Uyur gezerlik , kontrolsüz hareketler

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Günaydın arkadaşlar
Nereden başlasam bilemiyorum inanın , ama beynimi kurt gibi yiyen ve beni artık sinir hastası kıvamına getiren bu adamı dövmemek için buraya yazıyorum.
Zaten hep anormal biriydi , belkide ben sevdiğim için ilişkinin başlarinda gösterdiği anormal durumları normal kabul ettim. Ama artık bir çocuğumuz da girince bu eve ne kadar sağlıklı onunla yaşamak fikri inanın bilmiyorum. Geçen gece sabah 5 civarlarında şır diye bı sese uyandım bir baktım kazık kadar herif kalkmış bazanin yanındaki parke boşluğuna isiyor. Doğru okudunuz , isiyordu. İstemsiz bir şekilde bağırıp çağırdım. Ama o sanki beni duymuyormus gibi devam etti . Uyuyarak isiyordu bildiğiniz . Bir yandan da yan tarafındaki koltuğa bakıp abi söylesene sen dedin diyor . Tartışma çıktı ama o hala söylesene soylesene diye konuşuyor sarhoş gibi. Davranışları çok bozuk . Kızım için korkuyorum açıkçası , ya böyle bir durumda birşey yaparsa bogarsa gibi Allah korusun . Doktora gidelim diyorum sanki hicbirsey olmamış gibi deli olan sensin sen git diyor . Deli değilim ama olma yolunda ilerliyorum. Niye buraya yazdım onuda bilmiyorum , gerçi kime neyi ne kadar anlatabilirim normalde onu bilmiyorum . Bu evliliği yürütme konusunda artık yüzde kismim bile yok . Fakat bir yandan da hastaysada yüz üstü bırakma fikri beni caydiriyor . Ama çocuğum için endişelerimin olmadı ayrı konu .
Kendi kendine konuşması
Uyur gezerlik , uykuda gider dolaşır ne yaptığını hatırlamaz çoğu zaman ben tutar getiririm. Zaten bir bebek beni hayli yoruyorken doktor için zerre çaba göstermemesi , bilmiyorum. Lütfen artık uyur gezerlik mi , hastalık mı her neyse bana bilgi verin

star53

Kayıtlı Üye
Bu sürekli tekrarlıyorsa durum sakat. Mutlaka doktora gitmeniz lazım. İkna olmuyorsa bunu tekrarladığında kayda alın. Kaydı kendisine gösterdiğinizde artık ikna olması gerekiyor aklı başında birisi ise.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Anormal bir vakıa. Tartışarak kendinizi üzmeyin. Adamı da iyice halden hale sokmayın. Ne tepki vereceğini bilmiyorsunuz çünkü sebebini bilmiyorsunuz. Önce neden oldugunu öğrenmeniz gerekiyor. Durumu saglıklı bir şekilde yönetmelisiniz. Boşanmak fikrini aklınızdan çıkarın bu süreçte. Yanlış çünkü.
Ve o doktora gitmiyorsa en azından gizlice güvenilir bir hocaya bu hali sordurabilirsiniz. İlle onun hocaya görünmesine gerek yok. (Güvenilir birini umarım bulursunuz.)
Anne adı kendi adı soyadı dogum tarihi gibi bilgileri lazım olur olursa da.
Bir şey çıkmazsa annelere babalara olayı taşıyın el birliğiyle adamı doktora gerekirse bayıltıp götürün. Yapacak bir şey yok.

Allah yardımcınız olsn

Ceydacan

Kayıtlı Üye
Abla sizi çok iyi anlıyorum piskolaga götürün yada kamera taktirin eve

Ü

Üye silindi 57044

Bir kişi uykudayken; uyurgezerlik gibi bir hal yaşıyorsa ve o hal sırasında ne yaptığını bilmeden etrafa zarar veriyorsa, söylediğiniz gibi etrafa işiyorsa vs filan yaptıklarından sorumlu tutulamaz.. sonuçta o hareketi bilinçli ve uyanık bir şekilde yapmıyor..

bilinçli ve uyanıkken yaparsa tabiki çocuğunuzu ve kendinizi ondan uzaklaştırmalısınız.. ama bir bilinçlilik durumu söz konusu değil.. buna rahmen ondan ayrılırsanız siz bilirsiniz.. sizin vicdanınıza kalmış birşey..

İbisu

Kayıtlı Üye
Hocaya görünmenizi öneririm Ayetel kürsi okuyun ama duanın metninden değil Allah'tan umarak okuyun anlamıyla beraber. Eşiniz de günahlardan ve haramlardan mümkün olduğunca uzak durması lazım düşünceleri ile de imana yönelmesi lazım ki şeytanla bilincinin arası açılsın ortak noktaları olmaması çok önemli günahkar bir varlıkla Ayetel kürsi zaten kurtulmaya da yarar aynı zamanda. Olmuyorsa hocaya da gidebilirsiniz.

Ceydacan

Kayıtlı Üye
Bence papaza gitmesi gerekir şeytan ancak onlar çıkartır

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Bu sürekli tekrarlıyorsa durum sakat. Mutlaka doktora gitmeniz lazım. İkna olmuyorsa bunu tekrarladığında kayda alın. Kaydı kendisine gösterdiğinizde artık ikna olması gerekiyor aklı başında birisi ise.
Doktora gitmiyor , görünen de o ki hiçbir zaman goturemeyeceğim bariz belli artık . Olmadı ben gidip danisacagim doktora neler yapılabilir diye , birde bir hocaya danışmak istiyorum .
Uzaktan bakıldığında çok kolay gelebiliyor insanlara , belkide komik
Yada benim boşanmayı istemem vicdansızlik .
Fakat bir kaç kez uykuda boğazıma yapışması , bana vurması artık bnde tabiri caizse bencil bir düşünce uyandırıyor.
Doktor oldu oldu . Hocayada doktora danışayim baktım ki herhangi bir mücadelesi yok , boşanmaktan başka birşey düşünemem

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Bir kişi uykudayken; uyurgezerlik gibi bir hal yaşıyorsa ve o hal sırasında ne yaptığını bilmeden etrafa zarar veriyorsa, söylediğiniz gibi etrafa işiyorsa vs filan yaptıklarından sorumlu tutulamaz.. sonuçta o hareketi bilinçli ve uyanık bir şekilde yapmıyor..

bilinçli ve uyanıkken yaparsa tabiki çocuğunuzu ve kendinizi ondan uzaklaştırmalısınız.. ama bir bilinçlilik durumu söz konusu değil.. buna rahmen ondan ayrılırsanız siz bilirsiniz.. sizin vicdanınıza kalmış birşey..
Dediğiniz gibi uykud sorumlu tutulmuyorsa çocuğuma veya bana birşey olduğunda bazı kim geri getirecek
Korkuyorum ne biliyim

İbisu

Kayıtlı Üye
benim önerim çirkin işler yapıyorsa musallattan şüphelenebilirsiniz hatta bir kontrol ettirin en azından bu illa fiziksel olmaya da bilir ruhsal hali de şeytani ise öfkeli ise zarar verme isteği varsa bundan zevk alıyorsa tabi her insanın öfkesi vardır düşmanına zarar verebilir bu şeytani değil ama bahsettiğim kötülük amaçlı bir şey. Hatta düşmanına da delice zarar vermekten zevk alıyorsa onda da ortaklıktan şüphe edilebilir. Acele de etmenizi öneririm en azından okuma yapın okuma ve imana yönelme bile tek başına işleri düzeltebilir ama hocaya ihtiyaç da duyulabilir.

Demre

Kayıtlı Üye
Öncelikle gecmis olsun diliyorum. Anlattiklariniz gercekten yasayan icin cok zor seyler. Bilgim olmadigi icin, esinizin durumu hocaliktir ya da doktorluktur diyemem ne yazik ki ama stres ve baski altinda hissetmenin, her türlü rahatsizligi tetikledigini hepimiz biliriz. Nacizane tavsiyem, bu isi tartismayla cözmeye calismamalisiniz. Acil olarak can guvenliginizi korumaya yonelik onlem almalisiniz. Bunu yaparken esinizi incitmemeye azami dikkat etmeniz cok muhim. O sizin dusmaniniz degil, cocugunuzun babasi ama bir rahatsizligi var. Ayni durumda siz de olabilirdiniz. Gerekirse esinizi evden uzaklastirin yada bebeginizle birlikte ailenizin yanina gidin. Bu davranisiniz, durumun ciddiyetini kavramasini saglayacaktir ve onu doktora gitmeye ikna etmenizde etkili olacaktir diye düsünüyorum. Fiilen uzaklasmaniza ragmen sorununu ve cözüm önerinizi kabul etmiyorsa, iste o zaman ciddi ciddi bosanmayi düşünebilirsiniz. Cünkü bi insan, birilerinin hayatini tehlikeye atiyosa bile bile, orada sevgiden ya da aile kavramindan bahsedilemez. Hatta onceden olmayip da pat diye ortaya cikan acayip bir rahatsizlik..belki de calinmasi planlanan minareye bir kilif hazirlamak icin uydurulmuştur, kimbilir.. Cok fesat oldugumu düsunebilirsiniz belki ama ne esinizi taniyorum ne sizi, sadece insanligin her gecen gun nereye dogru gittigini yakindan gözlemliyorum..

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
Malesef tuhaf hareketleri konunun başında da yazdığım gibi hep vardi
Sadece bunu öfke kontrolsüzlüğü olarak degerlendiriyordum. Fakat artık hareketleri daha değişik bir biçim aldı . Hasta olduğuna eminim. Ama hocalık ama doktorluk. Konu o ki o bunu hiçbir şekilde kabul etmiyor. Yapmadığım şeyleri yaptığımı iddia edip , ona zarar vermek istedigimi , arkasından iş cevirdigimi iddia edip bana zarar verme durumları da var . Kızını sevdiğini elbette biliyorum fakat bazı durumlarda kendinde çıkıyor. Nasıl güvenip baba diyip o çocuğu ona emanet edebilirim ? Çocuğuna olan sevgisinden zerre şüphem yok ama hicbir sekilde tedaviye yaklaşmıyor

Ceydacan

Kayıtlı Üye
Birşey sorcam gerçekten içinde şeytan varsa bunu şeytan yatırıyordur hiç kendi kendine konuşuyordu yada yabancı dil konuşuyormu

Ceydacan

Kayıtlı Üye
Bazı filimlerde içine giren şeytan ibranice konuşma durumu olabilir yada evinizde birşey olabilir beni yanış anlamayın

İbisu

Kayıtlı Üye
Malesef tuhaf hareketleri konunun başında da yazdığım gibi hep vardi
Sadece bunu öfke kontrolsüzlüğü olarak degerlendiriyordum. Fakat artık hareketleri daha değişik bir biçim aldı . Hasta olduğuna eminim. Ama hocalık ama doktorluk. Konu o ki o bunu hiçbir şekilde kabul etmiyor. Yapmadığım şeyleri yaptığımı iddia edip , ona zarar vermek istedigimi , arkasından iş cevirdigimi iddia edip bana zarar verme durumları da var . Kızını sevdiğini elbette biliyorum fakat bazı durumlarda kendinde çıkıyor. Nasıl güvenip baba diyip o çocuğu ona emanet edebilirim ? Çocuğuna olan sevgisinden zerre şüphem yok ama hicbir sekilde tedaviye yaklaşmıyor
bu sorunu ona anlatarak çözemezsiniz içinde bulunduğu durumdan kurtulması için bir etki gerekiyor kabullenmez tabiki demek istediğim buydu acele edin de demiyorum ama bekleme yapın da demiyorum bekleme yapmadan bu işi çözmeye çalışın musallatlı olma ihtimalini daha yüksek görüyorum belki doktorluk da olabilir ama.