SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

createtherules

Kayıtlı Üye
Normalde net tavır vermesi gereken biri pasif agresif bir tutuma girdiği için.
Bir konuda üstü kapalı tavır almak, var yok arası davranışlar sergilemek çok sinir bozucu. Ne cevap verebiliyorsun ne de o derdi neyse dökülüp rahat ediyor. Aksine her şey saçma sapan bir sürüncemeye giriyor.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog

SoldierO

Kayıtlı Üye
Eşik koruması bir şeyin içiri girmemesi ya da dışarı çıkmaması İçin ya da içerde olan bir şeyi fark etmemesi ( görmemesi ) için
Fotoğrafı gönderen etrafında olaylar yaşamışlar gidip görme fırsatım olmadı. Caddeye yürüme 1-2 saat arabayla gidiliyor ama toprak yol deniz kenarında metruk bir bina. Muhtemelen içeride daha güçlü bir varlık olduğunu düşünüyorum. Yolunuz düşer bakmak isterseniz adresi mailden ileticem.

SoldierO

Kayıtlı Üye
Olayları merak ettim.
Aracın iç ışığı yanıp sönmeye sonra farlar açılıp kapanmaya başlamış. Daha sonra evin önünde birilerini görmüşler hemen kalkmışlar ama kalktıklarında kimsecikler yokmuş tek yolu var yoldada kimseyi görmemişler. Daha sonra giden biri cekmis bu fotoğrafı. Evin içine girememişler.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Herkes övmeye başladığı için Sıdıka izlemeye başladım ama dizi beni çok üzdü. Sıdıka'nın ne yapsa aşağılanması, sürekli gösterilen şiddet. "Aile sıcaklığı" diye anlatılan dizi bence çok fazla burukluk içeriyor. Günümüz Türk dizilerine bin basar. Eleştirel yönü falan iyi, kadro süper. Yine de ne bileyim herkesin güçsüzü ezip hor gördüğü şeye aile sıcaklığı demek doğru mu bilemedim. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu düşüncelerimin sebebi o döneme ait olmamam mı yoksa bir haklılık payı var mi?

SoldierO

Kayıtlı Üye
Sıdıka mı ne sıdıkası 😩 ya bi dk şurda heyecanli bir konu konuşuluyodu
şaka bi yana izlemedim de tabi.
O metruk arazide hapsedilen Sıdıka'nin ruhuysa ilgimi çekebilir o ayrı.
Sıdıka için yaşın yetmiyor olabilir ufaklık.
Herkes övmeye başladığı için Sıdıka izlemeye başladım ama dizi beni çok üzdü. Sıdıka'nın ne yapsa aşağılanması, sürekli gösterilen şiddet. "Aile sıcaklığı" diye anlatılan dizi bence çok fazla burukluk içeriyor. Günümüz Türk dizilerine bin basar. Eleştirel yönü falan iyi, kadro süper. Yine de ne bileyim herkesin güçsüzü ezip hor gördüğü şeye aile sıcaklığı demek doğru mu bilemedim. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu düşüncelerimin sebebi o döneme ait olmamam mı yoksa bir haklılık payı var mi?
Mutaassıp baskıcı ailelerde , kızın evlat sayılmadığı bölgelerde böyle şeyler çok yaşanıyor. Ya da dar gelirli bir aile diyelim. Baba para yetiştiremiyor anneye çatıyor vs en son evde zayıf kalan kız çocuk herkes ona yükleniyor bütün fiziksel ve psikolojik şiddete o maruz kalıyor . Sonra kaçış arıyor birisinin ilgisini görünce sevgi zannedip gidiyor ya da bununla evleniyorsun diyorlar evlendiriyorlar. Hop orada da aynı şeylere maruz kalıyor.
Anneyi terbiye babayı sevgi olarak görürüm. ikisinden biri eksik olursa olmuyor insan hep o yanı arıyor. Dizi aile sıcaklığını değil komediyle karışık Tipik aile yapısını eleştirip göz önüne getiriyor. Alkolik baba baskıcı abi hemen evlensin diyen anne.

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Sıdıka için yaşın yetmiyor olabilir ufaklık.

Mutaassıp baskıcı ailelerde , kızın evlat sayılmadığı bölgelerde böyle şeyler çok yaşanıyor. Ya da dar gelirli bir aile diyelim. Baba para yetiştiremiyor anneye çatıyor vs en son evde zayıf kalan kız çocuk herkes ona yükleniyor bütün fiziksel ve psikolojik şiddete o maruz kalıyor . Sonra kaçış arıyor birisinin ilgisini görünce sevgi zannedip gidiyor ya da bununla evleniyorsun diyorlar evlendiriyorlar. Hop orada da aynı şeylere maruz kalıyor.
Anneyi terbiye babayı sevgi olarak görürüm. ikisinden biri eksik olursa olmuyor insan hep o yanı arıyor. Dizi aile sıcaklığını değil komediyle karışık Tipik aile yapısını eleştirip göz önüne getiriyor. Alkolik baba baskıcı abi hemen evlensin diyen anne.
Dizi ile sorunum yok zaten sadece sürekli "aile sıcaklığını anlatıyor" minvalinde yorumların ardından başladım ve hiç aile saadeti ve sıcaklığı göremedim dizide. Herkes ezebildiğini eziyor. Yoksa dediğim gibi dizinin eleştirel taraflarını sevdim. Belki de milenyum doğumlu olduğum için çok bağ kuramamışımdır bazı şeylerle bilmiyorum.

Alakan

Kayıtlı Üye
Karnım ağrıyor diye ilaç içtim. Kutuyu da mutfak masasının üzerinde bırakmıştım. Yerine kaldıracak gücüm bile yoktu ağrıdan. Geri dönüp uzandım. Aradan bir 20-30 dakika geçti mutfağa geri gittim aç aç zararı olur mideme diye. Başka yerde duran tekli çikolatalar nizami bir şekilde ilaç kutusunun üzerine dizilmiş (hayır evde kimse yok)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Karnım ağrıyor diye ilaç içtim. Kutuyu da mutfak masasının üzerinde bırakmıştım. Yerine kaldıracak gücüm bile yoktu ağrıdan. Geri dönüp uzandım. Aradan bir 20-30 dakika geçti mutfağa geri gittim aç aç zararı olur mideme diye. Başka yerde duran tekli çikolatalar nizami bir şekilde ilaç kutusunun üzerine dizilmiş (hayır evde kimse yok)
Evinizin ruhu sizi seviyor. Ona teşekkür edip süt ve kurabiye ikram edin.

Alex06

Kayıtlı Üye
Kara mizah izlemesi ise zor. Yayınlandığı dönemde izler izler sinir olur üzülürdüm. Aynı yaşta olduğumuz için empati kurardım. Psikolojik şiddet çok yoğun dizide. Hayatın zorladığı baba, at gözlüklü anne, mal agbi, mahalledeki tacizci genç. Hepsinin gücü Sıdıka ya yetiyor. Maalesef hepsi de gerçek karakterler çok tanıdık.
Sıdıka lar hayatın içinde her yerde burada da karşımıza çıkıyor. Vardi bir arkadaşımız ailem benim doktora gitmeme izin vermez yazan. Alip elime kızılcık sopasını sabaha kadar dovsem o aileye olan sinirim geçmez herhalde.