Arakne Glifler (Arachne Glyphs)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Adınıza sevindim, aracne

Adınıza sevindim, efsaneye göre; athena'in örümceğe dönüşmesiyle alt dünyalara inip, oradan buraya getirdiği, glifler, kaynağı bazılarına göre karanlık, bazılarına göre tanrıça-vari, benim asıl sormak istediğim nokta şu;bunun için karşılığında ne veriyoruz? Gelenin kaynağını bilmesekte karşılığı olmalıdır değil mi? Aydınlatırsanız sevinirim, deneyimli arkadaşlarimiz biliyordur.

Bir kaç bilgi bırakıyorum aşağıya kaynakla ilgili;
On one important matter, I got into the hieroglyphics of magical alphabets and found for myself another interesting tool - the glyphs of Arachne. They act like runes, only the result from working with them is faster, as, in principle, from working with many other glyphs. The legend says that this is the magic tool of the same Arachne, which Athena turned into a spider, and that the spider subsequently descended into a certain necroworld and brought this magical alphabet from there to our world. The legend is not very convincing, given that nothing is known about the reasons why Arachne went on such a strange journey, and why and for what she needed such glyphs, and why they were given to her in the necroworld, there are also no explanations. After reading the description of the necroworld, I came to the conclusion that the connection of glyphs with this dimension is not entirely correct - why should creatures from such a specific dimension generally give living (!) People symbols sharpened for victory, enrichment, pleasant emotions and protection from negativity. Someone saw a dark, almost demonic energy in this glyphic row, but my diagnostics show that the power of the glyphs is similar to the power that the Old Testament god Sabaoth once gave to Moses. In principle, if you nevertheless tie this glyphic row to Arachne, then the legs of this image grow from the image of the All-bearing and All-devouring Great White Mother - a goddess that existed at the dawn of mankind.
Enerji ile ödüyoruz.
Canli kanlı insanın o müthiş lezzetli enerjisiyle. :devilish:

Bu paylastiginiz ingilizce yazısı hangi saygıdeğer şahsa ait?
Ve konuyu okudunuz mu?

osia

Kayıtlı Üye
Enerji ile ödüyoruz.
Canli kanlı insanın o müthiş lezzetli enerjisiyle. :devilish:

Bu paylastiginiz ingilizce yazısı hangi saygıdeğer şahsa ait?
Ve konuyu okudunuz mu?
tesekkürler sevgili obsoluta, evet okudum kendi enerjimizle ama gelen enerji çok daha canlı ve güzel diyor arkadaşımız, yani enerji veriyorsun karşılığında daha güçlü enerji alıyorsun, kafama takılan şey 'denklik' ve alma verme dengesiydi.
paylaştığım yazı bir türk internet sitesinden, ama kaynak verilemiyor buradan diye eklemedim, kurallara aykırı olduysa silebilirim, aslında fikrinizi almak içindi paylaşmamın sebebi

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
ama gelen enerji çok daha canlı ve güzel diyor arkadaşımız, yani enerji veriyorsun karşılığında daha güçlü enerji alıyorsun, kafama takılan şey 'denklik' ve alma verme dengesiydi.
Bu arkadaşın durumunu bilmiyorum bakım bakmak gerekiyor kesin birşey söylemek için. Bu yüzden varsayimlariyla örnek vereceğim. Kendisi sosyal ortamda enerjisiz hissediyor. Neden olabilir? Bir donor olduğu için ve kendi enerjisini ertraftaki insanlara ya da onların varlıklara kaptırdı için. Belki de aurasinda delikler var... Sebebi ne olursa olsun bir enerji kaybı söz konusu. Enerjiyi öylesine kaybetmektense, gliflere verilir. Ve glifler kaçağı önler.

Bir su dolusu depoyu düşünün. Depoda kaçak var diyelim. Ya oraya tıpa tıkarsınız, ya sürekli suyu kaybedeceksiniz.

