annemin duru gorusu

prensess

Kayıtlı Üye
Selamun aleykum mabet sakinleri

konuya nerden baslayacagimi bilmiyorum nasil anlaticagimi.
ben duru giru calismasi yaptigim bir gun bu sitedeydim duru goru hakkinda paylasim yapan bir arkadasimizin konusunu okurken annem geldi.bende o donem ilk defa duru gorun falan acilmisti.sonra annem yanima oturdu ve sitedeki okudugumdan biraz bahsettim zaten ne olduysa bundan sonra oldu. Zaten sitede uzun bir zaman once annemin istemsiz bir sekilde astral seyehat yaptigini da soylemistim.bu durun aklima geldi annemin sezgileride kuvetli dedim belki oda duru goru yapabilir dedim nerden geldiyse anklima.neyse annemle duru goru calismasi yaptik daha dogrusu calisma deyil deneme benim 6ayda basara bildigimi kendisi 15 saniyede basardi ve duru gorusu acili demicegim sanirimnacikmis.annem tabiki soke oldu kendisinin 80yas halini gordu gunesin batisini izlerken bu arada kendisi 50 yanida.benden sonra annem.eve gidince aklina geldikce duru goru calismasi yapmis yani oturduğu yerde gozlerini kapatib birsey gorurmuyum diye tabiki her defasinda da görüyor.

benim sorum sunolacak benim annem gecmisi gormuyor ama gelecegi goruyor mekan ici hepsini görüyor
Ilginc.olan hep tanimadigi insanlari goruyor ve bunlarin kim olduğunu bilmiyoruz birde nekadsr acik anlatabilirim.nekadar dogru olur bilmiyorum
annem.baska alemi de görüyor. Annemin duru gorusu oyle bir boyut aldiki artik beni asti ne sorularina cevab verebiliyorum nede ilerlemesinde yardimci olabiliyorum ben bile sasirib kalıyorum. Mesela en son bana tel actu ve kizdi.hani ben duru goru yaptigimda kimse beni gormuyordu dedi.bende gormuyor tabiji dedim.oda hayir gordu ama dedi.anliyacaginiz duru goru yapmış iki kisi gormus o iki kisiden biri annemicok sinirli ve ters bir.sekikle aniden kafasini cevirib bana bakti ne bakiyorsun der gibi bende korktum aniden gözümü actim utandim dedi.bu durum bir kac defa oldu yani.daha bircok seyler var ama..

sorum su annemi nasil.yonlendirmem gerek ne yapmasi dogru olur.bu beni fazlasiyla aştı
annemin gordugu şekilde nette arastirma.yaptim lakin birsey bulamadim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sayın Prensess,
Yazınızın tamamını okudum ve bu benim için çok zordu. Yazım kuralları alt üst, devrik cümleler, yanlış noktalamalar, eksik harfler.. Bir sonraki yazınızda daha dikkatli ve özenli olacağınızı ümit ediyorum.

Öncelikle ne çalışması yaptınız? Yani detayları nelerdir?
Bir nebze zamansal ve teleoptik durugörü tarifi var. Anlamadığım şey ise bu çalışmayı ne için yaptığınız? Yani bir yere odak yok, bir şeye odak yok ama bir şeyler mi görülüyor? Amaç nedir başlanırken de bu istemsiz görüler alınıyor?
Bir de bütün bunların hayal gücü olması da ihtimali var. Yani deneyleriniz nedir onu da yazmamışsınız. Kendinize önce kanıt sayılacak çalışmalar yaptınız mı mesela?

prensess

Kayıtlı Üye
Selamun aleykum

imla hatalarimdan dolayi ozur dilerim yazimin iyi olmadiginin farkindayim

annemle ozel bir çalışma yapmadik. Annem sadece gozlerini kappati bir kac saniye sonra gormeye basladi.Ozel bir çalışma bir hedef yok.
Gozlerini kappatigi an durugoruye odaklandigi an gorebiliyor Istedigi zaman gorebiliyor .annemle deneyler yapmadik konu beni asti cunki.Annemin hayal gucu kuvetli oldugunu sanmiyorum duru gorusu olduguna cok eminim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Selamun aleykum

imla hatalarimdan dolayi ozur dilerim yazimin iyi olmadiginin farkindayim

annemle ozel bir çalışma yapmadik. Annem sadece gozlerini kappati bir kac saniye sonra gormeye basladi.Ozel bir çalışma bir hedef yok.
Gozlerini kappatigi an durugoruye odaklandigi an gorebiliyor Istedigi zaman gorebiliyor .annemle deneyler yapmadik konu beni asti cunki.Annemin hayal gucu kuvetli oldugunu sanmiyorum duru gorusu olduguna cok eminim.

Tamam da gözünü kapatıp neyi görüyor, neyi görmek isteyip kapatıyor? Ben hala o kısmı anlamadım. Herkes gözünü kapattığı anda hayal eder, imajinasyon çalıştırır, anıları görür, şekillendirir vs. vs. Böyle her gözümüzü kapatışımızda kafamızda şekillenen görüntülere duru görü denilmez ki.
Yani gözü kapatıp gördüklerimizin %99,9'u anılar, hayaller vs. dir.

Özel teknik, yetenek ve enerjilerle ise duru görü bir amaca odaklanarak yapılır. Yetenekle bakıldığında bile amaçsız odaksız olunca karşımıza sentilyar kere sentilyar görüntü akını olabilir. Bunlar da amaçsız çöpler olur.

O sebeple bir duru görü yeteneği olduğuna inanıyorsanız önce türünü belirleyin. Sonra o tür üzerinden deneylere gidin.
Mesela uzaktaki yerleri vs. gördüğünü ifade ettiniz.
Örneğin daha önce hiç gitmediği bir evin bir bölümünü tarif etmeye çalışsın, sonra gerçeğiyle karşılaştırın. Gibi gibi.. Örnekler çoğaltılabilir önünüzde sınırsız seçenek var.

Her gözümüzü kapattığımızda karşımıza gelen görüler duru görüyle alakalı değildir bunun altını tekrar çizeyim.