SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Snooww

Kayıtlı Üye
haklısın sanırım ama bu dışlanma bu ara çok yoğun bir şekilde yaşıyorum...
beyniniz yoksa napabilirmde diyemiyorum ki :))) içime atıyorum falan filan. ... sonra diyorum kendine ya bir lafı diyene bak önemseme
Gereksiz insan çok ona da yapacak birşey yok malesef ki o kadar düşüncesiz olanı mı dersin zalim olanı, çirkefleşeni , insanı bilmeden yargilayani , görgüsüz olanı çok

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
haklısın sanırım ama bu dışlanma bu ara çok yoğun bir şekilde yaşıyorum...
beyniniz yoksa napabilirmde diyemiyorum ki :))) içime atıyorum falan filan. ... sonra diyorum kendine ya bir lafı diyene bak önemseme
İçine atmamaya çalış içe atılan duygular bize zarar verir.

Ü

Üye silindi 56746

Memlekete görüntülü bağlandık köydekileri gördük, covid19 olmasa böyle bişi hayatta aklımıza gelmezdi vay be

Aisling

Kayıtlı Üye
Kargoyla kitap söyledim, çarşamba günü tebdili kıyafet kargocuyu karşılayıp, haremimi özenle, odama, yani taht salonumdaki raflarına koyacağım. Yedi aşırı yakışıklı adam. Auvv. Çıldırıyorum.
Sahi, dönüp bakınca 21 yaşında sadece kitaplardaki erkeklerle ateşli aşklar yaşıyorum. Gerçek hayatta, on saniyeden fazla göz temasına NO.

yare-i yarim

Moderator
İş
Diyarbakır ulu cami avlusunda kuran anlatan birisi deli diye tımarhaneye kapatılmış.
Gerçekten deli mi psikolojik sorunları var mı bilmiyorum
adamın videosunu izledim pek deli gibi durmuyor
bana göre garibanın biri.

İlla birilerini deli diye tımahaneye kapatıcaklar ise ;

cinsel organa ayet okuyunca cinsel sorunun geçeceğine inanan
kuranın bazı ayetlerinin saidi nursi için indiğine inanan
eşini şeyhi ile paylaşmayı normal gören
"Benim şeyhim Allah ile görüşüyor" diyen ve buna inanan
hala kız çocuklarının eve kapatılması gereken bir varlık olduğuna inanan
kişiler tedavi edilsin.

yare-i yarim

Moderator
İş
GÜNÜN SORUSU ;

Merhum tarihçilerin kutbu ünvanını almış olan halil inacık hocamız fatih sultan mehmetin hocası ak şemsettin'in şamanik tedavi yöntemlerini kullandığı için onun bir şaman olduğunu söylemiştir.

Siz nediyorsunuz bu duruma ? Bir inancın tedavi yöntemini kullanmak o inanca mensup olduğunu kanıtlamak için yeterli midir ?

Ü

Üye silindi 58480

GÜNÜN SORUSU ;

Merhum tarihçilerin kutbu ünvanını almış olan halil inacık hocamız fatih sultan mehmetin hocası ak şemsettin'in şamanik tedavi yöntemlerini kullandığı için onun bir şaman olduğunu söylemiştir.

Siz nediyorsunuz bu duruma ? Bir inancın tedavi yöntemini kullanmak o inanca mensup olduğunu kanıtlamak için yeterli midir ?

"Ilim Çinde olsa bile alın" demek; "ilim șamanizmde olsa da alın" demektir.

Ayet :

Sana hiçbir şeyle gelemezler ki biz o şeye karşı sana hakkı ve en güzel açıklama biçimini benimsemiş olmayalım (kuran)

Ateizmden bile bir diyalektik felsefe öğretisi alsak onu nasıl işlememiş gelerektiğini biliyor olmamız lazım. Çünkü İslam bütüncül bir evren modeli ortaya koyar. O modelde her türlü değişkene yer vardır.

İslam' da herşey den önce Tevhid esastır. Yani tek bir ana akım merkezi enerji. Ve o iradenin altındaki nihayetsiz değişkenler.

Hikmetli olmak değişkenleri doğru denkleme oturtabilmeyi ve bütünün hayrına olumlu neticeler elde edebilmeyi öğrenmektir.

Islam hikmeti öğretir ve sen onu öğrenince dünyanın bütün bilgileri sana sadece enstrüman olur artık. Aksi taktirde zihnin bölük pörçük olur. Birbiri ile çatışan bilgileri yonetemezsin. Yani zihin denklemini yüksek matematik ile kuramayacagin için değişkenleri de geniş tabana oturtamazsın. İşte o yüksek matematik te sana idrakinin ötesini de hesaplattığı için(inanç değeri) sistemin kolay kolay çökmez. Çöktükçe daha iyi hale gelmeye programlı çünkü.

Ü

Üye silindi 56746

Rüyamda bir adam elinde silahla mahallede iki el ateş ediyor, üçüncüyü bir evin camına sıkıyor; tesadüf iki yeğenim o evde ve ikisi de ölüyor. Yeğenlerimden birini kucağıma alıyorum ağlıyorum ama nefes aldığını rüya gören ben fark etsem de ağlayan ben etmiyor ? tabirde de yazıyor ki anne tarafındansa ölenler, kazanç sağlıycaksınız... Hep aynı şey, şimdiye zengin olmam lazımdı ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Punk düşün
Hiçbirşey rayında gitmiyorsa raydan çık

bu iki kitabı alacaklarım listene ekledim.
Psikolojik teknikler önemlidir ancak bazen terübe sahiplerinin söylediği bir kaç söz bile kafamızda bir ışık yakmaya bize adım atıcak gücü vermeye yetebiliyor.