Telepati nasıl sınırlandırılır?

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Telepati kısmen herkesin sahip olduğu bir yetenek.Telepatinin sınırlandırılması hakkında bazı sorularım var.Telepatik olarak iletişim kurduklarımız bizi yansıtır mı?Çünkü duyduklarımlarım anlamsız ve sonuçsuz bir muhabbet yaratıyor.Bu kısır döngü benden mi kaynaklanıyor.Başkaları da bahsediceğim sorunları yaşıyor.Her hangi bir kişiyi dinlediğimde onunda bu anlamsız ve kısır döngüde sinirlenmek dışında yapacağı bir şey kalmıyor.Profesyonel bir kişi böyle bir iletişim kuracaksa diğer kişinin uyumasını bekler.
Charlote adlı bir anime var.Orada da telepatik bir yeteneği olan bir kişinin yeteneğini çalmak için arıyorlar.Ona yaklaşınca kanal açılıyor ve telepatik yeteneği olanın söylediği 'ne istiyorsun?'.Anlatmak istediğim saçma sapan yerlerde saçma sapan muhabbetler açılıyor.İnsanlar zaten dedikodu peşinde sorun yaşanıyor.
Yaşanılan bir olay aklıma geldiğinde kişiyle kanal açılıyor ve kontrolsüz düşünceler ortalığı karıştırıyor.
Bu durumdan bir çıkış var mıdır?Erkeklerin düşüncelerinin duyulduğu filmdeki gibi ismi mi tekrarlamam lazım?
Başka bir yerde cümleyi sürekli tekrar kurmak vardı.Saat 4 te 2 kişiyle mağazada buluşacağım...saat 2 de 4 kişiyle bir mağazada buluşacağım....

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Telepati kısmen herkesin sahip olduğu bir yetenek.Telepatinin sınırlandırılması hakkında bazı sorularım var.Telepatik olarak iletişim kurduklarımız bizi yansıtır mı?Çünkü duyduklarımlarım anlamsız ve sonuçsuz bir muhabbet yaratıyor.Bu kısır döngü benden mi kaynaklanıyor.Başkaları da bahsediceğim sorunları yaşıyor.Her hangi bir kişiyi dinlediğimde onunda bu anlamsız ve kısır döngüde sinirlenmek dışında yapacağı bir şey kalmıyor.Profesyonel bir kişi böyle bir iletişim kuracaksa diğer kişinin uyumasını bekler.
Charlote adlı bir anime var.Orada da telepatik bir yeteneği olan bir kişinin yeteneğini çalmak için arıyorlar.Ona yaklaşınca kanal açılıyor ve telepatik yeteneği olanın söylediği 'ne istiyorsun?'.Anlatmak istediğim saçma sapan yerlerde saçma sapan muhabbetler açılıyor.İnsanlar zaten dedikodu peşinde sorun yaşanıyor.
Yaşanılan bir olay aklıma geldiğinde kişiyle kanal açılıyor ve kontrolsüz düşünceler ortalığı karıştırıyor.
Bu durumdan bir çıkış var mıdır?Erkeklerin düşüncelerinin duyulduğu filmdeki gibi ismi mi tekrarlamam lazım?
Başka bir yerde cümleyi sürekli tekrar kurmak vardı.Saat 4 te 2 kişiyle mağazada buluşacağım...saat 2 de 4 kişiyle bir mağazada buluşacağım....
Tam anlayamadım telepatik alıcılığı mı sınırlandırmak istiyorsunuz? Telepati benim de sahip olduğum bir yetenek , alıcılığı kesmek istiyorsanız bağ kesmek yetiyor, bence o kişiyle

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Bu arada telepatisi gelişmiş insanlar birinin zihnine bir düşünce hatta bir imge dahi yerleştirebiliyor , bu bana mı ait diye kontrol etmek lazım , anladığım kadarıyla siz telepati yeteneğinizi değil alıcılığınızı bir kişiye karşı kapatmak istiyorsunuz, bağ kesin bence , ama diğer önerileri ben de bekliyorum takipteyim

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Sanırım @Absoluta Virtute önerisiydi. Koruma yapmak veya korumayı buna göre güçlendirmek. Özellikle başkalarının duyguları sizi etkiliyorsa denenebilir, bağ kesmek yeterli gelmeyebilir ki illa alıcı olmak için birinin bir şey yerleştirmeye çalışmasına da gerek yok. Bazı insanlara kalabalığın etkisi bile çok yorucu geliyor çünkü sünger gibi çekiyorlar. Korunma önemli o yüzden.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Nasıl korunabiliriz kalabalıklarda ben de çok yoruluyorum negatif enerjileri çekiyorum.

