Eurovision 2023 Loreen'in gösterisindeki semboller

whenthesunhits

Kayıtlı Üye
Selamlar sevgili üyeler,
Hiç uzatmadan anlatmaya başlayacağım :) (umarım emoji koymaz)

Loreen'in performansının birkaç kesitini twitter'da görmüştüm, bu 20 saniyelik kesitlerde Loreen kare ekran üzerine kurulu bir platformda şarkısını söylerken birkaç yerde tekrarladığı benzer dans hareketlerini görüyoruz. (Bu harekette Loreen ellerini başının üzerinde çapraz bir şekilde birleştiriyor.) Yine buna benzer çapraz birleştirmeleri göğüs hizasında kullandığı hareketler...videoyu izleyenler daha iyi anlayacaktır eminim.

Ve asıl merak ettiğim, Loreen'in üzerindeki kare ekranda yansıtılan sembollerdi.
İşaretler çok hızlı geçtiği için birkaç örnek
eklemek istedim, "Zaten videoda varmış, tekrar atmaya ne hacet?" diyebilirsiniz, bir daha benim gibi durdurup ya da yavaşlatıp, yakalamakla uğraşmayın diye...

Link:

Screenshot_20230509-142522_Samsung Internet.jpgScreenshot_20230509-144527_YouTube.jpgScreenshot_20230509-144540_YouTube.jpgScreenshot_20230509-144358_YouTube.jpgScreenshot_20230509-145515_YouTube.jpg
Ellerindekiler süs için görünüyor...yine de yoruma açık.

Şimdiden kıymetli yorumlarınız için müteşekkirim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Ekran da dönenler rune bağlamaları
Ellerinde şaman sembolleri Türk şaman sembolleri ile kuzey Avrupa şaman sembolleri de çok benzer birbirine. Slav şaman sembolleri de aynı. Ortak bir şaman kültür sembolleri diye özetleyebiliriz. Doğa, dişil enerji, element sembolikleri var ( ateş gibi)