SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Ben bunların hiç haber yapılmamasına şaşırıyorum. Öyle yapınca kimse görmüyor sanıyorlar :D
Haber yapılmamasına asla şaşırmıyorum.
Bu arada hepinize bir soru sormak istiyorum insan flörtün/sevgilinin nazarından nasıl korunur ya. Ağzımın içinde yara çıktı dudağım şişti resmen çocuk ağza burna bak dedikten sonra. Belki tesadüftür ama ne zaman flört yapsam başıma çoğu zaman böyle şeyler geliyor.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Bir kitabı okurken içten seslendirme (görülen kelimelerin zihinde otomatik seslendiririlmesi) yapıyor musunuz?
İç seslendirmeyi azaltma tekniklerini denedin mi?
İç seslendirme olmadan kelimeleri anlayabiliyor musun?
Kelimeleri görsel algılamak hafızada daha kalıcı olmasını sağlar mı?
Düşüncelerin neler...

Aisling

Kayıtlı Üye
Bir kitabı okurken içten seslendirme (görülen kelimelerin zihinde otomatik seslendiririlmesi) yapıyor musunuz?
Düşüncelerin neler...
içten seslendirme yapıyorum, azaltma tekniklerini hiç denemedim çünkü azaltmayı düşünmüyorum, iç sesim olmadan kelimeleri anlayamam ve evet kelimeleri imajine etmek hatırlamayı kolaylaştırır

Alex06

Kayıtlı Üye
Düşüncelerin neler...
İç seslendirme yapıyorum. Azaltmak gerektiğini düşünmüyorum. Ben isitselim. Çünkü herkes farklı öğrenir kimisi görsel kimisi işitsel. Aynı grafiğe bakan iki öğrenciden görsel olan grafiği daha net hatırlar. İşitsel olan ise hocanın grafikle ilgili yorumlarını daha iyi hatırlar. Zaten bilinçsiz yaparız tüm bunları. Eğer çocuklarda bu özelliklerden biri zayıfsa bir takım çalışmalar yaptırılıyor geliştirmek için.

Ritüellerde sözler çok önemli benim için iç sesimle niyetimi okurum anlamadığım dilde enerjimi yönlendiremem.

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
Gece yatmadan bir zikir/bir kelime/bir olumlama cümlesini sürekli tekrar ediyorsunuz. Sakin bir ritimle. Bastırdıklarınız dökülmeye başlıyor. Siz yine onlara kayıtsız kalıp zikrinize/tekrarınıza devam ediyorsunuz. Zihin hem görsel hem işitsel olarak kendini akıtıyor. Birden düşüncelere duygusal olarak kapılmayın. Devam edin. Sonra uyuyun. İster istemez uykuya geçersiniz zaten. Her gün yaparsanız sağ amigdala küçülüyor. Stres anksiyete, panik, obsesyonlar azalıyor. Dua ve meditasyonun iç huzur vermesinin sebebi amigdalanın negatif psikolojiyi oluşturan sağ lobunu küçültüp solu büyütmesidir. Denendi. Onaylandı.
Ee bu meditasyonun genel mantığı diyorsanız. Bende sadece nefes egzersizi işe yaramadı. Bu şekilde denedim. Bir şeye odaklanmak için kelime tekrarı daha olumlu sonuç verdi.

Absoluta Virtute

Elit Üye

gizliherif

Kayıtlı Üye
gizliherif Maratonu:

-> Rüyalarda korkutulmaya çalış
-> Telkinlerle mücadale et
-> Sürekli gözetlen
-> Akrabaların ve eski arkadaşların enerjini bozmak için kullanılsın
-> Telepatik saldırılara dayanmaya çalış
-> Enerjisel tecavüzle hayatının sonuna kadar yaşa
-> Yollanan varlıkla birlik ol
-> Zehirli düşüncelerle baş et
-> Organize saldırılardan sağ çıkmaya çalış
-> Büyü ye

mahperii

Kayıtlı Üye
gizliherif Maratonu:

-> Sürekli gözetlen
-> Büyü ye
Sizin maratonunuzda bir eksik gördüm. Acilen bakırköye veya bir doktara görünmelisiniz memnuniyetle sırtınızı sıvazlayacaklarından eminim.Hayal gücünüze hayran kalacaklardır??

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Aman kendinize iyi bakın. Haritayı bosverin. Yatın uyuyun. En kısa zamanda uyku için bir skript hazırlayım. Böyle bir sözüm vardı zaten.
Teşekkür ederim. Halledeceğim ama hiçbir şey yazamasam bile dilek dilemek için güzel bir zaman herkes bunu bilmiş olsun en azından. Burdaki her insan ritüel yapmıyor sonuçta dolunaya göre ama dilek dilesinler em azından.

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
gizliherif Maratonu:

-> Sürekli gözetlen
-> Büyü ye
Bu yolda yalnız değilsin :D

gizliherif

Kayıtlı Üye
Sizin maratonunuzda bir eksik gördüm. Acilen bakırköye veya bir doktara görünmelisiniz memnuniyetle sırtınızı sıvazlayacaklarından eminim.Hayal gücünüze hayran kalacaklardır??
İlk mesajınızı bana altın değerinde bir öneri vererek kullanmanız gözlerimi yaşarttı. Yeni açmış olduğunuz bu hesabı uzun süre kullanabilirseniz eğer ilerde güzel bir anı olur sizin için. Verdiğiniz değerli tavsiye için sizlere müteşekkirim. Ben de şundan eminim ki sizin gibi kıymetli insanlardan öğreneceğim daha çok şey var...

Anosia

Kayıtlı Üye
Yeni baskı katina destesi buldum sanırım 🙊 siparişi verdim, umarım kaliteli bir şey çıkar zira önceki destemden çok da memnun değilim, elimde olsa da Yunanistan'dan getirttirebilsem keşke :/

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
Yeni baskı katina destesi buldum sanırım 🙊 siparişi verdim, umarım kaliteli bir şey çıkar zira önceki destemden çok da memnun değilim, elimde olsa da Yunanistan'dan getirttirebilsem keşke :/
Umarım. Ben de zamanında ikinci el deste alacaktım ama hiçbiri içime sinmedi. Üstelik o parayı vereceğime kendim çizerdim daha iyi. Bir kaç yerde bazı baskılar gördüm ama kartlar çok ince çok çabuk yıpranır diye almadım.

Anosia

Kayıtlı Üye
Umarım. Ben de zamanında ikinci el deste alacaktım ama hiçbiri içime sinmedi. Üstelik o parayı vereceğime kendim çizerdim daha iyi. Bir kaç yerde bazı baskılar gördüm ama kartlar çok ince çok çabuk yıpranır diye almadım.
İyi düşünmüşsünüz, ben Şubat ayında katina destesi bulup almıştım ama pişman oldum çünkü kartların kalitesi kartvizitten halliceydi, boşu boşuna 140 TL verdiğimle kaldım :( umarım bu deste kalitesiz çıkmaz

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Her şeyin bir hayal ürünü olduğunu bizim de deli olduğumuzu anlayan biri çıktı sonunda bir parapsikoloji forumunda :p toplu tedavide indirim yaparlar mı ki arkadaşını getirene %50 bedava kampanyası olsun mümkünse.. :sick: