SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Retro

Kayıtlı Üye
Khaleesi ballı turtam🥹 ben hâla seviyorum...

Ben son anda soğudum. Tüm o ittifaklar, kontrollü büyümeler, diyar diyar fetih ede ede zalim efendileri boyun eğdirmeler.. 7 krallığı pes ettirme yoluyla alabilirdi. Ya da savaş alanında askeri çarpışma yoluyla.

Ama kitle imha yoluna gitti. Lekesizler bile tanıyamadı onu. Güç sarhoşu oldu. Kazandığı zaman taș üstünde taș kalmamıștı. Köleleri zalimlerden kurtararak çıktığı yolculuğu, dedesi gibi zalim bir güç sarhoşuna dönüşerek tamamladı.

Tüm yaptığı güzel şeyleri bir anda satmıș olması acayip acı vericiydi.

John snow onu öldürmese Sanırım tahammül ötesi birsey olurdu.

Muhtemelen çocuğuna ismini verenler de hâlâ seviyordur.

Eski bölümlerdeki maceraları harikaydı.
Fantastik filmlerden asla hazzetmeyen babam bile diziye alıșmıștı.

Ejderhali savaş bölümlerini bile sevdi😀
Ona göre ejderha F16 olarak iș yapıyormuş. Khalisi'yi dönemin teknolojik atılım yapan ulus önderi niyetine izliyormuş🤣..

Alakan

Kayıtlı Üye
Ben son anda soğudum. Tüm o ittifaklar, kontrollü büyümeler, diyar diyar fetih ede ede zalim efendileri boyun eğdirmeler.. 7 krallığı pes ettirme yoluyla alabilirdi. Ya da savaş alanında askeri çarpışma yoluyla.

Ama kitle imha yoluna gitti. Lekesizler bile tanıyamadı onu. Güç sarhoşu oldu. Kazandığı zaman taș üstünde taș kalmamıștı. Köleleri zalimlerden kurtararak çıktığı yolculuğu, dedesi gibi zalim bir güç sarhoşuna dönüşerek tamamladı.

Ona göre ejderha F16 olarak iș yapıyormuş. Khalisi'yi dönemin teknolojik atılım yapan ulus önderi niyetine izliyormuş🤣..
Hikayenin gidişatı açısından bir noktada deliliğinin patlaması gerekiyordu bence vurucu oldu bu son.
Ben sevdiğim karakterlerin hep aynı çizgide gitmesinden hoşlanmam. Sürekli iyi sürekli kötü veya sürekli başarılı ve sürekli başarısız karakterler bana göre değil.
Çok hırslıydı. Gerçek hayatta da yoğun hırs öyle yapar insanı. Hırsın başta seni harekete geçirir, doğru kararlar aldırtır kazandıkça kazanma arzusu yüklenir insana. Son hamle de genellikle yıkıma yol açar. Bir şişeye suyu doldurup doldurup son noktada taşması gibi...
Babanızın çıkarımını çok beğendim bu arada hiç aklıma gelmemişti. Gerçi bu kadar konuştum ama benim favori karakterim Cersei. Keşke benim de tahtım olsa bütün gün şarap içip ahkam kessem. Meşhur replik "güç güçtür."

Ü

Üye silindi 76175

Bir tek şu diziye ısınamadım, her seferinde açıp en fazla 5-6 bölüm izleyebiliyorum. Sarmıyor nedense.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Geçenlerde özel psikiyatriye gittim. Dedim bir görüneyim bakalım. Depresyon, anksiyete ve dehb testi yaptırdım ilk başta. Depresyonum yok, anksiyete var gibi, dehb yüksek çıktı. Doktor şunu dedi anksiyeteye bağlı dehb de olabilir, dehb e bağlı anksiyete de olabilir. Ama dehb gibi görünüyor. Dedim ki nolur çözelim ben gelirim hep. Şu enteresan ilaçlardan birini verdi. Ekg çekildim. Dedi bak anksiyeteni arttırırsa haber ver. İlacı alalı 3 gün oluyor. Dışım gibi içim de kedi gibi. Hayatımda bu kadar dingin, huzurlu hissetmedim. Panik anksiyetik halim yok. Dürtüselliğim azaldı. Kafamdaki yüz sekme kapandı. İş yetiştirme, gecikme korkunç zaman bükülmesi yok. 3günlük çalışmayı bir günde yaptım. Şaka mı yaaa şaka mı? Bunu beklemiyordum gerçekten. Dedim hani ya daha kötü yaparsa ama pamuk gibiyim. Şoklar içerisinden selamlar.

Ü

Üye silindi 76175

Geçenlerde özel psikiyatriye gittim. Dedim bir görüneyim bakalım. Depresyon, anksiyete ve dehb testi yaptırdım ilk başta. Depresyonum yok, anksiyete var gibi, dehb yüksek çıktı. Doktor şunu dedi anksiyeteye bağlı dehb de olabilir, dehb e bağlı anksiyete de olabilir. Ama dehb gibi görünüyor. Dedim ki nolur çözelim ben gelirim hep. Şu enteresan ilaçlardan birini verdi. Ekg çekildim. Dedi bak anksiyeteni arttırırsa haber ver. İlacı alalı 3 gün oluyor. Dışım gibi içim de kedi gibi. Hayatımda bu kadar dingin, huzurlu hissetmedim. Panik anksiyetik halim yok. Dürtüselliğim azaldı. Kafamdaki yüz sekme kapandı. İş yetiştirme, gecikme korkunç zaman bükülmesi yok. 3günlük çalışmayı bir günde yaptım. Şaka mı yaaa şaka mı? Bunu beklemiyordum gerçekten. Dedim hani ya daha kötü yaparsa ama pamuk gibiyim. Şoklar içerisinden selamlar.
Concerta mı verdi ritalin mi? Tabii isim değişiklik gösterebilir, dikkat et bağımlılık riski var.

Alakan

Kayıtlı Üye
Concerta mı verdi ritalin mi? Tabii isim değişiklik gösterebilir, dikkat et bağımlılık riski var.
Hepsinde yok mu risk? Annem ağır depresyon tedavisi gördü. Hastalığı atlattı fakat ilaçları bırakmak istemedi bağımlılıktan dolayı. Doktoru en düşük doza çekti şimdi mutlu mesut yaşayıp gidiyor. Ne zaman bırakacaksın diyorum "niye bırakayım mutluyum böyle" diyor.
Ayrıca profil fotoğrafınız yüzünden sizden iki tane varmış gibi hissediyorum...

Ü

Üye silindi 76175

Hepsinde yok mu risk? Annem ağır depresyon tedavisi gördü. Hastalığı atlattı fakat ilaçları bırakmak istemedi bağımlılıktan dolayı. Doktoru en düşük doza çekti şimdi mutlu mesut yaşayıp gidiyor. Ne zaman bırakacaksın diyorum "niye bırakayım mutluyum böyle" diyor.
Ayrıca profil fotoğrafınız yüzünden sizden iki tane varmış gibi hissediyorum...
Hepimiz kardeşiz, kardeş kardeşe benzer.
Bu ilaçların etkisini bizzat bildiğim için uyarmak istedim, bana kalsa tümünden kaçınmak gerek fakat herkes kendi için en hayırlısını seçsin.

Alakan

Kayıtlı Üye
Kayısı ağaçları çiçek açınca birisi hemen kırmızı ip bağlamış dala. Gördüm ve çok hoşuma gitti. İnsanların karamsar, mutsuz olması yerine umutlu olmaları beni mutlu ediyor. Her neyse ben her gün bir tane bilmediğim şarkı dinlerim rastgele şansıma hangi şarkı denk gelirse. Bugün de açtığım şarkının başında "serpildim bi bahçeye tohum gibi, kök salsam gidemem beni bulur biri, aşıktım fidandım meyvelendim, dalıma çaput bağladı kızın biri" diyordu. Hayatın bu uyumlu halini çok seviyorum.

Aisling

Kayıtlı Üye
Bugün güne gideceğiz. Yani sohbete gidiyoruz. Allah meclisi.
Hem ruhumuz doyacak hem de gelsin ikramlar 😋 karnımız doyacak. İnşallah kısır yapmışlardır. Artık bana otomatik olarak sormadan ikinci tabağı getiriyorlar kısır oldu mu 😂😂😂
Bu mereti kim icat ettiyse ondan allah razı olsun. En az on kilo fazlamdan da anlaşılacağı üzere onunla aşk yaşıyoruz. Ondan vazgeçemem.

Hem neden tüm güzel şeyler kilo yapıyor ki 😭🥺
Hamburgeri, pizzayı, kısırı, makarnayı, kurabiyeleri ,kekleri, ve tabiki çikolatayı kim sevmez ki. Asla o incecik sıfır beden kadınlardan olamayacağım çünkü korkunç bir iştahım var.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Antidepresan kullanan arkadaşlara tavsiyem Omega 3 kullanın, bir doktorun yazısını okumuştum bununla ilgili, hafif ve orta düzey depresyon durumlarında Omega 3 kullanılabilirmiş. Faydaları:
  • Kalp hastalığı riskini azaltmak
  • Vücuttaki iltihabı azaltmak
  • Göz sağlığını desteklemek
  • Beyin sağlığını desteklemek
  • Çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu belirtilerini azaltmak
  • Depresyon ve kaygı belirtilerini hafifletmek
  • Yüksek tansiyonu önlemek
  • Astım riskini azaltmak
  • Hamilelik ve emzirme döneminde fetüste göz ve beyin gelişimini desteklemek
  • Kolesterol ve trigliserit seviyelerini düşürmek
  • İnsülin direncini azaltmak
  • Cilt sağlığını desteklemek
@Aisling sen disiplinli, kararlı bir bireysin. Müdahale etmen gereken yeri bilirsin, istediğini ye iç nasılsa isteyince kilo verebilirsin. Önceden kilo vermekle gayet güzel yorumlarını okumuştum.

Shining Brighter

Kayıtlı Üye
Antidepresan kullanan arkadaşlara tavsiyem Omega 3 kullanın, bir doktorun yazısını okumuştum bununla ilgili, hafif ve orta düzey depresyon durumlarında Omega 3 kullanılabilirmiş. Faydaları:
  • Kalp hastalığı riskini azaltmak
  • Vücuttaki iltihabı azaltmak
  • Göz sağlığını desteklemek
  • Beyin sağlığını desteklemek
  • Çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu belirtilerini azaltmak
  • Depresyon ve kaygı belirtilerini hafifletmek
  • Yüksek tansiyonu önlemek
  • Astım riskini azaltmak
  • Hamilelik ve emzirme döneminde fetüste göz ve beyin gelişimini desteklemek
  • Kolesterol ve trigliserit seviyelerini düşürmek
  • İnsülin direncini azaltmak
  • Cilt sağlığını desteklemek
@Aisling sen disiplinli, kararlı bir bireysin. Müdahale etmen gereken yeri bilirsin, istediğini ye iç nasılsa isteyince kilo verebilirsin. Önceden kilo vermekle gayet güzel yorumlarını okumuştum.
Omega 3 takviyesi kesinlikle işe yarıyor bir de nacizane rhodiola rosea bilimsel olarak da çok öneriliyor düşük dereceli depresyonlarda bana da iyi gelmişti

Aisling

Kayıtlı Üye
Tamam içmiyim o zaman
Lütfen ilaçlarınızı kullanmamazlık yapmayın. Sonra daha kötü olursunuz. Benimkilere de bağımlılık yapar demişlerdi ama ben çat diye bıraktım geçen yıllarda. Birkaç yıl iyi idare ettim . Ama sonra ne oldu bana kat kat dert olarak geri döndü.
İlaçları kafamıza göre bırakmak hiç doğru değil. Doktor azalta azalta bıraktırır zaten zamanı gelince.

