Borç batağı - Şanssızlık

Retro

Kayıtlı Üye
Akılla zengin olunsaydın sen çok zengin olurdun, ama aklın üstündeki negatif enerjiyi savuşturmaya ve yönetmeye yetti anca dimi

Para ve iman kimdedir asla bilinmez
Ben emin olduğum konularda küstah ve cüretkar olmak bakımından doğuştan zenginim. :D

Sadece akıl değil nasip meselesi biraz da..

Nasip meselesi ise işler değişir.
Nasibinin kaç denemeye endexli olduğunu da bilemeyeceğin için buradan da sınırlayıcı inanca düşebilirsin.

Edisson 2000 tane tel denedi. Ben olsam 100üncü den sonra başlarım bu aydınlatma işine diyip felsefeye yönelirdim. Oradaki nasibim ilk atmada tutturmak olurdu bence.

Ama yahudiye 2000incide nasip oldu. Yahudi kadar olamadık. Adamlar neredeyse tanrıyı boyun eğdirmenin yolunu bulacaklar. Biz kadercilik psikolojisondeyiz.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ama yahudiye 2000incide nasip oldu. Yahudi kadar olamadık. Adamlar neredeyse tanrıyı boyun eğdirmenin yolunu bulacaklar. Biz kadercilik psikolojisondeyiz.
Kim Tanrıyı boğun eğdirecekmiş :D
Ben de uğraşmazdım Edison kadar.. kadercilik değil bu, sistemde her tür varlığa ihtiyaç var, herkes çok zengin olsa yerleri kim süpürecek..
Bence belirli bir nasip var, rızk Allahtandır, o sınırı ne yaparsan yap aşamazsın.. üst plana uymayan bir yola girdiğinde belirli yerde tıkanır her şey..
Herkesin belirli misyonları ve vermeleri gereken sınavları var.. seninki de modern zamanın Nietzsche si olmaktır belki kimbilir ;)
Bende de küstahlık var maalesef, belki bu kadar dertle boğuşmak zorunda kalmasam kibirli olurdum şeytan gibi ;) Belki de o nedenle bu kadar negatif enerjiye maruz kaldım.. bi başımı kaldıramadım ki bir şeyler başarıp havalara gireyim :D
Tek başarım hayatta kalmak.. belki de cadılık kariyeri bi de ilerde yani ;)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
@Rhea
Vallahi çok şey gördüm şu hayatımda, ama şu yaşıma kadar hiç rızık Allah'tandır diyerek Allah'a tevekkül eden bir cadı adayı görmedim.

🤣🤣🤣
Olsun en azından cok Müslüman olup havass i maddi çıkarları icin büyü yapmakda kullanan hanfendilerden değilim :) wiccanlik değil benim ki safkan çadılık ;)

Magnus357

Banlı Kullanıcı
Açıkçası Yahudilerin zengin olmasını riteülere,gizli ilimlerle vakıf olması, ticaretden anmalari, birbirlerinin kuyusunu kazmak yerine destekleyip sahip çıkmalarına bağlıyorum.Yahudilik ve Müslümanlik İbrani dinleri aynı modeldir.Yahudilerin becerdiği şeyleri müslümanlar şuanda beceremiyorlar.Sebebi inançları zayıf.İnanci olamayan biri gizli ilimlere vakıf olamaz.İnsanlar Kur'an Kerim okumasını bile bilmiyorlar.Birakin içersindeki ilimleri çıkartıp,onları kullanmayı.Bunu en iyi Osmanlı yapıyordu.Baktiniz zaman Osmanlini yapıtıgi mimari eserlere hep incelik kesin zeka ve akıl üstünlüğü var.Çocuklar küçük yaşta medreselerde hafız olup.Yeteneğine göre mekteplere gidiyormuş.Şuan ise İnsanları yeniden böyle gizli ilimler karşı ilgisi başladı.Toplumda genel olarak bir merak var.Ama yine de çok zayıfiz.Şöyle bir durum var.İnanc zayıf olduğu için insanlar bütün dinleri araştiriyor.Buda zamanla kültürel olarak bir değişim ve farklı bir prototip çıkaracaktır.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Ben burda terapi alma ihtiyacı olan bir genç görüyorum sadece. Mevzu şanssızlık değil. Aşırı dürtüsel davranan birinin üzücü ve mantıksız kararlarını okudum. Şansınız varken kumardan uzak durun ve imkanınızın ilk el verdiği anda terapiye başlayın.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Ben burda terapi alma ihtiyacı olan bir genç görüyorum sadece. Mevzu şanssızlık değil. Aşırı dürtüsel davranan birinin üzücü ve mantıksız kararlarını okudum. Şansınız varken kumardan uzak durun ve imkanınızın ilk el verdiği anda terapiye başlayın.
Ben de bu güzel tespit üzerine ekleme yapmak istiyorum. Aşırı hırslı biri olduğum için konuya yaptığım onur kırıcı yorumdan dolayı konu sahibinden özür diliyorum. Dürtüsellik konusunda yaptığınız yorum gerçekten çok doğru tespittir. Umarım bu yorumu dinler birinci elden sorunlarınızı çözersiniz sevgili konu sahibi.

DVL

Kayıtlı Üye
kalbinin temizliği, ruhunun duruluğu gibi hayatın da neşe, mutluluk ve huzur içerisinde geçer umarım. yanıtın direkt içime dokundu, şefkat hissi uyandırdı. çok teşekkür ediyorum. bana kendimi iyi hissettirdin.

[XTR] Similar Threads