Eğer bir insan korunmadan sex yapıyorsa çocuk sahibi olmaya razı. Korunmaya rağmen hamilelik olduysa ya da tecavüz gibi bir durum ise. Kadının kürtaj olma hakkı var.

Uçtum uçtum. Kabul.
Ama ayaklarım yere basıyor hala.

Kürtaj konusuna yabancı olduğum için soruyorum:

10 haftaya kadar yapılabiliyor yazıyor İnternette. E fetva da var. Sorun ne ki? Herkes aynı görüşte, bütün yorumların ana fikri aynı. Okudum. Laykladım.

Yani buradaki sorun, o protestolar, 10. haftadan da kürtaj yapma hakkına sahip olunması için miydi ?

Mesela 9. Ayın 14. Gününe kadar kürtaj serbest olsun diye miydi?

Meraktan soruyorum. Çünkü kadınların yerine düşünenem.

(gerçi denedim ama yukarıdaki gibi uçuk şeyler geldi aklıma 🙈ı)

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
"Bana göre cadı, sezgilerinin eylemlerini yönlendirmesine izin veren, çevresiyle bütünleşebilen, zorluklarla yüzleşmekten korkmayan bir kadındır." Paulo Coelho

Yani hepimiz cadıyız..

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Uçtum uçtum. Kabul.
Ama ayaklarım yere basıyor hala.

Kürtaj konusuna yabancı olduğum için soruyorum:

10 haftaya kadar yapılabiliyor yazıyor İnternette. E fetva da var. Sorun ne ki? Herkes aynı görüşte, bütün yorumların ana fikri aynı. Okudum. Laykladım.

Yani buradaki sorun, o protestolar, 10. haftadan da kürtaj yapma hakkına sahip olunması için miydi ?

Mesela 9. Ayın 14. Gününe kadar kürtaj serbest olsun diye miydi?

Meraktan soruyorum. Çünkü kadınların yerine düşünenem.

(gerçi denedim ama yukarıdaki gibi uçuk şeyler geldi aklıma 🙈ı)

Aman iyi ki kadın değilmişsin, yoksa canın sıkıldı diye kocandan gizli kürtaj olurdun -tabi senin bedenin senin kararın ya, kocan da seni boşardı..

Alakan

Elit Üye
Protestoların ana sebebi kürtaj 10. haftaya kadar yasalken kürtaj olmanın ciddi anlamda zorlaştırılmış olması. Devlet hastanelerinde insanların önüne bir ton zorluk koyuyorlar kürtaj olma diye. Sadece kağıt üzerinde zorluklar da değil psikolojik olarak da zorluk çıkarıyorlar. Kimse kimseye bunu yapmamalı. Bir kadının hamilelik sürecinde hormonlarından dolayı bu kararı alması zaten çok zorken üstüne bir de uygulamada bir sürü zorluk artı psikolojik şiddet var.
Kürtaj bir haktır. Kadının kararıdır. Ben evlilikte bile babaya sorulmaması taraftarıyım. Çünkü evlilik içi tecavüz denen bir durum var. Hiçbir kadın tek başına da büyütemeyeceği bir çocuğu doğurmamalı.

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Protestoların ana sebebi kürtaj 10. haftaya kadar yasalken kürtaj olmanın ciddi anlamda zorlaştırılmış olması. Devlet hastanelerinde insanların önüne bir ton zorluk koyuyorlar kürtaj olma diye. Sadece kağıt üzerinde zorluklar da değil psikolojik olarak da zorluk çıkarıyorlar. Kimse kimseye bunu yapmamalı. Bir kadının hamilelik sürecinde hormonlarından dolayı bu kararı alması zaten çok zorken üstüne bir de uygulamada bir sürü zorluk artı psikolojik şiddet var.
Kürtaj bir haktır. Kadının kararıdır. Ben evlilikte bile babaya sorulmaması taraftarıyım. Çünkü evlilik içi tecavüz denen bir durum var. Hiçbir kadın tek başına da büyütemeyeceği bir çocuğu doğurmamalı.
Evet bi de bazı erkekler daha çok çocuk isterler sorumluluğa gelince de yan çizerler. Birçok farklı etken var, iki kişi evli diye sürekli çoğalması gerekmiyor.

Retro

Elit Üye
Evet bi de bazı erkekler daha çok çocuk isterler sorumluluğa gelince de yan çizerler. Birçok farklı etken var, iki kişi evli diye sürekli çoğalması gerekmiyor.

Bence herkes IQ' su kadar üreme hakkına sahip olmalı.

