hayat bana anlamsız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

leonfatih

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba
siteye yeni üye oldum sormak istediğim benim hiç bir işimin rast gitmemesi (ne aşkta ne parada) çok genç yaşta ailemi kaybettim önceden itakatlı biriydim fakat ailemi kaybedince inancım zayıfladı şu an için kendimi bir boşlukta gibi hissediyorum 15 senedir ağlayamadım bütün duygularım körelmiş hiç bir şeyi sevemiyorum hayat bana anlamsız ve bom boş geliyor benim durumumda olan birisi neler yapmalı ?

daktilo

Kayıtlı Üye
İş
Mühendis
Bir ihtimal depresyon geçiriyor olabilirsin, tabi olmayabilirsin de, bunu anlayabilmek için öncelikle bir psikiyatr'a gözükmen lazım, hayattan eski tadı alabilmen konusunda sana en iyi bir ruhsal danışmanın faydası dokunabilir. Hayatını anlamlı kılabilecek yine sensin leonfatih, kendini keşfet, yeteneklerini keşfet, bunun için kendini her alanda denemeye çalış, müzik, edebiyat, tiyatro, fotoğrafçılık, vs gibi ve bu konularda bir şeyler ürettikçe daha mutlu olacaksın bundan emin olabilirsin. Okuyor musun, çalışıyor musun bilmiyorum ama ne yaparsan yap spor yap, atla, zıpla, kum torbası çalış ne bileyim sinirini stresini at, rahatlarsın mutlu olursun. Sormak istediğin yardımcı olabileceğim bir şey varsa söylebilirsin.

asterix

Kayıtlı Üye
Hayata gelirken hepimiz bazı yaşamsal sınavlara girmeyi kabul ederek geliyoruz bu anlaşmayı yaparak geliyoruz,Allah insana kaldırabileceğinden daha ağır yükler vermezmiş,her insanın hayatında böyle dönemle vardır ,çok zorlanıyorsan bir psikiatrsite görün yararı olur ,ama temeli senin içinde zorlukları aşıp gelişmek ilerlemek zorundayız,bu zorlukları tersine çevirmek bizim elimizde,ilham vermesi için bazı kişilerin biyografilerde okumak yararlı olabilir.

leonfatih

Kayıtlı Üye
Bir ihtimal depresyon geçiriyor olabilirsin, tabi olmayabilirsin de, bunu anlayabilmek için öncelikle bir psikiyatr'a gözükmen lazım, hayattan eski tadı alabilmen konusunda sana en iyi bir ruhsal danışmanın faydası dokunabilir. Hayatını anlamlı kılabilecek yine sensin leonfatih, kendini keşfet, yeteneklerini keşfet, bunun için kendini her alanda denemeye çalış, müzik, edebiyat, tiyatro, fotoğrafçılık, vs gibi ve bu konularda bir şeyler ürettikçe daha mutlu olacaksın bundan emin olabilirsin. Okuyor musun, çalışıyor musun bilmiyorum ama ne yaparsan yap spor yap, atla, zıpla, kum torbası çalış ne bileyim sinirini stresini at, rahatlarsın mutlu olursun. Sormak istediğin yardımcı olabileceğim bir şey varsa söylebilirsin.

bu bahsettiklerim 15 senedir var psikolojik olamaz yaş 35 çalışıyorum iyi bir kariyerim ve az da olsa sosyal çevrem var spor yapıyorum hobilerim var ama dediğim gibi bir boşluk var

daktilo

Kayıtlı Üye
İş
Mühendis
bu bahsettiklerim 15 senedir var psikolojik olamaz yaş 35 çalışıyorum iyi bir kariyerim ve az da olsa sosyal çevrem var spor yapıyorum hobilerim var ama dediğim gibi bir boşluk var

O boşluk hepimizin içinde var kardeş, benim içimde ne zaman boşluk olur mesela, bazen yanımda hayatımı paylaşabileceğim birisi yoksa, hayatımda sevgiye yer olmadığı durumlarda boşluğa düşerim, hayatınızda sevgiye yer açın, karşılıksız menfaatsiz sevecek birini bulun evli değilseniz, evliyseniz de çocuk yapabilirsiniz örneğin, bu örnekler çoğaltılabilir. Gerçek bir dostun sevgisi sıcaklığı bile yeterli gelebilir bazen, kendinize sağlam bir dost edinin mesela, her ne kadar bu yaşlarda ve bu devirde biraz zor olsa da.

