Tulpa gerçeği hakkında

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Şahsi olarak birinize atıflarda bulunacaksınız konuşmayın lütfen. Konulara yorum yapın. Sosyal paylaşım sitesi değil burası. Kreş hiç değil. Forum kurallarımız nettir. bu şekilde devam edilirse beni yasaklayın demektir.

Retro

Kayıtlı Üye
Kibrin hangi tarafını dokunuyor? Çünkü bence Darvin teorisi asıl agisagilayici olan.
Bana kalırsa Darvin teorisi ruha yapılmış bir intihar davetiyesidir. Majik bir operasyondur. Dünyayı akademik aşamalarla köreltmektir. Bilimi manipüle ederek insanı 5 duyusuna hapsetmektir. 5 duyusuna hapsolmuș aktörleri idol olarak gösterip, gençleri kodlamak, hatta bu gençleri maneviyatına ve sprituel öğretilerine sahip çıkan insanların üstüne salarak toplumu esir almaktır.

5 duyuya hapsolan aptal bir insan aslında zararsızdır. Ama 5 duyuya hapsolan elit biri, kolaylıkla 6 duyuya sahip olan birinin ne kadar aptal göründüğünü ispatlayabilir. Çünkü sistemin tüm referanslarını 5 duyu ile bağdașacak şekilde dizayn ettiler.

Gerçi bu değişiyor artık. 20 yıl önceki gibi değil yani durumlar.

Ama dünyayı 5 duyuya hapseden örgüt, ne yazık ki ruhani uyanış dönemini de biliyordu ve bunu temelden manipule edecek 100lerce new age akımını da devreye soktular. Reikiler melek enerjileri vs. Yüzlerce sıradan insan, önümüzdeki dönemde sözde ruhani aktörlerin öncülüğünde manipule edilmeye çalışılacak. Yani dezenformasyona tam gaz devam edilecek.

Son düzenleme:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Evrim teorisi beş duyuya hapsolmak ya da süptil olanı red etmek değil ki.

modifikasyon ve mutasyon son derece olası ve beş duyu ötesi içinde uyarlanabilecek bir teori.

hekate22

Kayıtlı Üye
İnsan tanrı da yaratabilir. Çünkü insanı yaratan tanrı, insana tasarım yapma becerisi vermiş. Otomobil tasarlayan, bilgisayarı tasarlayan insan, tanrı mı tasarlayamayacak?

Mesele gerçek tanrıya ulaşmaksa eğer, "ben habire birșeyler yaratıyorum ama beni kim yaratmış ola ki o zaman" diye merakta kalabilmeli.

4. Duvarı yıkamayana, kutunun dışından akıl yürütemeyene, hakiki tanrı yolu da açılmıyor. Tanrıyı insan yarattı diyen, 3. Boyutta takılı kalmıştır. Daha yukarı çıkamaz. Kapasitesi yoktur. O yüzden de anca 3. Boyutun sınırlarını zorlayabilir. Ama aşamaz o sınırı.
Birsuru profesör, bilim adamı, mucit 3. boyutun olabilecek en elit en yüksek seviyesinde iken, 4. boyutta belki de itibarsız ve karşılıksızdırlar.

Diğer bir deyişle, kibirli insan tanrıyı itibarsızlaștırma eğilimindedir. Kendini sorgulamaz da, çünkü yaratılmış olduğu gerçeğine varmak onun kibrine dokunur. O yüzden tanrıya karşı kendini aciz duruma sokacak bir sorgulama içine girmeyi kendine yediremez. Allah, "bir damla sudan yaratıldılar kibir abidesi kesildiler" diyor. Yani Allah ta onları aşağılıyor 😀 hem de inkar edemeyecekleri bir bakış açısı üzerinden onlara sonlu varlıklar oldukları hatırlatarak. Kibir tüm üst sistemlerini bloklayan seni en alt düzlemde tutan bir at gözlüğüdür, lanettir.

