Arakne Glifler (Arachne Glyphs)

Absoluta Virtute

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
1,619
Tepkime puanı
3,181
Başka bir deyişle nekroglifler. Athena onu örümceğe dönüştürdükten sonra ölülerin dünyasından Arachne tarafından getirildiler. Bu glifler hakkında çok az bilgi var ama hepsi hızlı sihirle ilgili. Arachne glifleri, görünüşe göre nekrodunya ile olan bağlantıları nedeniyle son derece güçlüdür. Aktifleştirme den hemen sonra çalışırlar, hızlanma için zamana ihtiyaç duymazlar. Dahası, ayrıntılı ve kapsamlı talimatlara bile ihtiyaç duymazlar. Her glifin zaten gerçekleştirdiği kendi görevi vardır. Bu nedenle talimat, belirlenmiş bir hedefle ve çok net olmalıdır. ... Çok net ve katı bir şekilde çalışıyorlar, bu yüzden çok dikkatli olmalısınız ve gliflerin bize nereden geldiğini unutmamalısınız. Gliflere hediye veya kurban gerekmez. Hem birer birer hem de birkaçı birlikte çalışabilirler. Aynı zamanda, runiklerle de çelişmezler, bu da gliflerle kombinasyon halinde runik formülleri oluşturmayı mümkün kılar. Arachne gliflerini uygulama kuralları runelerinki ile aynıdır. Ancak, küçük bir uyarı var - glifler görevi kısa sürede tamamlayarak, anında çalışır. Rünler en iyi seçeneği ararken, glifler hedefe giden en kısa yolu arıyorlar. Bu nedenle sürprizlere karşı daha dikkatli ve hazır olmanız gerekiyor. Yine de, glifler insanların hayatlarını değiştirebilir ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Arachne'nin glifleri ve diğer runelerle çalışırken, onlara ve güçlerine inanmak gerekir. Ayrıca, glifleri çizerken tüm noktaların ve çizgilerin doğru çizmeniz gerekir. Toplamda, şu anda 16 Arachne glifi var.
Kıdemli futharkın runeleri ile aynı şekilde uygulanırlar. Genellikle operatörün kişisel gücüyle(enerji) çalışırlar. Bu nedenle, başka bir kişi için bir glif uygularken, işin yapıldığı kişinin kişisel gücü ile çalışacağını şart koşmaya unutmayın. Bir glif uygularken, adını telaffuz etmek ve büyüyü etkinleştirmek için şunu söylemek gerekir: "Gliflerin gücüyle, glifi (adı), (glifin yapacağını belirtin) bahşedilsin."


Örneğin: "Gliflerin gücüyle, glif Arett, iki kişinin Ahmet ve Ayse'nın yeniden birleşmesini sağla."


Belirli bir hedef belirleyin. Birden çok varsa hepsini listeleyin. Gliflerin zarar vermeden çalışmasını şart koşun.
 

Absoluta Virtute

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
1,619
Tepkime puanı
3,181
IMG_20210311_183830.jpg
1. Maşet - hedef. Operatörün etrafında bir tür koruyucu kalkan oluşturur ve onu hedefe götürür. Yolda gereksiz olan her şeyi keser, müdahale edenleri gösterir. Hedefe ulaşmak zorsa, güvenli bir rota seçer. Büyük ölçüde, kariyer ve finansal başarıya yardımcı olur. Bu, sıklıkla kullanılan çok güçlü bir işarettir.IMG_20210311_183348.jpg

2. İyuu - Yaşam, sağlık, fiziksel yenilenme. Vücudunuzun doğru şekilde geliştirmenizi sağlar. Algıyı keskinleştirir, duyuları artırır, doğal yetenekleri ve vücudunuzu ayarlama yeteneğini uyandırır.IMG_20210311_183019.jpg