Yine o deponun kapağı kapatamazsanız, içine pislik dolacak ve su kirlenecek. Bu örneği de enerjinin kalitesi ile ilgili.

Şimdi yapılan işlemler aslında basit, ama suyun kalitesini ve miktarını direk yükseltiyor.
Umarım anlatabildim.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
paylaştığım yazı bir türk internet sitesinden,
Paylastiginiz yazıyı yazan insan Arakne gliflerin ve runelerin sadece birer alet olduğunu bilmiyor. Öyle kafadan birşeyler atmış. Birinci postumu okursanız orada bu gliflerin herhangi bir tanrıya ait olduğu yazmıyor. Arakne bir köylü kız dı. Ana tanrıça nereden çıktı?

Rune ya da gliflerin bir tanrı aracılığıyla çalışmasını istediğimiz zaman o tanrıyı davet ederiz, sunak yaparız vs. Davetsiz rune sadece enerjimizle çalışıyor. Ampül gibi düşünün enerji verirseniz yanar. Veya başka herhangi elektrik aleti işte.

osia

Kayıtlı Üye
Paylastiginiz yazıyı yazan insan Arakne gliflerin ve runelerin sadece birer alet olduğunu bilmiyor. Öyle kafadan birşeyler atmış. Birinci postumu okursanız orada bu gliflerin herhangi bir tanrıya ait olduğu yazmıyor. Arakne bir köylü kız dı. Ana tanrıça nereden çıktı?

Rune ya da gliflerin bir tanrı aracılığıyla çalışmasını istediğimiz zaman o tanrıyı davet ederiz, sunak yaparız vs. Davetsiz rune sadece enerjimizle çalışıyor. Ampül gibi düşünün enerji verirseniz yanar. Veya başka herhangi elektrik aleti işte.
Anladım, netleşti evet, teşekkürler absoluta

nurumm

Kayıtlı Üye
Yine de glif nedir? Bilimsel bir bakış açısına göre, glif bir yazı öğesidir, bir grafemin grafiksel görüntüsüdür. Bir grafem, bir metin birimidir. Glif, bir grafik birimidir. Dolayısıyla, herhangi bir yazılı - yani grafiksel olarak görüntülenen - kelime bir glif olarak kabul edilebilir.

Sihir açısından bakıldığında, bir glif bir semboldür, bir sembolün yardımıyla belirli bir enerjisel özü ifade etme girişimidir, bu bir şekilde süptil veya maddi dünyayı etkileyebilir. Glifin bir enerji mührü olduğu da söylenebilir.

Birçok glif sistemi bilinmektedir. Bunlardan biri Arachne'nin glifleridir.

Aslında bu gliflerin kökeni bilinmemektedir. Yalnızca altı sayfalık bir parçadan tanınan "Arachne'nin Gizli Rünleri" kitabının yazarı Petrov, "Gliflerin, Arachne'nin hikayesini herkesin duyduğu bir zamanda ortaya çıktığını" ve dahası, diyorlar ki, Arachne yeraltına indi. Athena'dan intikam almak isteyen bu işaretleri aldı. Belki de parçanın en zayıf noktası budur.

Arachne gliflerini çok kaliteli ve uygulanabilir bir yeniden yapım olarak düşünürsek, Petrov'un açıklaması, gliflere antik ve gizem havası vermek için zayıf ve neredeyse cahil bir girişim gibi görünüyor. Glifler, çok daha canlı ve işe yarayan, böyle bir hale hiç ihtiyaç duymazlar. Bu tür şeylerin sadece icat edilmediği, süptil dünyadan, en güçlü enerji akışlarından geldiği ve bu nedenle kendi başlarına değerli olduğu açıktır.
Başlangıçta aynı Petrov'un yalnızca dokuz glif verdiğini hatırlayalım: Waving, Iyu, Kha, Webru, Fee, Laa, Nudo, Reko, Mies - diğer yedisi, Milen ve Kavirra yazarlarının yoğun yayın çalışmalarında bulundu. Yine de, bu yedi glif oldukça çalışıyor ve genel sisteme mükemmel bir şekilde uyuyor.