Elit insanların kibirli olması kadar acı verici bir şey olamaz herhalde.
Insanoğlunun şuur yetisinin aldığı kadarda durur. Daha sonrası için kesin birsey söylemek mümkün değildir. Gerçek, neye göre gerçek. Tek olan daima bir soru işareti kalıyor ; simdiki şuurla.
İnsan tanrı da yaratabilir. Çünkü insanı yaratan tanrı, insana tasarım yapma becerisi vermiş. Otomobil tasarlayan, bilgisayarı tasarlayan insan, tanrı mı tasarlayamayacak?

Mesele gerçek tanrıya ulaşmaksa eğer, "ben habire birșeyler yaratıyorum ama beni kim yaratmış ola ki o zaman" diye merakta kalabilmeli.

4. Duvarı yıkamayana, kutunun dışından akıl yürütemeyene, hakiki tanrı yolu da açılmıyor. Tanrıyı insan yarattı diyen, 3. Boyutta takılı kalmıştır. Daha yukarı çıkamaz. Kapasitesi yoktur. O yüzden de anca 3. Boyutun sınırlarını zorlayabilir. Ama aşamaz o sınırı.
Birsuru profesör, bilim adamı, mucit 3. boyutun olabilecek en elit en yüksek seviyesinde iken, 4. boyutta belki de itibarsız ve karşılıksızdırlar.

Diğer bir deyişle, kibirli insan tanrıyı itibarsızlaștırma eğilimindedir. Kendini sorgulamaz da, çünkü yaratılmış olduğu gerçeğine varmak onun kibrine dokunur. O yüzden tanrıya karşı kendini aciz duruma sokacak bir sorgulama içine girmeyi kendine yediremez. Allah, "bir damla sudan yaratıldılar kibir abidesi kesildiler" diyor. Yani Allah ta onları aşağılıyor 😀 hem de inkar edemeyecekleri bir bakış açısı üzerinden onlara sonlu varlıklar oldukları hatırlatarak. Kibir tüm üst sistemlerini bloklayan seni en alt düzlemde tutan bir at gözlüğüdür, lanettir.

Elit insanların kibirli olması kadar acı verici bir şey olamaz herhalde.
Insanın, yaratıcıya karşı kibirli olmasi imkansız. Tanrılar tartışılır ama bir tek den bahsedilir. Orada insan şuuru sınırda kalır. O sınır zorlandığında delilik yaşanır derler. Gerçek neye göre gerçek , hala buradayız ve bu şuurlayız. Ki görüyoruz her ortamda, çoğu insan henüz ikinci çakradan üçe bile çıkamazken, tek olanın şuursal farkındalığına ulaşmak zor.
Cehalet, yukarı bırakmaz , daima aşağı çeker.

Tekten parçalara düşmüşüz, parçalardan bütüne bürünmüşüz diye bir şiir yazmıştım. Içimden gelmişti bir an...ileriye gidemiyor insan yada henüz hazır değiliz. Olsak da bunu konuşabilir miyiz her yerde ve ortamda...

Kutsal evlilik diye bir paylaşımda bulundum. Insanın kimyası...şöyle derler " kişinin eril ve dişil yanının teke dönüşmesi"
Bunu herkes yaşamaz. Bir anlık derin tefekkür sonucu oluşan bir haldir. Cevabini veremediğimiz haller oluyor . Kabala öğretmeni buna kucuk bir yanıt vermişti ama açmak kelimeleri aşıyor. Burda belki bir katkı olur diye bahşettim ve büyük yanlış yaptığımı anladım. .. iş öyle bir ahlaki çöküşe vardi ki, rüyada, uykuda vs cinsel ilişkiye kadar işi götürdü bir kaç kişi.

Acınası durum. Ve o yazılar silindi.
Ama ben paylasmaya devam edicem bildigim kadariyla. Çünkü bazılarımız gercekten farkındalığını açmak istiyor. Ve bazılarımız hayvansal güdülerden cikmak istiyor. Tekamül için buradayız . Ayağa dolanan ayrık otları daima olacaktır. Hepimiz birbirimizin öğrencisi ve öğretmenidir; saygı çerçevesinde. Birbirimizden öğreneceğiz.

Retro

Kayıtlı Üye

Evrim teorisi birçok alana uyarlandi ve kısa süre içinde bir dünya savaşı çıktı.

Evrim teorisini ortaya atan Darvinin kendi felsefi görüşlerine de bakmak gerek etrafı anlamak için :

Mesela ingilizleri maymunların daha gelișmiș olanları olarak görüyor. Buna karşılık orta Asya ve türkleri yarı gelişmiş maymunlar olarak niteliyor. Bu onun kendi çıkarımı. Yani ingilizler onları yok etmezse tabiat zaten doğal seçilim ile bazı türleri yok etmeye programlı.

Dünyanın sömürge lideri kim? İngiltere.

Darvinizm bilinç altlarına işte böyle işledi.
Parçaları birleştirmek zor değil, Afrika'da, Hindistan' da korkunç katliamlar yaptılar. Vicdanları bile sızlamadı. Çünkü darvine göre tabiat onları yani ingilizleri seçmişti ve ingilizlerin soykırımlari aslında gerekli bir tabiat kanunu idi.

Retro

Kayıtlı Üye

Evet, değil.
Ama süptil olanı reddederek seni 5 duyuya hapseden materyalizmi ve diger komünist felsefi akımların sözde bilimsel dayanağı olarak kullanıldı evrim teorisi.

Din ve bilimi küstüren tek bir dayanak vardır, o da Darvinizm. Adem'i inkar ettirmenin başka bi bilimsel dayanağı bulunamazdı da.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Konuyu kişilerin felsefesine göre değerlendirirsek kötüye odaklanırsak bence hata yaparız.

din kullanırak katlimanlar yapıldığı gibi sözde bilim diye de katliamlar yapıldı. Sorun ne din de ne de bilim de sorun insan da. İşte bu yüzden de faydalı ve yararlı bilgi hangi alanda olursa alıp işlemeliyiz.

evrim teorisinin maymunlarla uzaktan yakından alakası yok aslında lakin hala maymundan mı geldik diye tartışılmaya devam ediyor.

konu tulpadan evrim teorisine geldi biraz dağıldı ama insanın geriye doğru olan evrimini de bu sayede konuşabiliriz.

düşünce ya da hayal gücü ile oluşturucu insan Şuan neden basit bir gerçekliği ya da düzeni bir kuramıyor.

Osiris mabetlerine
Süleyman mabetlerine ne oldu.
Tulpanın amacı bir oluş bir var oluş oluşturmak iken neden parazit olacak şekilde bir yaratım prosesine döndü.
İnsan evrimi neden geriye doğru gidiyor

Retro

Kayıtlı Üye
Evrim teorisi demek, Hz. Ademi ilkel bir maymun türü olarak kabul etmelisin demek. Bütün düğüm burada. Yani tanrı fikrini olabilecek en itibarsız hale getirmenin bir yolu buluyordu bu kuram ile.

Yani benim düşünceme göre evrim, semavi dinlerin altına yerleştiriomis bir dinamittir.

Darvin bunu kasten yaptı demiyorum. Ama ne yaptıysa materyalist ve Marksist felsefelerin türemesi için olabilecek en uygun ortamı yaratacaktı..

Son düzenleme:

hekate22

Kayıtlı Üye
Bana kalırsa Darvin teorisi ruha yapılmış bir intihar davetiyesidir. Majik bir operasyondur. Dünyayı akademik aşamalarla köreltmektir. Bilimi manipüle ederek insanı 5 duyusuna hapsetmektir. 5 duyusuna hapsolmuș aktörleri idol olarak gösterip, gençleri kodlamak, hatta bu gençleri maneviyatına ve sprituel öğretilerine sahip çıkan insanların üstüne salarak toplumu esir almaktır.

5 duyuya hapsolan aptal bir insan aslında zararsızdır. Ama 5 duyuya hapsolan elit biri, kolaylıkla 6 duyuya sahip olan birinin ne kadar aptal göründüğünü ispatlayabilir. Çünkü sistemin tüm referanslarını 5 duyu ile bağdașacak şekilde dizayn ettiler.

