Ölümcül Demon Deneyimim 9.Ruh Paimon III ve Demon Zagan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
tamam bişi demiyoruz sizin yolunuza herkes kendi yaptığı hareketin bedelini öder veya cefasını çeker sadece merak benimkisi pek bilmem karanlık yolu

T

thadeus

Hazret-i Musa, “Ya Rabbi, bâtın
ilmini bilen zatı nerede
bulurum?” diye sordu. Allahü
teâlâ da, “ Ya Musa, yola çık,
çantana koyduğun balık
canlanıp denize gittiği yerde,
onu bulursun” buyurdu. Hazret-i
Musa, Hazret-i Yuşa ile yola çıktı.
Bir pınarın yanına geldiler. Bu
pınar âb-ı hayat idi. Bu suya
dokunan ölü canlanırdı. Bu sudan
bir damla balığa değince, balık
canlanıp denize gitti.
Hazret-i Musa, denilen yerdeki
zatı görüp ona, “ Bana bâtın
ilmini öğretir misin?” dedi. O zat,
“Allahü teâlânın bana öğrettiği
ilmin hepsini sen bilmezsin. Bu
yüzden de yaptıklarıma
sabredemezsin” dedi. Hazret-i
Musa, “İnşallah beni
sabredenlerden bulursun” dedi.
O zat, “Ya Musa, tuhafına gitse
de, yaptıklarımdan bana bir şey
sormayacaksın” dedi.
O zat, ücretsiz bindikleri gemiyi
delince, günahsız çocuğu
öldürünce ve bir duvarı ücretsiz
yapınca Hazret-i Musa sebebini
sordu. O zat, “Gemiciler on
kardeşti. Geminin kazancı ile
geçiniyorlardı. Bir derebeyi,
sağlam gemileri gasp ediyordu.
Bu geminin arızalı olduğunu
duyunca almaktan vazgeçecekti.
Biz de iyiliğe iyilik ettik. Günahsız
çocuğun ana babası salih idi.
Çocuk büyüyünce, küfre zorlayıp
ana babasına zulüm ve işkence
edecekti. Bunun yerine neslinden
70 peygamber meydana gelecek
hayırlı bir evlat vermesi için dua
ettim. Doğrulttuğum duvar,
yetimlere aitti. Babaları duvarın
altına bir hazine saklamıştı.
Duvarı düzeltmeseydim, yıkılıp
hazine meydana çıkacak,
başkaları alacaktı. Yetimlere de
bir iyilik etmiş olduk.
Karanlık ironilerle doludur...birini öldürmek ona yapılabilecek en büyük iyilik olabilir...

Bu olayı biliyorum.Ancak konumuzla çok alakasızdır.Çünkü demonlar hiçbir zaman iyilik için birini öldürmeni istemez.Şeytanın yolunda olan bir varlık gene onun yolu için birini öldürmeni ister.Ki onu geçtim demonlar kimin ilerde iyi kimin kötü olacağını bilecek gayb ilmine sahip değildir.Onu ancak Allah verebilir.Demonlar ancak gelecek hakkında varsayım yapabilir.Oda ledun ilminin yanında devede kulak bile değildir.Ayrıca alakasız olduğunun başka bir kanıtıda ilmi ledunu Allah'ın verdiğidir.Demonlar iyi niyetle kimseye ilim falan vermez.Her zaman sonunda Allah yolundan saptıracak kısaca insanlığın veya şahsın zararına bir şey vardır.

Ayrıca verdiğin hikaye eksiktir.İnsanları yanlış bilgilendiriyorsun..Hikayede bahsedilen zat Hz.Hızır'dır.Ve o balığın canlandığı yerde ilk başta Hz.Musa'nın yol arkadaşı balığın canlandığını gördüğü halde Hz.Musa'ya bunu söylemeyi unutmuştur.Hz.Musa balık nerde deyince ona "şeytanın" unutturduğunu balığın geçtikleri yerde canlandığını söylemiştir.Bu şeytanın unutturma kısmını çok güzel bir şekilde ya kesip atmışsın yada eksik duymuşsun hikayeyi.Şeytan senin o övdüğün ledun ilmi hakkında Hz.Musa'nın bilgilenmesini istememiştir.Yani hakiki ve doğru olan ilmin şeytan bilinmesini istemez.Ancak böyle demonlar sayesinde vereceği ledun ilmin yanında basit şeylerle göz boyar.Ayrıca bu bahsettiğin olay bile şeytanı yani karanlığı lanetleyen Allah'ın Kuran'ında geçen bir olaydır.Asıl ironik olan senin senin karanlığı överken onu lanetleyen Allah'ın kitabından örnek vererek övmendir.

demonic

Kayıtlı Üye
1.hikayenin ana fikri aynı
2.kaç tane demon tanıyorsunuzda bu kadar kesin kötülüğü emreder diyorsunuz?bu nasıl bir önyargıdır nasıl bir zihniyettir...
Belki birşeyler öğrenirsiniz diye dil döktüm ama kafanızdaki önyargılardan dolayı öğrenme arzunuz 0.sizinle bu konuda daha çok konuşmayacağım.siz gidin bir demonla konuşmamış kişilerle beraber demon çağırmak günahtır demeye devam edin.akıl verilmiş insana ama siz önyargılarınızdan aklınızı kullanma gayretinde bile bulunmuyorsunuz...
İyi forumlar...

