SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 58480

Defne yaprağını elektron gibi kullanıyorum bu aralar.

Tabiatta karbon neyse benim için defne yaprağı da o ?‍♂️

Çay, çorba, yemek, kahve vs'yi defne yaprağı bekletilmiș suyla yapıyorum.

Tütsüm zaten iki değişmede bir defne yaprağı.
Viledaya zaten koyuyorum. Spreylerimi de defne yaprağı ile kraft ediyorum.

Son olarak fırının dibine de attım 9 10 yaprak ?

200 derecede Pizza bile yapsam mis gibi bahar havası kokuyor defne yapraklı defne yapraklı.

Sonuç :
Psikolojisi bozulan bana geliyor kahve içmeye. Enerjiyi bir anda 4 duvardan, çaydan, kahveden, kokudan, ikramdan subliminal olarak alıyorlar. Anlam da veremiyorlar.

Çünkü defne yaprağı olan yere insan girer, ama negatif eklentileri giremez. ?‍♂️

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 56746

İyi hatırlattın @dennise çalışma alanım olan odamı bol bol tütsüleyeyim ben de. Mahallemizde defne ağacı var aşırıp duruyorum ordan, ne şanslıyım ?

Ü

Üye silindi 58480

İyi hatırlattın @dennise çalışma alanım olan odamı bol bol tütsüleyeyim ben de. Mahallemizde defne ağacı var aşırıp duruyorum ordan, ne şanslıyım ?

Aman Allahım foto at lütfen. Merak ettim ağacı.
Sen de iyi getirdin aklıma.
Şimdi bütün ağaçlara bakacağım yolda. İlla defne ağacı da vardır.

Yoksa bu kadar sudan ucuz olamaz ?

Aisling

Kayıtlı Üye
Dün gece sinirlenip yastığıma rövaşata attım, yumruklarımla zıplattım, düz ve ters olmak üzere değişik tokat kombinasyonlarıyla da çesnimi tamamladım. En son topuklarımla ezerek son dokunuşları yapıp, sahneyi kapattım ve yatağa geri koydum. İşin güzel tarafı dümdüz olan yastığım kabardı yumuşacık oldu, neyse.
İçimdemi birikmiş nedir, geceleri bazen enerji doluyor bana, yapı olarakta öfke enerjisine çok kolay senkronize oluyorum. Bedenimi yorunca, uzun zamandır başıma gelmemiş o güzel şey oldu. Bebek gibi uyudum. Hayatımın en güzel gece uykusuydu.
Ne yapacağım bu pasif agresif şiddet hallerimi bilmiyorum ki. Hadi ondan geçtim, tırnaklarımın etrafındaki etleri yolmak, dilimi, yanağımın içini ısırmak gibi tuhaf huylarım var. Kırmızı bir sis geliyor gözümün önüne, sonrası yok. İnternet gelmedi diye birkaç gün bileğimi sertçe masaya vurmuştum, sonra bir baktım merhaba lacivert iki morluk. Kendimi geçtim, etrafımda olan insanlarıda çatal dilimle sokup duruyorum. Kendim olmaktan yoruldum, kişiliğim çarpık ve çok zor vallahi. Allah benimle hayatını birleştirecek kulunun yardımcısı olsun.

blessedwithlove

Kayıtlı Üye
Dün gece sinirlenip yastığıma rövaşata attım, yumruklarımla zıplattım, düz ve ters olmak üzere değişik tokat kombinasyonlarıyla da çesnimi tamamladım. En son topuklarımla ezerek son dokunuşları yapıp, sahneyi kapattım ve yatağa geri koydum. İşin güzel tarafı dümdüz olan yastığım kabardı yumuşacık oldu, neyse.
İçimdemi birikmiş nedir, geceleri bazen enerji doluyor bana, yapı olarakta öfke enerjisine çok kolay senkronize oluyorum. Bedenimi yorunca, uzun zamandır başıma gelmemiş o güzel şey oldu. Bebek gibi uyudum. Hayatımın en güzel gece uykusuydu.
Ne yapacağım bu pasif agresif şiddet hallerimi bilmiyorum ki. Hadi ondan geçtim, tırnaklarımın etrafındaki etleri yolmak, dilimi, yanağımın içini ısırmak gibi tuhaf huylarım var. Kırmızı bir sis geliyor gözümün önüne, sonrası yok. İnternet gelmedi diye birkaç gün bileğimi sertçe masaya vurmuştum, sonra bir baktım merhaba lacivert iki morluk. Kendimi geçtim, etrafımda olan insanlarıda çatal dilimle sokup duruyorum. Kendim olmaktan yoruldum, kişiliğim çarpık ve çok zor vallahi. Allah benimle hayatını birleştirecek kulunun yardımcısı olsun.
Al benden de o kadar. Çok sabırlı ve sakinim normalde ama şu aralar anlam veremiyorum kendime.

Son düzenleme:

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bir insan bir ayda zihnen ve bedenen nasıl bu kadar tükenebilir...
Ben olaylara yüklediğimiz anlamların bizi tükettiğini düşünüyorum.
Yapıcı düşünmek bakış açımızı değiştirmek herzaman kazandırır

acid

Kayıtlı Üye
Ben olaylara yüklediğimiz anlamların bizi tükettiğini düşünüyorum.
Yapıcı düşünmek bakış açımızı değiştirmek herzaman kazandırır
Hayatımdan istediğim zaman çıkartamayacağım insanların getirdiği negatiflikleri bir türlü dengeleyemiyorum. İnsan ömrünü bunlarla geçirince bir noktadan sonra tükeniyor. Bu tür kişilerle aynı evde bulunmak daha da tüketici. Bunların getirdiği olumsuzluklardan korunmak için de yollar arıyorum bugünlerde.

