Tulpa gerçeği hakkında

Ü

Üye silindi 76175

Vallahi orasını bilmem de, düz dünya teorisine bile analitik yaklaşabilirim, ama Evrim teorisi malesef tersten de düzden de zorlama izahlarla ayakta tutuluyor.

Tabi bunu derken evrime karşı çıkan 10 larca bilim adamının da referansı ile söylüyorum. Evrimi reddettiği için üniversiteden atılan profesörlerin ifșalari da var. Derin Devlet destekli bir müfredat dayatması olarak görüyorum Evrim teorisini.
Sen düz dünyayı savundun zaten, başka bir yazında.

EYzcJf0WoAA9x1y.jpg

o referansları kaynak olarak verebilir misin? merak ettim ben de okumak istiyorum, şu ifşaları.

Retro

Kayıtlı Üye
Sen düz dünyayı savundun zaten, başka bir yazında.
Şeytanın avukatı olarak insanlara kör kabullerini sorgulatmayı denedim. Vesvese sokmayı çok severim)) çünkü bedenimdeki şeytanları da inceleme fırsatı bulmuş biriyim.

Dünyanın yuvarlak olduğunu da görmediler, ama ölümüne savundular. Sistemi anlamak için seni sistemin dışında bekleyen biri olmalı artık. Tek başına sistemden çıkınca, sistemi savunan daha karmaşık bir savunma sistemine takılıyorsun.

Dünyanın düz olduğu ispatlanirsa en șașırmayacak insan benim))

Ü

Üye silindi 76175

Şeytanın avukatı olarak insanlara kör kabullerini sorgulatmayı denedim. Vesvese sokmayı çok severim)) çünkü bedenimdeki şeytanları da inceleme fırsatı bulmuş biriyim.

Dünyanın yuvarlak olduğunu da görmediler, ama ölümüne savundular. Sistemi anlamak için seni sistemin dışında bekleyen biri olmalı artık. Tek başına sistemden çıkınca, sistemi savunan daha karmaşık bir savunma sistemine takılıyorsun.

Dünyanın düz olduğu ispatlanirsa en șașırmayacak insan benim))
Ben rüyamda gördüm, yuvarlaktı. Ama arkasi yine görünmedi, rüyada bile fizik kurallarına takıldık.

"Yer" olarak bahsedilen yeri bir alem, gök ve gökler olarak bahsedilenleride ayrı alemler ama bu "yer"i bir sabit, aşağısı olmayan bir nokta gibi düşünen bir tanıdığım var. Arada sırada canhıraş bunu savunur ayetlerle birlikte, sanırım oyumu engizisyondan yana kullanacağım, çok ikna edicisiniz.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Benim için öyle. Çünkü benim inancında Tanrılar dini egregorları yöneten varlıklar.
Hocam bir sorum var
Şimdi biz 2-3 tane tulpa varlık kurarsak sonuçları nasıl olur? Yani o 3 kurduğumuz varlık bir-biriyle kavga felan ederler mi? Ya da bana veya başka kişiye musallat olurlar mı?

hekate22

Kayıtlı Üye
Doğal denge ve dinamikler en baștan hesaplanmış demek olur.

Bir bilgisayar simulasyonundaki doğal ortam ve motor nasıl ki tek seferde, bilir kişi iradesi ve bilgisi ile yaratılıyorsa, dünya da o şekilde yaratıldı demek olur.

Yani bunu milyonlarca yıla ve kendi kendini tesadüfen oluşturan şartlara bağlayarak açıklamak bence tamamen mana kaybı.

Evrim, varoluşu tesadüflere bağladığını da kabul etmemekte direniyor. Allah bir kasıt var diyor, evrimciler atomlar birleșiverdi hücre oluştu diyor.
Şimdi şurasını iyi anlamak isriyorum. Yaratılış tamamen tesadüfmü oluyor, yoksa bir program dahilinde mi oluşuyor . Ya da bir tetiklemenin ardından yine de program dahilinde o tetikleme sonucu olması gerektiği şekliyle mi oluştu, oluşuyor.

Şimdi şurasını iyi anlamak isriyorum. Yaratılış tamamen tesadüfmü oluyor, yoksa bir program dahilinde mi oluşuyor . Ya da bir tetiklemenin ardından yine de program dahilinde o tetikleme sonucu olması gerektiği şekliyle mi oluştu, oluşuyor.
Basmadan sayfa, gendi gidiyor tamamlanmadan. Neyse umarım düşündüğümü anlatabildim 🙂

Evrim teorisine göre tüm canlılar temel bir yapıdan geldi karbondan. Şuan bir fare ile aramız da dna dizilimin de 2 fark var yani. Dünyadaki herhangi bir canlıdan pek çok açıdan ciddi farkınız yok.

Neandertal insandan homo sapiens bir geçiş var. En temel fark da beyin kapasitesinin gelişmesi ile ilgili. Kuantum bir sıçrama meydana geliyor ve evim de bir sıçrama meydana geliyor.

bence bu dini öğreti ile ters düşmüyor.
İnsanın yaratılışı ile ilgili ayet de tüm kelimeleri öğrettiğini ifade ediyor.

yani burada beyin kapasitene ciddi bir vurgu var.

bildiğimiz anlamda insanın oluşumun kuantum sıçraması adem ( insan) olamaz mı.

yani hem evrim teorisi hem de ayet bilgisi paralel olamaz mı
Buda olabilir

Her ne olursa teoriler, bazen içinden çıkılamaz oluyor; hatta içinden çıkılmıyor. Kelimeler ve sözcükler kifayetsiz kalıyor. Kalacak da. Bunlarla gerçeğe yaklaşmak bir yana daha uzaklaşığığımızın farkına varmıyoruz diye düşünürken aklıma şu geliyor BUTLER'in kitabında:

" kendi parçamdan yarattım evreni...ve burada kaldım " .

ve ben mantığımın peşinden gideyim, başkasının' kinde gitmektense diyorum. Çünkü başkalarında kaybolmaktansa kendimde kaybolurum ama sonuçta bulduğumda kendimde bulurum.

