SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

blessedwithlove

Kayıtlı Üye
Önce en verim aldığın yöntemi bulmalısın. Nasıl çalıştığında başarılı oluyorsun? Kendinin nasıl öğrendiğini keşfetmen gerekiyor ki buna yürütücü biliş deniyor. Ama anladığım kadarıyla konuyu okumak seni sıkıyor demek ki sen okuyarak pek çalışmamalısın. İnternette bir sürü hoca var, onlardan konuyu bilmiyorsan konu videolarını, eğer konuyu bilip tekrar ediyorsan tekrar videolarını izle. Diğer güzel bir yöntemde soru üzerinden tekrardır. Soru üzerinden tekrar en yetkili yöntemdir. Bol deneme çözmeli ve her denemenin analizini yapmalısın. Şu an sana 85+ nın sırrını verdim daha ne yapayım ?
Teşekkür ederim haklısınız bunları zaten biliyorum da işte uygulaması biraz sıkıntılı. Soru üzerinden gideceğim dediğiniz gibi küçük notlar alırım bir de öyle deneyeyim. ? ?

Aisling

Kayıtlı Üye
Fantastik romans getirttim kargoyla. Bitirdikten hemen sonra ikinci elcide değiştireceğim başka seriyle muhtemelen.
16-17 olsam ağız suyu akıtabileceğim bir seriydi ama, şimdi (21) ne olduysa insan seneden seneye evrim geçiriyor heralde. Şimdi çok boş, bön avanakça geliyor. Doğru düzgün kurgu bile yok işin içinde. Sürekli mıncıklaşan, ilişkilerin beni tiksindirecek düzeyde hayvani şeheviyet boyutuna ulaştığı ilişkiler sürüyor. Hayvanat bahçesinde kızışmış hayvanları izlemek gibi bir şey. Kadınlar, gerçekten "hey kolay ve hafifmeşrebim, sadece dış görünüşüme vurul ve etimi arzula!" diyen karakterler. Sahip oldukları tek şey bu. Erkek karakterlere bakıyorum. Ne duygu belirtisi, ne kişiliğini merak etmek ne bir şey. Başları bacak aralarından çıkmadı. Aşk yok, sevgi yok, ilişkiler yapmacık, buz gibi. Böyle şeyleri okumak ruhumu yaralıyor, bunu fark ettim. Kirli hissetmeme sebep oluyor.
Söyleyeyim hatta alma hatasına düşmeyin. Karanlığın efendileri.
Gideyim hush hush serisini baştan okuyayım. Patch, ruhumu ısıtıyordu. Adam gibi adamdı be. Ne güzel sevmişti...
En son okuduğum kitap /Faust- Mefistoyu da öneririm. O altı çizilecek kelimeler, her köşeden çıkan varoluşsal dersler, dönen beyin çarkları, aklın ve iradelerin çarpışması. Kalp, zihin ve ruhla verilen o savaşın heyecanı. Vasıflı bir düşman, inatçı bir anlaşmacı.

Aisling

Kayıtlı Üye
Kalbi tanımakla uğraşmıyor, ruha inmeden direkt bedeni istiyorlar. Bu kolaycılık. İnsanlık öldüğü, hayvaniyet kaldığı zaman ne kadar iğrenç varlıklara dönüşüldüğünü gösterdi kitap bana. Ne biçim kültür bu arkadaş. Nasıl bir hayal ürünü kitabı. Sana kendini bilme yetisi verildi bununla kutsandın. İradeli ve şereflisin. Ama hayasızca ve hayvanca yaşıyorsun. Nasıl bir kirlilik, ruhum ürperdi.
Ah ilahi sıcaklık, sen yoksun sen.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Gürültücü komşudan kurtulmak yada bağırmadan konuşmasını sağlamak için bir ritüel bileniniz var mı?

Ü

Üye silindi 58480

Maalesef, yeni binaların ses yalıtımı çok yetersiz, aynı dertten ben de muzdaribim en çok benim odama ses geliyor ? Allahtan yatak gıcırtısı değil

Gürültücü komşudan kurtulmak yada bağırmadan konuşmasını sağlamak için bir ritüel bileniniz var mı?

Aynı sorun bende de vardı.
Çözdüm ama.

Vileda sopasının üstü ile kısasa kısas yapın. ?‍♂️
Kısa süre içinde komşularla sıfır sorun olacak.

Umursamazlarsa gürültüyü not alın. Gürültü bitince siz sizinkini başlatın. ?

Primat değillerse anlarlar.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Geçen gün yeğenim kızıyordu gidip baktım neye kızıyor diye haberlerde hep virüsten bahsediyorlar diye kızıyormuş :D
Yeter bende insanım psikolojimi bozdular diyordu :D
9 yaşında bu arada

4

43887

Malesef onlarda bu süreci yaşayan masum yüzler, bizler çok fazla hissettirmemeye çalışsakta yaşanılan durumlardan bir şekilde haberdar oluyorlar. En basiti oyun çocukları, dışarı çıkamıyorlar,okullarına gidemiyorlar, arkadaşlarını göremiyorlar, enerjilerini atamıyor, depoluyorlar.
@yare-i yarim Kollektif alanda doğan yeni neslin çocukları çok akıllı ve zeki hepimizin bir şekilde tanıdığı çevresinde yakınları vardır. Sözleriyle davranışlarıyla şaşırtıyorlar. Onlar değiştirecek bu dünya düzenini özellikle de 2024 sonra doğan kuşak :))

Ü

Üye silindi 58480

1919' da da önü alınamayacak olaylar başlamıştı. Ve kısa sürede yeni dünya düzeni kuruldu.

2020' de de önü alınamayacak olaylar başladı ve yeni dünya düzeni Çin tarafından kurulacak.

Hesaplayın, Her 100 yılda bir insanlığa illa bir format atılır kısaca. Bu da 33' er yıllık geçiş süreleri ile kademeli olarak yapılır.

Eski uygarlıkların haberleşmek için smartphone değil de ceviz kadar olan epifiz bezlerini kullanmaları ile, şimdiki uygarlığın bunu sosyal medya ile yapması aslında aynı sır küpünün insanlığa değişik biçimlerde sunulmuş olmasındandır.

Dunyadaki en kolay takip edilebilir döngü 33 yıllık olan döngüdür. Bunu 100 yıllık olanlar. Onu da 2000 yıllık olanlar takip eder. Her 2000 yılda bir algıladığımız evrene olan ele alış ve evreni kullanıș biçimimiz temelden değişir.

Her iki ekolü de kadim bilgelikler haber veriyor. Hz. Süleyman metafizik alemin de kralı ve o boyuta girip çıkan bir peygamber olmakla beraber, fizik alemimizde ise ışınlama yöntemi ile madde nakli yapan ve elektrikli uçak icad eden de bir peygamberdi.

Bu iki ekol (bilim ve ledun ilmi dayanışması) şer odakları tarafından birbirinden gizleniyor. Hatta birbirine kırdırılıyor.

Cin demeyi bile İsviçre kanunu dolayısı ile yasakladık. Alemlerde daraltmaya ilk o zaman gidildi. 66 yıl önce. Ve geldiğimiz nokta : alzaimerli dünya vatandaşları olarak kafasız karıncalar gibi ordan oraya savruluykruz.

Aisling

Kayıtlı Üye

Fransız dansçı, dalgıç ve film yapımcısı Julie Gautier'in dünyanın en derin havuzunda, altı dakikalık su altı kareografisi.

Ü

Üye silindi 58480

Trump' ın, kendi başkanlığının sonunu göremeyeceği de bir günümüz kehaneti idi ?

Amerikan rüyası artık eyaletlerin bağımsızlıklarını ilan etmeleri ile son bulur. Beyaz Saray topkapı sarayı gibi müze olur, California uzun vadede tüm eyaletler yeniden toparlamaya çalışarak 100 yıllık bir siyasi gerileme yaşar.

Parçala-böl-yönet taktiği ile Ortadoğunun anasını ağlatan Amerika kendi ettiğini kendisi buluyor.

Kimse inanmıyordu 2019 da. Bir anda tüm değişkenler ters döndü. Şimdi Amerika düşünsün.

Bundan sonra yeni bir akım başlayacak.

Dünya üzerinde USA üslerini kapatma akımı. Doğru zamanı kim bekledi ise acımadan üslerin kökünü kaziyacaklar.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Bundan sonra yeni bir akım başlayacak.

Dünya üzerinde USA üslerini kapatma akımı. Doğru zamanı kim bekledi ise acımadan üslerin kökünü kaziyacaklar.

Bu iki ekol (bilim ve ledun ilmi dayanışması) şer odakları tarafından birbirinden gizleniyor. Hatta birbirine kırdırılıyor.
Bu "birbirine kırdırmanın" kasıtlı yapıldığını sanmıyorum. Bilimin karşısında olan o ekoldekiler takdir edersiniz ki ekseriyetle avam kitleden oluyor. Efsanelerin hangi kısmı gerçek hangi kısmı zırva ayırt edemedikleri için zırvalıklar ve hakikatları birbirine çorba edip bu şekilde bilim ekolünün karşısına çıktıkları için kabul görmüyorlar haliyle. Bilim ekolü de -bir nebze haklı olarak- önyargılarından arınıp ciddiye almadıkları için bizim gördüklerimizi göremiyorlar. Bu konuda hemfikir olsak da hangi ekole ne kadar yakın olduğunuzu bilmediğimden her görüşünüze katılıyor değilim. Sorduğum soruma vakit ayırıp görüşünüzü özel mesaj atarak anlattığınız için teşekkür ederim.

Ü

Üye silindi 58480

Bir insan bir ayda zihnen ve bedenen nasıl bu kadar tükenebilir...

İșin aslı kozmik irade tamamen yükselişe ve insanlara hertürlü mutsuzluk getiren yapay faktörden kurtarma operasyonuna geçmiş durumda.

Zihinsel ve düşünsel tiryakiliklerden arınıyoruz.

Öyle bir yüksek bir arınma ki, içimizdeki eski biz cahillik damarı ile tutunduğu eski dünya kalıplarını bırakmamak için musallat gibi direniyor. Gerekirse vücudu kronik hasta bile edecek. Putunu yıktığın müşrik nasıl ki canını vermiş gibi çöküyorsa, yol onun için bitiyorsa, yeni dünya da birçok kişi için bitecek.

Çok güzel günleri Allah biraz daha ileriki döneme koymuş. Haketmeyen, düşünsel tiryakiliklerini ve putlu(zıt kutuplara ayırdığı) zihinlerini terkedemeyen kişi o günleri bulandirmasin diye. Çünkü kozmik olarak çok yüksek bir foton akımı bașlatılacak. Bu da arınmış ve pak zihinlere ayrılmış. Çünkü o tarz beyin haritalarında bir karşılığı var. Fıtratına dönen kainatı da içinde bulsun diye. Kozmik rezervasyon şimdiden yapılmış yani.

Moderatör tarafında düzenlendi: