Homofobi

artenas

Kayıtlı Üye
İş
üniversite ögrencisi
herkesin konuşmasına tek tek laf edecek kadar büyük bir kelime haznesine sahibim birçok yerde görüdügüm durumdan daha iyi sayılırsınız en azından arada birkaç kişi kavramları ve içeriklerini gerçekten biliyor ama ciddi biçimde toplumsal cinsiyet akıyor konuşmalarda
ben toplumsal cinsiyet baglamında escinsellik calışan biri olarak böyle bir konuyu görünce haliyle ilgimi çekti özellikle birkaç kişi bunu aşmış durumda ama fazla dozda cinsiyet algısı yüklenmiş aşırı homofobiklerde gözümden kaçmadı hatta homofobik olmadıgını iddia eden homofobiklerden de yogun olarak bulunmakta kendimi bir aktivist kabul eden ve escilsel haklar için elinden geldigi kadar çaba gösteren biri olarak yine de forumun bu kısmı beni memnun etti hiç yoktan kayda deger oradan kişi birseylerin farkında

bu konularla ilgili konuşmak isteyen olursa özelden mesaj atabilir bütün bilgi birikimimi ve arşivimi hizmetlerine sunabilirim

artenas

Kayıtlı Üye
İş
üniversite ögrencisi
tekrar söyleyeyim yanlış anlamayın ancak şunu belirtmek istedim ben yaklaşık 9 yıldır bu ve benzeri konularla ilgileniyorum spritüel konularla ilgilenirken tanıştıgım insanların arasında gercekten ilgilenen belirli deneyimlemelere sahip ve belirli bir seviyenin üstünde olan bir çok kişi eşcinsel veya biseksüel çıktı forumda böyle bir konu beklemiyorken görüncede şaşırmadım

İgnas

Kayıtlı Üye
tekrar söyleyeyim yanlış anlamayın ancak şunu belirtmek istedim ben yaklaşık 9 yıldır bu ve benzeri konularla ilgileniyorum spritüel konularla ilgilenirken tanıştıgım insanların arasında gercekten ilgilenen belirli deneyimlemelere sahip ve belirli bir seviyenin üstünde olan bir çok kişi eşcinsel veya biseksüel çıktı forumda böyle bir konu beklemiyorken görüncede şaşırmadım

Doğrudur,insan ruhsal konulara eğildikçe toplumun bağlarından ve sınırlamalarından kopmak daha kolay geliyor.

Angel777

Kayıtlı Üye
Yaşadığımız toplumda artık homofobi değil,homofobik olmamak hastalık gibi gösteriliyor.Neden?
Çünkü homofobiklerin sayısı homofobisi olmayanlara göre fazla.Homofobinin tedavisi vardır.Ama dik kafalı,herşeyi cinsellikte arayan,aşk kelimesinin asıl anlamını bilmeyen "sapıklar" yüzünden homofobik olmayanlar,hoşgörülü olanlar da eziliyor.Homofobiklere: "Neden bu nefret" derseniz,cevap verebilirler mi??
Cevap verirler,ama bütün cevaplar aynı olur."dini açıdan yasak!!" derler.Kimler bu cevabı verir? Her gece başka biriyle birlikte olanlar da,elinde alkol ile barda sabahlayan da.Peki o zaman,zina,içki dinde yasak olmuyor mu?O da günah değil mi?
Bir düşünün derim...

