Yorumlara ihtiyacım var arkadaşlar

Gerceqiarayan

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhabalar arkadaşlar ben uzun zamandır bir boşluk içindeyim müslüman olarak dogdum ailem çevrem yaşadıklarım beni sorgulamaya itti hep etrafım da hep farklı oldum görüşlerimle düşüncelerimle olsun sonunda müslümanlıktan uzaklaştım deist oldum bi yaratıcı var diye düşündüm hep ama bu yaratıcı kavramını bi türlü kendimde oturtamadım bu konu da bana rehberlik edecek bazı şeylerin farkına varmam için yardımcı olacak dostlardan yorumlar bekliyorum şimdiden degerli yorumlarınız için teşekkürler.
Konuyu yanlış yere açtıysam yöneticilerden özür dilerim ilgili yere taşımalarını rica ediyorum.

boristanblue

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhabalar arkadaşlar ben uzun zamandır bir boşluk içindeyim müslüman olarak dogdum ailem çevrem yaşadıklarım beni sorgulamaya itti hep etrafım da hep farklı oldum görüşlerimle düşüncelerimle olsun sonunda müslümanlıktan uzaklaştım deist oldum bi yaratıcı var diye düşündüm hep ama bu yaratıcı kavramını bi türlü kendimde oturtamadım bu konu da bana rehberlik edecek bazı şeylerin farkına varmam için yardımcı olacak dostlardan yorumlar bekliyorum şimdiden degerli yorumlarınız için teşekkürler.
Konuyu yanlış yere açtıysam yöneticilerden özür dilerim ilgili yere taşımalarını rica ediyorum.
Bende bir Müslümanım ve sorgulamadan Müslüman Olunacağına da inanmıyorum, çünkü şahit olmak için gerçekten şahitlik etmek gerekir, ben bana anlatılanların yalan olduğunu fark edince sorgulamaya başladım, sorguladıkça da, dinde olanların hikaye, hikayelerin ise din diye yaşandığını gördüm, sorgulamaya devam et doğruyu bulacağına inanıyorum.

FKing

Kayıtlı Üye
Yaşadığın hissi çok iyi anlıyorum ve tecrübe ettim açtığım bazı konulara göz gezdirirsen anlarsın bundan 2 ay öncesine kadar şeytanla anlaşma gibi şeyleri araştırdım burda konu açtım ben kendi yolumu çizdim Allah'a olan inancımı geri kazandım düşününce aklıma gelen bazı şeyler oldu önemli olan anlar da ettiğim bir çok dua anında olmasa da işe yaradı başıma bir çok kez bela gelmek üzereyken olaylar hep lehime döndü sonra bazı isteklerim olmadı diye bi boşluğa düştüm işte o forum da konu açıp araştırma yaptığım dönemler ve herşey daha da kötüye sardı ve sonra tövbe edip inancımı tazeledim. Senin yaşadığın şeyler senin yolunu gösterir diye düşünüyorum. Tabi sayfa da çok bilgili kardeşlerimiz abi, ablalarımız var ben sadece kendi yaşadığım konu üzerinden örnek gösterdim.

Gerceqiarayan

Kayıtlı Üye
Yaşadığın hissi çok iyi anlıyorum ve tecrübe ettim açtığım bazı konulara göz gezdirirsen anlarsın bundan 2 ay öncesine kadar şeytanla anlaşma gibi şeyleri araştırdım burda konu açtım ben kendi yolumu çizdim Allah'a olan inancımı geri kazandım düşününce aklıma gelen bazı şeyler oldu önemli olan anlar da ettiğim bir çok dua anında olmasa da işe yaradı başıma bir çok kez bela gelmek üzereyken olaylar hep lehime döndü sonra bazı isteklerim olmadı diye bi boşluğa düştüm işte o forum da konu açıp araştırma yaptığım dönemler ve herşey daha da kötüye sardı ve sonra tövbe edip inancımı tazeledim. Senin yaşadığın şeyler senin yolunu gösterir diye düşünüyorum. Tabi sayfa da çok bilgili kardeşlerimiz abi, ablalarımız var ben sadece kendi yaşadığım konu üzerinden örnek gösterdim.
değerli yorumunuz için çok tşk ederim şuan ki düşüncelerim itibariyle bi yaratıcı olduquna inanıyorum sadece semavi dinlere inanmakta zorluk çekiyorum sürekli araştırıp okuyorum bana mantıklı gelmiyor semavi dinler bing bang teorisi de saçma geliyor bi yaratıcı olduqunu düşünüyorum ama bu yaratıcının kim olduqunu bulamıyorum benim sorunum bu açıkçası