Hakkın 1 se 1 kardeşim.
2 yse 2,
3. yü yapmak için önce IQ yükseltme sınavından barajı geçip 250 eur' luk çocuk esirgeme kurumuna yaptığın bağıșın dekontu ile e-devlet üzerinden bașvuru yapmalısın.

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Bence herkes IQ' su kadar üreme hakkına sahip olmalı.

Hakkın 1 se 1 kardeşim.
2 yse 2,
3. yü yapmak için önce IQ yükseltme sınavından barajı geçip 250 eur' luk çocuk esirgeme kurumuna yaptığın bağıșın dekontu ile e-devlet üzerinden bașvuru yapmalısın.

Maalesef IQ da kurtarmıyor bazılarını, karar verenin IQ su daha düşük olansa, diğerinin de dogmatik fikirleri varsa..

Retro

Elit Üye
Maalesef IQ da kurtarmıyor bazılarını, karar verenin IQ su daha düşük olansa, diğerinin de dogmatik fikirleri varsa..

IQ kurtarmıyorsa devlet vatandaşına her ay birinci kalite ücretsiz kondom yardımı yapacak.

Șevișmesinler mi dedik? Üremesinler dedik.

Zaten üreyenlerin derdi üretmek te değil ki ; sevişmeyi yüzüne gözüne bulaștırmak. O soruna el atılırsa milli IQ ortalamamızdan çok ümitliyim.

Punishment

Banlı Kullanıcı
Bu arada Angelina Jolie' nin de büyü işlerine karışmıș olabileceğine dair haberlere denk geldim Google'larken.

Ayyy haberi tam okudunuz mu?

Dr. Snake in milyonlar satan Voodoo kitabi diyor. 😱 Yani Voodoo bebeği hazırlamayı bilen milyonlarca kitle. Oh my god! Akın akın geliyorlarr..

Ben bu kitabın D&R'da satışını görmüştüm. Lanetleme, sex baglama vs. çok fena içerik. Ezoterizm için ayri bir bölüm vardi orada görmüştüm.

Absoluta Virtute

Elit Üye
Ayyy haberi tam okudunuz mu?

Dr. Snake in milyonlar satan Voodoo kitabi diyor. 😱 Yani Voodoo bebeği hazırlamayı bilen milyonlarca kitle. Oh my god! Akın akın geliyorlarr..

Ben bu kitabın D&R'da satışını görmüştüm. Lanetleme, sex baglama vs. çok fena içerik. Ezoterizm için ayri bir bölüm vardi orada görmüştüm.
Yani bu haber kitabın reklamı.

Retro

Elit Üye
Yani bu haber kitabın reklamı.

Bence de.
Ama reklam yapmak için bile, bakışlarının karanlığı ile adamı resmen yutan bir kadın seçmiș.

Pasif agresif bir tip Angelina Jolie. İç dünyasını asla bilemezsin. Hatta tarantula yediği video ile Pitt' e erkeğini yiyen tarantula mesajı verdi diye yorumlayanlar bile olmuș.

Niyet okumayı sevmem ama tabiatta pasif-agresif canlılar genelde yılan, akrep, timsah, kertenkele gibi soğuk kanlı (yani mavi kanlı) hayvanlardır.

Absoluta Virtute

Elit Üye
Bence de.
Ama reklam yapmak için bile, bakışlarının karanlığı ile adamı resmen yutan bir kadın seçmiș.

Pasif agresif bir tip Angelina Jolie. İç dünyasını asla bilemezsin. Hatta tarantula yediği video ile Pitt' e erkeğini yiyen tarantula mesajı verdi diye yorumlayanlar bile olmuș.

Niyet okumayı sevmem ama tabiatta pasif-agresif canlılar genelde yılan, akrep, timsah, kertenkele gibi soğuk kanlı (yani mavi kanlı) hayvanlardır.
Angelina bir oyuncu. Onun kişiliğini bilebilmek çok zor. Hatta bir psikologdan duymuştum. Oyuncularla çalışırken, gerçek kişiliğine uglasmak çok zor. Lahana gibi üst üstte farklı kişilikler giyinmiş ve o kişiliklerde kaybolmuslar.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
@Ori özellikle senin fikrini merak ediyorum. Otizmli bazı insanların tweetlerini gördüm işte deprem olursa ve bina üzerime çökerse kilitlenirim-konuşamam ve sürekli uyurum, lütfen beni yine de arayın tarzında. Bu insanlar için olası bir yeni depremde sizce nasıl örgütlenebiliriz arkadaşlar. Maalesef otizm hakkında da pek bilgim olmadığı için bir şeyler yapmak istiyorum ama nasıl ve ne olmalı en ufak bir fikrim dahi yok.