Tahtası Eksikler Terapi Merkezi

star53

Kayıtlı Üye
Rizeliyie bir şey olmaz ? müstehak bize, gençler bir tek Gürcistandan gelenlere karşı patronluk yapabildiği için çaylığa girmeye kalkışan yok. Tuhaf memleket
Benden yana bir sorun yok ama çaycı tayfanın çoğu yaşlı. O bakımdan sıkıntılı. Gerçi ciğerlerimiz sağlamdır ama belli olmaz :D Rizede gençler çayı beğenmez, "Çay nedu ya" der işsiz işsiz orda burda sürünürler. Ben de sevmiyorum ama şu ana kadar girdiğim her işten daha mutluyum çaylıkta. Laf söyleyenin yok tak müziği yoruldun mu otur, acıktın mı çıkar ekmek aranı ya da yemeğini ye. Sana bakıyor sonuçta.
Artıları: para peşin ya da vadeli alınabilir, 30 gün kadar çayı bitirme müddeti var, çaylığın sahibi sensen istediğin gibi takılabilirsin kontenjan dolduğu sürece problem yok, böcekleri daha bir seviyorsun ama kurbağalar da fena değil. Birde eğer teleferik sistemi varsa taşımıyorsunuz.
Eksileri: Çok sıcak! Önlemini almazsan minimum yanma, maksimum beyin kanamasından tahtalıköye kadar yolu var. Dağ komandosu zorluklarını tatmak için güzel bir iş. Her seferinde 250 metre civarı yol gidip-gelip 2 ton çay taşımışlığım var. Bayırları saymıyorum. Yani çaylık arazi kötü yerdeyse ve yol yoksa geçmiş olsun. Belinizin değerini anlamanız için birebir. Çünkü küçük çalılara eğilip duruyorsunuz.Deniz hasreti çok oluyor, en azından benim gibi bir deniz sazanı için. Sadece hasattaki 15 günlük aralarda gidebiliyorum.
Bunun dışında bu yaz sınavım bol olduğundan genellikle taşıyıcı ve çekici pozisyonunda olacağım. Anneme de baskı yapıyorum bırak şu çayları diye. Kendi çayımız 800 kilo. 2 günde tek başıma alabilirim zorlarsam. Ama para da para diye zorluyor. Emekli edecem onu da az kaldı. Bu sene son yarılığı olacak. Sebebi de düğünüme para lazımmış. Yahu bırak işte parayı bulamazsam zaten evlenmem, huyum bu :D Niye bu kadar derinlere indim bilmiyorum. Dennise'de sıra :D
Virüsün biyolojik kod dizilimi dünyanın bütün istihbarat örgütlerine servis edildi Çin tarafından.

Teknolojinin de yardimi ile ülkelerine dönmek isteyen vatandaşlar bir taramadan geçiriliyorlar ve temiz raporu alıp yolculuk yapıyorlar.

Bir ihtimal uçuşlar devam ederse muayene edile edile prosedür uzamasına maruz kalacaklar sadece. Yani korku medyasına haddinden fazla kulak verme taraftarı değilim.

Quantumcuyum ben zorlukla beraber kolaylık vardır benim için?. Moral bozmaya gerek yok.
Etraftaki herkesi tanıyorum. Kim bulaştıracak kadar hanzo kim önlem alır biliyorum. Mahalle bir elin avucu olduğu için problem yok. Problem yaşlı nüfusun bu şeyi kapmaya çok elverişli olması. İstisnasız tek kişi bile görmedim sigara kullanmayan. Bunlar için yeri çok ayrı. Toplanmayı seviyorlar. Bünyeleri de zayıf. Buraya gelirse kombo yapar ben diyim. Gürcüler falan kalıyor merkezlerde de çoğunlukla. Ama tabi benimki sadece ihtimal dahilinde. Mayısa kadar kimse gelmez buraya. O zamana kadar da problem geçer muhtemelen, tabii mutasyon geçirmezse. Bu gün çok duyarlıyım bu konuya. Şehit haberleri yüzünden uyuyamadım. Üzerine yengem hastalık bulaştırma operasyonu yaptı gelip. İçeri odaya kaçtım battaniyeyi üstüme alıp tehlike geçene kadar yattım. Bunun ütopik versiyonlarını düşününce klavyeden ateş ettim galiba.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
40 + yaşlarında akrabamı neredeyse kaybediyorduk. Yüksek ateş ile gelen bilinç kaybı yüzünden ailesini bile tanıyamadı. Birebir gözlemlemiş biri olarak söylüyorum : İnanmayın. Virüs yayıldıkça risk artıyor.

