Homofobi

mecra

Kayıtlı Üye
psikolojik destek alabilir ama değil mi...

nehir

Kayıtlı Üye
bence kişi kendisini nasıl algılıyorsa öğledir.. ben eşcinselim mi diyor ben de herkes gibi bir bireyim mi diyor... önemli olan ne...
diyelim ki kendini değiştirmek istiyorsun ama ne için iyi düşün.. amaç ne..değer mi..

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
ben sayet arkadaşın yerinde olsaydım önce ne istedigimi düşünürdüm kendimi nasıl daha rahat ifade edebilecegimi nasıl kendimle barışık yaşıya bilecegimi düsünürdüm önemli olan durumun beyinde size ne ifade etdigini bulabilmek kişiler bu durumlarda yanlış karar veriyor olmaları hayatlarını tamamiyle ters yönde etkiler bence kendı düşüncem budur

Pathétique

Kayıtlı Üye
ben bir eşcinselim yardım edin nasıl kurtulurum. para almayan sadece Allah rızası için beni kurtaracak biri varmı yada tanıdığınız bir hoca
hmmm bak bu psikolojik bişey değil olsaydı eğer düzeltilebilirdi ama pek çok hayvanda da olduğu gibi pek çok insanın da doğasında olan bir şey. Sana kalmış ama senden istediğim kendini bu konuda yıpratmaman, çünkü tam anlamıyla tedavi edilmiş birisi yoktur, sözde tedavi olsan bile bunu her zaman hissedeceksin, hocaların kurtarabileceğini de hiç zannetmiyorum. Bide sakın diyim bu konuda çelişkide kaldığın sürece evlenmeye kalkma, yoksa hem sen mutluluğundan olursun, hem de bi yerde kopmaya başlar o zaman olan evlendiğin kişiye olur özellikle de çocuğun olursa çok daha kötü bir hal alır... mutlu olman dileğiyle:cheers2::cheers2::party:

SutekH

Kayıtlı Üye
Bu tedavisi olan bir şey değil. Eşinselliğin tedavisi yoktur. Ama homofobikliğin kesinlikle tedavi edilmesi şarttır.

Kesinlikle Yule'ye katılıyorum..bu tedavisi olan bir şey değil tedaviyi bırakın bu bir hastalık değil ki..psikologa gidip tedavi olduğunu düşünenler yalnızca kendilerini kandırırlar..önemli olan ne olduğunu bilmek ve ona göre yaşamak kendini kabullenmek yani...

Angel777

Kayıtlı Üye
Neden herkes homoseksüalizmi tedavi etmeye çalışıyor ki?
Homofobi olmasa homoseksüalizmi tedavi ettirmey sebeb kalır mı sizce?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
tedavi edilmesi gereken homoseksüellik değil; homofobidir.

Angel777

Kayıtlı Üye
Ben de de onu diyorum.Homofobi olmasa homoseksüeller dışlanmaktan korkmazdı ve kendilerini değiştirmek istemezlerdi.Sorun da çözülürdü.Zaten homoseksüelliğin tedavisi diye bir şey yoktur.Cinselliğin kısılması vardır.

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Endonezya islam surasini takip ettinizmi gecen yil?
bütün islam alimleri escinsellik yaratilistir Allah her seyi her imtihani
verecek güçtedir ve hayirlisini tek o bilir denildi. ayrica lut kavminin
toplumca zina fuhus ve tecavüz ölü sevicilik cocuk istismari gibi hikayelerden
olustugunu belirttiler.
insanlari dinden Allah'tan uzaklastiracak gece hap yut iyilesirsin mantigi
ile yargilayanlar asil kendi günahlarini nasil ödeyecekler merak ediyorum ben!

ben bir eşcinselim yardım edin nasıl kurtulurum. para almayan sadece Allah rızası için beni kurtaracak biri varmı yada tanıdığınız bir hoca

Arkadasim Kendinle barismayi ögren önce bence! sonra bu barisikligi ögrenmek icinde Psikologa gitmeni tavsiye ederim!

Homoseksuellik Tercih degildir (malesef herkesin agzina sakiz olmus laf!) ama yasamini belli bir düzene sokmam ise senin elinde olan bir tercih!
Birilerini mutlu etmek icin degil kendini mutlu etmek icin yasa!
Toplumda mevcut olan " tüm homoseksueller fuhus yapiyor" genel düsüncesinden kendini siyir.

