Ölümü dilemek

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Aile dizimini araştırmak belki fayda sağlayabilir. En azından farkındalık oluşturur. Bu konuyla ilgili kitapları var Bert Hellinger in. Can Aydoğmuş adlı yazar sayesinde bilgi edindiğim bir konudur kendinin gittiği bayan bir terapist vardı adinı hatırlayamıyorum. Onu araştirabilirsiniz. Bi günde max 4 5 kisiyle terapi yapıyormuş Aile dizimi derin bir konu farkında olmadan ailemizin duygularını kendi duygularımız gibi yaşayabiliyoruz.
Son olarak Can Aydoğmuş un meditasyon videoları var araştırırsaniz ulaşabilirsiniz tavsiye ederim.
Dilerim güzel bir dönemeçle yepyeni güzelliklere yelken açarsınız.

Corpor

Kayıtlı Üye
Bazen neyin trol neyin neyin ciddi olduğu iyice birbirine karışıyor.

Canınız tatlıdır sizin. İlgiye ihtiyacınız var.
Ölmek isteyen intihar eder ve ölür. Siz hem ölmek istiyorsunuz hem de giderayak son bi duygu sömürüsü ile Allahın ilahligina pasif direniş sergilercesine açık arıyorsunuz.

Şuur altınızı sorgulayın. Allaha belli ki inanmak ağır geliyor. Onun yerine inananlara karșı challange yapmaya gerek yok.

Kısacası boş bulunmușsumuz.

Üstadım, canım tatlı değil ilgi görmekte istemiyorum. Yazımı okuduysanız eğer sorumun ilk başında detay belirtmedim. Sadece sorumu sorduğum halde "Bug bulmuşken değerlendirmek istiyor. " yorumunda istinaden 'dhardhar' üstadımın "Kendinize durust olun bir nokta kadar yasama amaciniz yok mu? " yorumuna cevap verme gereksinimi hissettim. Ben gerçekçi olmayı yeğledim, duygu sömürüsü yapacak olsaydım 'geçinemiyorum açım aç' diye bağırırdım. Bu yazdıklarım maneviydi. Yüce Allah'ın büyüklüğüyle ilgili herhangi bir sorgulamaya girseydim hepimiz aslında birer simülasyonuz gibi bir fikir atabilirdim ortaya, saçma diyemiyorum çünkü öyle düşünenlere de saygım var. İntihar etmeye gelince günah olduğunu biliyoruz bu hataya girişim yaptım onuda yazımda belirttim. Ben sadece kısa yazı halinde anlatmak istedim. Ben sektörüm gereği ticaretimi yaparım. Din ticareti asla, ona benim gücüm yetmez. Yine de sizin bakış açısına da saygım var.

Corpor

Kayıtlı Üye
Yaşamak ağır geliyorsa ölmeyi dileyebiliriz elbet lakin, ölmenin ne olduğunu bilmiyoruz, ölüm sonrasını bilmiyoruz. İnançlarımız var ama deneyimimiz yok. O zaman ölümü neden diliyoruz.

Ölme isteğinin asıl birinci sebebi, çevremizekilere ders vermektir. Üzülmelerini, pişman olmalarını, keşke demelerini ummaktır. Gizliden bir acı çektirme isteğidir. Ve ölünce siz bunların hiç birini bilmezsiniz.

İntahar isteği ve bunu dile getirme kendini acındırmak ve kendime acımaktır.

Madem hayat zor kötü ya da her ne ise. Yaşamak istememeyi seçmenize neden olacak kadar berbat diyelim. Ölmeyi istemek yerine iyi bir yaşamı dilemek, hayalini kurmak ve onun iÇin çabalamak daha doğru ve mantıklı değil mi.

Evren’den herşeyi dileyebilir siniz. Lakin o sizden daha yaratıcıdır. Neyi verip vermeyeceğini daha iyi bilir.

Haklısınız, ben cevabımı aldım herkese teşekkür ederim. Bir satır bile okuyanların gözlerine sağlık Allah razı olsun. Üstteki mesajda belirttiğim gibi, soruyu soran üstadıma cevap vermekti amacım. Sadece sorumla ilgili cevapları alıp gitmeliydim, bu kadar detaya inmemeliydim. Kusura bakmayın hakkınızı helal edin, konuyu kapatabilirsiniz. Mümkünse konu silinebilir.

solosal

Kayıtlı Üye
Yaşim 28.Bu anlattiklarinin hiçbirini yaşamadim. Hiç sevgilim olmadi. Hiç cocuğum olmadi. Ama bende bir çocuktum ve babam bizle konuşmazdi. Konuşmak söylemek istediklerini açıkça söylemek bu çok iyi birşey. Ve karinla ve çocuklarinla açıkça konuş ve onlarin seninle açıkça konuşmasini iste. Akşam eve geldiğinde tv yi kapat ve tüm zamanini onlara ayir. Severek evlilik yaptigini söyledin bu kimseye nasip olmaz. Ben bunlara sahip değilim. 28 yil boyunca iblisle cinlerle ugraşip durdum sevdim kiz göz göre göre evlendi ve evlenirken aile davetiye gönderdi. Şu acıya bak hiç bişey yapamadim.28 yıl koca bir sıfır. İntikam benim için herşey olmuş durumda. Bunu hiç kulanmadim ama kullanacagim herneyse. Sirirli olduğunu söylüyosun adamina göre bu normaldir ve ailen seni delirtiyorsa onlarin senin üzerinde sadece poşet içinde bir öğün yemek hakkı olabilir, zaten o hakkida elondeki parani alarak yok etmişler. Onlarla görüşmek zorunda değilsin. Şehir değiştirebilirsin. Telefonlarini açmak zorunda ve zihninde tutmak zorunda değilsin. Unut gitsin.Yaşamak için çok sebebin var

KronoM

Kayıtlı Üye
Değerli üstadım, konuyu pek fazla açmadım.. Kısa olması suretiyle özet geçeyim. 27 yaşındayım, ticaretle uğraşıyorum bir oğlum bir kızım var. Oğlum 3 yaşında kızım 5 aylık.. Onlar için yaşamalısın diyenleriniz olacak. Ama nereden başlayacağımı bilmiyorum.. Ben 6 yaşında babamı kaybettim kendisi şizofren hastalığı olan bir insanmış. Eziyetler eder ve annemi bıçaklarmış defalarca. 6 yaşından sonra okulumda defalarca p** muamelesi gördüm.. Bunun için 9 yaşında okul değiştirmek zorunda kaldım.. Kendi öz abimin cinsel istismarına uğradım, kendisi 5 vakit abdestli namazlıdır. Annemle ablamı kapının deliğinden o anı izlerken gördüm ve hiç birşey yapmadıklarınıda. Sonra aynı olayı bakkal tarafından uğradım gelip anlattığımda bana inanmadılar.. Bana EVKUR diye bir mağazadan terazi verip parklara yolladılar, eve gidince bütün paramı aldılar. Pilav üstü nohutu mavi çöp poşetine koyulmuş bir şekilde çok yedim çünkü poşete koyup kapıya bırakıyorlardı onlar ne eve gelmeden eve giremezdim anahtarım yoktu. Defalarca beni dövdüler bıçak çekti annem olacak şahıs hatta kovaladı evden. Canları isteyince kapıyı açıp merdivenlerde yatan bana geç gir diyip eve alıyorlardı. Allah razı olsun 2 katlı ranzada yatırıyorlardı. Maddeye düştüm, madde dediğim 50 kuruşluk bali. Onları rezil ettiğimi ve dövdükten sonra evden gitmemi istediler. Ama bir gün bunların intikamını alacağıma yemin ettim. Bu olaylardan sonra okulda başarısız oldum liseyi dışardan okuyup askere gittim, geldim ailemin isteği üzerine evlendirildim. (23 yaşında) Sevdiğim insanla evlendim.. Sonra bu eski sorunlarım baş vermeye başladı anneme, ablama, abime olan kinim önünü alamayacak kadar büyümüştü. Her defasında büyük kavgalar çıkardım.. İnkar etmeyi sevdikleri için bunlardan dolayı eziyet çekiyorsunuz demedim... Bu üçlüyü gördüğümde şeytan görmüşe dönüyor, saldırıyordum abimin kafasını yar dım, annemi balkondan aşağı atacakken tuttular beni, ablamı sokaklarda kovaladım. Eşim bile neden bu kadar kin? dediği oldu. Yanımda eşimden başkası kalmadı onun ailesi var bugün ölsem beni gömebilecek kimse yok. Tek bir dost, arkadaş, aile yok. Eşimin ailesi kaç defa sorunlarım olduğunu anlayıp içeriğini bilmeden yardımcı olmaya çalıştılar ama başaramadılar. Kendi dükkanım var, biraz destekle açtım. Sadece çocuklarımın geleceğini düşündüğüm içindi, ben babasız büyüdüm yoksulluk çektim ama onlara çektirmeyeceğim diye. Hatta Allah'a isyan bile ettim itiraf ediyorum kaç defa, benim hayatımı mahvettin onlara karışma alacaksan da beni al diye. Üzerimde don atlet çevreyolunda tırların önüne atladığım oldu. Öz babamı istedim, bir kere görmeyi ona o kadar ihtiyacım vardı ki. Sinir krizi geçirip mezarına saldırdığım bile oldu 'beni neden bunların eline bıraktın' diye. Çok uzun yazı olmasın diye atlıyorum. Böyle bir insan manevi sevgi görmemiş çocuklarına hiç birşey katamaz. Eşimin gözlerindeki pişmanlığı hissediyor gibiyim, o durum beni daha çok mahvediyor. Çocuklarıma birşey katamayacağım, ben işe yaramaz bir insanım. Ancak evlenmemde bir kaderdi, evlenmiş olmasam beni belki yıllar önce 'Ailesini katleden çocuk' diye manşetlerde okuyabilirdiniz.. Bunu engelleyen evlilik, çocuklar beni yaşamak istemediğimi engelleyemedi. Onların dedesi, anneannesi, dayısı, teyzeleri var. Benim hiç biri yoktu. Şuanda olduğu gibi. Yani üstadlarım, eskilere dayanan bir konu ve unutamadıklarım. Ölüm en büyük acizlikse en büyük acizim. Cehennemde yanacak isem, artık acısı, azabı umurumda değil. Artık insanlara zararlı bir birey olmadan defolup gitmem gerek.
Bi düşünsene kendini öldürürsen babanla kaderin aynı olur. Babana büyü yapıldıysa sana kaymış üstüne geçmiş bence kafanı sıkan herkesi sik.
Kendine önem ver kafanı topla, seni düzeltecek arkadaşlar ara veya bilir kişiden yardım iste.