Musallat veya ''Demon''

Emrah91

Kayıtlı Üye
Maneviyat yükümlülük ve iradeyle alakalıdır. İnanırsın veya inanmazsın, iyilik veya kötülük yapmayı tercih edersin vs vs... Bunlar senin iradi seçimlerindir ve kişiliğinle alakalıdır. Ama zeka ve yetenek sahibi olmayı sen kendin seçemezsin. Mesela ressam dedemin resim yeteneği bana değil kuzenime geçsin diyemezsin. Genetiktir çünkü. Kendi hür iradenle böyle seçimler yapamazsın.

Yetenek (hele ki aynı alanda) geçmez gibi geliyor. Zeka ne çeşit bir zeka bilmiyorum. Zeka A kişisinde geçse bile, B kişisinde geçmeyebilir. Yani söylediğinize ters durumlarda yaşanabilir.
Ama gözlemlediğim kadarıyla dünya görüşü önce aileden sonra çevre, okul ve iletişim araçlarından elde ediliyor.
Kişilikle alakalı olan ise bence görgü veya kültür değil de, iyi huyluluk veya kötü kişilik gibi. Yani bir insan beğenilebilecek bir karakterde değildir, ama pek ala dualar okuyup, her gün namaz kılabilir. Siz nasıl ''varlık ile yapılan anlaşmalardan'' söz ediyorsanız, o kimse de ''Allah ya da Tanrı ile bir anlaşmaya'' gitmiş olabilir. Mesela çok istediği bir şey için duasının kabul olması.
Gerçi biz insanlar karıştırıyoruz. Dinsel ritüellere bağlı olanlara da, iyi yürekli insanlara da ''dindar'' diyoruz. Belirli bir ölçümüz yok.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Yazdım zaten. Belki medyum yeteneginiz var.
Medyum - ölülerle iletişim kurabilen kişi.
O yüzden evinizi arındırıp, sesleri duyup duymayacaginizi bakmak istemiştim.
Medium.. orta... Ortada, arada arafta olan. Araftaki ölüleri yönlendiren mi kurtaran mı ışığa kavuşturan mı öyle bir şey vardı eski türk ve şaman inançlarında. Ne deniyordu o kişiye hatırlayamadım şimdi. Skazka da da vardır eminim, siz biliyor musunuz o kişiye ne dendiğini?

Emrah91

Kayıtlı Üye

Abimden bahsetmiştim, gördüğüm halüsinasyonumdan. Bunun dışında bir takım küçük halüsinasyonlar dışında bir şey göremedim. Ama bu bahsettiklerimin seslerini duyuyorum, Abimin sesini değil. Öyle ise en çok duymak istediğimin sesini neden duyamıyorum?

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Yetenek (hele ki aynı alanda) geçmez gibi geliyor. Zeka ne çeşit bir zeka bilmiyorum. Zeka A kişisinde geçse bile, B kişisinde geçmeyebilir. Yani söylediğinize ters durumlarda yaşanabilir.
Ama gözlemlediğim kadarıyla dünya görüşü önce aileden sonra çevre, okul ve iletişim araçlarından elde ediliyor.
Kişilikle alakalı olan ise bence görgü veya kültür değil de, iyi huyluluk veya kötü kişilik gibi. Yani bir insan beğenilebilecek bir karakterde değildir, ama pek ala dualar okuyup, her gün namaz kılabilir. Siz nasıl ''varlık ile yapılan anlaşmalardan'' söz ediyorsanız, o kimse de ''Allah ya da Tanrı ile bir anlaşmaya'' gitmiş olabilir. Mesela çok istediği bir şey için duasının kabul olması.
Gerçi biz insanlar karıştırıyoruz. Dinsel ritüellere bağlı olanlara da, iyi yürekli insanlara da ''dindar'' diyoruz. Belirli bir ölçümüz yok.
Biz karıştırırız da Allah karıştırmaz. Müsterih olunuz.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Papaz büyü diye birşey yok.
Var diye biliyorum.Birisine yapmışlar.Kız onu istemeye geleni istemeye istemeye arzulamış.Birkaç hafta sonra ateş bitkinlik gibi semptomlara dayanamamış.Unutamıyormuş.Bozucak birini getirmişler.Ritüeli bozmuş kadın.Ona para verip nasıl yapıldığını öğrenmiş.Üniversitede ne kadar ünlü varsa hepsini peşime taktım diyordu.
Evet, böyle şeyler oluyor. Ben de define avına giden bir grup gencin karşısına dev bir cin veya yatır çıktığını duymuştum çocukken. Hatta onlarla konuşup defineyi koruduğunu ve kendilerine vermeyeceğini söylemiş. Gençler geçmek istediklerinde bir yerden kaybolup diğer yerden kapı gibi önlerine dikiliyor ve definenin bulunduğu toprağa ayak bastırmıyormuş.