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Sevgili kardeşim homosexualliğin ne olduğunu tam anlamıyla biliyortmusun acaba?İki erkeğin bir yerlerinden ilişkiye girmesi demek.Bunun duyguyla psikolojiyle ne alakası var!Apaçık sapık bir tercih!
Şu eşcinselliği niye yumuşatıyorsunuz gerçekten!
Kundaliniden sizlere bir örnek vereyim; homoseksüellik ve lezbiyenlik de kundalini enerjisinin androjen bir kimlikle ortaya çıkmasıdır. Kundalini, insanları erkeksi ve kadınsı kutuplarıyla başetmeye zorlar. Kadınsı kutup, bedenin sol yarısında bulunur, duygular ve sezilere ifade edilir. Erkeksi kutup ise, bedenin sağ yarısındadır, mantık ve zihinsel çalışmalarla ifade edilir. Androjen br kimlikle her iki kutbu birleştirmek, yüksek yaratıcı ve ruhsal kuvvetlerin bedende akmasını sağlar. Kişi böylece kendi cinsine karşı ilgi duymaya başlar. Ancak kişi zaten bir homoseksüel veya lezbiyen ise, bedenindeki enerjiler (geçici bir süre de olsa) kişinin heteroseksüel olmasına yol açabilir.
Kısaca belirteyim, homoseksüel olduğu için insanlara oturduğunuz yerden maval atmak yerine, biraz araştırın. Mazallah spiritüalizm ile uğraşırken siz de bir bakmışsınız ki kundalini enerjisinin gazabına uğramışsınız :)

artenas

Kayıtlı Üye
İş
üniversite ögrencisi
Yesil Cingeneyi yaptığı mükemmel atlayıştan dolayı tebrik ediyorum şu kundalinin gazabını homofobiklerde bir görsek mi ne

Osiris

Kayıtlı Üye
Kundaliniden sizlere bir örnek vereyim; homoseksüellik ve lezbiyenlik de kundalini enerjisinin androjen bir kimlikle ortaya çıkmasıdır. Kundalini, insanları erkeksi ve kadınsı kutuplarıyla başetmeye zorlar. Kadınsı kutup, bedenin sol yarısında bulunur, duygular ve sezilere ifade edilir. Erkeksi kutup ise, bedenin sağ yarısındadır, mantık ve zihinsel çalışmalarla ifade edilir. Androjen br kimlikle her iki kutbu birleştirmek, yüksek yaratıcı ve ruhsal kuvvetlerin bedende akmasını sağlar. Kişi böylece kendi cinsine karşı ilgi duymaya başlar. Ancak kişi zaten bir homoseksüel veya lezbiyen ise, bedenindeki enerjiler (geçici bir süre de olsa) kişinin heteroseksüel olmasına yol açabilir.
Kısaca belirteyim, homoseksüel olduğu için insanlara oturduğunuz yerden maval atmak yerine, biraz araştırın. Mazallah spiritüalizm ile uğraşırken siz de bir bakmışsınız ki kundalini enerjisinin gazabına uğramışsınız :)

Muhteşemsin Yeşil...

Benimde kundalinim uyanıyor napacağuk :D

artenas

Kayıtlı Üye
İş
üniversite ögrencisi
osiris kendine mukayyet ol kadın veya erkek olman önemli değil emin ol bir deneyim hayatını ciddi biçimde etkiler tecrübeyle sabittir :)

deadfingers

Kayıtlı Üye
İş
VETERINER
lezbiyen ve mutlu biriyim.burda yada herhangi bir yerde bunu çok rahat söyleyebilirim.paylaşım için teşekkürler.biz nasıl kimsenin özel hayatını sorgulamıyorsak kimse bizim görüş,görünüş ve yaşam stilimizi yargılayamaz.zaten ben ve queer arkadaşlarım sizlere ve dünyaya saygılıyız istediğimiz önyargısız korkunç bakışların bizi rahatsız etmediği bir dünya...ve böylesine aydın bir paylaşım ortamında önyargılı insanı kabul etmiyorum...