Yine de, Bay Petrov'un gliflerin antikliği ve mitle bağlantıları hakkındaki açıklamasını dikkate alırsak, aşağıdaki resim ortaya çıkar.

Önce Arachne mitini hatırlayalım. Konu iyi biliniyor: Yetenekli bir dokumacı olarak tanınan Lidyalı boyacı Idomon'un kızı Arachne, Athena Pallas'ı sanatında bir yarışmaya davet ediyor. Ona yenilen Arachne kendini asmaya çalışır, ancak Athena onu döngüden çıkarır ve onu bir örümceğe dönüştürür.
Petrov'un Arachne hikayesinin herkes tarafından duyulduğu yönündeki iddiası hakkında derin şüpheler var. Athena'nın hikayesi ve mucizeleri çerçevesinde küçük bir Yunan mitinin olay örgüsünü yeniden düzenleyen Ovid'in Metamorphoses'ından mitin konusunu öğreniyoruz. Ovidiev Arakhna gururlu bir kızdır, ancak çok uzak olmayan bir yerde, Hades'ten geri dönemeyecek ve hatta tanrıçadan intikam alamayacaktı.

Fakat. Efsaneye metafizik bir bakış açısıyla bakarsak, resim değişir. Efsane derinleşiyor ve daha karmaşık hale geliyor. Metafizik düzeyde, zaten iki Döndürücüden bahsediyoruz - İlahi Döndürücü ve Dünyevi Döndürücü. Doğal olarak, Dünyevi İlahi olana teslim olur ve yok olur, ancak İlahi olanın iradesi ile yeniden doğduğu için cansız hale gelir. Dünyevi olan için ölüm tamamen iptal edilemez, bu nedenle Dünya Döndürücü bir Örümceğe dönüşür. Örümcek, bir gizem sembolü, gizli bağlantıların bir sembolü, Yeraltı Dünyasının bir sembolüdür. Pek çok gelenekte örümceklerin Necromir ile ilişkilendirilmesine şaşmamalı, onlar cansız olarak algılanıyor - ölü değil, kelimenin tam anlamıyla canlı değil. Ve bu kapasiteyle, Arachne çoktan glifleri elde edebilirdi.

İntikam için? Şüpheli. Örümcek Arachne artık iplikçi Arachne değil. Dünya Döndürücü için önemli olan şey - şan, şeref, zafer artık Örümcek için önemli değil. Bu bağlamda örümcek, edinilen bilgi ve öz üzerindeki gizli güçtür.

Ve Arachne glifleri durumunda sır, kökenlerinin versiyonuna bakılmaksızın anahtar kelimedir.

Glifler tam olarak gizlice, neredeyse fark edilmeden çalışır. Küçük örümcekler gibi, olasılık çizgileri boyunca koşarlar ve en ince örümcek ağlarının yardımıyla operatörün lehine gerçekliği düzeltirler. Arachne gliflerinin çalışması, gerçeği kabaca değiştirmeyen, bozmayan ve parçalayan, ancak operatöre göre nazikçe ve hızlı bir şekilde ayarlayan runlar veya komploların çalışmasından farklıdır.

Bu bağlamda, operatörün, sıfır referans noktasına kaymamak için değişiklikleri yakalayabilmesi ve olasılık çizgilerinin yeni bir ritmine girebilmesi için çok dikkatli ve bilinçli olması gerekir.

