Tulpa gerçeği hakkında

hekate22

Kayıtlı Üye
Bir düşünce formu olan "Tulpa, tibet budizminde zihinsel enerjilerin bir tezahürü, düşlem sonucunda yaratılan bir varlıktır. Meydana getirenin yöntem olarak, varlığı uyku dışın da devamlı hayal etmesi, yoğun bir imgelem ve odaklanmayla fiziksel dünyada varlık kazandırır.

Tibet mistizminde geçen uzun bir disiplin isteyen meditatif bir çalışmadır. Düşünce enerjisinin yoğun olarak meditatif çalışmalarla odaklanması sonucu bir tür ' düşünce varlığı ' yaratılmasıdır. Bu yaratılan formun enerjisi, bağlantınızı keserseniz belli bir süre sonra dağılır. Meydana getirenin yöntem olarak, varlığı uyku dışın da devamlı hayal etmesi, yoğun bir imgelem ve odaklanmayla fiziksel dünyada varlık kazandırır. Mental ve ruhani olarak zayıf derecede ise yarattığı Tulpa bilinçli kontrolünün dışına
çıkabilir " deniliyor. Bir başka yazıda ise, daha kalıcı olabilmesi için sayıca dazla kisiyle sağlanırmış. Bazen düşünürüm; toplumda rastladığımız kontrolden çıkmış, adeta insani davranışlardan yoksun ve arsız kişiler Tulpa olabilirmi?
Çünkü her ne kadar davranış bozukluğu olsa bile sonuç da birer çakra taşıyorlar.
Ama sanırım Tulpalar çakrasız...nedense birden aklıma bu geldi. Bu konuda bilgisi olan arkadaş varmı ?

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Kişilere ne sağlanıyor?

Tulpa bir varlık. Kontrolden çıkmış ve yeterince geliştiği zaman musallat görevi görebilir.
hocam yani yanlış anladıysam lütfen düzeltin
şimdi beynimizde birisini oluşturuyoruz ona isim felan veriyoruz daha sonra o bizim zihinsel gücümüz sayesinde gelişip bize musallat mı oluyor? bu şekilde mi?

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
hocam yani yanlış anladıysam lütfen düzeltin
şimdi beynimizde birisini oluşturuyoruz ona isim felan veriyoruz daha sonra o bizim zihinsel gücümüz sayesinde gelişip bize musallat mı oluyor? bu şekilde mi?
Çocuk gibi düşünün ilgilenirseniz egterseniz iyi bir birey yetişir. İlgilenmezseniz.....
Bir de son zamanlarda ergenlerin psi pet denilen (yine tulpa veya servitor da deniliyor) varlığı yaratıp sıkılınca da bağ kesip bırakma sonucunda o varlık başka birine veya kişinin kendisine musallat olabilir.

Alakan

Kayıtlı Üye
Çocuk gibi düşünün ilgilenirseniz egterseniz iyi bir birey yetişir. İlgilenmezseniz.....
Bir de son zamanlarda ergenlerin psi pet denilen (yine tulpa veya servitor da deniliyor) varlığı yaratıp sıkılınca da bağ kesip bırakma sonucunda o varlık başka birine veya kişinin kendisine musallat olabilir.
Ne işe yarıyor Absoluta? Saldırı ve savunma amaçlı mı kullanılıyor? Sanki forumdan biri birinin bu şekilde varlığının kendisine saldırdığından bahsetmişti hayal meyal hatırlıyorum.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Cidden garip bir şey insan kendi zihinsel gücüyle varlık oluşturabiliyorsa kim bilir daha neler yapabiliyordur aslında fakat keşfetmek gerekiyor.
İyi akşamlar Teşekkürler

hekate22

Kayıtlı Üye
Cidden garip bir şey insan kendi zihinsel gücüyle varlık oluşturabiliyorsa kim bilir daha neler yapabiliyordur aslında fakat keşfetmek gerekiyor.
İyi akşamlar Teşekkürler
Tanrıların binlerce yıldır neyle, nasıl yaratıldığını, güçlendildiğini biliyormuyuz?