Ori

Kayıtlı Üye
Ailenin inancı senin inancın oluyor. Bundan sıyrılabilen azdır. Çocukluğumuzdan beri bize ekilenleri hesaba katarsak bu pek şaşırtıcı olmaz. Seçenekler senin değil ki seçesin. Bu kazandırılmış bir şey. Aklın ermeye başladığı vakit haliyle sorguluyorsun. Görüyorsun, ölçüyorsun, biçiyorsun... Kendince hesapta doğru gitmeyen bazı şeyler olduğunu düşünmesen bile hissediyorsun. Bir hissiyatı kendinden kolay kolay söküp atamazsın. Yaşadıkça yavaşça inancını sorgular hale gelmen bu yüzden doğaldır. Tabi etkenleri saymıyorum. Ben inanç olarak kalpten gelene inanırım. Kalbi kara olanlar dışında herkesin inancını yargılamak yerine kabullenerek yaklaşırım. Eğer kalbinden gerçekten bir yaratıcının varlığı geçiyorsa orada bir yaratıcı vardır. Bu kadar basit.

dünyalı

Kayıtlı Üye
İnancım ğereği Rabbimizin yada senin tabirinle yaratıcının kendi özelliklerinden çok az miktarda bize bahsettiğine inanıyorum. ..Görüyoruz amma velakin bize gösterildiği kadarını ...duyuyoruz ama işitmemiz gereken kadarını...
Anlıyoruz kavrıyoruz derken bir noktada ilimin içinde kaybolabiliyoruz ....Rabbimizin sıfatlarını oku ve anlamaya çalış...Araştır.....
Ben size şah damarınızdan dahi yakınım derken bir fenalık işlediğimizde içten içe rahatsızlık duyuyorsan aslında bu Rabbimin bize dur deme şeklidir....
Bir sevap işlediğimizde birine yardım ettiğimizde aldığımız o haz Rabbimizin memmuniyetidir aslında.....Yoksa gizliden yaptığımız günahların bedelini insan kendine kesermıydi? İnsanoğlu onada bir bahane bulurdu kendini aklamak için

İçindeki sesi dinle Rabbim iyi ve güzel olanla beraberdir

Narkissoss

Kayıtlı Üye
Herkesin inancına saygı duymak gerektiğini ve bizden sonra gelecek olan nesilede bu düşünceleri aşılamak zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Böylece Toplumun inanç konusunda sert kalıplarını yıkarak bizlerinde sorgulama sürecini sağlıkla atlatacağımıza inanıyorum.

Genellikle ergen çağında olan insanlar inanç ve sistemleri sorgulamaya başlarlar. Bazıları kendini tatmin ederken , bazılarıda büyük bir öfke ile besler zihinlerini. Belki yaşınız gereği belkide sosyal yaşamdaki insanların davranış ve inançları sizi sorgulamaya itiyor olabilir. Ben evrenin yegane yaratıcısı allah olduğu kanaatindeyim. Kendimde sorgulama sürecini ağır yaralar alarak atlattım. Ergen bir genç iken çok muhafazakar olan çevremin saçma davranış şekilleri ve inançlarının birbirini tutmadığını görünce asi bir tutum içerisinde savaştım. Ve sonra zaman geçtikte savaşımın sadece kendimle olduğunu fark ettim. Araştırdıkça , deneyimledikçe kabullenmeyi, alçak gönüllü olmayı ve sevmeyi öğrendim. Önemli olan insanın kendisini ve çevresindekileri kabul ederek nazikçe ve saygıyla sorgulaması gerektiğidir. Ben bunu kudreti büyük olan yaratıcının yardımıyla başardım. Ama nasıl? Kendime sorular sordum. Dinlere sorular sordum. Ve bilime sorular sordum. Hepsininde ortak bir paydada buluştuğunu gördüm. O da MUCİZE idi.

