SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

AhlakiDeğer

Kayıtlı Üye
Temel gerçeklik yok edilemiyor farkındayım.Adam eşiyle kavga ediyor sigortalı çalışamıyor çünkü batırdığı kredi var.Banka hesabı hep ekside.Yemek almaya parası yetmiyor.Üniversite mezuniyeti işini tam karşılamıyor.Kalitesiz olması nedeniyle kalitesiz bir kurumda.Kalitesiz kurum olduğundan maaşını zamanında alamıyor.Az bir para için kaç vesait değiştiriyor.
Ben bu adamı düzeltiyim dedim.Küçük örümcekler yarattım deriden girsin beyne ulaşsın düşüncelerini değiştirsin diye.Belki dedim yanlış hareketinde yanma hissi verir düzelir.Hiç bir şey düzelmedi.
Kitleyi biraz genetik yönden düzeltiyim dedim.Ölmeye hakedenleri başına para koyup öldüriyim dedim.Telepatik bir sekmede insan ve kaynak gücü bulup deniyim dedim.Armut dibine düşüyor bir kişiden kurtulunabilir diye.

Retro

Kayıtlı Üye
Ne doğru , önceden annemi algılayamazdım bir türlü.başka bir hayat mümkün olduğu halde huzursuzlanmak ve sürekli bana biri kötü bir şey yapacak diye pişmiş tavuk gibi dolaşmasını.bu alandan çıkmak büyük bir inat gerektiriyor.hatta dediğiniz gibi intihar düşüncesine varabiliyor.bende oldu yani.değişik bi girdap bu cidden.bu döngü de suçlu hissettiğim bi olayla başladı zaten,hop direkt kurbanlık tetiklendi.Bu girdaptan siz olsanız nasıl çıkardınız salağa anlatır gibi anlatırsanız ... ( büyük ihtimalle buna girmezdim diyeceksiniz ama oldu ki böyle bir döngüdesiniz
Kurban bilinci çok tatlı bir his. Melesef bu böyle. Çocuklukta başlıyor ve bizi yer yer hayatımız boyunca esir alıyor.

Kurban bilincine girmemizdeki en büyük faktör, karşımızdakini veya onun hayali yansımasını, kendimizi feda ederek insafa getirme ve pişman hissetmesini sağlama umududur. Bu uğurda bilinç altımız intihar etmemizi bile telkin edebilir. Kendini benzinle yakanlar oluyor mesela. Sırf insanlığa mesaj vermek için.. Halbuki kendi kurban bilinçleri tarafından kendilerine yazık etmiş oluyorlar sadece.

Kurban bilincine giren insanların anne ve babalarının hayatları sorgulanmalıdır. Hak yemiş, ah almış, zulmetmiș olan anne babalar eğer bu karmalarını temizlemezlerse malesef evlatları da özbenliklerinden kısılmış olarak geliyor dünyaya. Yani istidat zaafiyeti gösteriyorlar ve bağımlı kişilik geliştiriyorlar eğer kendileri birșeyler yapmazlarsa. Ama aile karması epey ağırsa bu sefer de sorunun nerde olduğunu bile anlayacak melekelerden mahrum kalabiliyor çocuklar ve aydınlanmaya ruhen kapalı olabiliyorlar. Zihin bilinciyle hareket ediyorlar.

Ayet çok net :

Onların evlatlarından pay alacağım diyor şeytan. Bunu da Allah'a açık acik kendi belirlediği bir strateji olarak söylüyor. Çok kapsamlı bir alikoymadir bu.

Yani her çocuk illa şeytan musallatlı doğacak demek te değil, ama her halükarda şeytani bir zaafa sahip olacak ve kendini tekamül ettirecek olan yüksek bilincinden mahrum kalabilecek demek. Bunun da anne babadan başladığını ayet söylüyor. Gafil ve cehaletinden dolayı karanlığa çağıran evebeynlere çok net vurgu var burada.

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Kurban bilinci çok tatlı bir his. Melesef bu böyle. Çocuklukta başlıyor ve bizi yer yer hayatımız boyunca esir alıyor.

Kurban bilincine girmemizdeki en büyük faktör, karşımızdakini veya onun hayali yansımasını, kendimizi feda ederek insafa getirme ve pişman hissetmesini sağlama umududur. Bu uğurda bilinç altımız intihar etmemizi bile telkin edebilir. Kendini benzinle yakanlar oluyor mesela. Sırf insanlığa mesaj vermek için.. Halbuki kendi kurban bilinçleri tarafından kendilerine yazık etmiş oluyorlar sadece.

Kurban bilincine giren insanların anne ve babalarının hayatları sorgulanmalıdır. Hak yemiş, ah almış, zulmetmiș olan anne babalar eğer bu karmalarını temizlemezlerse malesef evlatları da özbenliklerinden kısılmış olarak geliyor dünyaya. Yani istidat zaafiyeti gösteriyorlar ve bağımlı kişilik geliştiriyorlar eğer kendileri birșeyler yapmazlarsa. Ama aile karması epey ağırsa bu sefer de sorunun nerde olduğunu bile anlayacak melekelerden mahrum kalabiliyor çocuklar ve aydınlanmaya ruhen kapalı olabiliyorlar. Zihin bilinciyle hareket ediyorlar.

Ayet çok net :

Onların evlatlarından pay alacağım diyor şeytan. Bunu da Allah'a açık acik kendi belirlediği bir strateji olarak söylüyor. Çok kapsamlı bir alikoymadir bu.

Yani her çocuk illa şeytan musallatlı doğacak demek te değil, ama her halükarda şeytani bir zaafa sahip olacak ve kendini tekamül ettirecek olan yüksek bilincinden mahrum kalabilecek demek. Bunun da anne babadan başladığını ayet söylüyor. Gafil ve cehaletinden dolayı karanlığa çağıran evebeynlere çok net vurgu var burada.
Ailedeki tek kardeşte bunun görülmesine ne dersiniz?

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Kendi gücünü reddetmek en büyük kul haklarından aslında kişinin girebileceği…

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Gerçek olmasın diye anlatamadığım yer kişi kalmadı.. Demek ki neymiş anlatınca olmaaz edebiyatı benim istiharelerde geçerli değilmiş...
Bu olayı da soracağım :) aman birine anlatırsam enerjisi karışır olmaz diye düşünmek de bir korku değil mi ve o korku bloke karıştırmıyor mu.bende böyle oluyor sırf o aman ağzımdan kaçırırım biri duyar takıntısı bile bloke ediyor bence ya.

@Retro kesin bunun da cevabını biliyordur.saf şekilde şüphesiz korkusuz tezahür nasıl yapılır sayın rehber ruh : P

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Bir şeyin nasıl olabileceğini, yolunu görmek için de yatılır mı @düşünen ve inanan
Çok keskin ve somut bir şey mi olması gerek istihare için.Teşekkür ediyorum bu arada cevap için :)
İstihare rüyasında iki kişi ya da bir kişi yanınızda size eşlik ediyor ve siz yüzünü görmüyorsanız o rüya istihareye cevaptır. Geleceği birebir gördüğüm, söylendiği ya da cevabın gösterildiği rüyalar şeklinde oluyor. Ben ne yapmam gerektiğini hızır duası ve kulak davetiyle karışık yapmıştım oldu. İstiharede hangisi olup olmayacağı rüyamda açık açıkça gösterildi ya da söylendi. İkisi de işe yarıyor. Hep de anlattım. Demek ki ben de o anlatırsan olmaz kalıbı yok. Oluyor çünkü. Ama arınmak ve saf bir sevgi enerjisi istek ve adanmışlık olmadan görülmüyor. Bunlar benim deneyimim. Benim içim yüzde yüz doğrular.

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
İstihare rüyasında iki kişi ya da bir kişi yanınızda size eşlik ediyor ve siz yüzünü görmüyorsanız o rüya istihareye cevaptır. Geleceği birebir gördüğüm, söylendiği ya da cevabın gösterildiği rüyalar şeklinde oluyor. Ben ne yapmam gerektiğini hızır duası ve kulak davetiyle karışık yapmıştım oldu. İstiharede hangisi olup olmayacağı rüyamda açık açıkça gösterildi ya da söylendi. İkisi de işe yarıyor. Hep de anlattım. Demek ki ben de o anlatırsan olmaz kalıbı yok. Oluyor çünkü. Ama arınmak ve saf bir sevgi enerjisi istek ve adanmışlık olmadan görülmüyor. Bunlar benim deneyimim. Benim içim yüzde yüz doğrular.
Teşekkür ederim.💎Anlatırsam etkilenir de bir bilinçaltı inancı olsa gerek.
İstihare için beslenme değiştirmek gerekiyor mu son olarak?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
"İnsan insana nasıl hükmeder, Winston?" Winston biraz düşünüp, "Acı çektirerek," dedi. "Tamam işte. Acı çektirerek. Boyun eğmek yetmez. Acı çekmiyorsa kendi iradesine değil de senin iradene boyun eğdiğinden nasıl emin olacaksın? Hükmetmek acı çektirmekle ve aşağılamakla olur. Hükmetmek, insanların zihinlerini darmadağın etmek, sonra da dilediğin gibi yeniden biçimlendirerek bir araya getirmekle olur."
-1984, George Orwell

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Baş Kahin @Retro
Yani günah keçisi en küçük çocuk mu oluyor ben de ailenin en küçüğüyüm Maşallah bütün ataların karmaları için kurban seçilmiş gibiyim..