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Tanrıların binlerce yıldır neyle, nasıl yaratıldığını, güçlendildiğini biliyormuyuz?
Bir kitap vardı "Ve insan tanrıyı yaratdı" belkide insanların beynini yıkamak içindir ya da gerçekten insan tanrıyı yaratmış olabilir. Hiç bir fikir belirtmek istemiyorum bu konuda çünkü çok karışık.
iyi günler

hekate22

Kayıtlı Üye
Bir kitap vardı "Ve insan tanrıyı yaratdı" belkide insanların beynini yıkamak içindir ya da gerçekten insan tanrıyı yaratmış olabilir. Hiç bir fikir belirtmek istemiyorum bu konuda çünkü çok karışık.
iyi günler
Karışık değil Sn Rugolf. Astral düzlemin altına bakacak olunursa bir çöplük olduğu görülür. Açıkca çıkmadım. Ama yüksek çalışan ve gerçekten bu işte usta olan olan tek tük kişi vardır ve çok zor diyalog kurulur. Buna inanmak bile çok zordur; malûm kollektif bilinç ile büyümenin sonucu ve her dinlerin baskı uygulayıcı öğretileri...
Ama psijik ve istemsiz durugörünüz çocukluktan gelişmiş ise, kitaplar ve sözler zaten size gelir. Ve izlerinizi takip ederseniz gerçeğinize yaklaşırsınız. Evet, bu gerçeğe yaklaştım; o doğru olursa,( burası bende kalsın) bu da gayet mümkündür.

Isterseniz size bir iki kitap önerebilirim, bir fikir verebilir. Yada birkaç gün sonra bir alıntı olarak ufak bir özet paylaşabilirim.

hekate22

Kayıtlı Üye
Karışık değil Sn Rugolf. Astral düzlemin altına bakacak olunursa bir çöplük olduğu görülür. Açıkca çıkmadım. Ama yüksek çalışan ve gerçekten bu işte usta olan olan tek tük kişi vardır ve çok zor diyalog kurulur. Buna inanmak bile çok zordur; malûm kollektif bilinç ile büyümenin sonucu ve her dinlerin baskı uygulayıcı öğretileri...
Ama psijik ve istemsiz durugörünüz çocukluktan gelişmiş ise, kitaplar ve sözler zaten size gelir. Ve izlerinizi takip ederseniz gerçeğinize yaklaşırsınız. Evet, bu gerçeğe yaklaştım; o doğru olursa,( burası bende kalsın) bu da gayet mümkündür.

Isterseniz size bir iki kitap önerebilirim, bir fikir verebilir. Yada birkaç gün sonra bir alıntı olarak ufak bir özet paylaşabilirim.
Bir metafor...bunu hiç düşündünüzmü? Çok genç yaşlarda düşündüm, belki bundan dolayı mantığıma uymuştu.

Retro

Kayıtlı Üye
Bir kitap vardı "Ve insan tanrıyı yaratdı" belkide insanların beynini yıkamak içindir ya da gerçekten insan tanrıyı yaratmış olabilir

İnsan tanrı da yaratabilir. Çünkü insanı yaratan tanrı, insana tasarım yapma becerisi vermiş. Otomobil tasarlayan, bilgisayarı tasarlayan insan, tanrı mı tasarlayamayacak?

Mesele gerçek tanrıya ulaşmaksa eğer, "ben habire birșeyler yaratıyorum ama beni kim yaratmış ola ki o zaman" diye merakta kalabilmeli.

4. Duvarı yıkamayana, kutunun dışından akıl yürütemeyene, hakiki tanrı yolu da açılmıyor. Tanrıyı insan yarattı diyen, 3. Boyutta takılı kalmıştır. Daha yukarı çıkamaz. Kapasitesi yoktur. O yüzden de anca 3. Boyutun sınırlarını zorlayabilir. Ama aşamaz o sınırı.
Birsuru profesör, bilim adamı, mucit 3. boyutun olabilecek en elit en yüksek seviyesinde iken, 4. boyutta belki de itibarsız ve karşılıksızdırlar.

Diğer bir deyişle, kibirli insan tanrıyı itibarsızlaștırma eğilimindedir. Kendini sorgulamaz da, çünkü yaratılmış olduğu gerçeğine varmak onun kibrine dokunur. O yüzden tanrıya karşı kendini aciz duruma sokacak bir sorgulama içine girmeyi kendine yediremez. Allah, "bir damla sudan yaratıldılar kibir abidesi kesildiler" diyor. Yani Allah ta onları aşağılıyor 😀 hem de inkar edemeyecekleri bir bakış açısı üzerinden onlara sonlu varlıklar oldukları hatırlatarak. Kibir tüm üst sistemlerini bloklayan seni en alt düzlemde tutan bir at gözlüğüdür, lanettir.

Elit insanların kibirli olması kadar acı verici bir şey olamaz herhalde.

Son düzenleme:

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
568
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
128