Benim kisisel düsüncem Homoseksuel/Transeksueller ile ilgili herhangi bir yasal düzenlemenin olmamasi onlari Risiko gruplar olarak toplumun disina atiyor böyle oluncada zaten tutucu olan Türk toplumundan Homofobik olmamasini beklemek garip olur!
Hep derim "Bizim toplumda hersey dudakda!" ama yasananlar hep tam tersi!

İgnas

Kayıtlı Üye
Şahsen bende homoseksüelliğin çoğunlukla tercih olmadığını düşünüyorum,heteroseksüelliğin de tercih olmaması gibi.Çoğu kişi bedensel ve duygusal dürtüleri nedeniyle karşı cinsle ilgilenir,eğer kişinin psikolojisinde veya hormonlarında bir farklılık varsa eşcinsel olur,bu onun elinde değildir.Örnek olarak AŞIK arkadaşımızı veriyim,psikolojik veya hormonel bir sebep onu bu yola itiyor,ama rahatsız olduğunu kendisi belirtti,kendi tercihi değil demekki.Kendisine önerim her türlü hormonel,psikolojik ve parapsikolojik yolu denemesi,arayan elbet bulur.
Bu arada eşcinselliğin tercih olduğu durumlar var mıdır?Olabilirbir:bir erkek çok çok miktarda bayanla beraber olmuşsa,hayal gücünün limitlerini tüketene kadar herşeyi yapmışsa,yeni bir arayış içinde eşcinselliği kabullenmişse bu bir tercihtir kanımca.
Sonuç olarak kişi bu durumu istemiyorsa çaresi aranmalı,istiyorsa da istediği yapmakta özgür olmalı.

Homofobiye gelirsek,bir kimsenin cinsel hayatı yüzünden insan dışı bir varlık muamelesi görmesi son derece yanlış,kimse şahsi haklarından mahrum bırakılmamalı.Ama herkes eşcinselleri sevicek ve en ufak bir ayrım yapmayacak diye bir zorunluluk da yok.Şahsen öpüşen iki adam görürsem bakışlarımı başka tarafa çeviririm,veya eşcinsellerin fazla yoğun olduğu bir ortama da mümkün mertebe girmem,sanırım bu da benim özgürlüğüm.

ADHA

Banlı Kullanıcı
Sevgili kardeşim homosexualliğin ne olduğunu tam anlamıyla biliyortmusun acaba?İki erkeğin bir yerlerinden ilişkiye girmesi demek.Bunun duyguyla psikolojiyle ne alakası var!Apaçık sapık bir tercih!
Şu eşcinselliği niye yumuşatıyorsunuz gerçekten!

Angel777

Kayıtlı Üye
Sevgili kardeşim homosexualliğin ne olduğunu tam anlamıyla biliyortmusun acaba?İki erkeğin bir yerlerinden ilişkiye girmesi demek.Bunun duyguyla psikolojiyle ne alakası var!Apaçık sapık bir tercih!

Burada yeni bir tartışma açmak istemiyorum,ama bence homosexualleğin ne olduğunu bilmeyen asıl sizsiniz.Onların tercihi değil bu sonuçta.Ama tabi siz son noktayı koymuşsunuz,kendi doğrularınızı seçmişsiniz,o sizin bileceğiniz iş.Ama lütfen bundan sonra görüşlerinizi kendinize saklayın,kimseyi eleştirmek kimseye düşmez!

ADHA

Banlı Kullanıcı
Bu mesajdan sonra bu konuya birşey yazmıyacağım uzamasın, siz daha kanın o batılı bilim adamlarına.Sapıklığın alasını yapan insanlarıda kendi tercihi değil diyerek sevimli gösterin!Ama sokaktan bir adama bile sorsanız eşcinselliğin ne olduğunu size söyler.Eğer mideniz bu sapıklığın sevimlileştirilmesini kaldırıyorsa zaten size diyecek birşey yok.

Osiris

Kayıtlı Üye

Ne kadar cahilce bir anlayıştır bu yahu!

İki erkeğin sadece cinselliği değildir bu aralarında AŞK'ta vardır...

Asıl sapık olan herşeyi cinsellikten ibaret görenlerdir.Sizi gibi.

Onlardada duygu var,sevgi var,insalık var.Onlarda bizden farksız,İNSANIZ biz.....

Yumuştamıyor kimse çünkü zaten basit ve doğal bir konu....