Pantea

Kayıtlı Üye
Ben bir seyleri siddetle red eden ve aslinda bilinc altinda o seye duydugu egilimi bastirmaya calisan nice insanlar tanidim:) homofobiklerin de buyuk bir yuzdesini bu tur kisilerin olurturdugunu kesinlikle biliyorum, diger kesim ise dini inanclari ne denli dogru olduguve neye gore belirlendigi belirsiz " normal" "anormal" kavramina gore degerlendirip tavir sergilemekde.Escinselligin nedenlerini tartismak ayri bir konu ama kendini bu sekilde kabullenmis ve cinsel yasamini benimkinden farkli bicimde yasamayi secmis diye benim her turlu esit hakka sahip bir insani her seyi gizli kapakli yasmak ortbas etmek zorunda birakmak ve anlasilirsam korkusu yasatarak bunalimlara suruklemek, kendisini gunahkar hasta sapkin seklinde hissedip gormesine neden olarak ruh sagligini bozmak zulumden baska bisey degildir.
Neden korkuyoruz ?
En basit yanit : Coluk cocugumuza kotu ornek oluyorlar , oglum yada kizim bunlari gorup yoldan cikarsa ? escinsel olursa? vs.vs.vs.
Bunu diyenlerin buyuk yuzdesi evde o cok kaygilandiklari evlatlarinin ruh sagliginin farkinda bile olmayan, cocuk sahibi olmanin bir insan yetistirmek demek oldgunu ve bunun getirdigi sorumluluklarin bilincide bile olmayan insanlar.
Bunu diyenler..
Her acidan is yerinde en iyi konumu ve kariyerinde yukselmeyi hak eden ama cinsel tercihi farklli diye butun insani becerileri ve yeterlilikleri goz ardi edilerek bir insani isden cikartabilen bir zihniyet .
Bunu diyenler ...
Hanimlar gununde escinsellikle ilgili bir konu gecdiginde elinde cay bardagi bacak bacak ustune atip kisir atsitiriken escinselligi yerden yere vurup " amannn daglara taslara evlerden uzak coluk cocugumuz var"derken , bunalim yasadigi bir donemde bana evliyim 2 evladim var ama esimden ve tum erkek bedenlerinden nefret ediyorum zevk almiyorum cinsel yasamim cok kotu sadece internette lezbiyen filmleri seyrederek mutlu olabiliyorum diyerek icinde bastirdigi her seyi ortaya dokenler.
Asl olan insani sevebilmek ve o insanin uyurken kime sarildigina degil hayata nasil sarildigi ona neler kattigina bakmak.
Konusulacak oyle cok sey varki bu konuda aslinda ,hemde escinselligi cokda vurgulamadan sadece insani boyutda degerlendirilerek .

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Homofobi bence çok mantıksız ve belli olgunluk seviyesine erişememiş kişilerin bağnaz bakış açısının hayata bir yansıması.

İnsanlara hep bişeyler yasak; hep bişeyler günah.
Ben korku faktörüne de; hayatımızda karşımıza çıkan saçma yasaklara,tabulara
da karşıyım.

insanların dört duvar arkasındaki özel hayatları sorgulanıyor.
İnsanlar dışlanıyor, sanki başka birilerine zararları varmış gibi.
Çevre bu homoseksüelliği bir özentilikten ortaya çıkıyor sanıyor.
Kendi çocukları etkilenecek diye korkuyorlar.

Ben malesef homofobi olmaya fırsat bulamadım ki.
Kendi abimde, arkadaşlarımda, dostlarımda bunları gördüm.
Benim de her iki cinsiyetten birlikteliklerim oldu.

Gördüklerimden yola çıkarak diyebileceğim şudur;
bunları gözlemleyen kişilere değil; yaşayan kişilere daha zor.
Anlayışlı davranmanızı beklemiyorum.
Sadece en azından insanları rencide etmeyin.
Bilseniz dahil bunu dillendirip insanları elaleme dedikodu malzemesi etmeyin.
Homofobi olanlar ilgilerini başka konulara yönlendirsinler.
Yoksa kimin ne ettiğini düşüneyim derken kendilerini bu işte bulabilirler.

daniel

Kayıtlı Üye
Bence insanin cinsel tercihleri degil, hayatin icindeki kisiligidir onem arzeden..

