Kayip uygarliklar ve kayip sirlar

Diagramma

Kayıtlı Üye
Katılım
14 Ara 2008
Mesajlar
95
Tepkime puanı
19
Yaş
32
Konum
İstanbul
Bizim bilmediğimiz bazı şeylere eskilerin vakıf olduğunu bilmek zorundayız."


Bu sözler 20. Yüzyılın önemli bilima damı olan Einstein'a aittir. Evet... İster kabul edelim ister etmeyelim ancak tarihin geçmiş devrilerine uzandıkça eskilerin bizim bilmediğimiz sırlara sahip olduklarını görüyoruz. Böylelikle Einstein'ın bu konuda da haklı çıktığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Kimdi bu eskiler? Bu eski insanlar ATATÜRK'ün de izlerine rastladığı Mu ve Atlantisli bilgelerdi.


Mu ve Atlantisliler'in, maddi ve manevi alanda son derece ileri seviyede bilgilere sahip oldukları, günümüze kadar gelen yazılı belgelerde kendini göstermektedir. Örneğin; M.S 8. yüzyılda Mahavira'yı yazan Bhavbonti'nin anlattıkları bu sırların Hint'tin sakladığı sırlarda açıkça bilindiğini gösterir. Günümüze kadar gelebilen bu belgede şunlar yazılıdır:


"Kutsal bilimin sırları ancak inisiyelerce malumdur. Binlerce yıldan beri ermişler, Brahma ve başkaları, bunları gördüler ve öğrendiler. Kriçaçva, Mu Bilim Rahipleri'nin gizli bilimlerinin bütün sırlarını açıklamıştı. Bana da bunları Viçvamitra söyledi."


Gene Mahavira'nın beşinci bölümünde, Puşpaka denilen bir çeşit hava taşıt aracıyla, insanların taşındığı anlatılır. Ayrıca bu hava taşıt araçlarının, gece seferlerini yaparken birer yıldız gibi parladıkları belirtilmektedir.


Öte yandan, Hint Yogasutrası, Aiçvaryalar'dan söz eder. Aiçvarya, bir insanın sahip olduğu halde kullanmasını bilemediği yeteneklerini öğretme bilimidir.


Yogasutra, aşağıda yazılı olan bilim türlerinin Naakaller'den, yani MU'da hem rahip hem de bilgin sıfatıyla yaşayan bir sınıftan (Mu Bilim Rahipleri'nden) alınmış olduğunu yazar.

Hint Aiçvaryalar'ı yedi bölüm halindedir:


1. Amma: Düşünce gücüyle maddeleri ufaltıp büyütebilmek. Maddeler üzerinde çeşitli etkilerde bulunmak. (Telekinezi)
2. Lghima: Cisimleri hafifletmek ve havada durdurabilmek. (Levitasyon)
3. Prapte: Zaman sınırlarını aşarak, çeşitli yerlere ulaşabilmek ve düşünce nakli. (Astral Seyahat ve Telepati)
4. Prakamya: İrade yolu ile, gaz, sıvı ve katı cisimler arasından geçebilemek.
5. İçitritva: Maddelerin özelliklerini değiştirme. (Alşimi - Simya)
6. Sohtart: Kendi bedenine ikinci bir ruh sokabilemek (Medyomluk)
7. Atartvaç: Görünmez olabilemek. (Demateryazilasyon)
 
Üst