Gençler 3-5 kişi kadarmış sanırım, hepsi görmüş devi. Şimdi burada parapsikologlara sormak lazım aslında, metafizik insan psikolojisiyle ilgiliyse birkaç kişinin aynı anda şahit olduğu durumlarla neresi ilgileniyor ya da böyle durumlar nasıl adlandırılıyor diye
Replitana benzeyen uzun tırnaklı yaratıkları baba oğul tuvaletin önünde görmüş.Babası da yanında olduğundan görüyor musun diye sormuş.Babası hayır demiş.Yıllar sonra konu açılınca baba seni korkutmamak için söylemedim bende onları gördüm...Evden gidin dediklerini duydum demiş.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Evet, böyle şeyler oluyor. Ben de define avına giden bir grup gencin karşısına dev bir cin veya yatır çıktığını duymuştum çocukken. Hatta onlarla konuşup defineyi koruduğunu ve kendilerine vermeyeceğini söylemiş. Gençler geçmek istediklerinde bir yerden kaybolup diğer yerden kapı gibi önlerine dikiliyor ve definenin bulunduğu toprağa ayak bastırmıyormuş.

Gençler 3-5 kişi kadarmış sanırım, hepsi görmüş devi. Şimdi burada parapsikologlara sormak lazım aslında, metafizik insan psikolojisiyle ilgiliyse birkaç kişinin aynı anda şahit olduğu durumlarla neresi ilgileniyor ya da böyle durumlar nasıl adlandırılıyor diye
Yok mu bunun cevabını verecek? Şimdi bunlar topluca psikiyatriye gitse ne der psikiyatrist? Hepsine tek reçete ilaç yazıp alın aynı ilacı için mi der yoksa demek ki bizim bilmediğimiz şeyler varmış, tek başına görenlerin hepsi de kafadan çatlak değilmiş mi der? Hangisi?

Bu arada bu tür durumlara fenomen ya da doğaüstü olay deniyordu, yanlış bilmiyorsam. Şimdi aklıma geldi.

Emrah91

Kayıtlı Üye
Anne ve Babamın uzaktayken söylediklerini de yanlış duyuyorum. Hiç söylemeyecekleri şeyler söylüyorlar. Halbuki hakkımda asla öyle şeyler söylemezler. Acaba kulaklarımda mı bir problem var? Yoksa zihnim, algılarım mı bunu yapan? Ama çok şey var, bu sorduklarımın cevabı olsa bile, hepsinin bir cevabı olamaz.
Çünkü birçoğunu da insanlardan duyuyorum. Ve yine çünkü bir yaptırımı yok. İnsanlar bana ''düşman'' olsa gelir kapıma dayanır veya sokağa çıkamam.
Öldürürlerdi beni.
Algılarla oynanabilir mi?
Zihnin algılarının bozulması (bilimsel),
Zihnin algılarının tahrip edilmesi (doğaüstü)
hangisi olabilir?
Bunun psişik yeteneklerle ilgisi nedir?

Emrah91

Kayıtlı Üye
Yok mu bunun cevabını verecek? Şimdi bunlar topluca psikiyatriye gitse ne der psikiyatrist? Hepsine tek reçete ilaç yazıp alın aynı ilacı için mi der yoksa demek ki bizim bilmediğimiz şeyler varmış, tek başına görenlerin hepsi de kafadan çatlak değilmiş mi der? Hangisi?

Bu arada bu tür durumlara fenomen ya da doğaüstü olay deniyordu, yanlış bilmiyorsam. Şimdi aklıma geldi.

Zaten toplumda birçok hastaya az çok aynı ilaçlar yazılıyor.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Öldürürlerdi beni.

Bunun psişik yeteneklerle ilgisi nedir?
Onu bilmem de bu anlattıklarınız paranoid şizofreni ye benziyor. Evlerden ırak, Allah korusun. Siz bu konuda bir bilgilenip başka bir yerlere daha görünün isterseniz. İlaç felan da için hatta, tehlikeli bir hastalık çünkü. Ama dediğim gibi sağlıkçı değilim. Tahmin sadece.

Emrah91

Kayıtlı Üye
Onu bilmem de bu anlattıklarınız paranoid şizofreni ye benziyor. Evlerden ırak, Allah korusun. Siz bu konuda bir bilgilenip başka bir yerlere daha görünün isterseniz. İlaç felan da için hatta, tehlikeli bir hastalık çünkü. Ama dediğim gibi sağlıkçı değilim. Tahmin sadece.