Klasik, aman cocuklara kotu ornek vs. soylemleri homofobiklerin avuntusudur sadece. Oyle avutur ki kendini, yerli dizilerdeki anlamsiz coklu asklar ve cinsellikler, basindaki insan olumleri, cinayetler, tecavuz vs. onun nazarinda cocluk cocuga kotu ornek teskil etmeyecek kadar onemsizdir.

Oysa bir insanin ugradigi rizasiz tecavuzun veya olumun, bir escinselin iki bacaginin veya kalcalarinin arasindaki zevk anlayisindan cok daha onemli olmasi gerekir.

Aslinda bir homofobik icin, toplum heteroseksuellerden kuruludur.
Zanneder ki; ornegin,hergun ekmek ve gazete aldigi, bakkal Ahmet efendi heteroseksueldir. Ve yine bilmez ki bakkal Ahmet efendi, bazi geceler, karayolu uzerine dizilmis olan escinsellerle pazarlik halindedir. Bir baska gun bakkal Ahmet efendi ile Cuma namazi sonrasi laflarken, yoldaki escinseli maddi olarak besleyen Ahmet efendinin ne denli dindar bir kisi oldugunu dusunur.

Cunku onun zihniyetinde escinsel daima tek insandir. Ve toplumda varolmus aileler potansiyel heteroseksueldir.

Toplumda o kadar fazla sayida kanayan sosyal yaramiz varken, en buyuk sorunlardan birinin escinseller olmasi, cinsel bastirilmisligi, yine bir baskasinin cinsel tercihi uzerinden baskiyla, dislama, asagilama, hasta olarak nitelendirme seklinde disa vurma eylemi, gercekten tedavi edilmesi gereken bir durumdur.

En enteresan taraf da, dini motifler, haram vs. ile bu baskiyi ve dislamayi sunmaktir.

Yani hep merak ederim;

Eger kitapta escinsellik yasaklanmamis olsaydi, escinsel iliski serbestce yasanacak miydi?

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Homofobikler hayatta biz de varız kabul edin ya da etmeyin durum bu. Sizinle aynı okullara gidiyoruz, sizinle aynı markete gidip alışveriş yapıyoruz hayatta biz de varız ve biz de yaşıyoruz.. Hep vardık hep olacağız bu yüzden homofobi çok saçma..

Ken

Kayıtlı Üye
Bu mesajdan sonra bu konuya birşey yazmıyacağım uzamasın, siz daha kanın o batılı bilim adamlarına.Sapıklığın alasını yapan insanlarıda kendi tercihi değil diyerek sevimli gösterin!Ama sokaktan bir adama bile sorsanız eşcinselliğin ne olduğunu size söyler.Eğer mideniz bu sapıklığın sevimlileştirilmesini kaldırıyorsa zaten size diyecek birşey yok.

Bu konuyu ne kadar acı çekerek okuduğumu anlatamam. Akrabalarımdan birisinin yıllar sonra eşcinsel olduğunu bizzat görerek öğrendim. Üzüntüm, onun eşcinsel olmasından ötürü değil, bu görüşteki insanların onun hayatını nasıl yıkıp geçtiğini anlamamalarından. Kendisi çok iyi bir çocuktu, kibardı. Biz hep beraber oyunlar oynardık. Çocukluğum o kişiyle geçti ama ondan bir kırıcı söz dahi duymadım. Ve ben onun eşcinsel olduğunu küçüklüğümden beri biliyordum ama emin olmadan zannımla hareket etmek istemedim. Ama onu bana sevdiren ruhuydu. Sapık diyenlere açıkca söylüyorum, sapık olan insanlar çocukluk yıllarında bile bunu belli ederler. O tertemiz bir çocuktu. Yıllarca etraftan kadınsı tavırlarından dolayı yara aldı. İçine attı ama yaşamaya devam etti. Yeri geldi aşık oldu. Ama aşkı platonikti çünkü sevdiği kişiye dokunmaya korkuyordu bırakın eşcinsel olduğunu açıklamayı. Siz kendinizi bir düşünsenize; aşık olmak yasak, cinsel ilişki yasak, evlilik hayal, sürekli yalanlarla yaşamak zorunda bırakıldığınız bir hayat. Öyle acı çekti ki gözündeki yaşlar kurumadı. Dünyada yaşamak için bir insan artık bunlar olmadığında ne hale geliyor biliyor musunuz? Eşcinsel arkadaşlarımızın hepsi öyle değil ama insanların karakterleri farklı farklıdır. Akrabam içine kapanık birisiydi.