@Absoluta Virtute yukarıdaki yine bi yerden alıntı bende sabah nette biraz gezindim tanrıça kısmı yukarda geçen DÜNYEVİ İLAHİ OLANA TESLİM OLUR diye bişey geçmiş. Sanırım tanrıçayı o şekilde almışlar başka sayfalarda tanrıça diye yazıyor bu postta öyle bi ibare yok. (en aklıma yatan paylaştığım bu yazı oldu ) sabahleyin bende okudum.

createtherules

Kayıtlı Üye
Vebru'da elementin su yazdığını atlamışım, tesadüfen yeni farkettim. Ateş ile aktif edilirse çalışmaz mı?

createtherules

Kayıtlı Üye
@createtherules vebru ateş ile aktifleştirildiğinde de oluyor ama tek başına değildi benim yaptığım. Sadece tek yaptıysanız sonuç ne verecek bize de bildirin 🙃
Şimdi mantık olarak, niyetin ana glifi oluyor bir de o glifi desteklemek için komponentler olarak yerleşen diğer glifler. Yani mesela niyetin temel glifi vebrudur ama hız katılsın diye laa yerleştirilmiştir o zaman onun gibi birkaç glif olsa bile yine su gerekecektir.
Ama birkaç glif içinde vebru desteklemek için yandaysa o zaman ateş de olsa çalışır diye tahmin ediyorum.
Ben döneceğim buraya...🙂

createtherules

Kayıtlı Üye
Aslında ben size bir şey anlatacağım daha önce bahsettim galiba ama şimdi üzerinden zaman geçti detaylıca söyleyebilirim.
Örnek 10 kalıbını uyguladım ve birinden bir itiraf talep ettim. (Yani açıkçası benden hoşlandığını itiraf etsin falan demiştim niyette.)
Dili sürçtü "Seni seviyorum" dedi yanlışlıkla :D :LOL: Yani konu alakasızdı, "Hah yaşa sen aferin, oley ..." falan dersin ya hani, öyle bir konumda çok hızlı konuşurken arada aniden o laf çıktı arada.
Şimdi merak ettiğim şu, sizce ben hoşlandığını itiraf etsin diye niyetlenirken, glifleri manipüle mi etmişim? Yani hoşlanmıyor aslında ama sadece onu söyletmek için diline mi çalıştı glifler? Yoksa glifler o kişinin beyninde sakladığı bir şeyi dilinden çıkartmayı mı başardı?

Darkon

Kayıtlı Üye
Aslında ben size bir şey anlatacağım daha önce bahsettim galiba ama şimdi üzerinden zaman geçti detaylıca söyleyebilirim.
Örnek 10 kalıbını uyguladım ve birinden bir itiraf talep ettim. (Yani açıkçası benden hoşlandığını itiraf etsin falan demiştim niyette.)
Dili sürçtü "Seni seviyorum" dedi yanlışlıkla :D :LOL: Yani konu alakasızdı, "Hah yaşa sen aferin, oley ..." falan dersin ya hani, öyle bir konumda çok hızlı konuşurken arada aniden o laf çıktı arada.
Şimdi merak ettiğim şu, sizce ben hoşlandığını itiraf etsin diye niyetlenirken, glifleri manipüle mi etmişim? Yani hoşlanmıyor aslında ama sadece onu söyletmek için diline mi çalıştı glifler? Yoksa glifler o kişinin beyninde sakladığı bir şeyi dilinden çıkartmayı mı başardı?
Tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan gibi olmuş :D Kesin diyemem bence beyninde olanı söylemiştir.

nurumm

Kayıtlı Üye
Bunu konunun mimarı @Absoluta Virtute açıklasın şahsen beni aşar 😃🤩 öyle bi tecrübem de yok bilgim de yok ben ancak estiler mi istediğim bişeylerde niyet edip uyguluyorum 🥳

nurumm

Kayıtlı Üye
@Absoluta Virtute şimdi bide şöyle bişey sorayım arkadaslar aklıma getirdi.Birisi üzerinde bi uygulama yapıldı henüz on gün olmadı aynı kişi yada kişilere farklı bi durum için uygulama yapabilir miyiz? yan etkisi olur mu ? Bana böyle ilham perileri gelmiyor bazen enerji patlaması varken yapması daha güzel oluyor da :) onu bi danışayım dedim.