Ne yazık ki hepimiz özeli tercih ediyoruz. Devlet hastanesinde yatacak yer olmadığından sandalyede serum verilen gördüm. Söylem tam olarak şöyleydi : '' Amca sen çok kötü değilsin gel sandalyede otur. ''

Amcanın da amcalık hali kalmamış, kanserin son evresi benzeri bitkinlik var üzerinde, zor nefes alıyor ve yürüyemeyecek durumda.. Ah'lar Vah'lar büyük şehirlere ..

**

Corona virüs şüphesiyle Bahçelievler devlet hastanesinin acil bölümünde tedbir alındığı söylendi. Ne kadar doğrudur, hiç bilemiyorum.

Gerçi Marble'ye bildirilmiştir. Vahyin yolu bir :LOL:
Virüslü gripler çok yayıldı. Tedbiren yapmışlardır. İnsanlar ağır geçiriyor. Ben bile belimi doğrultamıyordum. ☺️ Ama corona yok bence de.
Devletlerin zaten yatacak yeri yok. Büyük şehirlerde insan hayatı çok ucuzladı.
Kardeşim devlete gitmiş kendi kendine bir önceki gün, tam bir bucuk saat kuyrukta beklemiş kalçadan bir ateş düşürücü iğne yapıp göndermişler. Serum gerekli ama. Ciddi su kaybı vitamin kaybı iştahsızlık oluyor. Onu da taksalar zaten hızlı hızlı damlatıyorlar hemn bitsinde yatak boşalsın diye. Ben böyle ucuzluk böyle basitlik görmedim.
Özele ne kadar ücret verdik bilmiyorm hastaydım o hizmeti ne kadara aldık acaba bak şimdi merak ettim. İnsan gibi muamele görmek için?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Evimin karşısına yeni bir hastane açıldı açılalı hastayım aslında.
Bunun empat olmakla bir ilgisi var mıdır sizce ?

Millet havada aşk kokusu var der, ben, havada hastalık kokusu var, diyenlerdenim. ?

Bu kış heder oldum gittim a dostlaarr!. ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Evimin karşısına yeni bir hastane açıldı açılalı hastayım aslında.
Bunun empat olmakla bir ilgisi var mıdır sizce ?

Millet havada aşk kokusu var der, ben, havada hastalık kokusu var, diyenlerdenim. ?

Bu kış heder oldum gittim a dostlaarr!. ?

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Gevezelik dediniz dediniz 2 syf yı bile dolduramamıssınız???
sizin ipinizle kuyuya inenin ?

Urum haklı sizi dinlememekte, adam yılların birikimiyle burada bildiği yolda devam etsin.??
Ne dese arkasındayım ??
Gevezeliğe gerek yok❎ muş?

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
YouTube da bakım yapan bi hoca(!) corona virüsü 5 martta gelecek türkiye ye dedi .tedirginim ?

Bitkinruh

Banlı Kullanıcı
Gevezelik dediniz dediniz 2 syf yı bile dolduramamıssınız???
sizin ipinizle kuyuya inenin ?

Urum haklı sizi dinlememekte, adam yılların birikimiyle burada bildiği yolda devam etsin.??
Ne dese arkasındayım ??
Gevezeliğe gerek yok❎ muş?
Keramet başlıktaydı bence .gevezelik yazısını gören dökülüyordu ?

Ercancan

Kayıtlı Üye
Bence corona virüsü olsaydı ilk beni bulurdu o kadar sansızım o yüzden rahat olun sıkıntı yapmayın. Ha 2 gün yazmazsam korkun bulmuştur demek

star53

Kayıtlı Üye
Arkadaşımın düğününe geliyorum 21 martta. Sırf bunun şerefine bişey olursa halen bedevi şansım etkin demektir. Olmazsa tamamen arınmışım demektir. Yani tasalanmayın. Eğer ben geldiğimde bir şey olmuyorsa bu virüs tırttır :p

Ercancan

Kayıtlı Üye
İstanbulamı geliyon beklerim herzaman buyur gel haber ver arabam yok ama istediğin yere getiririm seni metrobüs var taksi var ?? valla beklerim çayımız var corbamız var

Ercancan

Kayıtlı Üye
Şanssızım da dememek lazım .iyice olumsuzu çekiyorsun kendine
Yok yok harbiden öle ama 1000 kişi aynı yerde olalım bir şey olacaksa ilk bana olur hani korku filmlerinde ilk gözlükle ve kilolular ölürya ( yanliş anlamayın öle geçtiği için yazdım) hah işte o kişi benim ?? valla şimdiye kadar hep öle oldu bundan sora inşallah olmaz