Sizcee 4 sene önce dolunayda yaptığım dilek bana uğursuzluk mu getirdi?

Ü

Üye silindi 76175

Denesin tabi ki ben o kadar da değil derken ilk gördüğü pavyon,gazino çıkarsa hadi yoksa bi restoran yada otel mutfagı çok daha geleceği parlak bişeyler vadedecektir.Bulaşık yıkamakla başlasa dahi...
Pavyon, gazino tavsiye etmediğim anlaşılmıştır diye ayrıca belirtmek istemedim:)

Evet, aynen öyle. Dışarıdan 2 senelik aşçılık okuyup bu sırada bir mutfakta çalışmaya başlasa kötünün iyisi değil, iyinin iyisi bir sonuç alır.

Dünya var oldukça zenginler olacaktır, ve zenginleri doyuran insanlar:)

A la carte restoran/mutfak bul ve gir, gözünün üstünde kaş var deme. Çeşitliliği ve temizliği önceleyip güvende olacağın bir yer seçmeye çalışırsan fena olmaz.

CilekSarisi

Kayıtlı Üye
Benim de aklımda aşk vs yoktu isterseniz size konumu atayım orada yaşadıklarım var her şey çok aniden oldu inanın hatta karma mı yaşadım diye düşünüyorum sürekli. Evet herkes kirada ama benim anksiyetem gelecek kaygım çok yüksek bir an önce bireev sahibi olmak istiyorum en azından. @nurumm

nurumm

Kayıtlı Üye
Evet herkes kirada ama benim anksiyetem gelecek kaygım çok yüksek bir an önce bireev sahibi olmak istiyorum en azından.
İşte hayatta sizi sürekli bu noktadan sınar halbuki kendi enerjinizle kendinizi yeni bir imtihana tabi tutmazsanız daha rahat yol alacaksınız.Ben bunu tecrübeyle yasadıgım için çok rahat söyleyebiliyorum.Hikayenizi okudum.Herşey ev mal mülk değil.En güzel şekilde hayatımı nasıl mutlu kılarım siz şu an ona odaklanacaksınız.Ev,araba,ilişki isteğiniz şu an, şu düşünce yapısıyla zaten olsa da sizi mutlu etmeyecektir.Ev aldınız diyelim bitecek mi herşey ? emin olun başka sorunlarınız olacak.hayatı da geldiği gibi yaşayın ne olurum ne olacak diye değil.Zaten dinen de gelecek kaygısına dair ayetler var.Tevekkül güzel şey bunu geliştirin size tavsiyem.

CilekSarisi

Kayıtlı Üye
İşte hayatta sizi sürekli bu noktadan sınar halbuki kendi enerjinizle kendinizi yeni bir imtihana tabi tutmazsanız daha rahat yol alacaksınız.Ben bunu tecrübeyle yasadıgım için çok rahat söyleyebiliyorum.Hikayenizi okudum.Herşey ev mal mülk değil.En güzel şekilde hayatımı nasıl mutlu kılarım siz şu an ona odaklanacaksınız.Ev,araba,ilişki isteğiniz şu an, şu düşünce yapısıyla zaten olsa da sizi mutlu etmeyecektir.Ev aldınız diyelim bitecek mi herşey ? emin olun başka sorunlarınız olacak.hayatı da geldiği gibi yaşayın ne olurum ne olacak diye değil.Zaten dinen de gelecek kaygısına dair ayetler var.Tevekkül güzel şey bunu geliştirin size tavsiyem.
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.Ev almanın nedense beni çok rahatlatacağını hissediyorum. En azından kimseye muhtaç ve ortada kalmayız 2 genç kız diyorum.

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için.Ev almanın nedense beni çok rahatlatacağını hissediyorum. En azından kimseye muhtaç ve ortada kalmayız 2 genç kız diyorum.
Türkiye şartlarında maaşlı işle ev parası kazanmak çok zor artık. Eğer burda deneyim kazanıp bir şekilde yurttaşına giderseniz siz de gurbetçi zenginlerimizden olursunuz :)

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Bir de tek maaşla imkansız artık.Başka sponsor bulursunuz bilemem :)
Kimse sponsor olmaz öyle bir durumda farklı yollara başvurmazsa.. ama kötülük de kolay değil orda da rekabet var. Mümin Sekman bir kitabında bahsetmişti kötü yolları kolay sanmayın orda da sizin gibi birileri olacak diyordu.
En mantıklı çözüm ya çok iyi bir uni de güzel bir bölüm okuyup iyi bir firmada ise baslamak. Veya kendi işini kurmak, yada yurtdışı Avrupa.
En rahatı da bunları kafaya takmayıp mutlu olacağı işler yapıp günlük yaşamak.