T

thadeus

1.Hikayenin ana fikri aynı falan değil.Birinde apaçık şeytanında hilekarlığından bahsedilmiş.Bu kısmı kesip atmak resmen hikayenin bütünün değiştirmek demek.Çünkü çok önemli bir ayrıntı.Ledun ilminden örnek vererek savunduğunuz karanlığın o ilim hakkında bilgi almak isteyen bir peygamberi engellemeye çalışması kadar büyük bir ayrıntı hemde.
2.Evet demon tanımıyorum.Ama sen gel bana söyle demonların insanlık yararına bir şey isteyeceğini.Sen bana söyle demonların şeytan yolunda hizmet etmediğini.Ve sen bana söyle demonların hizmet ettiği şeytanın insanlık için iyi bir şey isteyip istemeyeceğini.Ve sen bana söyle şeytanın insanlara sağından solundan önünden arkasından onları saptırmak için saldıracağım diye yemin edip etmediğini.Şüphesiz bu soruların cevapları belli.Siz karanlık iyidir diye kendinizi kandırmaya devam edin.Kafamdakiler önyargı değil sizin Ebu Cehil tarzı bildiğiniz halde kabul etmek istemediğiniz gerçekler.(Ebu Cehil'de Allah'ın var olduğunu kabul ederdi ama inadından ona secde etmezdi.)Evet bana akıl verilmiş ve gayette güzel kullanıyorum.İyi forumlar. :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Millet sanırsam ki arkadaşın konuştuğu demon bu konuyu okuyabilir.Kendisine iyi dileklerimi iletmek isterim :D

mazlum

Banlı Kullanıcı
sevgili demonic,fikirlerine saygı duyuyorum ama bişey sorcam.sana isteğin karşılığında bir bedel ödeteceğini bile bile bir demonu niçin çağırıyosun?
Bir ara ben de cin,ifrit falan çağırmayı düşünyodum,sonra araştırmama göre bedelsiz hiç bişey yok, herşeyi hayırlısı ise Allahtan dilemek daha güzel dedim.
Senin bu konudaki fikrin ne demonic?

Warlord

Kayıtlı Üye
Bune ya resmen saçmalık çocukları korkutmak için uydurulmuş hikaye midir nedir. Konuşmalar çok ilginç sözde demon olan varlık bana sıfat takmayı kes diyor hemen ardından sizli bizli konuşuyor. hahaha :)

demonic

Kayıtlı Üye
sevgili demonic,fikirlerine saygı duyuyorum ama bişey sorcam.sana isteğin karşılığında bir bedel ödeteceğini bile bile bir demonu niçin çağırıyosun?
Bir ara ben de cin,ifrit falan çağırmayı düşünyodum,sonra araştırmama göre bedelsiz hiç bişey yok, herşeyi hayırlısı ise Allahtan dilemek daha güzel dedim.
Senin bu konudaki fikrin ne demonic?

bana bedel ödemeden aldığınız birşey söyleyin,bende size neden demonların bedel istediklerini söyliyeyim...

focus

Kayıtlı Üye
bedel ödemeden alınan bir şey varsa hayatımızın bize verilmesi olabilirmi?

T

thadeus

bana bedel ödemeden aldığınız birşey söyleyin,bende size neden demonların bedel istediklerini söyliyeyim...

1-)Allah'ın sevgisi
2-)Annemin sevgisi
3-)Babamın sevgisi
4-)Abimin sevgisi
5-)Vücudum
6-)Allah'ın nefesinin içime üflenmiş olması...

Doğduğumda bunlar için hiçbir bedel vermedim.Ayrıca istersen dahada sayabilirim.

demonic

Kayıtlı Üye
1-)Allah'ın sevgisi
2-)Annemin sevgisi
3-)Babamın sevgisi
4-)Abimin sevgisi
5-)Vücudum
6-)Allah'ın nefesinin içime üflenmiş olması...

Doğduğumda bunlar için hiçbir bedel vermedim.Ayrıca istersen dahada sayabilirim.

bunların hepsinin karşılığında bir sınava girme bedeli üstlendin,dahada açabilirim anlamadıysan?

