Tanrı.

İbisu

Kayıtlı Üye
mabette dönen binlerce hatta belki de sonsuz değişkeni kontrol altında tutup nokta atışı yerlerden el atıyor bunu tüm evrende yapıyor ama her yerde sahibi çünkü

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
mabette dönen binlerce hatta belki de sonsuz değişkeni kontrol altında tutup nokta atışı yerlerden el atıyor bunu tüm evrende yapıyor ama her yerde sahibi çünkü
Dede(İnsan modelli diyelim şuna.) modelli bir yaratıcıya inanıyorsun yani. Bir çeşit similasyondayız ve her şeyi yönetiyor. Doğru muyum?

İbisu

Kayıtlı Üye
Dede(İnsan modelli diyelim şuna.) modelli bir yaratıcıya inanıyorsun yani. Bir çeşit similasyondayız ve her şeyi yönetiyor. Doğru muyum?
yok dede değil onun nasıl olduğunu bilemezsin her şeyi aklının almayacağı bir şekilde yönettiğini düşünürken bile sen aklının alacağı şekilde düşünüyorsun işte düşün ki onun üstünde daha fazlası var onun üzerinde de dahası var o onların hepsini biliyor hepsi onun en yüce yani

Kont Dracula

Banlı Kullanıcı
Karanlığın uçurumuna daldım dibe gidiyorum.
yok dede değil onun nasıl olduğunu bilemezsin her şeyi aklının almayacağı bir şekilde yönettiğini düşünürken bile sen aklının alacağı şekilde düşünüyorsun işte düşün ki onun üstünde daha fazlası var onun üzerinde de dahası var o onların hepsini biliyor hepsi onun en yüce yani
Bir şey varsa hep daha fazlası vardır sanki. Evren sürekli genişliyor iyi güzel. Peki neyin içinde genişliyor? gibi bir durum bu da.

Ü

Üye silindi 56746

Tanrı şu anda naptığınla ilgileniyor, ya da meseleye kendimi katıp naptığımla diyeyim. Senin de ilgilenmen gereken bu, yoksa Tanrının yaptıklarını düşünmeye kalkarsan ohooo... Anca yazar dururuz, hep yaptığımız gibi, yazmakla da bitmez. Bize fazlası gerek.

Aisling

Kayıtlı Üye
Genellikle inanilan tanrı figürü (eğer yunan tanrıları gibi insansı değilse) zamanı yaratan ama zamanın dışında olandır . Nasıl zaman geçiriyor, şu anda ne yapıyor gibi insanı yargılara indirgenmiş soru fosa çıkıyor. Zamanın içindeki varlıklar şu andadır.
Zamani yaratan şu anın dışındadır. Zaman yaratılana hükmeder, onu yaratana değil.

Üç aşağı beş yukarı bunları yazacaklardır.

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
Genellikle inanilan tanrı figürü (eğer yunan tanrıları gibi insansı değilse) zamanı yaratan ama zamanın dışında olandır . Nasıl zaman geçiriyor, şu anda ne yapıyor gibi insanı yargılara indirgenmiş soru fosa çıkıyor. Zamanın içindeki varlıklar şu andadır.
Zamani yaratan şu anın dışındadır. Zaman yaratılana hükmeder, onu yaratana değil.

Üç aşağı beş yukarı bunları yazacaklardır.
ARADIĞIM YORUM ❤️❤️

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
Allah kendi ruhundan sana (kainattaki bütün varlıklara) üflediği için sana/bize şah damarından daha yakın :) ha tabi sen şimdi tanrılarınıza tanrı olmayı göstericem diyip büyüklük taslıcaksın biliorum ama yine de söylemek istedim :) zaten kıyamete yakın kendini Allah zannedenler çoğalcakmış...

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
Ya biz tanrinin parcalariysak?? Nasil ki insan olunce kurt uruyor vucutta, belkide tanri öldü ve dunyada bizler uredik
Allah ölmedi ama sana kendi ruhundan üfledi ve sana şah damarından daha yakın. Kaf suresini aç oku Allasen ya. Kuranı açıp mealine bakarsan neyin nolduğunu anlıcan zaten.

KronoM

Kayıtlı Üye
Çoğu kişi Allah’a Tanrı der ama... tanrının kelime anlamı çok farklı Tanrı Allah’ın ismi değildir. İnsanların ürettiği bir kelimedir. Allah 99 ismi ve bilmediğimiz büssürü ismi bulunmakta. Ben yetenekli olduğum bi konuda tanrı olabilirim. Tanrı Allah demek değil. Tanrı tengriden geliyor.

Sen Adı Ahmet olan birine Ayşe der misin ?