Sorularla kafa dağıtalım.. :)

Ü

Üye silindi 56746

İçimizdeki çocuk dediğimiz bizim şımarık, uslanmaz, akıllanmaz yönümüz değil mi ?
Öyleyse döve döve terbiye etmek lazım, olmadık yerde fırlamasın ortaya.
küçüklüğümüzde yara aldığı ve bugünümüze ciddi etkisi olduğu söylenen çocuğu kastettim sevgili ayikizleri; o bahsettiğin tiplemedeki çocuk benim içimde de var ve uslandırmaya hiç niyetim yok :giggle:

berksurucu

Banlı Kullanıcı
İçimizdeki çocuk dediğimiz bizim şımarık, uslanmaz, akıllanmaz yönümüz değil mi ?
Öyleyse döve döve terbiye etmek lazım, olmadık yerde fırlamasın ortaya.

İçimizdeki çocuk bizim masum sevecen komik merhametli yanımız...

Uslanmaz olan nefsimiz...

Hemm kimse 7 yaşından daha fazla büyüyemez ki...

ayikizleri

Kayıtlı Üye
İçimizdeki çocuk bizim masum sevecen komik merhametli yanımız...

Uslanmaz olan nefsimiz...

Hemm kimse 7 yaşından daha fazla büyüyemez ki...

Ben burada tamamen çelişkiye düştüm. Kabul ediyorum, yanlış söyledim. Hatta size katılıyorum.
Öyle ki forumda bile bahsettiğim ciddi, katı ve ruhsuz profili çizmiyorum.
Bunu yazan ben değildim :D @yay ın bahsettiği yaralı çocuğu gördüm sadece.

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
İçimizdeki çocuğu iyileştirme mevzusu hakkındaki fikirleriniz neler?

Sizce içimizde sahiden de iyileşmeyi bekleyen, yaralı bir kız/erkek çocuğu var mı?

Varsa onu iyileştirebileniniz oldu mu, olduysa nasıl iyileştirdi?

Bir akşam uzanın, elinize bir anahtarlık alın ve uzandığınız yerden aşağıya bakacakmış gibi tutun onu (uykuya dalma gibi bir şey yaşarsanız düşüp sizi uyandıracak) uyku ve uyanıklık arasında kalmak önemli bu konuda

Yavaş yavaş çocukluğunu düşünmeye başla, ilkokul olsun veya öncesi. Lisedeki korkular, mutluluklar.. Hepsini hatırladığın kadarıyla üstünden geç. Hatırladıkça korkuların ve üzüngülerin sebeplerini hatta mevcut takıntılarının neden olduğunu gittikçe çözeceksin. Gittikçe hatırlayacak, hatırladıkça çözeceksin.

Çok yakın arkadaşlarım olsa da kimseye güvenemememin sebebini böyle böyle çözmüştüm.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Kıyamet ; geçmişin, gelecekte karşımıza çıkması mıdır ?

Ü

Üye silindi 58480

Herşey An'da gizli..

Anda kalmanin imkansizligi nasil asilacak o zaman ?

Simdiki ana konsantre oldugun gibi o an gecmiste kaliyor. Senin konsantrasyonun da gecmis odakli oluyor yine. Kendini yeniden simdiki ana cekmek icin bi yeniden bir konsantrasyon gerekiyor. TA ki bunu bilincli yapmak seni yorana kadar.

Bunu nasil acarsin :?

Tabi ki hersey anda gizli. MEsele anda nasil kalinir ?

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Bence an da kalmak o saniye de o dakika da kalmak değil bunun için nehirde tersine yüzmek gerek. Bence yaşadığın olay ne ise onu dibine kadar yaşamak an da kalmak. Bir olay olurken hem içinde hem dışında olmak, dolu dolu yaşayıp dersini de almak, hafızaya her saniye yaşanmışlıkla kaydetmek. Çoğu insan en basiti bir konseri bile doya doya yaşamadan geçiriyor, konsere gittin mi gittin yok kameraya çekecek yok selfi yapacak yol rol kesecek oysa bırak akışa doya doya yaşa netten paylaşmayı ver ya da kimse yediğin güzel yemeğin fotoğrafını görmeyi versin, üflediğin mumu dünyaya göstermek zorunda değilsin, yaşanmışlık olarak hafızama kaydet yeter. Artık millet acısından bile prim kapma yarışında cenazeyle selfi falan, bırakın doya doya acıyı sevinci yaşayın, payınıza düşeni alın, an da böyle kalınır/yaşanır. Yoksa zamanda geriye yarışarak değil.