Alakan

Kayıtlı Üye
Nasıl korunabiliriz kalabalıklarda ben de çok yoruluyorum negatif enerjileri çekiyorum.
En basit yöntemi niyet ve imgeleme yapmak gündelik hayat için. Kalabalık bir ortama girmeden önce niyet edin enerji alanınıza size fayda sağlamayacak hiçbir enerjinin, bilincin, kişinin dahil olamayacağına. Etrafınıza bir duvar çektiğinizi de imgeleyebilirsiniz. İmgeleme ve niyet kısmı size kalmış. Ben görünmeyen bir duvar inşa ediyorum daha sonrasında siyah dumanların oradan geçemediğini; duvara çarpıp tamamen yok olduğunu imgeliyorum işe yarıyor. Üstünüzde görev verdiğiniz bir obje taşımak da işe yarar. Örneğin doğaltaş bir kolyeye bu amacı yükleme yaparak devamlı üzerinizde taşıyabilirsiniz. Bu yöntemi kullanacaksanız sitrin tavsiye ederim.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Siniri geçirmek için herhangi bir şey yok.Ada çayı suyla arınmayla negatifi azaltarak tehlikeli noktadan uzak tutmak yararlı oluyor.El-Kuddüs esması topluluk içinde rahat etmek için kullanılıyor.

Sorun bilginin akışta olması.Karşı tarafa bilgi hızlıca akıyor ve durdurulamıyor.Üst bir bilinçte sorular ve konuşmalar altta kalıyor.Yoksa hiç çekilmiyor.

Psikolojik olarak zor bir durumla karşı karşıyayım kendime anlayışlı olmalıyım diye söylenebilir.Bunların yanı sıra düşüncelerimizde hayallerimizde olası durumlara daha sakin karşılık verilebilir.Düşüncelerdeki konuşmalar daha kabul edilir(hakaret içermeyen) olması.Düşünülen davranışların şiddet içermemesi önemli.Bu sakınmalar birden gelişen bir durumda düşünmeden hareket sonrası suçluluğun önüne geçiyor.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Alakan'ın söyledikleri güzel ama yeterli gelmiyorsa negatif enerjiler için yapılan korumalar eksik kalıyor demektir ve bunu güçlendirmek gerekiyor. Bu noktada da asıl bilirkişi olmadığım için özellikle şunu yapmayı tavsiye etmek bana doğru gelmiyor, yanlış yönlendirmek istemem. Ha tabi bu gerçekten enerjilerden çok etkilenenler için geçerli. Bunu okuyup hmm sanırım enerji çekiyorum diyenler olabilir ama bunlar arasında sosyal anksiyete yaşayanlar da olabilir. Kendilerini Rhea ile de aynı kefeye koymadan önce bunu da düşünsünler.

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Alakan'ın söyledikleri güzel ama yeterli gelmiyorsa negatif enerjiler için yapılan korumalar eksik kalıyor demektir ve bunu güçlendirmek gerekiyor. Bu noktada da asıl bilirkişi olmadığım için özellikle şunu yapmayı tavsiye etmek bana doğru gelmiyor, yanlış yönlendirmek istemem. Ha tabi bu gerçekten enerjilerden çok etkilenenler için geçerli. Bunu okuyup hmm sanırım enerji çekiyorum diyenler olabilir ama bunlar arasında sosyal anksiyete yaşayanlar da olabilir. Kendilerini Rhea ile de aynı kefeye koymadan önce bunu da düşünsünler.
Çocuklarını sevsinler.