Sorularla kafa dağıtalım.. :)

D

DAİMON

İslam da Hz. İsa (as) ın doğumunun mucize oldugu ayetle sabit
Müslüman bu âyetten başkasına inanamaz.
  • Al-i İmran Suresi, 47. ayet:
  • (Meryem) "Rabbim, bana bir beşer dokunmamışken, nasıl bir çocuğum olabilir?" dedi. (Fakat) Allah neyi dilerse yaratır. Bir işin olmasına karar verirse, yalnızca ona "ol" der, o da hemen oluverir."

• Al-i İmran Suresi, 59. ayet: Şüphesiz, Allah Katında İsa'nın durumu, Adem'in durumu gibidir. Onu topraktan yarattı, sonra ona "ol" demesiyle o da hemen oluverdi.

Hz. İsa'da(as), Hz. Adem(as) kadar açık seçik bir mucize ile yaratılmıştır.
Bizde İşittik ve tasdik ettik.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Orda mıydın?

Mucizelere inanmıyorsan sende yorum yapamazsın.

Hele ki müslüman değilsen hiç yapamazsın.

Bilmediğin meseleler hakkındaki küçümseyici, lakayt ve altlıksız söylemlerinizi kendinize saklayın.

Hoca bana taktı.

Hazar boyutlararası hamile kalmak tarzı bir şey olamaz. Bunlara karşı inancım yok. Bunlar uyduruk safsatalardan başka bir şey değil. Komşumda böyle şeylerle kafayı yoruyor ama tek kelime safsata.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Hoca bana taktı.

Hazar boyutlararası hamile kalmak tarzı bir şey olamaz. Bunlara karşı inancım yok. Bunlar uyduruk safsatalardan başka bir şey değil. Komşumda böyle şeylerle kafayı yoruyor ama tek kelime safsata.
Kimsenin sana birşey taktığı yok şimdilik. Ama bu inançsızlıkla gidersen zebanilerin sana kancayı takacağı kesin.

Biz yalnıca Allah için olan ameli yapıyoruz. yani Allah için seviyor ve buğzediyoruz.Kutsallarımıza dil uzatırsan bilki susma hakkımızı bir kenara bırakırız.

Senin inanmaman o şeylerin olmadığı anlamına gelmez, sadece aklının kapasitesinin yetersizlik ve darlığını ele vermiş olur. Gözünü kapamakla dünyayı sadece kendine karanlık etmiş olursun. Senin üflemenle güneş sönmez ve sizler istemeseniz de Allah nurunu tamamlayacaktır.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Kimsenin sana birşey taktığı yok şimdilik. Ama bu inançsızlıkla gidersen zebanilerin sana kancayı takacağı kesin.

Biz yalnıca Allah için olan ameli yapıyoruz. yani Allah için seviyor ve buğzediyoruz.Kutsallarımıza dil uzatırsan bilki susma hakkımızı bir kenara bırakırız.

Senin inanmaman o şeylerin olmadığı anlamına gelmez, sadece aklının kapasitesinin yetersizlik ve darlığını ele vermiş olur. Gözünü kapamakla dünyayı sadece kendine karanlık etmiş olursun. Senin üflemenle güneş sönmez ve sizler istemeseniz de Allah nurunu tamamlayacaktır.

