Kumar

I'm

Kayıtlı Üye
Uzun zamandır kumar oynuyorum ve bugün yüklü miktar kaybettikten sonra anladım kumar bağımlısı olduğumu ve bundan kurtulamıyorum her seferinde daha çok oynayıp daha çok kazanmak istiyorum bir şekilde kendime engel olamıyorum bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı?

Alex06

Kayıtlı Üye
Uzun zamandır kumar oynuyorum ve bugün yüklü miktar kaybettikten sonra anladım kumar bağımlısı olduğumu ve bundan kurtulamıyorum her seferinde daha çok oynayıp daha çok kazanmak istiyorum bir şekilde kendime engel olamıyorum bu konu hakkında yardımcı olabilecek var mı?
Bu bir hastalik psikiyatr ve psikologa gitmelisiniz. Gerekiyorsa ilaç kullanmalısınız burada size tavsiye edilecek şeyler ise destek olacak çalışmalar olabilir. Şifa dilerim.

• Beğendim
Tepkiler: I'm

bmakar9

Kayıtlı Üye
Kumar bağımlılığı tıpkı madde bağımlılığı gibi bir hastalıktır. Vücudunuza bir madde girmiyor diye fizyolojik bir şey olmadığını düşünmeyin. Bağımlılık beyin işleviyle alakalı bir hastalıktır. Aynı antidepresanlar gibi, bağımlılık için kullanılan ilaçlar da beyin işlevlerini düzenlemeye yardımcı olur. Örneğin beyinde ketleyici bölgeler pek iyi çalışmazsa bir şeyi "yapmamakta" zorlanabilirsiniz. Bir düşünceyi ya da davranışı ketlemekte yani ona karşı koymakta zorlanabilirsiniz. Bu durumun ne derecede ilerlediğini anlamak ve ona göre tedaviye başlamak gerekir. Bir psikiyatrla görüşmeniz faydalı olacaktır. YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi)'dan 115'i arayarak bilgi ve yardım alabilirsiniz.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Sigara, kahve, kuruntu, diş sıkma gibi bağımlılıklarımı çat diye bıraktım. Ölsem bırakmam dediğim şeyleri bıraktım. Bunu da alakasız şekilde başardım. Gerilim tipi baş ağrısı tanısı için verilen ssri antidepresan sayesinde. En düşük doz ve 2 ay kullandım. Koşarak psikiyatriye git. Çözerse bu işi onlar çözer.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,

Kazanma arzunuzu ve kaybetmeye karşı olan zaafınızı-eşiğinizi eğitmelisiniz. İçinde bulunduğunuz durum nefsinize direkt bağlı olduğundan dolayı maalesef benim ve yetenekleri olan diğer kişilerinde yapabileceği bir şey bulunmuyor. Bağımlılığınızın tersine doğru hareket edin. Hayatta her zaman kazanan ve haklı taraf olmayacağınızı anlamalısınız. Maalesef bunu deneyimlemenin de tek yolu kaybetmektir...

• Beğendim
Tepkiler: I'm