3. Kha - ruhun madde üzerindeki etkisi. Yaşam yolundaki psikolojik engelleri, ve diğer engelleri yok etmek için kullanılabilir. Farklı deneyimler kazanmak için güç verecektir. Enerji bataryası. Yoluna çıkan her şeyi yakan, çok hırçın ve agresif bir glif.IMG_20210311_184109.jpg
4. Vebru - element Su. Kararlılık, istikrar, ancak aynı zamanda da esneklik. Durumu çözmeye, işlerinizi gizlemeye yardımcı olur. Konuşma (kendini ifade etme) kabiliyetini arttırır ve çatışmadan çıkmaya yardımcı olur. Vücuda esneklik kazandırır ve vücudun su oranını dengeler.
IMG_20210311_184804.jpg

5. Fea - kaos, dengesizlestirme, bağ koparır. Korumayı, negatifi ortadan kaldırır, bir türlü başlamayan işi başlatmak için kaldırıcı kuvvet.
IMG_20210311_185044.jpg

6. Laa - etkinlik, herhangi bir sürecin hızlandırıcısı. Zorlukları hızlı çözer, bağışıklığı artırır. İlerleme arzusu verir, hedeflere ulaşmak için etkinliği artırır. Bu glif, güven, hırs ve pes etmeden zirveleri fethetme yeteneği aşılayabildiği için büyük önem taşır.
IMG_20210311_185310.jpg

7. Nudo - İhtiyaç duyduğunuz bilgileri almanın önündeki tüm engelleri ortadan kaldırır.
IMG_20210311_185730.jpg

8. Reko - yıkım, saldırı. Her şeyi çok kaba ve sert bir şekilde kırar: planları, eşyaları, vücut parçaları. Son derece zararlı olabilir. Negatifi kaldırmaktan başka her şeyi yönetebilirsiniz. Savunmayı iyi kırar.

IMG_20210311_185955.jpg

9. Mis - İhtiyacınız olanı, aradığınız şeyi, işe yarayabilecek durumları bulmada koruma ve yardım. Hedefe ulaşmanın yolunu ve ne için çabalamanız gerektiğini gösterir.

IMG_20210311_190136.jpg

10. İo - Depolama ve savunma. Dışarıdan gelen etkiyi keser aynı sihirli çember gibi, dış dünyadan soyutlanmaya yardımcı olacaktır. Hem kendiniz hem de başkası için kullanılabilir. Tuzaklar veya ağır savunma oluşturmak için uygundur.
 
Son düzenleme:

Absoluta Virtute

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
1,619
Tepkime puanı
3,181
IMG_20210311_190330.jpg
11. Tarlef - özel bir glif, bir kişinin hayatındaki geçiş dönemi sembolize eder. Her kişinin gelecekle ilgili karar verebileceği an gelir. Sübjektif zamanı durdurarak diğer algı seviyelerine ulaşmaya yardımcı olur. Bu tarafsız bir glif, ne beyaz ne siyah.

IMG_20210311_191130.jpg


12. Dihal - insan yaşamında yenilenme ve arınma. Hayatında, onu daha mutlu ve daha iyi hale getirmeye yardımcı olacak değişiklikler. Yeniden başlatma, depresyonu yok eder, cesaret kırılmasını onarır, arınma, nazikçe işlemi gerçekleştirir.

IMG_20210312_032310.jpg


13. Bet - elementlerin anahtarı. Vücuttaki elementlerin dengesine yol açar. Doğru niyetle, bazı elementleri güçlendirecek ve diğer elementleri zayıflatacaktır.

IMG_20210312_032611.jpg


14. Arett - bileşenleri tek bir bütün halinde birleştirir. Potansiyel biriktirilebilir veya zenginleştirilebilir

IMG_20210312_032758.jpg


15. Bel - negatif değere sahip olan en güçlü glif. Felç, korku, karanlık, enerji kaybını sembolize eder. Glif kabuslar, fobiler, korkular getirir. Başka bir kişi veya sebepten hoşlanmama yaratmaya yardımcı olur.