Bir de diyorlar ki; "Eşcinsellik bir tercihtir". Hayır, aksine insanlar bu şekilde doğuyorlar. Eşcinsel hayattan kurtulmak için o kadar çabaladı ki bir görseniz. Aslında benliğini inkar ettiğinin de farkındaydı. Bir yerden sonra artık hiçbirşeyden zevk almaz hale geldi. Hayal kırıklıklarıyla dolu bir geçmişle büyüdü o insan! Çocukken sık sık görüşürdük ama büyüdüğümüzde ayrı şehirlerdeydik. Babası vefat edince de iyice bağlarımız koptu onunla. Yıllar sonra öğrendim ki transseksüel olmuş. Şartları kötüydü o kişinin ve sanırım artık gelecekte bir hayır göremedi ve bu yolda devam etmeye karar verdi. Sitelerde resimlerini görünce ağladım. Çünkü artık fuhuş bataklığındaydı. O homofobik olan insanlara söylüyorum; onun ne suçu vardı bu hayatı yaşamak için? Sizce kendisi mi seçti bu hayatı yoksa etraftan gelen baskılardan ve malesef ülkemizdeki dışlamalardan geleceğinin olmadığını düşünmesinden mi? Bir meslek bile edinemedi çünkü babası zamansız vefat etti. Babası dahi onu aşağılardı. Kendi çocuğunuzun başına böyle birşey gelse (Allah korusun yine de) ciğeriniz yanmaz mı? Heteroseksüel sapıkların olduğu gibi eşcinsel sapıklar da var. Bir insanın sapık olması için özel şartlarda doğması gerekmiyor. Bu insanlar bu acı dolu yaşamı bir tercih uğruna seçmiyorlar. Nice inançlı heteroseksüeller gördüm ki sekste sınır tanımıyorlar ve ballandırarak anlatıyorlar.

Sizlere son olarak "Prayers for Bobby (Bobby'ye dualar / duacılar)" isimli filmi izlemenizi öneriyorum bu konuyla ilgili (Hatalı birşey yazmışsam, eşcinsel arkadaşlarımın affına sığınıyorum).

kaansarp

Banlı Kullanıcı
İş
Master
Hatalı değil çok güzel bir yazı yazmışsın çok beğendim gerçekten, arkadaşının başına gelenlere çok üzüldüm, ama ne yaparsın Türkiye ve birçok benzer ülkenin gerçeği bunlar, ötekileştirilmeden yaşayamıyoruz...

bayanpipo

Kayıtlı Üye
İş
Sağlık Sektörü
"Normal" kavramının kime ve neye göre normal olacağı tarafımca tartışma konusudur.Kişiler heteroseksüel olduklarını kabul ettirmek zorunda olmadıkları gibi homoseksüel olduklarını da kabul ettirmek zorunda değildir.
Eşcinsellik "Kadercilik" oyununun da arkasına saklanılıp her şeyi bununla bağdaştırılacak bir olgu da değildir. Mevlana "Ne olursan ol gel" derken yanılmış olamaz herhalde. Eşcinsel, transeksüel insanların toplumca dışlanmaları ve kötü muameleye maruz bırakılmaları hangi dinin öğretisidir ve hangi insanlık ödülüdür? İşsiz kalan transeksüel seks işçiliği yaparken mide bulandırıcı ifadeler kullanan insan üç beş gün önce onu bu batağa sürükleyen insandan farklı ya da başka değildir. Kolay para kazanmak için de yapan transeksüeller de var elbette. Fakat şunu da unutmamak gerekir ki bu insanların beynini,ruhunu,umutlarını uyuşturan nedir? Hangi yaşam felsefesidir onları başkalaştıran? Düşünmek gerek. Onlar varlar ve her yerdeler. Saygı duyuyor varlığımda büyük rol oynadıkları için de teşekkürü borç biliyorum..

Homofobi tedavisi zor ama imkanlı bir durumdur. Homofobi yüzünden cinayetler işlenen bir ülkede belki de çok bile yazdım baş kaldıran sözcüklerimi... İnsancıl günleriniz olsun...

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Eşcinsellik konusunu derinden araştırdım.
Çünkü hayatımda masumca sevdiğim 2 kişi gay çıktı.
İşte bu yüzden onları anlamaya çalıştım.Araştırdım,araştırdım.
Hızımı alamayıp travesti ve transeksüelleri de araştırdım.
Erkekten kadına geçmiş birisiyle netten konuşma imkanım dahi oldu.
Keşke imkanım olsa da bir travestiyle yüzyüze sohbet etmeyi çok isterim.

Önceleri bende bunun hormonsal bir durum olup olmadığından,
tedavisi olup olmadığından emin değildim.
Vücutta iki hormonda var.
Ostorojen fazlalılığından mı oluyor acaba gaylik diyordum.
Anladım ki hormonlardan dolayı olan bir durum değilmiş.

Bende de ostorojen oranı düşüktür. Dönem dönem alıyorum regl olmak için.
Ama ostorojen almak da beni daha fazla kadın hissettirmiyor.

Neyse gaylerin karakter,kalp kısmına gelelim ki en çok bunu araştırdım.
Bir insan hayatta neler istiyorsa onlarda onu istiyorlar.
Sevmek,sevilmek,değer görmek, uzun süreli bir duygusal beraberlik,vs.. vs..
Belki hallerine üzüldüklerini düşünüyorsunuzdur. Ama kendisiyle barışanlar çoğunlukta
gibime geldi ve mutlular.

Bu arada bir kadın için bir gayden hoşlanmak çok kötü birşey.
Bu olayda reddedilmek veya istenmemek o kadar üzmedi beni.
Ne kadar tanıdığım varsa dalga geçti benle kız erkek.

Bula bula gay mi buldun? Ne yapacaktın onla? Sende göz yok mu?
O senle cinsellik yaşayamaz ve daha ağırı şeyler forum kuralları gereği
yazamıyorum ötesini. Aklınıza ne gelirse onlar.
Hani büyük bir günah işlemişim gibi üzerime gelindi.

Ben sevgili olup olmayacağımızdan bile emin değildim onla.
Cinsellik şöyle dursun, elini tutmak bile hayali kurmadım.
Çok saf sevmiştim onu. Öyle ki onun beni sevmesine dahi gerek yoktu.
Bu yüzden de bozuldum bana işin cinsellik kısmını diyen arkadaşıma.

Sevdiğin insanla hiç olamıcağını biliyordum. Benden kadın olduğum için
tiksindiklerini biliyordum. Evli bir insanı sevmekten bile kötü birşeydi bu.

Ben olayın birde bu noktasına gelmek istiyorum.
Gay olduğunu bilmeden onlardan hoşlanmış kızlar;
lezbiyen olduğunu bilmeden de onlardan hoşlanan erkekler var.
Kadın olduğunu sanıp da sevgilisi travesti bile çıkan olmuş.
(o kişi benden de salakmış gerçi).
Eşcinselliğin psikolojik zararlarından biri de budur.