Aisling

Kayıtlı Üye
Psikoloğum bana OKB teşhisi koymuştu. Ama ben ihtimal vermedim ve bunun psikoz krizi olduğunda direttim. Bu gün OKB neymiş ne değilmiş diye bir bakayım dedim meğersem bana tam uyuyormuş! Hatta geliştirdiğim kompülsiyonların farkına vardım. Hastalığım meğerse OKB imiş ya benim!
Takıntılı ve saplantılı düşüncelerimi duymuyormuşum ben. Artık çıkış anahtarını edindim. Tünelin sonundaki ışığı görebiliyorum.

star53

Kayıtlı Üye
Hayatın ne kadar kısa olduğunu biraz önce odun almaya giderken tekrar hatırladım. Kulağıma sesler geldi, önce baykuş sandım. Sonra baktım feryat sesine benziyor. Doldurdum odunları çuvala, geri dönerken baktım ışık çakıyor gözüme. Ardından karşı dağa bakınca önce itfaiye araçlarını, ardından da komple yanan iki katlı evi gördüm. Muhtemelen evin yandığı geç anlaşıldı, içindekilerin vefat etmiş olma şansı var. Bakalım artık yarın ne haberler alacağız. Yaklaşık 10 dakikada evin yarısını söndürdüler ama halen uğraşıyorlar. Dağlık bölgede olay yerine varmak ve müdahale etmek biraz zor.

nurumm

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hayata bağlanacak sebepleri nasıl nerden nasıl buluyorsunuz da hayat kısa diye üzülüyorsunuz..
Bunda en büyük faktör doğduğun ev,aile ve şu an için yetişkin birer bireysek yaşadığımız ortam diye düşünüyorum.Zaten şehir hayatının içinde yaşam mücadelesinde öyla hazır mala konmak gibi pek bişey kalmadı ( mutlaka vardır o şekilde olan ) herkes kendi çalışması,okuması mesleğinin eline almasıyla kendine bi yaşam bi hayat sunuyor eee bunlarda zaten yaşamın ne kadar hızlı geçtiğinin kanıtı gibi bişey oluyor.Amaç boş bi hayat yaşamamak mücadele içinde yaşadığın takdirde yaşama bağlaniyorsun istemeden birşey yapmadan bu döngü insanı bu yöne itiyor.Ben mesela @Mya yalnız yaşıyorum çocuğumda yok hani onun için mücadele vereyim bi birikim yapayım okuması yurt dışında güzel bi eğitim alması için bi çaba versem desem en baş faktör bu olur.Şu an için öyle birşeyim de yok sabah gel iş yerine akşam çıkıyorsun akşam eve var dinlen yada arkadaslarınla takıl hafta sonu biraz uyuyum diyorsun kış günlerinde isen zaten gün bitiyor saat 10-11 e kadar uyuduğunda.yeri geliyor kendinle baş başa kalmak istiediğin de bile şu şekilde yalnız yaşarken kendine vakit bulamıyorsun şaka gibi.Eee kimseye muhtaç olmayım vs derken bi şeyler alıp borca girip onun hesabını kitabını yapıyorsun derken bak yılın 3.ayı bitmek üzere :) ama ev kredisi halen bitmiş durumda değil :D Tabi bu dediklerimin tam zıttı bi şekildede yaşam sürülebilir o zaman boş bi yaşam işte neresinden tutacağını bilmediğin.öncesi doğduğun aile ve ev iken sonra tabi aynı kaderi devam ettirmemek insanın verdiği mücadele.Sağlıklı olmak en büyük nimet gerisini kendin gerçekten hangi koşulda şartta olursan çevirebilirsin.

Retro

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar hayata bağlanacak sebepleri nasıl nerden nasıl buluyorsunuz da hayat kısa diye üzülüyorsunuz..

Halbuki hayata bağlanacak sebep bulunamamasının en büyük tesellisi de yine hayatın kısa olması.

Ölümü çokça anın diyor. Ölümlü olduğumu hatırlamak kadar ruhuma iyi gelen bisey yok. Özellikle hırslarımın eline geçirildiğim zaman.