Dinlerin soyut delilleri varken, bilimin somut delilleri vardı. Benim ise cevaplayamadığım bir sürü sorum çıktı ortaya. Ama payda hep aynıydı. Mucizelerin bir anlamı olmayıdı. Onlar bir işaretti. Hiç bir şey tesadüf olamazdı. Ama efsaneleşmiş olan mucizelerden bahsetmiyorum. Günlük yaşantımızda olan kendimizinde bazen hayretler içinde kaldığı ama üzerine çok düşünmediğimiz mucizeler.

Uyanmak ölmek, duygularımız, beynimiz, makina gibi çalışan organizmalar ve organlar, maddeler, fizik, madde ötesi kuantum gibi bir çok olgu bence mucizedir. Bunlar bizi ortak paydaya götüren anahtarlardır. Bir yaratıcının olduğudur. Sonsuz güce sahip olduğu, bu karmaşık sistemi yöneten ve yaratanın tek olduğunun birer kanıtıdır.

Milyonlarca yıl öncesine kadar da insanlığa rehber aracılığı ile mesaj göndermek istemeside olası bir durumdur. Ama evrile devrile günümüzde farklı boyutlar almasıda çok normaldir. Sorgulanmaya muhtaç ama kanıtlanamaz şeylerdir. Fakat kişiyi inanmaya iten yoğun huzurlu hisleridir (Dayatma olmadan özgür hislerimiz zihinde baskın karakterdir).

Evrenin sırlarını dinlerle, dinlerin belli kalıplarıyla anlayamadığımız aşikar. "Ya dinlerde birer efsaneyse!" Diyor yazar. Nerden tutarsak elimizde kalıyor. Bizi bu düşüncelere iten sebepler ise insanların kalıplaşmış idealarının olmasıdır. Normaldir. Çünkü aynı gezegeni paylaşıyoruz milyarlarca insanla. Teknoloji geliştikçe içsel sorular çoğalıyor maalesef ki körleşiyoruz.

Vel hasıl kelam dostum. İnsan kendi iç huzurunu nerede ve nasıl yakalıyorsa insan ona inanmalıdır. Saygıyla kalmalıdır. Gün geçtikçe saygı duyduğun her data da güzellikler ve mucizeler görmeye başlayacağına eminim. kendini bir sınıfa ait hissetmenin gereksiz olduğunu göreceksin. Evrende sırlar çok ve ömrümüz bu sırları çözmeye yetmeyecek. Herkes konuşacak çoğalacak ve doğrular artacak. Doğru zannedileler değişecek. Kalan vaktimize huzur bırakalım. Kirli düşüncelerin beynimizi kemirmesine izin vermeden huzuru arayalım. O iç huzur seni bulduğunda çok şey değişecek.

Huzurun ve mantığın buluşması dileği ile...

Gerceqiarayan

Kayıtlı Üye
Kuranı kaç kere okuduğunda deist oldun?
Kuranı hem türkçe olarak hemde orjinal şekilde bir çok kez okudum işi kurana dökeceksek haksız çıkarsın dostum mantıklı bi insan dinlerin insan uydurması olduğunu çok çabuk kavrayabilir kuran da ki çelişkileri sorguladım ve aklıma mantığıma hiç uymadı ayrıca semavi dinler sorgulamadan körü körüne teslimeyeti istiyor madem sorgulamayacağız neden yaratıcı bize düşünme ve mantık yeteneğini verdi

Herkesin inancına saygı duymak gerektiğini ve bizden sonra gelecek olan nesilede bu düşünceleri aşılamak zorunda olduğumuzu düşünüyorum. Böylece Toplumun inanç konusunda sert kalıplarını yıkarak bizlerinde sorgulama sürecini sağlıkla atlatacağımıza inanıyorum.

Genellikle ergen çağında olan insanlar inanç ve sistemleri sorgulamaya başlarlar. Bazıları kendini tatmin ederken , bazılarıda büyük bir öfke ile besler zihinlerini. Belki yaşınız gereği belkide sosyal yaşamdaki insanların davranış ve inançları sizi sorgulamaya itiyor olabilir. Ben evrenin yegane yaratıcısı allah olduğu kanaatindeyim. Kendimde sorgulama sürecini ağır yaralar alarak atlattım. Ergen bir genç iken çok muhafazakar olan çevremin saçma davranış şekilleri ve inançlarının birbirini tutmadığını görünce asi bir tutum içerisinde savaştım. Ve sonra zaman geçtikte savaşımın sadece kendimle olduğunu fark ettim. Araştırdıkça , deneyimledikçe kabullenmeyi, alçak gönüllü olmayı ve sevmeyi öğrendim. Önemli olan insanın kendisini ve çevresindekileri kabul ederek nazikçe ve saygıyla sorgulaması gerektiğidir. Ben bunu kudreti büyük olan yaratıcının yardımıyla başardım. Ama nasıl? Kendime sorular sordum. Dinlere sorular sordum. Ve bilime sorular sordum. Hepsininde ortak bir paydada buluştuğunu gördüm. O da MUCİZE idi.

Dinlerin soyut delilleri varken, bilimin somut delilleri vardı. Benim ise cevaplayamadığım bir sürü sorum çıktı ortaya. Ama payda hep aynıydı. Mucizelerin bir anlamı olmayıdı. Onlar bir işaretti. Hiç bir şey tesadüf olamazdı. Ama efsaneleşmiş olan mucizelerden bahsetmiyorum. Günlük yaşantımızda olan kendimizinde bazen hayretler içinde kaldığı ama üzerine çok düşünmediğimiz mucizeler.

Uyanmak ölmek, duygularımız, beynimiz, makina gibi çalışan organizmalar ve organlar, maddeler, fizik, madde ötesi kuantum gibi bir çok olgu bence mucizedir. Bunlar bizi ortak paydaya götüren anahtarlardır. Bir yaratıcının olduğudur. Sonsuz güce sahip olduğu, bu karmaşık sistemi yöneten ve yaratanın tek olduğunun birer kanıtıdır.

Milyonlarca yıl öncesine kadar da insanlığa rehber aracılığı ile mesaj göndermek istemeside olası bir durumdur. Ama evrile devrile günümüzde farklı boyutlar almasıda çok normaldir. Sorgulanmaya muhtaç ama kanıtlanamaz şeylerdir. Fakat kişiyi inanmaya iten yoğun huzurlu hisleridir (Dayatma olmadan özgür hislerimiz zihinde baskın karakterdir).

Evrenin sırlarını dinlerle, dinlerin belli kalıplarıyla anlayamadığımız aşikar. "Ya dinlerde birer efsaneyse!" Diyor yazar. Nerden tutarsak elimizde kalıyor. Bizi bu düşüncelere iten sebepler ise insanların kalıplaşmış idealarının olmasıdır. Normaldir. Çünkü aynı gezegeni paylaşıyoruz milyarlarca insanla. Teknoloji geliştikçe içsel sorular çoğalıyor maalesef ki körleşiyoruz.

Vel hasıl kelam dostum. İnsan kendi iç huzurunu nerede ve nasıl yakalıyorsa insan ona inanmalıdır. Saygıyla kalmalıdır. Gün geçtikçe saygı duyduğun her data da güzellikler ve mucizeler görmeye başlayacağına eminim. kendini bir sınıfa ait hissetmenin gereksiz olduğunu göreceksin. Evrende sırlar çok ve ömrümüz bu sırları çözmeye yetmeyecek. Herkes konuşacak çoğalacak ve doğrular artacak. Doğru zannedileler değişecek. Kalan vaktimize huzur bırakalım. Kirli düşüncelerin beynimizi kemirmesine izin vermeden huzuru arayalım. O iç huzur seni bulduğunda çok şey değişecek.

Huzurun ve mantığın buluşması dileği ile...
degerli yorumunuz için çok tşk ederim insan yaratılış gereqi hep bi ilahi kuvvetin olduquna inanmış ve ya inanmak istemişdir semavi dinlerden biri olan islam daki allah kelimesi ile benim arayışı içinde olduqum tanrı yani yaratıcı bambaşka varlıklar islamiyete ve yaşadıqımız coğrafya ya göre bizlere öğretilen ise ikisinin de aynı olduqu kanaatindeyim bu arada yaşım 36 bu zamana kadar bişeylerin hep ters olduqunu sorguladım vazgeçmeyip sonuna kadar mücadele ettim dua ettim namaz kıldım kuran okudum ama sonuç hep aynı degişen bişey olmadı içimdeki o boşluk hep aynı kaldı herkesin nasıl bi düşüncesi varsa ve insanların da kendi düşüncesi olmayan farklı bi düşünceye saygı duyması gerekiyorsa bende herkesin inancına düşüncesine saygı duyuyorum ben düşüncem ise dinlerin zengin insanların fakir insanları ayaklanıp hakları aramamaları ve şükür denilen yalanla belli bi nokta da tutulabilmesi için uydurulmuş yalanlarıdır islam dinine baktıqımız da son din allah ın yer yüzü için göndermiş olduqu ve son kitap ve son peygamberin dini diye bahsedilir ama gelin görün ki yer yüzü için gönderilen bi din sadece mezopotam ya denilen bölgenin dışına çıkmamıştır islam mezopotam ya bölgesi için özel mi inmiştir ya da alaska da yaşayan insanlar yada o tarihte amerika kıtasında yaşayan kızılderililer allahın kulu deqilmiydi neden sadece belirli bölge içinde savaşılmış dedikleri kabul edilmediqi için insanların mallarına canlarına kast edilmiş karıları kızları cariye olarak alınmış sözde din de zorlama yok ama kılıç zoruyla müslüman edilmiş çogu toplum islam dini hoş görü diniydi demi ? kısacası başınızı agrıttım ama bunlar benim düşüncelerim zaman ayırıp yorum yaptıgınız ve yorumumu okuduqunuz için tşk ederim

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Ben ezoterik inançlıyım. Öbür tarafta bizi bekleyen cennet ve cehennemin olmadığını biliyorum. Nekromanti denen maji dalının pratiği yaptığım için biliyorum. Şunun da dikkatinizi çekerim, inanıyorum değil, biliyorum diyorum! Biz koyuna keçiye nekadar değer veriyorsak, bize okadar değer veriliyor. Eh useniyorum uzun yazmaya.
Herkese saygılar...

dünyalı

Kayıtlı Üye
Ben ezoterik inançlıyım. Öbür tarafta bizi bekleyen cennet ve cehennemin olmadığını biliyorum. Nekromanti denen maji dalının pratiği yaptığım için biliyorum. Şunun da dikkatinizi çekerim, inanıyorum değil, biliyorum diyorum! Biz koyuna keçiye nekadar değer veriyorsak, bize okadar değer veriliyor. Eh useniyorum uzun yazmaya.
Herkese saygılar...

Birseyi bilmek onun doğru yada yanlış beraberinde gerçek olduğu anlamına gelmez...Çünkü insan doğru olduğuna inandığı şey için o herneyse mutlak gerçektir...
İnancımızla şekillenir ...
Yakın zamanda virüs diye birsey yok azıcık araştırın diyen biriyle karşılaştım ....Ama ben yakın çevremden tecrübelediğim için olduğuna inanıyorum. ...
Ahiret inancı yok demenizi
kanıtlayamamanız gibi bende size var olduğunu kanıtlayamam...Çünkü sizi tatmin edecek somut delil yok gidenin döndüğü bir boyut yok

ama inancımız var... tıpkı birinin kalbine bakıpta güven aşk merhamet duygularını göremememiz ama inanmamız gibi

FKing

Kayıtlı Üye
Herkese saygılar...
Reenkarnasyon hakkın da bilgi verebilir misiniz biraz bize

Gerceqiarayan

Kayıtlı Üye
100 milyon dolarınız olsaydı içinizdeki boşluk geçer miydi peki?
benim maddiyatla alakalı bi problemim yok ama az ama cok kazanıyorum parayla boşluk doldurmak sahte bişey yaratıp kendini avutmaktır ayrıca bu klişe müslüman sorularını bırakın ben konuyu nereye getirmeye çalıştığınızı gayet iyi anlıyorum ama sizin bu klişe muhabbetlerinizle haksız çıkaracağınız kişi ben değilim bu taktik cahil cehalet dolu insanlara geçer

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Birseyi bilmek onun doğru yada yanlış beraberinde gerçek olduğu anlamına gelmez..
o_O şaşırdım.... Bakınız, diyelim ki hiç şeker tatmamış siniz. Ben de size:"şeker tatlıdır" derim. Bu sizin için bir duyumdan ibaret olacak. Kitapta şekerin tatlı olduğunu okuyabilirsiniz, ama bu da bir bilgi sizin için olmayacak. Ancak tadına bakarsanız, biliyorum! diyebilirsiniz.
Tuzun tatlı olduğuna kendinizi inandirarak ağzınıza götürün, bakalım ne olacak.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Reenkarnasyon hakkın da bilgi verebilir misiniz biraz bize
Dogusta, her insana bir ruh verilir. Yumurta şeklinde sarımsı ve parlak görüntüde. İçinde temel içgüdüler, ve birkaç bilgi ( emme, ağlama gibi) mevcut. Geri kalanları insan yaşayarak öğreniyor. Ve bu öğreniler çeşitli renklerde enerji ipliklerine benzer. O iplikler yumurtanın ertrafinda dolanır. Bunlar da kişiliğini oluşturur ( seni sen yapan şey.) O ipliklerin bir kısmı soydan da geliyor, unutmadan söyleyim.
Ori'nin yayınladığı Ka ve Ba makalesini okuyun.

İnsan öldükten sonra o dıştaki iplikleri yumurtadan ayırıyorlar. Bu olay kırkı geçtikten sonra oluyo. İnanılmaz acı ve ızdırap verici. Kemiklerinizden eti ayırdıkları bi düşünün. Belki bu cehennem zannediliyor olabilir. Ama asil acı ve ızdırap o yumurtadan ayrılan ipliğe yani size daha sonra olacak. Mezarda, çürüyen bedenin yanında kalacak. Taki beden curuyene, ve onu hatırlayan son kişi ölene kadar.
Yumurta ise reinkarnasyona gider. O yumurtada sizden birşey kalmış olabilir tabi, ama asıl siz mezarlıkta kalıyor olacaksınız.
Çok rahatsız edici şeyler yazdığımı biliyorum. Ben de inanmak istemedim ama bunları gördüm. Gel de inanma. :sneaky:

Azoth

Kayıtlı Üye
İş
Gıda Mühendisliği
Sorgu iyidir. Kendini anlamlandırmanı sağlar, yaratıcı arama fikri temelde kişinin kendi varlığını ebedileştirme isteğindendir. Doğduğun dinin amellerini yerine getir eminim git gellerin olucaktır ama sonundada sorgun bitecek ve kayıtsız şartsız inanacaksındır. Ritüel mecburidir her şeyde

dünyalı

Kayıtlı Üye
o_O şaşırdım.... Bakınız, diyelim ki hiç şeker tatmamış siniz. Ben de size:"şeker tatlıdır" derim. Bu sizin için bir duyumdan ibaret olacak. Kitapta şekerin tatlı olduğunu okuyabilirsiniz, ama bu da bir bilgi sizin için olmayacak. Ancak tadına bakarsanız, biliyorum! diyebilirsiniz.
Tuzun tatlı olduğuna kendinizi inandirarak ağzınıza götürün, bakalım ne olacak.
Şaşırmayın :)
Öncelikle Sözüm meclisten dışarı Benim orda kast ettiğim şey
Hani herkes birseyleri bildiğini zannediyor bildiğinin de doğru olduğuna inanıyor ya onu kast ettim ben ....Doğru zannedenilir insan gün gelir edindiği tecrübeyle birlikte zannetmişim durumuna gelebilir. .....Ama bir gaybdan konuşuyorsak bu tecrübe ile açıklanamaz çünkü öbür tarafa gidipte şu var bu var diyecek bir muhatabı yok bu işin.....Cennet Cehennem yok demek büyük mükellifiyet taşır

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Siz bu önyargılı ve inandığına tapar halinizle o içinizdeki boşluk hiç geçmeyecek gibi görünüyor. Burada din masturbasyonu yapacak en son kişiyim. Vakti zamanında kuranı okuyup deist olmuştum. Sizin kaçıncıda deist olduğunuzu merak ettim. Diğer soruyu da İçinizdeki boşluk yaşamsal ihtiyaçlarınızın yetersizliği ile mi oluşuyor onu merak ettiğim için sordum. Sizin bu vasat aydınlanmarınızı binlerce kişi yaşadı. Kim ayahuasca içti, kimi peyota yedi, kimi lsd yaladı, kimi bir çoban buldu. Siz ilk önce bir şeyleri deneyin. Hemen aman almıyım modunda olmayın. Nasıl bulacaksınız başka acaba? burdan evrenin sırrını vereceğiz sanıyorsunuz heralde.. Otur araştır bir sürü makale var. Hem yorum istiyor hem de kibirli. Vah vah.

Gerceqiarayan

Kayıtlı Üye
Siz bu önyargılı ve inandığına tapar halinizle o içinizdeki boşluk hiç geçmeyecek gibi görünüyor. Burada din masturbasyonu yapacak en son kişiyim. Vakti zamanında kuranı okuyup deist olmuştum. Sizin kaçıncıda deist olduğunuzu merak ettim. Diğer soruyu da İçinizdeki boşluk yaşamsal ihtiyaçlarınızın yetersizliği ile mi oluşuyor onu merak ettiğim için sordum. Sizin bu vasat aydınlanmarınızı binlerce kişi yaşadı. Kim ayahuasca içti, kimi peyota yedi, kimi lsd yaladı, kimi bir çoban buldu. Siz ilk önce bir şeyleri deneyin. Hemen aman almıyım modunda olmayın. Nasıl bulacaksınız başka acaba? burdan evrenin sırrını vereceğiz sanıyorsunuz heralde.. Otur araştır bir sürü makale var. Hem yorum istiyor hem de kibirli. Vah vah.
şu yazdığın yazı gibi açıklayıcı olsaydın en başından bu tarz bi tepki ile karşılaşmazdınız parça parça ve islamcılar gibi sorduğun için böyle kibirli olsam her yoruma ihtiyacım var demem bence kibirli olan sizsiniz biraz daha fazla bilgi biliyorsun die insanlarla istediqin şekilde konuşma hakkınız yok faydalı biri olmak istiyorsan önce öğrendiklerini uslubunca paylaşman lazım