Öte yandan işim nedeniyle en az 8 saat bilgisayar ile baş başayım. İnsanların kanal değiştirerek kurtulduğu şeyler ile geçiniyorum. Toplumda ve dünyada meydana gelen olumsuz hiçbir şeyden kaçışım yok. Pandemi sürecinde işim daha da yoğunlaştı ne yazık ki. Olayların da bittiğini görmedim zaten meslek hayatımda :)

Bu yıl kendim için bir şeyler yapayım derken hem bahsettiğim türde insanlar hem mesleki gidişat nedeniyle burnumdan geldi.

Doğru düşünme biçimini kazanmak ve birazcık huzur sahibi olmak isterim. Değiştiremediğim insanlardan da korunmak. Bazı insanlar gerçekten iyi değil çünkü.

Ü

Üye silindi 56746

Hayatımdan istediğim zaman çıkartamayacağım insanların getirdiği negatiflikleri bir türlü dengeleyemiyorum. İnsan ömrünü bunlarla geçirince bir noktadan sonra tükeniyor. Bu tür kişilerle aynı evde bulunmak daha da tüketici. Bunların getirdiği olumsuzluklardan korunmak için de yollar arıyorum bugünlerde.

Öte yandan işim nedeniyle en az 8 saat bilgisayar ile baş başayım. İnsanların kanal değiştirerek kurtulduğu şeyler ile geçiniyorum. Toplumda ve dünyada meydana gelen olumsuz hiçbir şeyden kaçışım yok. Pandemi sürecinde işim daha da yoğunlaştı ne yazık ki. Olayların da bittiğini görmedim zaten meslek hayatımda :)

Bu yıl kendim için bir şeyler yapayım derken hem bahsettiğim türde insanlar hem mesleki gidişat nedeniyle burnumdan geldi.

Doğru düşünme biçimini kazanmak ve birazcık huzur sahibi olmak isterim. Değiştiremediğim insanlardan da korunmak. Bazı insanlar gerçekten iyi değil çünkü.
Ben işte... Pozitif olayım diyorsun ama yok... Ayrı eve çıkmak zaten bu şartlarda imkansız. Ondan sonra o negatif enerji üzerine yapışsın. Ne işinde mutlu olabil ne iç dünyanda ne de sevgilinle. Olamıyorum işte mutlu olamıyorum ??

yare-i yarim

Moderator
İş
Gene dini yanlış öğretilmesinden dolayı kendi benliğini bireyselliğini kaybetmiş bir bayan ile karşılaştım.
Kendisine kız fazla konuşmaz kız gülmez kız etmez diye diye büyütülmüş.
O kız bugün 21 yaşında ve ögüvensizlikten hukuk fakultesini okuyamıyor.
Kendisini ifade etmesi gerektiği anlarda panik atak geçiriyor
panik atağa bağlı titreme nöbetleri geçiriyor.
Yok anlamadığım şey ne kuranı kerimde nede hadislerde kız gülmez etmez çok konuşmaz diye bir ifade yok
bunlar nereden tutup çıkartmış bu saçma şeyleri de din diye benimsetmişler anlamıyorum.
Burada kendi geleneğini mutlak doğru kabul ettirmek için ona din boyası vurmuş bir düşünce ile karşı karşıyayız.
Cehalet ile son gücümüze kadar savaşmalıyız sağlıklı nesiller için.
Özellikle lütfen kız çocuklarımıza kendini ifade etme gücünü mutlaka öğretelim.

Ü

Üye silindi 70925

Gene dini yanlış öğretilmesinden dolayı kendi benliğini bireyselliğini kaybetmiş bir bayan ile karşılaştım.
Yok anlamadığım şey ne kuranı kerimde nede hadislerde kız gülmez etmez çok konuşmaz diye bir ifade yok
bunlar nereden tutup çıkartmış bu saçma şeyleri de din diye benimsetmişler anlamıyorum.
Burada kendi geleneğini mutlak doğru kabul ettirmek için ona din boyası vurmuş bir düşünce ile karşı karşıyayız.
Nasıl kızgınım anlatamam...

Snooww

Kayıtlı Üye
Kızlar , kadınlar hep alt tabanda birakiliyor maalesef ki kızlar gülmez kızlar konuşmaz kızlar gezmez vs. vs küçüklükten böyle büyütülünce bir de şiddet olunca buyuseler bile kendi ayakları üstüne basan bireyler olamıyorlar maalesef ki

yare-i yarim

Moderator
İş
Kızlar , kadınlar hep alt tabanda birakiliyor maalesef ki kızlar gülmez kızlar konuşmaz kızlar gezmez vs. vs küçüklükten böyle büyütülünce bir de şiddet olunca buyuseler bile kendi ayakları üstüne basan bireyler olamıyorlar maalesef ki
Bu düzeni bozucak olan gene kızların kendisidir.
Önce yanlış bilgilere karşı doğru bilgiler edinicekler
kendilerine öğütlenen yanlış davranış modellerine karşı doğru davranış modellerini ifade edicekler
ve emin adımlarla yürüyecekler.
Birilerinin size hayat biçmesine rıza göstermedikçe ozaman birşeyler değişmeye başlayacaktır