T

thadeus

bunların hepsinin karşılığında bir sınava girme bedeli üstlendin,dahada açabilirim anlamadıysan?

Bunları sınava bağladık.Peki sırf sokaktaki tanımadığı çocuğa sevap kazanmak için çikolata verdi diyelim biri.Çocuk bunu aldı.Karşılığında ödediği bedel nedir?

demonic

Kayıtlı Üye
Bunları sınava bağladık.Peki sırf sokaktaki tanımadığı çocuğa sevap kazanmak için çikolata verdi diyelim biri.Çocuk bunu aldı.Karşılığında ödediği bedel nedir?

teşekkür etme ve karşıdaki büyüğe saygı gösterme bedeli,bayramda dedenden para alınca elini öpüyorsun,demonlar %100 birşey istemez bazen bir teşekkür onlara yeter...ama sen bilmediğin şeylere laf atıp durduğun,bilip bilmeden konustuğun için seni anlıyorum...forumda 2li tartışmalar yasak olduğundan artık muhatabın değilsin,sordun söyledim hadi iyi forumlar...

T

thadeus

teşekkür etme ve karşıdaki büyüğe saygı gösterme bedeli,bayramda dedenden para alınca elini öpüyorsun,demonlar %100 birşey istemez bazen bir teşekkür onlara yeter...ama sen bilmediğin şeylere laf atıp durduğun,bilip bilmeden konustuğun için seni anlıyorum...forumda 2li tartışmalar yasak olduğundan artık muhatabın değilsin,sordun söyledim hadi iyi forumlar...

Çocuk karşılığında teşekkür etmiyor saygıda göstermiyor.Çocuk iki yaşında ve daha onlara aklı ermiyor.Kısacası bedel ödemeden çikolatayı almış oluyor.İşte sana bedelsiz bir şey.Bilip bilmeden konuşmuyorum.Eminim amaçlarının ne olduğundan o yüzden konuşuyorum.Sen demonları muhattap almaya devam et onlar doğrusunu öğretir sana iyi forumlar. :)

demonic

Kayıtlı Üye
Çocuk karşılığında teşekkür etmiyor saygıda göstermiyor.Çocuk iki yaşında ve daha onlara aklı ermiyor.Kısacası bedel ödemeden çikolatayı almış oluyor.İşte sana bedelsiz bir şey.Bilip bilmeden konuşmuyorum.Eminim amaçlarının ne olduğundan o yüzden konuşuyorum.Sen demonları muhattap almaya devam et onlar doğrusunu öğretir sana iyi forumlar. :)

madem o kadar uç soruyorsun başlıyoruz;çocuk 2 yaşında çikolatayı almak için kolunu uzatma bedeli veriyor,çiğneme,yutma,sindirme bedeli veriyor oldu mu?çocuk istersen 2 haftalık dede tam olsun?hadi sen meleklerinle konuş tabi konuşabilirsen.sorun olursa mesaj atarsın hadi ben yatıyorum. :)

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
hayat bir sınav ne diyelim
o demonlara bi h.z süleymanı bi sorsana ne diyecekler onun hakkında
bide karanlık iyiymiş ALLAH ın anılmadığı yerde karanlık olur bu hep böyledir karanlığın nesini seviyorsunuz daha anlamadım bende karanlığı severim ama neden sevdiğimi bilmem ama karanlık beilirsizdir nereye götüreceği belli olmaz

darkm@ster

Banlı Kullanıcı
İş
asker.
madem o kadar uç soruyorsun başlıyoruz;çocuk 2 yaşında çikolatayı almak için kolunu uzatma bedeli veriyor,çiğneme,yutma,sindirme bedeli veriyor oldu mu?çocuk istersen 2 haftalık dede tam olsun?hadi sen meleklerinle konuş tabi konuşabilirsen.sorun olursa mesaj atarsın hadi ben yatıyorum. :)

konuşabilirsin ama bunun için riyazetli oruç tutup halvete girmen gerekir ki bu arada bu şeytan ve cinler bunu yaptırmamak için elinden gelir
eğer süreci tamamlarsan dünya eline geçer her isteğini aklına gelmeyecek şeyleri yapabilirsin uzak mesafeleri bi anda kat edersin zamanı durdurabilirsin
senin demonların bu gücü veriyormu ?/

T

thadeus

Meleklerle konuşuyorum falan demedim ben.Kolunu uzatma bedeli nedir yalnız?Böyle bir bedel mi var? O çocuğun kendi uzvu kimseye verdiği yok ve kendi yararına kullanıyor.Başkasına bir şey verdiği yarar, zarar sağladığı yok.Tek katıldığım nokta mesaj atma konusu yoksa arkadaşın konusu iyice dağılacak.İyi geceler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...