Bu olay bana ders oldu artık cinsel tercihini öğrenmeden
hoşlandığımı falan söylemiyorum. Size de tavsiye ederim.

Artık olurda birgün yine ben bir gayden hoşlanırsam da çekip gitmeyeceğim.
Kalbimdeki sevgiye karşılık vermese de; arkadaş olarak birazcık sevip
sohbet etsin. Mümkünse tiksinmesin benden.
Sevgilisiyle de tanışırım, paylaşırım.
Sadece onu gülümsetecek kadar yer versin hayatında.

Şimdi yazarken bile gözlerim doldu. Ben çok masum sevip, çok da üzülmüştüm.
Dilerim ki kimsenin başına gelmez; bu tür imkansız aşklar.

BeLLa91

Kayıtlı Üye
İş
Asistan, öğrenci
"Normal" kavramının kime ve neye göre normal olacağı tarafımca tartışma konusudur.Kişiler heteroseksüel olduklarını kabul ettirmek zorunda olmadıkları gibi homoseksüel olduklarını da kabul ettirmek zorunda değildir.
Nesil devamlılığını ne sağlıyorsa normali odur ama anormal nedir size söyleyeyim. Bu tür konuları açıp da burada tartışmasını yapmak anormalliktir. Kimse kimsenin sadece cinsel tercihine değil, hiç bir şeyine karışamaz. Buna hakkı yok. çünkü Allah bile kullarını özgür iradeye hakim kılmışken, kul kim ki ama bu tür şeylerin de ulu orta konuşulmasını hoş karşılamıyorum. Hatta bence hiç konuşulmamalı.

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Benimde en iyi arkadasim(kulaklari cinlasin) transsexüel.2004 senesinde ameliyat olarak kadin oldu.simdi evli ve cok mutlu.14 yasinda doktora giderek durumunu anlatmis ve hormon tedavisine baslamis,Kendisi 3 yasindayken,onun degisik oldugunu öz teyzesi anlamis.cünki erkek cocuklarinin oynadigi oyuncaklara hic ilgisi yokmus devamli bebeklerle evcilik oynar ve hep anne olurmus.11 yasina geldiginde komsularindan bir gence asik olmus.12,13 yaslarinda o genc ile bir beraberlik yasamis.Ve babasi tarafindan yakalanmis,o günden sonra zor devrenleri baslamis,dislanmis,psikolojik baskiya maruz kalmis.Arkadasim bunu anlatirken bile gözleri yasarirdi.O kisiler cok duygusal oluyorlar,hemde asiri derecede.Kendisi su anda izmirde evlendi,kocasi ile tanistiginda ameliyat olmamisti daha,nisanliyken kocasi durumu ailesine anlatinca millet sok gecirmis,inanmamislar.Cünki cok güzel ve bakimliydi.Ameliyat icin geldiginde bende kaldi,ailesi onu kabul etmedi.Ameliyattan sonra cok güzel bir dügünle evlendi,kimsesizler yurdundan bir bebegi evlatlik almislar,o kurum bile basta vermek istememis,mahkeme karari ile kadin olarak nüfus kagidini aldigi halde.bebegide mahkeme karari ile zorla almislar,

Yüce Rabbime her zaman dua ederim,onu benim karsima cikarttigi icin,onunla arkadaslik edebildigim icin Allah razi olsun.O ve onun gibilerin kalpleri altin gibidir ama neyazikki,bir tek türk toplumu degil her toplum tarafindan dislanip,eziliyorlar,Nedendir bilemiyorum,ve bu beni cok üzüyor,Allah hepsinin yar ve yardimcisi olsun.:)

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Bense aksine homohobiğim. Dünyanın en iyi arkadaşlarıdır egosuz ve çıkarsılar gördüğüm en dürüst en düz en yalın insanlar.