IMG_20210312_032934.jpg

16. Hato - beceri, incelik. Yeteneklerin geliştirilmesine, kusursuzluğa uğlaştırır, herhangi bir faaliyette gelişmeye yardımcı olacaktır.


Arachne gliflerinden, Elder Futhark'ın rünleri ile aynı şekilde runokriptler yapılabilir. Gliflerin anlamsal kombinasyonuna bağlı kalmak önemlidir. Prensip olarak, tüm glifler birbiriyle birleştirilebilir, ancak belirlediğiniz hedefe göre seçilmeleri gerekir.

Bir runescript oluşturmak için, anahtar cümlede kelime sırasına dikkat etmeniz gerekir. Örneğin: hayatı korumak için, bir tılsım yaratmak için anahtar ifadeye dikkat edin - yaşamın veya sağlığın korunması. Uygun glifleri seçerek Mis - İyuu elde ederiz. Aksine Iyuu - Mis yazarsanız, o zaman anahtar bir cümleye sahip olacaktır - koruma için yaşam veya bir kalkan için yaşam enerjisi. Ayrıca Mis - İyuu - Mies biçiminde de "yaşamın korunması ve bu yaşamın enerjisi için bir kalkan haline gelir" anlamına gelen bir yazı da olabilir.

Gliflerden oluşan bir formül uygularken, şunları söylemek gerekir: “Gliflerin gücüyle (isimleri listeleyin), (glif değerlerine göre nelerin olacağını belirtin) verilir.
 
Son düzenleme:

Absoluta Virtute

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
1,619
Tepkime puanı
3,181
Arachne Gliflerinin Pratikte Uygulaması


Bir glif kombinasyonu kullanırken çok fazla glif almamalısınız. 2, 3, 4, 5 glif alabilirsiniz.


Örnek 1 - İstediğiniz nesneyi, kişiyi, işi bulma amacınız var. Maşet - Mis. " Maşet ve Mis gliflerinin gücüyle, (aradığınız şeye) ulaşıldı ( bulundu)."


Örnek 2 - iki kişi arasındaki bir ilişkiyi yok etmeniz gerekiyor. Laa - Reko uyguluyoruz. " Laa ve Reko gliflerinin gücüyle, (isimler) arasındaki ilişki çok çabuk bozuluyor."


Örnek 3 - Herhangi bir alanda yetenek gelişimi için gerekli kaynakları ve bilgiyi elde etmek için Nudo - Hato'yu uyguluyoruz. " Nudo ve Hato gliflerinin gücüyle, gelişimine yardımcı olan ihtiyacım olan bilgiyi alıyorum (tam olarak greken)".


Örnek 4 - Ortak hedeflere ulaşmak ve bu birliği korumak için bir grup insanı tek bir ekipte hızla birleştirmek gerekir. Laa - Arett - Mis uygularız. Laa, Arett, Mies gliflerinin gücüyle, bu insanlar (isim listesi) yakında ortak bir hedefe ulaşmak için bir grupta birleşecekler."


Örnek 5 - Düşmanı panik haline getirmek, arabasını veya evini veya diğer değerli bir nesneyi yok etmek ve onu panik durumuna daha da sokmak için Bel - Reko - Bel'i uyguluyoruz. "Bel ve Reko gliflerinin gücü adına (düşmanın adı) panik halindeyken korku ve yıkım kaynağı olur, arabasını vurur ve böylece daha da büyük bir korkuya dalar ve panik ataklara maruz kalır. "

Örnek 6 - Zihin karıştırma büyüsü çıkarmak için, Maşet - Reko - Dikal gliflerini uygulayın. "Maşet, Reko ve Dikal gliflerin gücü adına, zihin bulanıklığı büyüsü kaldırıp kendimi temizleyerek, nazikçe zihin açıklığı geri kazanıyorum."

Örnek 7 - Acilen paraya ihtiyacınız varsa, Laa - Mis'i uygulayın. "Laa ve Mis gliflerinin gücüyle, bana herhangi bir kaynaktan çok hızlı bir şekilde para geliyor."

Örnek 8 - Satışta alıcıları - müşterileri çekmek için Arett - Laa - Maşet'i uygularız. " Arett, Laa ve Maşet gliflerinin gücü adına, ürünümle çok aktif ilgilenen alıcıları çekiyorum ve ürünümü satıyorum."

Örnek 9 - Bir kişinin komplekslerin üstesinden gelmesi ve istenen hedefe ulaşmasını engelleyen şeylerden kurtulabilmesi için, Maşet glifini merkeze, Kha - yukarıda ve aşağıda, Laa - solda ve sağda uygularız. "Maşet, Kha ve Laa gliflerinin gücüyle, (kişinin adı) , psikolojik engellerden kurtuluyor, irade gösteriyor ve savaşçı ruhu ile mücadele ederek bir an önce (nesini başaracağını söylüyoruz) başararıp amacına ulaşır. "

Örnek 10 - birinin açılıp, sizin hakkınızda düşündüğü her şeyi, veya ilginizi çekecek başka bir soruyu anlatması için, Nudo glifini ortaya, Vebru - yukarı ve aşağı, Laa - sola ve sağa koyarız. “Nudo, Vebru ve Laa gliflerinin gücüyle (kişinin adı), her şeyi (bilmek istediklerinizi) anlatıyor.

"Glifleri bana ve sevdiklerime zarar vermeden çalışacaklar ve görevi tamamladiklarinda çalışmaları durduracaklar" cümlesini eklemeyi unutmayiniz ...
Gliflerin operatörün enerjisiyle çalıştığını da hesaba katmak gerekir. Bu nedenle, kendisi için değil de başkası için glifleri uygularken, bu gliflerin uygulandığı kişinin gücü ve enerjisiyle çalışacaklarını belirtmeye unutmayınız.

Bu gliflerin çoğunlukla agresif amaçlar için kullanıldığını hatırlamakta fayda var. Hızlı çalışırlar, ancak aynı hızla işleri bitiyor. Kısa süreli uygulamalar için tasarlanmışlar.
 

Darkon

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Eki 2016
Mesajlar
464
Tepkime puanı
546
Kaynak var mı acaba böyle glifleri bulabileceğimiz? Siz nereden buldunuz. Ben hep sigil, glif vs. tarzı şeyleri internette araştırdığımda bir sürü pinterest sitesi çıkıyor. Hangisi güvenilir emin olmadığımdan yabancı sitelere forumlara bakayım diyorum ancak orada da dişe dokunur bir şeyler bulamadım. Herhangi bir kaynak, site vs varsa yazarsanız mutlu olurum.
 

Absoluta Virtute

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
1,619
Tepkime puanı
3,181
Kaynak var mı acaba böyle glifleri bulabileceğimiz? Siz nereden buldunuz. Ben hep sigil, glif vs. tarzı şeyleri internette araştırdığımda bir sürü pinterest sitesi çıkıyor. Hangisi güvenilir emin olmadığımdan yabancı sitelere forumlara bakayım diyorum ancak orada da dişe dokunur bir şeyler bulamadım. Herhangi bir kaynak, site vs varsa yazarsanız mutlu olurum.
Pinterest yeni çıktığında bayağı faydalıydı, şimdi kaynağı bulunmayan boş resimler sitesi oldu.
Burada kural geregi bu tür paylaşım yasak olduğu için, maalesef paylasamiyorum. Bunu bulduğum sitede tam 32 sayfa geri dönüş var %98i olumlu. Çoğu şu para kombinasyonu hakkında. Bu da benim ilgimi çekti. Para benim için yöntemin ise yarar olduğu en önemli göstergesi. Bir de nekrodunyasından gelmiş olmaları. Nekromanti benim denedigim maji türlerinden en güçlüsü çünkü. Ben de 6ay kullanıyorum ve memnunum.