Sirius MaveRa

Kayıtlı Üye
Anda kalmanin imkansizligi nasil asilacak o zaman ?

Simdiki ana konsantre oldugun gibi o an gecmiste kaliyor. Senin konsantrasyonun da gecmis odakli oluyor yine. Kendini yeniden simdiki ana cekmek icin bi yeniden bir konsantrasyon gerekiyor. TA ki bunu bilincli yapmak seni yorana kadar.

Bunu nasil acarsin :?

Tabi ki hersey anda gizli. MEsele anda nasil kalinir ?
Sessiz kalır ve izlersen hep An'da kalırsın vesselam.

Ü

Üye silindi 58480

Bence an da kalmak o saniye de o dakika da kalmak değil bunun için nehirde tersine yüzmek gerek. Bence yaşadığın olay ne ise onu dibine kadar yaşamak an da kalmak. Bir olay olurken hem içinde hem dışında olmak, dolu dolu yaşayıp dersini de almak, hafızaya her saniye yaşanmışlıkla kaydetmek. Çoğu insan en basiti bir konseri bile doya doya yaşamadan geçiriyor, konsere gittin mi gittin yok kameraya çekecek yok selfi yapacak yol rol kesecek oysa bırak akışa doya doya yaşa netten paylaşmayı ver ya da kimse yediğin güzel yemeğin fotoğrafını görmeyi versin, üflediğin mumu dünyaya göstermek zorunda değilsin, yaşanmışlık olarak hafızama kaydet yeter. Artık millet acısından bile prim kapma yarışında cenazeyle selfi falan, bırakın doya doya acıyı sevinci yaşayın, payınıza düşeni alın, an da böyle kalınır/yaşanır. Yoksa zamanda geriye yarışarak değil.

Peki ya sosyal medyadaki projeleri için anda kalmayı tercih ediyorsa ?

MEsela konserdeki Teomanı umursamayıp, youtubtaki kanalına mazeme toplamak için kameraya davranıyorsa ?

Anda kalmayı ``off ne güzel görüntüler alıyorum kesin vbloğum çok tık alacak`` şeklinde yaşamayı tercih ediyorsa konserde ?

Anda kalmaların en hikmetli bilinç tabakası nedir ? O bilince nasıl ulaşılır ? Anda kalmayı hangi bileşenler tam hakikat penceresine yaklaştırır ?

Boş işlerle uğraşarak ta anda kalınabilir mi mesela ?

Ü

Üye silindi 58480

ya da sessizce korkuyorsak o an; korkmak da anda kalmaktır, korkuyu her hücrende hissedersin ama o korku hücrelere yerleştiğinden sonraki zaman dilimlerinde de korkunu devam ettirir ve bu kez andan koparsın

Mantıklı geldi.

Boğazına bir bıçak dayandığında fatularalarının telaşı düşer, akşama ne giyeceğinin telaşı düşer, gelecekle ilgili kaygıların da düşer.

Ani yakalarsın zoraki de olsa. Artık kader sözünü söyleyecektir kendi kulvarından ve sen üst üste binmiş backgraund frekanslarının hangileri ile bilinçli beraberlik yaşadığını, hangilerinden gafil olduğunu nasıl bileceksin ?

Kimine göre ani yaşamak, 5 gün calisarak ani ıskalamak ve hafta sonu bir çılgınlık yapmaktır genelde. Anda kalmanin ortak referansi nedir ?

Siz nasil anda kaliyorsunuz ? Su anin farkindaligi saniyede 300 kere mi yenileniyor yoksa 6 saniyede bir mi ? Ben sizi merak ediyorum.
Anda kalmak lafina biraz uyuz kaptigim icin olabilir tabi. O kadar cok kisisel gelisimci turedi ki pyasada vallahi kavramlari bosaltacaklar yakida.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Sanırım sonucunda idrak ve aydınlanma yaşanıyorsa, hikmetini kavramış oluruz.
O bilince ulaşmak için niyet önemli, boyutları hakkını vererek geçmeli, bulunduğun bilinç boyutunda haddini bilmelisin.
Anda kalmayı hangi bileşenler tam hakikat penceresine yaklaştırır
Teslimiyet, kabulleniş, rıza, uyum örnek semazen dansı, anlayana ?