Gerçi bu değişiyor artık. 20 yıl önceki gibi değil yani durumlar.

Ama dünyayı 5 duyuya hapseden örgüt, ne yazık ki ruhani uyanış dönemini de biliyordu ve bunu temelden manipule edecek 100lerce new age akımını da devreye soktular. Reikiler melek enerjileri vs. Yüzlerce sıradan insan, önümüzdeki dönemde sözde ruhani aktörlerin öncülüğünde manipule edilmeye çalışılacak. Yani dezenformasyona tam gaz devam edilecek.
Evet, insana 6 ncı duyusu unutulmuştur . En basiti şöyle bir diyalog olmuştu bir derste. Dogal felakette neden insanlar daha çok ölüyor . Çünkü hayvanların 6 nci duyuları var ve kaçıyor. Insanlarinda var ve cok azı bunu hissediyor. O da hayvanlar kadar değil, çünkü kollektif bilinç doğrultusunda yaşayan cahillerdir; hepimiz için geçerli .

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Kişilere ne sağlanıyor?

Tulpa bir varlık. Kontrolden çıkmış ve yeterince geliştiği zaman musallat görevi görebilir.
Hocam şöyle bir sorum var acaba o kurduğumuz varlık bu dünyada fiziksellik kazana bilirmi? Yani öyle bir şey olma imkanı var mı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Evrim teorisi demek, Hz. Ademi ilkel bir maymun türü olarak kabul etmelisin demek. Bütün düğüm burada. Yani tanrı fikrini olabilecek en itibarsız hale getirmenin bir yolu buluyordu bu kuram ile.

Yani benim düşünceme göre evrim, semavi dinlerin altına yerleştiriomis bir dinamittir.

Darvin bunu kasten yaptı demiyorum. Ama ne yaptıysa materyalist ve Marksist felsefelerin türemesi için olabilecek en uygun ortamı yaratacaktı..
Evrim teorisine göre tüm canlılar temel bir yapıdan geldi karbondan. Şuan bir fare ile aramız da dna dizilimin de 2 fark var yani. Dünyadaki herhangi bir canlıdan pek çok açıdan ciddi farkınız yok.

Neandertal insandan homo sapiens bir geçiş var. En temel fark da beyin kapasitesinin gelişmesi ile ilgili. Kuantum bir sıçrama meydana geliyor ve evim de bir sıçrama meydana geliyor.

bence bu dini öğreti ile ters düşmüyor.
İnsanın yaratılışı ile ilgili ayet de tüm kelimeleri öğrettiğini ifade ediyor.

yani burada beyin kapasitene ciddi bir vurgu var.

bildiğimiz anlamda insanın oluşumun kuantum sıçraması adem ( insan) olamaz mı.

yani hem evrim teorisi hem de ayet bilgisi paralel olamaz mı

hekate22

Kayıtlı Üye
Konuyu belki biraz daha açar diye ilave etmeyi düşündüm. EGREGORE: kollektif düşüncenin var ettiği varlıklara verilen isim. Okultizmde, kollektif bilinçle yaratılmış astral varlıklara yapılan en genel tanımı bu. Insanın 5nci elementi Akaşa ile sahip olduğu yaratma gücünden doğan, atral düzlemde imajinasyonu yoluyla varlık/ entity'lere verilen genel addır.
Insan düşüncesi/ imajinasyonu yararma gucune sahiptir diyor yazı.
Bu uzunca gider. Sıkmamak için burada özetini bıraktım. Epey detaylar ve sanırım Butler kitabimda da geçiyordu. Bazen kitapları karıştırıyorum, farklı sorular için birlikte çalıştığım zamanlar.

hekate22

Kayıtlı Üye
Konuyu belki biraz daha açar diye ilave etmeyi düşündüm. EGREGORE: kollektif düşüncenin var ettiği varlıklara verilen isim. Okultizmde, kollektif bilinçle yaratılmış astral varlıklara yapılan en genel tanımı bu. Insanın 5nci elementi Akaşa ile sahip olduğu yaratma gücünden doğan, atral düzlemde imajinasyonu yoluyla varlık/ entity'lere verilen genel addır.
Insan düşüncesi/ imajinasyonu yararma gucune sahiptir diyor yazı.
Bu uzunca gider. Sıkmamak için burada özetini bıraktım. Epey detaylar ve sanırım Butler kitabimda da geçiyordu. Bazen kitapları karıştırıyorum, farklı sorular için birlikte çalıştığım zamanlar.
Bunu ilace etmeliyim, çünkü arkadaşın soruuna daha yanit verici olabilir.
" işte bu majisyenler yaratılan bu imajin hayatta kalmasını ve büyümesini sağlayan trickler'i buldular. Savunma ve saldırı için ( genelde grup halindeler) egregore yarattılar. Bu adamlar egregore'ye deli gibi negatif güç yüklediklerinden dolayı, bir sure sonra egregoreler çığrından çıktı.

Bütün bu tanrıların aslında kollektif bilincle yaratılmış egregoreler olduğunu tahmin etmek zor değil diye yazıyor. Egregore üzerinde ne kadar çok insan imajinasyonu varsa; egregore o ölçüde buyuk ve güçlü oluyor. Bunun binlerce yıl yapıldığı düşünülürse!...

Aklıma deli sorular geliyor. Tulpa konusunda bilgilenirken boyle bir soru aklıma gelmişti. Bu dagilmadan nasıl daha güçlenir, silah haline gelir diye dusunurken bu yazı karşıma çıktı. Ve şimdi daha delice sorular. 🤔😌

hekate22

Kayıtlı Üye
Bunu ilace etmeliyim, çünkü arkadaşın soruuna daha yanit verici olabilir.
" işte bu majisyenler yaratılan bu imajin hayatta kalmasını ve büyümesini sağlayan trickler'i buldular. Savunma ve saldırı için ( genelde grup halindeler) egregore yarattılar. Bu adamlar egregore'ye deli gibi negatif güç yüklediklerinden dolayı, bir sure sonra egregoreler çığrından çıktı.

Bütün bu tanrıların aslında kollektif bilincle yaratılmış egregoreler olduğunu tahmin etmek zor değil diye yazıyor. Egregore üzerinde ne kadar çok insan imajinasyonu varsa; egregore o ölçüde buyuk ve güçlü oluyor. Bunun binlerce yıl yapıldığı düşünülürse!...

Aklıma deli sorular geliyor. Tulpa konusunda bilgilenirken boyle bir soru aklıma gelmişti. Bu dagilmadan nasıl daha güçlenir, silah haline gelir diye dusunurken bu yazı karşıma çıktı. Ve şimdi daha delice sorular. 🤔😌
imla hatalarım ıçin özür dilerim, acele yazdım.

Retro

Kayıtlı Üye
Evrim teorisine göre tüm canlılar temel bir yapıdan geldi karbondan.

Buraya kadar sorun yok benim için de.
bildiğimiz anlamda insanın oluşumun kuantum sıçraması adem ( insan) olamaz mı.

Olabilir tabi ki.
yani hem evrim teorisi hem de ayet bilgisi paralel olamaz mı

O da olabilir.

Ben genel olarak evrim teorisinin bir propoganda aracı olarak kullanıldığını düşünüyorum. Özellikle şu sembol herkesin zihnine eminim girmiştir :

images

Mesela orta türler ara formlardır ve hala eksikler. Ara geçiş formları bulunsa zaten teori de doğrulanacak. Ben de dicem ki Allah maymuna ol dedi oldu.