Bende diyordumki sen inanmıyorsun diye olmadığı anlamına gelmez gibi on yaş cümlesini kim kuracak, size nasip oldu. Ben senin kutsalına dil uzatmıyorum, uzatsaydım daha farklı olurdu. İstersen ineğe tap misali, banane. Orada boyutlararası hamile kalmak gibi bir konu açtı arkadaş ve ben bunun mümkün olabileceğini sanmıyorum ve burada Meryem'den bahsetmeden genelledim. Burada islamına bir şey demedik, kaş çatmaya yer aramayın, ve anlamadan alim olmaya kalkmayın. Zaten durum şu ki islamın son kalesi diye gögüs kabarttıkları kesimdensin. İnsan aklını sorgulamadan önce ne söylendiğini anla, ona göre yorum yap. Allah yardım etsin. İmana geldim bak sayende, senin gibi olmadığım için şükür namazına başlayacağım. Teşekkürler istemsiz teşvik için.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Bende diyordumki sen inanmıyorsun diye olmadığı anlamına gelmez gibi on yaş cümlesini kim kuracak, size nasip oldu. Ben senin kutsalına dil uzatmıyorum, uzatsaydım daha farklı olurdu. İstersen ineğe tap misali, banane. Orada boyutlararası hamile kalmak gibi bir konu açtı arkadaş ve ben bunun mümkün olabileceğini sanmıyorum ve burada Meryem'den bahsetmeden genelledim. Burada islamına bir şey demedik, kaş çatmaya yer aramayın, ve anlamadan alim olmaya kalkmayın. Zaten durum şu ki islamın son kalesi diye gögüs kabarttıkları kesimdensin. İnsan aklını sorgulamadan önce ne söylendiğini anla, ona göre yorum yap. Allah yardım etsin. İmana geldim bak sayende, senin gibi olmadığım için şükür namazına başlayacağım. Teşekkürler istemsiz teşvik için.
Nasip meselesi. 10 yaş cümlesi kurduysam, seviyene indiğimdendir. Sen yaşın gibi davrandın da ben mi çocuk muamelesi yaptım. Bide rica ederim ithamda bulunurken bari elindeki aynayı bırakta aslında itham ettiğin, küçümsediğin kişinin kendi nefsin olduğunun farkına var.

Alim olduğumu iddia etmedim, etmem ve haddim de değil zaten. Ama şükür, muzur çocuklara cevap verebilecek kadar tecrübem var. Yalandan da, dalgasına da olsa 'iman a geldim' i duymak kulağa hoş geliyor. Zira zaman, imanı kurtarma zamanıdır,ahir zamandır. Bizde pazarın sonuna kalmış müşteri gibi sağlam, çürük demeden önümüze gelene emri bil maruf yapıyoruz. Herkes nasibince alır.

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
İnsanlar hep ben haklıyım ve insanlar beni anlamadığı için hep bana ters düşüyor mantığını ne zaman bırakacak?

Her zaman haklı olduğunu düşünen insan yarım hatta çeyrek insandır zaten de neyse...

Hadi diyelim ki her zaman ancak herkes kendisine ters düşüyorsa sorunu kullandığı itici dilden kaynaklı veya bilmediği şeylerin olabileceğini unutarak kendi bildiği 3 gram bilgiyle kendisini haklı gördüğü içindir. Belki her ikisi?

Pek kafa dağıtacak soru oldu mu bilemedim amacından biraz sapmış olabilir ama cidden merak ettiğim sorulardan birisi ve buna verilen cevaplardan insanların ders alacağına inanıyorum :)

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Nasip meselesi. 10 yaş cümlesi kurduysam, seviyene indiğimdendir. Sen yaşın gibi davrandın da ben mi çocuk muamelesi yaptım. Bide rica ederim ithamda bulunurken bari elindeki aynayı bırakta aslında itham ettiğin, küçümsediğin kişinin kendi nefsin olduğunun farkına var.

Alim olduğumu iddia etmedim, etmem ve haddim de değil zaten. Ama şükür, muzur çocuklara cevap verebilecek kadar tecrübem var. Yalandan da, dalgasına da olsa 'iman a geldim' i duymak kulağa hoş geliyor. Zira zaman, imanı kurtarma zamanıdır,ahir zamandır. Bizde pazarın sonuna kalmış müşteri gibi sağlam, çürük demeden önümüze gelene emri bil maruf yapıyoruz. Herkes nasibince alır.

Cidden on yaşında felan mısınız yoksa şaka mı yapıyorsunuz? Lütfen belirtinde ona göre muhatap olalım, verdiğiniz cevaplara bakın. Şimdi bir şey desem ayna ayna diye çocukça hareketlerde bulunacaksınız diye korkuyorum. Ego bombası felan patlamadı yanımda tabi egoist değilim öyle düşündüğünüz gibi veya sanırım bunları size koruma içgüdünüz söyletiyor. Anlamsız bir çaba içindesiniz. Bu forumda anlamadığım bir şekilde üç beş kişi bir tuhaf ve söylediklerimi yanlış anlamak isteyerek polemik peşinde. Sizde bunun sadece bir parçasısınız. Dalgadanda olsa imana geldim duymak hoş diyor ya daha ne diyeyim. Seversiniz yalanı...

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Cidden on yaşında felan mısınız yoksa şaka mı yapıyorsunuz? Lütfen belirtinde ona göre muhatap olalım, verdiğiniz cevaplara bakın. Şimdi bir şey desem ayna ayna diye çocukça hareketlerde bulunacaksınız diye korkuyorum. Ego bombası felan patlamadı yanımda tabi egoist değilim öyle düşündüğünüz gibi veya sanırım bunları size koruma içgüdünüz söyletiyor. Anlamsız bir çaba içindesiniz. Bu forumda anlamadığım bir şekilde üç beş kişi bir tuhaf ve söylediklerimi yanlış anlamak isteyerek polemik peşinde. Sizde bunun sadece bir parçasısınız. Dalgadanda olsa imana geldim duymak hoş diyor ya daha ne diyeyim. Seversiniz yalanı...
Vücudun 10 yaşında olması beynin 10 yaşındaymış gibi çalışmasından iyidir. Polemiğe meraklı değilim. Sizin gibiler doğrulara kör olduğu için yalanlarınızın da az ucundan, kıyısından-köşesinden cımbızla ayıklayıp sevebiliyoruz demekki. Cüz küll'e işarettir. Bakarsın sevdiğimiz o yalanlarında birgün yerini doğrulara bırakır. Neticede çıkmadık candan ümit kesilmez. Neyse işim gücüm var, sen keyfine bakabilirsin. Yok ille tartışmaya uzatmaya niyetim var dersen gece dönüş yapabilirim.

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar eğer biraz daha uzarsa bu tartışmanız konuyu kapatırım bilginiz olsun.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Sorun yok, biz sadece konuşuyorduk. Neyse, iyi vakitler.

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Meryem için Kur an da " bitki gibi bitirdik " tabiri var , Meryem çift cinsiyetli idi bunu kullanmasını Zekeriya öğretti, bir insan hem bakire hem hamile hemde bakireyken doğum yapabilir bakire kelimesini bu konuya özel kullandım " meryeme el değmemiş dendiği için "yoksa kızlık zarı bozulmadan da hamile kalınır ve sezaryenle doğum yaparsan kızlık zarı da bozulmaz bu arada bir de İsa diye biri yaşamadı tezi var onu da hatırlatayım
Ademin babasına gelince; bir maymun spermi ve bir anunaki dişisinin yumurtasının birleşmesinden olduğuna göre babası bir maymun

Ü

Üye silindi 58480

Ademin babası maymunsa, maymunların ataları kim? İlk yaratmayı nereye dayandıracağız?

Ademin prototipi meleklerden oluşan galaktik meclise sunulurken, sistem bilgisine sahip meleklerin bile hesaba katamadigi bir performans gösteren Adem hakkında bence en çok biz yanılıyoruz.

Adem bir ihtimalle bu gezegene başka bir yerden geldiği için maymun fosilleri insan fosillerinden eskidir. Ama bu maymunun insanlastigina kanıt sunulamaz. Eğer bilimsel bulgulardan yola çıkacaksak. Demir elementi bile bir yanartop olarak dışarıdan gelmiştir. Ayette var

D

DAİMON

Kur'ân-ı Kerîm, "Allah sizi de yerden ot (bitirir) gibi bitirmiştir." gibi âyetlerde bütün insanların bir bitki gibi yerden bitirildiğini de beyan eder.
(Kur an parça parça yorumlanmaz. İlim sahibi olmayanların söyledikleri ancak bir vehimden ibarettir.)

Meryem annemize dair enfes yorum allame Hamdi Yazır'a aittir. Onun bu meselede söyledikleri çok önemli Kur'ânî bir mucizeye de işaret etmektedir: "Demek ki bir erkeğin sulbünde (belinde) meni hücresi, bir kadının rahminde yumurtalık hücresi nasıl yaratılıyorsa, bakire Meryem'in rahminde ikisi de öyle bir Rabbâni emirle yaratılıvermişti. Buna göre Meryem o nefha anında hem dişi hem erkek özelliğini toplayan fevkalade bir seçimle, ( وَطَهَّرَكِ وَاصْطَفَيكِ عَلَي نِسَاءِ الْعَالَمِينَ- "Seni tertemiz yarattı ve seni bütün dünya kadınlarına tercih etti." 23) buyrulduğu gibi âlemin kadınlarında görülmemiş bir üstünlükle seçilerek, dıştan bir aşılamaya muhtaç olmaksızın kendine görünen ruhun (Cebrail'in) nefhasından gebe kalmıştı. Bu âyette Meryem'in hem kadın hem erkek vasfıyla tasvir edilmesi bize bu mânâyı anlatan bir delil gibi görünmüştür."

Bu dogum hadisesinın mucizevi yönü başka ayetlerle sabit oldugu icin burada farklı bir yaradılış aramak tamamiyle lüzumsuzdur.
Hiç bir islam alimi bu sebeple Meryem annemizin çift cinsiyeti oldugunu iddia etmez bile.
Mucizeyse mucizedir. Allah a inanan kullar şunu çook iyi bilir.
"O(cc), 'ol' der, hemen oluverir. "....

Hz. Adem'e (as) gelirsek eğer diyecek söz bulamıyorm.
Saygı duyuyorum sadece...

Düşmüş Kartal

Kayıtlı Üye
Ademle ilk yaratım arasındaki süre ademle yapay zeka arasındaki süreden fazladır.Ademden çok eski tarihlerde insan formu mevcuttu , dünyaya gelen galaktik bir ırk kendi dnasını yeryüzünde buldukları maymununun dnası ile birleştirerek dünya insanını oluşturmuştur
Meryem çift cinsiyetli mi diye google yazın hangi din adamları ne demiş görürsünüz ben sizin gibi ilahiyat okumadım ilgilenmiyorumda ben sadece beyin fırtınası yapanlar için bir ufuk açtım .Meryeme hem eril hem dişil hitap tarzı var ve sadece onun için bu ot gibi bitirdik tabiri kullanılmış, konuyla ilgilenmiyorum konu başlığı sorularla kafa dağıtalım olunca bende kafam dağılsın diye iki laf çıtladım amacım bu konuda tartışma yaratmak değil buyrun siz takılın , ben sizin inancınızın dışındayım zaten ama her inanca saygım var yanlış olduklarını bilsem de

Ü

Üye silindi 58480

Araştıran hatta parçaları birleştiren insanları taktir ediyorum.

Bununla birlikte, Youtubta bir Annunaki, reptilyan vs tartışmasıdır gidiyor. Gerek genç youtuburların bilgi kanalları gerekse TVdeki tartışma programlarının uzantıları youtubta neredeyse bir günden oluşturmuş durumda.

Bununla birlikte bu akım son derece sunidir. 2-3 sene içinde daha değişik bilim-kurgu trendleri hızla türetilecek, hayali ve destekli senaryolar üretilecek ve alıcısının beğenisine sunulacaktır. Tüketim toplumu olduğumuz bunun kanıtıdır. Eskiden cinler konuşulurken reyting rekorları oluşurdu. Ama artık yeni bir gizem perdesi aralama akımı başlatmak gerekiyordu. Bunu da birkaç deli bir kuyuya taş atarak başlatmış oldu çok büyük ihtimalle.

Hali ile de gerçeğe dayanmayan bu teori akımları da vaktini tamamlayacak, sonradan "bak eskiler nelere inanmış" diye alaya alınacak Ama Biz o akımları da kendi inanç felsefemize nasıl yamayabiliriz diye tabi ki şöyle bir tartacağız.

Ufuk turu atmakta sakınca görmüyorum. Ama ciddi anlamda teori atıklarına mazur bırakılmış haldeyiz. Hatta okul müfredatımızın da yarısının yalan dolan olduğunu da hesaba katarsak, doğru bilgiye ulaşmak neredeyse imkansız hale geliyor. Hatta bir bilgiyi hangi dayanak bilgi ile inşa edeceğimizin tabanı temelden sarsılıyor.

TRT döneminden çok kanallı döneme, oradan da herkesin araklama bilgilerle youtubta bilgi kanalı açarak ortalığı iyice bulandırdığı bir dönemdeyiz.

Parçaları birleştirirken bile, bunu hangi bilinç altı fikir sistemi üzerinde yükselttiğimizi bilmiyoruz. Toplum mühendisleri sadece doneleri etrafa bırakıyorlar ve yumuşak dayatmalarla bizi parçaları sözde birleştirmeye itiyorlar. Bi kere eğitim sistemleri üzerinden bunu görsek te youtube üzerinden de bunu görebilmek gerek. Youtube Facebook gibi teknolojiler tek dünya devletinin projeleridir. Teknoloji kendi kendine gelişmez ! ASLA ! Finanse edilir, bir amaça yönelik olarak geliştirilir. Birileri bizi teknolojik mecralardan vs analiz ediyor ve bizi en zayıf noktamızdan küresel olarak yakalayıp 100 de 100 bagımlı olmamız için uğraşıyor. Şu an sistem hala kurtarılabilir durumda. Ama geri dönüş yolları kilitlendiğinde işimiz bitmiş olacak.

Ü

Üye silindi 55028

Ademin babası maymunsa, maymunların ataları kim? İlk yaratmayı nereye dayandıracağız?

Ademin prototipi meleklerden oluşan galaktik meclise sunulurken, sistem bilgisine sahip meleklerin bile hesaba katamadigi bir performans gösteren Adem hakkında bence en çok biz yanılıyoruz.

Adem bir ihtimalle bu gezegene başka bir yerden geldiği için maymun fosilleri insan fosillerinden eskidir. Ama bu maymunun insanlastigina kanıt sunulamaz. Eğer bilimsel bulgulardan yola çıkacaksak. Demir elementi bile bir yanartop olarak dışarıdan gelmiştir. Ayette var
Bazı kimseler ilk insanın adem olduğunu söylüyor.Yani ilk insan ademdi.Diğerleri farklı yaratıldı diyorlar.Rh + kanda olanlarda maymun proteini varken Rh- olanlarda bu protein yok.Desteklediğimden değil ama parantez açıyım dedim.Zaten hep bu ara konuları yazıyorum.

D

DAİMON

Bazı kimseler ilk insanın adem olduğunu söylüyor.Yani ilk insan ademdi.Diğerleri farklı yaratıldı diyorlar.Rh + kanda olanlarda maymun proteini varken Rh- olanlarda bu protein yok.Desteklediğimden değil ama parantez açıyım dedim.Zaten hep bu ara konuları yazıyorum.

Benim kan Rh+
Maymun proteini taşıyorum. :geek:

KAç kişiyiz ?

İİnşallah tek değilimdir. ?

Furking

Kayıtlı Üye
Size de ortalama "60 yıllık" bir hayatta yapılan hatalardan dolayı "sonsuza kadar" (geleneksel algıya göre) yanmak garip gelmiyor mu?
Bu Allah'ın Rahman ismine ters değil mi?

[XTR] Similar Threads