Daha aydın ve empatili günlere.

İgnas

Kayıtlı Üye

İnternet sağolsun ergenlik çağımda kendimi iyi yetiştirdim ama gayet açıklayıcı bu bilgi için teşekkür ederim:)

Duyguyla psikolojiyle ne alakası var:hiç bir kimse,"hadi günah işleyelim,millet bize sapık desin,biz ş.refsiziz olduğumuz için kötülük yapıyoruz,hadi sıkıldım ben kafir olalım" gibi düşüncelerle bir fiile kalkışmaz.İyi ya da kötü her fiilin altında bir sebep vardır,bariz iyi ve kötü ancak masallarda oluyor. Bu arada tırnak içindeki bölüm eşcinsellere yönelik değildi,günah diye addedilen davranışlar hakkındaki düşüncemi açıklamak için yazdım,genele yönelik yani yanlış anlama olmasın.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Sitemizde dil din cinsiyet ırk cinsel yönelim ayrımı yapılmamaktadır. Hiçbir ayrımcı görüşe izin verilmemektedir. Doğal olarakta kimseye hakaret edilmesine izin vermiyoruz. İnsan hakları evrensel bildirgesinin kendini insan sayan kişilerin okumasını tavsiye ederim.

Konuyu açan site sahibine de ciddi bir hakarette bulunuyorsunuz. O yüzden sitemizde artık bulunmanızı istemiyoruz. ADHA isimli üye bu yüzden bugünden itibaren yasaklı listesindedir.

Voy

Kayıtlı Üye
Konuyu şöyle bir baştan sona okudumda..Bence homofobik bu konuyu açıp okuma girişiminden dahi kaçınır,yada girer okursa sağa sola saldırır.Ben eşcinselliğin bir hastalık olduğunu düşünmüyorum,yada bir kusur.Yaşadığımız dünyaya ruhlarımızla geliriz ve onlarla terkederiz.Önemli olan ruhumuz enerjimizdir,onun nereye götürdüğü,onun ne hissettiğidir,onun yarası onun tecrübesidir önemli olan.Bedenin istekleri yada yaraları geçicidir.Cinselliğin herhangi bir türünü yada Eşcinselliği,biseksüelliği sapıklık olarak görenlerin kendisinin sapık olduğunu düşünüyorum şayet sapık bir insan sadece karşısındakinin tercihini sadece cinselliğe vurup belden aşağı hakaret eder.Sevgilisine sarılırken sadece kalçalarını düşünendir sapık zihniyetle aynıdır bu.İnsanların ruhlarına varoluşlarına saygı göstermeliyiz.Dünyadaki varolan her enerji her ruh saygıyı ve sevgiyi hakeder unutmayınız.

TURKMAGIC

Kayıtlı Üye
Merak ediyorum etrafindan kactane hicbilmedigin gizli homoseksuelle arkadasligin var acaba?

Herturlu beraberlikde kutsal olan saygidir. Olay sizin bahsettiginiz gibi sadece seks olsaydi sanirim hayatta kimse evlenmez esde aramazdi. Sapiklikdan bahsediyorsaniz ben sözde normal insanlarin yatak odalarinda yada yasamlarinda yapdiklari seksuel sapikliklari bilmek bile istemiyorum!

Genelde korkulari olan bireyler bu korkularindan kacarlar yada görmemezlikden gelirler "acaba bende olurmuyum korkusumu var" sizdede?

her kötü yada hoslarina gitmeyen seyinde BATIdan geldigini söylemekde moda olmus!
Sende olmayan insana saygi o batida mevcut, bunu biliyormuydun?

reidikonto

Kayıtlı Üye
Eşcinselligi bilmeyip yorum yapan arkadaşlar..Merak ediyorumda siz eşcinselligi hangi gözde ve hangi sıfatta görüyorsunuz.? Bunların yaşama hakkı yokmu.? eşcinsel denildiginde neden hemen aklınıza (sapık) geliyor.? Ögle düşünen insanlar asıl sapıktır bence.Herşeyden önce insan ya insan, aşık oluyorlar seviyorlar... Benim bir arkadaşım eşcinseldi sevgilisi onu terk etti diye kendini öldürüyordu.. Siz bilemezsiniz o duyguyu. Bilmediginiz gibide yorum yapmayın lütfen.

Mortho

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Homoseksüelleri eleştirmeden önce empati yapsa insanlar birazcık keşke.