Ama ayet bilgisine göre Ademden önce zaten bir dogal denge vardı yeryüzünde. Kan dökülmesine dayalı bir sistem olduğunu anlıyoruz meleklerin itirazından. Yani belki de sadece bildiğimiz doğal vahşi yaşam vardı. O bile muazzam bir algoritmik tasarım çünkü.
Cinleri geçtim, sadece topraksı düşünecek olursak, Allah halife yaratıcam derken belki de besin zincirinin en tepesine yepyeni bir tür de yaratmak istemiş olabilir. Diğer tüm hayvanları analiz edebilen, bu yönü ile onların üst aklı yani halifesi olan, onlardan korunmak için icat yapabilen, onları egitebilen, kendi korunmuş alanını inşa edebilen yilandan panzehir, akrepten zehirli ok elde edebilen bir update edilmiş canlı yaratmak istemiş olabilir. Ve gelișiminin ucunu da açık bıraktığı için belki bu günlere gelmemiz yukarılardan filim gibi izleniyordur.

Yani ne kadar ilkel düşünürsem düşüneyim, evrimi ben oturamıyorum, belki benim içime sinmedigi için 😀

Son düzenleme:

hekate22

Kayıtlı Üye
Buraya kadar sorun yok benim için de.

Olabilir tabi ki.

O da olabilir.

Ben genel olarak evrim teorisinin bir propoganda aracı olarak kullanıldığını düşünüyorum. Özellikle şu sembol herkesin zihnine eminim girmiştir :

images

Mesela orta türler ara formlardır ve hala eksikler. Ara geçiş formları bulunsa zaten teori de doğrulanacak. Ben de dicem ki Allah maymuna ol dedi oldu.

Ama ayet bilgisine göre Ademden önce zaten bir dogal denge vardı yeryüzünde. Kan dökülmesine dayalı bir sistem olduğunu anlıyoruz meleklerin itirazından. Yani belki de sadece bildiğimiz doğal vahşi yaşam vardı.
Cinleri geçtim, sadece topraksı düşünecek olursak, Allah halife yaratıcam derken belki de besin zincirinin en tepesine yepyeni bir tür de yaratmak istemiş olabilir. Diğer tüm hayvanları analiz edebilen, bu yönü ile onların üst aklı yani halifesi olan, onlardan korunmak için icat yapabilen, onları egitebilen hatta yilandan panzehir, akrepten zehirli ok elde edebile bir update edilmiş canlı yaratmak istemiş olabilir.

Yani ne kadar ilkel düşünürsem düşüneyim, evrimi ben oturamıyorum, belki benim içime sinmedigi için 😀
Sanırım bende, birde aklıma şu geliyor. Madem maymundan oluştuk, .neden hala maymunlar var? Bildiginiz gibi maymunlar ayrı gruplar halinde kilometrelerce uzakta ayrı tutulmuş deneye tabi olmuşlar. Bir grubun yapmaya başladığı şeyi kilometrelerce uzak olan grup da yapmış ve bilim adamları şaşırmış. Hatırladığım kadariyla böyle; o halde bu maymunlar nedir?
Ya..😊 aklıma bu geliyor en aşağı düşünce halimle...

Retro

Kayıtlı Üye
Madem maymundan oluştuk, .neden hala maymunlar var?

Aynen, bir analitik soru da benden :
Velev ki hala maymunlar var, peki neden yarı maymun yarı insan ara türler yok? En az 7-8 ara tür olmalı ortalıkta. Hiçbiri yok.

Teoriye saygım var : teori olmadan zaten anlam aramaya diye yola çıkamazsın. Ama anla işte ey bilim dünyası, bu teori yerini daha kozmik teorilere bırakmalı. Eskidi bu teori.

Yazgıt

Kayıtlı Üye
Aynen, bir analitik soru da benden :
Velev ki hala maymunlar var, peki neden yarı maymun yarı insan ara türler yok? En az 7-8 ara tür olmalı ortalıkta. Hiçbiri yok.

Teoriye saygım var : teori olmadan zaten anlam aramaya diye yola çıkamazsın. Ama anla işte ey bilim dünyası, bu teori yerini daha kozmik teorilere bırakmalı. Eskidi bu teori.
Şimdi retro dostum, madem bu teori var hani "insanlar maymunların soyundan geliyor" neden o zaman ormanda ki maymun olup aramıza gelmiyor? Yani bence bu teori yanlış

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
561
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
127
Üye silindi 77822