Sizden ilk defa bu tür soru gelmiyor. Yazılan herşeye güvenmiyorsunız, bu iyi. Kaynağı de bulursanız birşey değişmez.
Örneği Hz. Süleyman'ın mühür kitabı. Kaynak sağlam ama, bu mühürleri sadece Hz. Süleyman'a verilmiş diyorlar. Öbür taraftan bu mühürleri başarılı şekilde kullananlar var olduğunu söyleniyor. Kime inanacağız?
Bizim bilincaltimiza! O Jon amcanın dediği gibi herşeyi biliyor.
Tarot, rune, sarkaç, ve bir sürü başka araç var doğruyu ya da yanlışı öğrenmek için.
 

Darkon

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
14 Eki 2016
Mesajlar
464
Tepkime puanı
546
Pinterest yeni çıktığında bayağı faydalıydı, şimdi kaynağı bulunmayan boş resimler sitesi oldu.
Burada kural geregi bu tür paylaşım yasak olduğu için, maalesef paylasamiyorum. Bunu bulduğum sitede tam 32 sayfa geri dönüş var %98i olumlu. Çoğu şu para kombinasyonu hakkında. Bu da benim ilgimi çekti. Para benim için yöntemin ise yarar olduğu en önemli göstergesi. Bir de nekrodunyasından gelmiş olmaları. Nekromanti benim denedigim maji türlerinden en güçlüsü çünkü. Ben de 6ay kullanıyorum ve memnunum.

Sizden ilk defa bu tür soru gelmiyor. Yazılan herşeye güvenmiyorsunız, bu iyi. Kaynağı de bulursanız birşey değişmez.
Örneği Hz. Süleyman'ın mühür kitabı. Kaynak sağlam ama, bu mühürleri sadece Hz. Süleyman'a verilmiş diyorlar. Öbür taraftan bu mühürleri başarılı şekilde kullananlar var olduğunu söyleniyor. Kime inanacağız?
Bizim bilincaltimiza! O Jon amcanın dediği gibi herşeyi biliyor.
Tarot, rune, sarkaç, ve bir sürü başka araç var doğruyu ya da yanlışı öğrenmek için.

Kaynak belirtmek yasak değil diye biliyorum belki de ben yanılıyorumdur.

Farklı sitelerde aynı konuyu buldum şimdi. Ancak sizin dediğiniz gibi yorumlu bir site bulamadım her neyse... Sorma amacım daha fazla glifler hakkında bilgi bulmak içindi güvenme konusundan ziyade.

Jon amca kısmını anlamadım ama konu için tekrar teşekkürler. Merak ettiğim bir şeydi.
 

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Katılım
16 Ocak 2016
Mesajlar
215
Tepkime puanı
59
Konu için teşekkürler işe yarayacak çalışmaya benziyor.

Yazılan her şeye bende güvenmiyorum hatta aldığım kaynakta veya onu yazan birinin hakkında şüpheye düşersem olumsuz geliyor. Siz sanırım bakım öneriyorsunuz bir de uygun formül çıktığında galiba sezgiler sayesinde hissetmek mümkün.

Konuyu dağıtmadan bir şeye değinmek isterim. Bir formül basite bana etkisiz geliyor. Sizce nasıldır?

Böyle paylaşımların devamı güzel olur 🙂
 

Absoluta Virtute

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
1,619
Tepkime puanı
3,181
. Bir formül basite bana etkisiz geliyor. Sizce nasıldır?
Bu glifleri sadece formül içinde değil tek olarak da kullanılır. Bunların her biri güçlü maji enstrumanı. Hem basitten başlayarak zora doru ilerlemek daha güvenli olur.

Ben her maji uygulama planı yaparken bakım uygularım. Ritüel seçimi vs.

Glfleri öncelikle birer birer kağıda yazıp o kağıdın üstünde açılım yaptım. Glifin ne işe yaradığını sorarak. Bir de sarkacla kontrol.
Tehlikeli işler bunlar, o yüzden uygulamadan önce iyi hesap yapılmalı.
 

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Katılım
16 Ocak 2016
Mesajlar
215
Tepkime puanı
59
Soruyu anlamadım. Bu gliflerin karanlık tarafı mı? Genel olarak mı?
Tam olarak ne bilmek istiyorsanız?
Farklı maji teknikleri majiyle alakalı her şey :) konularınızı takip ediyorum
Mesela uygun büyüleri nasıl buluyorsunuz ya da dikkat etmemiz gereken şeyler. Karabüyü aşk büyüsü direk paylaşmak yasak ama bunları da bilmek anlamak lazım bunları nasıl oluştururuz örneğin
Majiyi yani bu ilmi yakın zamanda çok Yeniçağ işlerine çevirenler oldu bence bundan ziyade ciddi bir konu olduğu tekrar ortaya çıkmalı
 

Absoluta Virtute

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
1,619
Tepkime puanı
3,181
Mesela uygun büyüleri nasıl buluyorsunuz ya da dikkat etmemiz gereken şeyler.
Ritüelleri ben artık kendim yazıyorum. Her defasında yeni riuel yazmıyorum, bagzen defterimden seciyorum. Dikkat edilmesi gereken temel kuralları var. Bir de kişiye özel kuralları oluyor. Aynı ritüel ya da glif farklı kişilerde farklı çalışabilir. Bu yüzden tekrar yazıyorum bakım bizim sigortamız.
Ben majiyi kara ve beyaz olarak ayirmiyorum. Birçok düşük frekanslı enerji ile çalışma iyilik neticeli olabiliyor. Örneği ağır bir hastalığı bir insandan bir ölüye aktarabilirsiniz. Böylece insanın yaşam kalitesini hatta belki ömrünü bile uzatabiliriz.
 

Absoluta Virtute

Tecrübeli Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
29 Eyl 2020
Mesajlar
1,619
Tepkime puanı
3,181
Majiyi yani bu ilmi yakın zamanda çok Yeniçağ işlerine çevirenler oldu bence bundan ziyade ciddi bir konu olduğu tekrar ortaya çıkmalı
Katılıyorum... son zamanda yaşantımız çok hızlı gelişiyor ve değişiyor. Maji de öyle. Bir sürü yeni türleri çıktı. Geçenlerde yabancı sitelerde yeni maji tureri hakkında bir makale okudum. Hayretlere düşürücü. Bulursam bir çeviri yapayım. Çok ilginç...
 
Son düzenleme:

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Katılım
16 Ocak 2016
Mesajlar
215
Tepkime puanı
59
Katılıyorum... son zamanda yaşantımız çok hızlı gelişiyor ve değişiyor. Maji de öyle. Bir sürü yeni türleri çıktı. Geçenlerde yabancı sitelerde yeni maji turkeri hakkında bir makale okudum. Hayretlere düşürücü. Bulursam bir çeviri yapayım. Çok ilginç...
Güzel olur :)
Peki batı majisi olarak her türlü büyü bulacağımız kaynaklar neler? Doğı majisi havas için var ama batı için o kaynakları taramak lazım sağlam büyüler bulmak istiyorum.

Eğer uygun görürseniz aşk için de negatifte paylaşabilirsiniz neden derseniz pek kimse yok artık bunları paylaşan.

Mesela bir kişiye yapınca büyü diyelim o arada olan bağı hissediyorum. Yani örneğin aşk yaptıysak sanki biliyorum evet seviyor aşık eminim ya da negatif yaptıysak durumu kötü berbat hissediyor. Forumda görmüştüm urum da dedi büyünün çalışıp çalışmadığını zaten hissel olarata anlarsınız. Karmaşık olduğu için bu işler arada çok faktör giriyor.
 
Üst