" kendi parçamdan yarattım evreni...derken, ve buldum kendimi burada demek geliyor içimden! "

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Hocam bir sorum var
Şimdi biz 2-3 tane tulpa varlık kurarsak sonuçları nasıl olur? Yani o 3 kurduğumuz varlık bir-biriyle kavga felan ederler mi? Ya da bana veya başka kişiye musallat olurlar mı?
Burada herşey size bağlı. Yarattığınız zaman hangi özellikleri koyarsanız vs. Ve en önemlisi, imha parolası olacak. Çünkü gelişim ve egitim esnasında berklenmedik şeyler olabilir. O parolayı söylediğinizde varlık yok olacak. Ona harcadığınız enerjiler de size geri dönecek.
Kısacası maji hatayı kabul etmiyor.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Burada herşey size bağlı. Yarattığınız zaman hangi özellikleri koyarsanız vs. Ve en önemlisi, imha parolası olacak. Çünkü gelişim ve egitim esnasında berklenmedik şeyler olabilir. O parolayı söylediğinizde varlık yok olacak. Ona harcadığınız enerjiler de size geri dönecek.
Kısacası maji hatayı kabul etmiyor.
Teşekkürler

Ü

Üye silindi 76175

Hocam bir sorum var
VMware kurmanı tavsiye ederim, virtualbox a nazaran daha stabil.
Nat bağdaştırıcıyı seçeceksiniz, ana bilgisayara çok bir şey sıçramaz ama ikincil iç ağa dahil olanlarla birlikte harika bir lab ortamı elde etmiş olursunuz.

star53

Kayıtlı Üye
Nat bağdaştırıcıyı seçeceksiniz, ana bilgisayara çok bir şey sıçramaz ama ikincil iç ağa dahil olanlarla birlikte harika bir lab ortamı elde etmiş olursunuz.
hocam bir de kalide denerse dışarıdan müdahale ederek tepkiler hakkında veri toplayabilir. Bu sistemdeki arkadaşlara biraz acımasızca gelebilir ama gelecekte daha stabil bir yaşam için bazen kurbanlar gerekir. Verileri de bulut sistemlerinden birine izole olarak depolasınlar. Bunları portresql falan kurtarmaz 😁

Yazgıt

Kayıtlı Üye
vmware, sanal bilgisayar vs. biliyorum ama bunu gerçek hayatta işlemi yapmak için önceden plan yapmak gerekir. Normal pc'ye vmware indirip içerisine kali linux kurmakla olmaz bu iş hocam. Gerçek hayata benzetmeye çalışmışsınız anladım ama önceden yapılan plan daha iyidir

Ü

Üye silindi 76175

vmware, sanal bilgisayar vs. biliyorum ama bunu gerçek hayatta işlemi yapmak için önceden plan yapmak gerekir. Normal pc'ye vmware indirip içerisine kali linux kurmakla olmaz bu iş hocam. Gerçek hayata benzetmeye çalışmışsınız anladım ama önceden yapılan plan daha iyidir
Arch da kurabilirsin 🤔

star53

Kayıtlı Üye
Biraz geyik yaptık, mazur görün lütfen. Böyle şeyler görünce dayanamıyorum. Asıl sorunuza gelirsek tulpalar için de belli bir enerji gerekir. Öyle bir futbol takımı kurayım, 15-20 tane olsun, ya da üçüz olsun falan demekle olabilecek bir iş değil normal şartlarda. Bir tanesine bile yeterli enerji var mı, düşündüğünüz şekilde çalışacak mı vs. garantisi olmayan şeyler. Yani yaptığınızla kalabilirsiniz. Bu yüzden adım adım gitmek, Absoluta'nın dediği gibi gerektiği yerde fişini çekebilmek önemlidir.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Biraz geyik yaptık, mazur görün lütfen. Böyle şeyler görünce dayanamıyorum. Asıl sorunuza gelirsek tulpalar için de belli bir enerji gerekir. Öyle bir futbol takımı kurayım, 15-20 tane olsun, ya da üçüz olsun falan demekle olabilecek bir iş değil normal şartlarda. Bir tanesine bile yeterli enerji var mı, düşündüğünüz şekilde çalışacak mı vs. garantisi olmayan şeyler. Yani yaptığınızla kalabilirsiniz. Bu yüzden adım adım gitmek, Absoluta'nın dediği gibi gerektiği yerde fişini çekebilmek önemlidir.
Yanıtınız çok net olmuş teşekkürler, ben bundan 2-3 ay önce beynimde birisini oluşturdum şu şekilde istediğim zaman bana enerji vermesini istedim ne zaman istediysem de oldu yada benim psikolojim böyle etkilendi pek fazla şey söyleyemem, ben daha önce tulpayı duymadım ama ben hayalimde kurduğum o varlığın gerçek olmadığını ve kendimin psikoloji bakımından zayıf olduğumu düşünmüştüm son 1 haftada ama bu konu sayesinde aslında o kurguladığım varlığın gerçek olduğuna inandım. Bu sayede üzerimden büyük yük kalktı. Teşekkürler herkese...