han__ozan

Banlı Kullanıcı
maneviyata yönel derim...hangi dine mensupsun bilmem ama bu gibi durumların en büyük ilacı ruhun doyumu bence bu da manevi çalışmayla olur...din le alakalı kitaplar oku ibadetini yap vs iyi geldiğini zamanla görürsün...

pink21

Kayıtlı Üye
İş
Dış Ticaret
Anladığım kadarıyla evli değilsin kendine göre düzgün bir eş bul çocuğun olunca içinde ki boşluk yok olur hayat sana anlam kazandırır onların sevgisi de seni mutlu eder.İlk defa bir insana evlenmesini tavsiye ettim :D

Belpheg0r

Kayıtlı Üye
arkadaşlar merhaba
siteye yeni üye oldum sormak istediğim benim hiç bir işimin rast gitmemesi (ne aşkta ne parada) çok genç yaşta ailemi kaybettim önceden itakatlı biriydim fakat ailemi kaybedince inancım zayıfladı şu an için kendimi bir boşlukta gibi hissediyorum 15 senedir ağlayamadım bütün duygularım körelmiş hiç bir şeyi sevemiyorum hayat bana anlamsız ve bom boş geliyor benim durumumda olan birisi neler yapmalı ?
ailenin ölümü üzücü durum tabi ama sadece şukadarını söylüyüm kaç yıldır ne aşık oldum ne birini sevdim ne zevkim var aklına gelebilcek herşey bana sıkıcı geliyor. ailem var ama hiçbir düşüncem onlarla uymuyor sanki ben onlardan değilim gibi ama ama hep millete karşı samimi gülüş yaparım ve kimse şu ana kadar maske taktıgımıda anlamıyor ne garip okadar iyiyim herhalde çünki bir insanın nelere ilgi duydugunu anlıyor ona göre davranıyorum şuana kadarda etrafımdaki herkes boş laftan ibaret bunlara karşı tek yaptıgım hayatı yaşıyormus gibi yapmak ölümü beklemek ismimim unutulması .Diyebilceğim bu ,kafana takma

leonfatih

Kayıtlı Üye
ailenin ölümü üzücü durum tabi ama sadece şukadarını söylüyüm kaç yıldır ne aşık oldum ne birini sevdim ne zevkim var aklına gelebilcek herşey bana sıkıcı geliyor. ailem var ama hiçbir düşüncem onlarla uymuyor sanki ben onlardan değilim gibi ama ama hep millete karşı samimi gülüş yaparım ve kimse şu ana kadar maske taktıgımıda anlamıyor ne garip okadar iyiyim herhalde çünki bir insanın nelere ilgi duydugunu anlıyor ona göre davranıyorum şuana kadarda etrafımdaki herkes boş laftan ibaret bunlara karşı tek yaptıgım hayatı yaşıyormus gibi yapmak ölümü beklemek ismimim unutulması .Diyebilceğim bu ,kafana takma
aynen dediğim gibi ailem varken inancım vardı.(ailemin ölmesiyle inancımın tabiki alakası yok ama ) şu an inancım yok benim gibi düşünen varmı merak ettim ...bazı şeylere kafa yormayarak yani bom boş

leonfatih

Kayıtlı Üye
Anladığım kadarıyla evli değilsin kendine göre düzgün bir eş bul çocuğun olunca içinde ki boşluk yok olur hayat sana anlam kazandırır onların sevgisi de seni mutlu eder.İlk defa bir insana evlenmesini tavsiye ettim :D
sorunda burada zaten benimle evlenmek isteyen çok ama ben sevemiyorum kimseyiii

pink21

Kayıtlı Üye
İş
Dış Ticaret
umarım aşık olursun birine hayat o zaman renkleniyor insanın içi hoş oluyor :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Genelde sevdiğin yoksa ve sana hoşlandığın kişi ilgi göstermiyorsa bencede anlamsız :) ama durum şöyle ki nefes aldığın sürece yaşıyorsun demektir yaşadığın sürece umut var demektir :D

leonfatih

Kayıtlı Üye
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...