Haklısınız, benim durumuma biraz uyuyor. Gerçi şimdiye kadar öyle bir tanı almadım, ama doktorlar yanılmış veya tanı koymak istememişte olabilir.

Emrah91

Kayıtlı Üye
Haklısınız, benim durumuma biraz uyuyor. Gerçi şimdiye kadar öyle bir tanı almadım, ama doktorlar yanılmış veya tanı koymak istememişte olabilir.

Eğer ''şizofreni'' olduğumu bilirsem ve ''şizofreni'' olduğumu düşünürsem zaten bunlardan etkilenmem öyle kolay kolay.
Bu sebeple kendimi iyileşmiş sayarım. Sadece benim analizimi yapıp, doğru tanıyı koyup, bunu açıkça söylemeleri gerekiyor ve sonrasında bir danışmanlık veya terapi almalıyım.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Abimden bahsetmiştim, gördüğüm halüsinasyonumdan. Bunun dışında bir takım küçük halüsinasyonlar dışında bir şey göremedim. Ama bu bahsettiklerimin seslerini duyuyorum, Abimin sesini değil. Öyle ise en çok duymak istediğimin sesini neden duyamıyorum?
Siz bı kontrol edin. Bu duyduğunuz seslerin kime ait olduğunu öğrenin. Ondan sonra neden nasıl.
Beyninizi kıskanan varlıklar bence hayaletler.

Emrah91

Kayıtlı Üye

Her gün tütsü yakıyorum, ayet-el kürsi, felak ve nas okuyup sesimi kaydettim, dinliyorum, yine de bana mısın demiyor. Bu yüzden
Zihnin algılarının bozulması (bilimsel),
Zihnin algılarının tahrip edilmesi (doğaüstü)
hangisi olabilir?
bu iki sonuçtan biri olabilir düşüncesine vardım. Eğer doğaüstü ise çok güçlü ve gitmiyor.
Değilse
Eğer ''şizofreni'' olduğumu bilirsem ve ''şizofreni'' olduğumu düşünürsem zaten bunlardan etkilenmem öyle kolay kolay.
Bu sebeple kendimi iyileşmiş sayarım. Sadece benim analizimi yapıp, doğru tanıyı koyup, bunu açıkça söylemeleri gerekiyor ve sonrasında bir danışmanlık veya terapi almalıyım.
Bu düşünce ve yöntem işe yarayabilir.

Siz bı kontrol edin. Bu duyduğunuz seslerin kime ait olduğunu öğrenin. Ondan sonra neden nasıl.
Beyninizi kıskanan varlıklar bence hayaletler.

Sizler boyutlardan söz ediyorsunuz, belki bir boyut ile temas halindeyim. Ama ne boyutu bilmiyorum.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Her gün tütsü yakıyorum, ayet-el kürsi, felak ve nas okuyup sesimi kaydettim, dinliyorum, yine de bana mısın demiyor. Bu yüzden
Ölülere bu ne gibi etki yapmalı?
Ölüm vadisi dinlerin dışında. Bu kendi başına bir egregor ve çok güçlü bir egregor.

Emrah91

Kayıtlı Üye
Mezarlıklarda aranız nasıl?

Abim yaşamını yitirmeden önce doğrusu hiç mezarlık yüzü görmemiştim. Sonrasında (2019-2021 dönemi) sık sık Abime gittim. Bu aralar pek gitmiyorum, en son 2023 Nisan ayında ziyaret etmiştim.

Ölülere bu ne gibi etki yapmalı?
Ölüm vadisi dinlerin dışında. Bu kendi başına bir egregor ve çok güçlü bir egregor.

Eğer İslam hak din ise ve bunlar kuran'ın bahsettiği ''cinler'' ise işe yaraması gerekiyor.
Ama bunlar ''cin'' değil de ''ruh'' veya bahsettiğiniz gibi bir grup bireyin kolektif düşüncelerinin veya duygularının ürünü ise o zaman pek bir çözüm olmuyor. Dinden nefret eden bir insan dışında kim kuran okununca kaçar?

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Eğer İslam hak din ise ve bunlar kuran'ın bahsettiği ''cinler'' ise işe yaraması gerekiyor.
Ama bunlar ''cin'' değil de ''ruh'' veya bahsettiğiniz gibi bir grup bireyin kolektif düşüncelerinin veya duygularının ürünü ise o zaman pek bir çözüm olmuyor. Dinden nefret eden bir insan dışında kim kuran okununca kaçar?
Bahsettikleriniz habis ruhlar olabilir. Hristiyanlıktaki Maleficent ve Malevolent i araştırın. Eski türklerde Albastı ve diğer kötü ruhlar.