Ü

Üye silindi 76175

Kimse sponsor olmaz öyle bir durumda farklı yollara başvurmazsa.. ama kötülük de kolay değil orda da rekabet var. Mümin Sekman bir kitabında bahsetmişti kötü yolları kolay sanmayın orda da sizin gibi birileri olacak diyordu.
En mantıklı çözüm ya çok iyi bir uni de güzel bir bölüm okuyup iyi bir firmada ise baslamak. Veya kendi işini kurmak, yada yurtdışı Avrupa.
En rahatı da bunları kafaya takmayıp mutlu olacağı işler yapıp günlük yaşamak.
Mod düşürmek gibi olmasın, yanlış anlamadıysam arkadaş 28 yaşında. Okula harcayacağı zamanı aktif çalışacağı bir mesleğe adarsa daha hızlı kâra geçer. Bence.

nurumm

Kayıtlı Üye
Okula dışardan devam edebilir sonuçta hayat devam ediyor ve yaşıyor bu sene olmaz da seneye biter misal ne acelesi var.Evet yaşı dolmadan devlet kadın girişimcilere destek verirken yaşı 35 olmadan düzen kurarsa arkası gelecektir.Arka modda okul devam edebilir.

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Sabrımın zorluyorsunuz..

Kuran ile örnek vermenizde hiçbir sakınca yok. Ben de kendi fikrimi savunurken ayetler ile delil paylaşımı yapıyorum.
Sizi uyardım çünkü ''yaptığın uygulama pagan uygulaması, dinden çıkarsın'' vb cümleler kullanıyorsunuz.
Size ne bu kişinin dini inancından !

Hristiyan ve yahudi kesimi de şeytana tapınma olarak listeye almışsınız.
Siz konuşulabilecek ya da dinlenebilecek biri değilsiniz. Bakış açınız ayrıştırma ve karalama üzerine.
Benimle enson böyle konuşan büyük bir büyücüydü şimdi tımar hanede

sen kimsinki benimle böyle konuşuyon kendine sabrım taşıyor nedemek sen kimsin
Ben istediğime istediğimi konuşurum sananae benim ne söylediğim seni ne alakadar eder

sakın bir daha haddini aşma Çocuk!!!

MOD TARAFINDAN DÜZENLENDİ

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 76175

Kardeşim kibir yok lakin sizdede had yok
Uslup yok ayrıca sen ne demek istedin neyi ima ettin tesim atma sakın falan haddini bil haddini
Senin iyi biri olmama ihtimaline dikkat çektim, haddini bildirme konusunu da bir gün yüzyüze gelirsek bilahare konuşuruz burası yeri değil.

Sen karşındaki insanı nasıl görüyorsan emin ol iki mislini de o insan senin için görüyor.

Bu kokuşmuş tavırlar insanların İslam'dan soğuyup uzak durmasına sebep oluyor, bir müslüman olarak beni bile soğutuyor konusu geçen türdeki şahıslardan.

İki kere düşün bir kere konuş demişler, herkesin haddini bilmesi dileğiyle.

Mektebulirşad

Banlı Kullanıcı
İş
Ahirci
Sabrımın zorluyorsunuz..

Kuran ile örnek vermenizde hiçbir sakınca yok. Ben de kendi fikrimi savunurken ayetler ile delil paylaşımı yapıyorum.
Sizi uyardım çünkü ''yaptığın uygulama pagan uygulaması, dinden çıkarsın'' vb cümleler kullanıyorsunuz.
Size ne bu kişinin dini inancından !

Hristiyan ve yahudi kesimi de şeytana tapınma olarak listeye almışsınız.
Siz konuşulabilecek ya da dinlenebilecek biri değilsiniz. Bakış açınız ayrıştırma ve karalama üzerine.
Benimle konuşmayı bilen had bilen konuşsun zaten sizler bir zahmet susun buraya üstadımdan aldığım bir emirle geldim paganizim inancına sahip olanlar başlarına ne tür felaket gelecek nasıl kurtulacaklar nasıl korunacaklar bunları söylemeye geldim sizin inancınıza karışmıyorum ayrıca başkasının inancından sanane banane miletin inancını savunmak sanamı düşmüş