Şeker Hastalığı

GorkemBy

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese günaydın. Sizlere bir sorum olacak yaklaşık 2 aydır şeker hastasıyım tip 1'im. Bu hastalığın nedeni pankreasta bulunan ve insülin üreten beta hücrelerinin otoimmün(vücudun kendi organını yabancı olarak algılayıp yok etmeye çalışması).Yani pankreastaki beta hücrelerinin insülin üretememesi)bu hücreleri enerji yolu ile yada şifa çalışmaları ile İyileştirebilirmiyiz? Eğer cevap evetse nasil yapicagimida söyler misiniz? Buraya kadar okuduysaniz tesekkur ederim

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ben de bazı hastalıkların enerjiyle tedavisini arıyorum, eminim bunu başaranlar vardır.
Karbonatla tedaviyi duydunuz mu bilmem, oldukça umut veren yorumlar okudum, zaten pek çok hastalığın sebebi de vücudun ph seviyesinin asidik düzeyde olması. Onu da alternatif olarak düşünün isterseniz.

GorkemBy

Kayıtlı Üye
Ben de bazı hastalıkların enerjiyle tedavisini arıyorum, eminim bunu başaranlar vardır.
Karbonatla tedaviyi duydunuz mu bilmem, oldukça umut veren yorumlar okudum, zaten pek çok hastalığın sebebi de vücudun ph seviyesinin asidik düzeyde olması. Onu da alternatif olarak düşünün isterseniz.
Hiç duymadım internette biraz arastirdim hic oyle bisey duymadim anlatirmisiniz?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Kemal Milar diye bir adam var, hastalığa göre değişiyor dozu, hastalıktan korunmak için 1 çay kaşığı yeterliymiş.. İnternette epey bilgi var aslında Kemal Milar karbonatla tedavi diye bakarsanız görürsünüz, karbonatla tedavi edilen hastalık listesi, kullananların yorumları..

Broad

Banlı Kullanıcı
Gecmis olsunlar dilerim sana. Diyabet kotu bir hastalik. Insuilini kac saat etkisi olanlardan aliyorsun bilmiyorum, bunlarin sureli olanlarindan haberin yoksa bilmen lazim, isine yarar. Bak sana guzel bir haber olsun bu hastaligin tedavisi ileri zamanda ulkemizede gelecek veya paran coksa direk yurtdisina cik. Adacik naklini arastir. Tabi ben bilemem ne zaman gelir gelmez ama onceden cok duyuyordum ve bu islemde doku reddi olayi olursa pahali ilaclar devreye girer. Bu ameliyatlarida oyle her yer yapamaz, herkese guvenme sadece iyi arastir. Ben doktor degilim tabi git isi bileninden ogren. Insulin aldiginda da dikkat et ayni yere vurma veya vurdurma. Lipodistrofi denen bozukluga karsi onlem almis ol. Bu vurdugun bolgeleri arada sirada kontrol ettir. Yemene icmene, kan sekerine dikkat et, egzersiz yap ve bunlari rutin olarak hayatina sokmaya bak.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bir de elma sirkesi kan şekerini dengeler, şeker hastalarına önerilen doğal bir destek.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bu hastalığın psikolojik sebebine bakıp o sebebi tedavi edersen daha güzel olur.Ek olarak hastalıklar ve çakralar arasındaki bağlantılara da bakmanı tavsiye ederim bu konuda adminimizin yazdığı ruhun 7 kapısı isimli eseri okuyup incelemeni öneririm.
tüm bunları yaparken kendine ek olarak sujok terapide yaptırmanı öneririm.
Bir yandanda imajinasyon yeteneğini geliştirmeye çalış hergün 1 saatini buna ayır hatırı sayılır bir imajinasyon yapma seviyesine geldiğin zaman bu hastalığını imajinasyon ile tedavi etmeye çalış.Bunu nasıl yapacağın konusunda sana yardımcı olan bir kitap serisi vardı yanılmıyorsam kitabın adı ŞİFACI idi.Kitabın yazarı adam isminde birisi.

Benden bukadar

dhardhar

Kayıtlı Üye
Edgar cayce'in konusmalarindan aratabilir misin? Aksama unutmazsam bakayum bununla ilgili bir bilgi var mi ama olmasi lazim. Bu arada konusmalarin tamami ingilizce. Bu adamla ilgili ulkemizde cevrilmis kitap olmamasi tuhaf degil mi

Ü

Üye silindi 58480

Öncelikle herkese günaydın.

Hoșgeldiniz.

Yani pankreastaki beta hücrelerinin insülin üretememesi

Üretememesi diye bişey yok,
Ilahi bir nimetin, uyarılar verdikten sonra musluğunu kesmesi. Şimdi madem enerji dediniz enerjinin tekel boyutu var.

vücudun kendi organını yabancı olarak algılayıp yok etmeye çalışması

Yani
Kişinin kendini bilmemesi. Nefsine yabancı olması ve sorunlardan kaçarak, kendi parçası olan beynindeki o lob ile sonradan fikren ayrı düşmesi.

bu hücreleri enerji yolu ile yada şifa çalışmaları ile İyileştirebilirmiyiz?

Evet te,
Evvela sağlıklı olduğunuz tüm zamanları, aslında enerjinizin doğru aktığına borçlu olduğunuzu bilmeniz gerekecek. Yani siz zaten enerjiniz düştü diye savunmasız bırakıldınız.

Enerji kimlerde ișe yarar? Hayatını genel anlamda enerji hatirası üzerinde yaşamış ve enerji alıcıları artık fidan gibi yeșermis kişilerde. Bu Malesef böyledir. Önce enerjinin birbirinden değişik formlarını, alametlerini ve dönüşümlerini görmek gerek. 2 3 kere de değil çünkü insan olaganustulukleri çabuk boslar.

Tabi ben genel yazıyorum. Size acil şifalar dilerim. Umarım doğru ruh hali ve motivasyon ile sağlığınıza kavuşursunuz.

Impulse

Kayıtlı Üye
Bu şeker hastalığı dedikleri şeyi sezeyanla 3 defa dogum yapıpta 4.ye şartları zorlamayla doguran ve ölümden dönen ama 5.ye asla hamile kalmaması gereken kadının hali gibi : )
Şimdi ne demek istedim?

Sen işte o geri dönüşü olmayan sürekli dikkat etmen gereken bir vaziyettesin.

Şekere aslında bir çok saglıklı yaşam tüyoları iyi geliyor.
Başta dengeli beslenme ardından stressiz ve hareketli bir yaşam. Üstüne bide enerji dengeleme alırsan ne ala memleket...
Normal insnaalr bu kadar dikkatli yaşamadıklari için dikkati yaşayan bir şeker hastası bizden çok yaşıyor zaten: ))

Kardeş bu derde düştün mü tek çare onla yaşamayı öğrenmek.

Aslnda şeker bir hastalık değil bir yaşam biçimidir. :cool: Sen bunu bi kabul et önce
Hastalık olarak bakmaman lazım. Bünyesel çoğu kez çünkü. (y)

Babacım şeker hastası stres kökenli birz.
Seviyesi normal. Dikkat ettigi sürece sorun yok.
İradeli olacaksın. Çelik gibi bir irade olduktan sonra sırtın yere gelmez. (y)

Impulse

Kayıtlı Üye
Sonuçta hepimiz bi gün ölücez. Sen bizden çok yaşarsın bu arayış ve arzuyla : )))
İnşallah : )
Allah hayırlı bir ömür versin, hayırlı bir ölüm nasip etsin. ?

dgo

Kayıtlı Üye
Toz tarçın ve Amerikan ginsengi.Bir de proboyatik beslenmeye bak .

Berliner

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bazı şeylerin fiziksel tedaviye ihtiyacı vardır. Pozitif yaşam ve düşüncenin fayda etmeyeceği hastalık yoktur bu bir gerçek ki en bariz örneği kanseri pozitif düşünce ile yenen insanlardır. Ama bu o hastanın fiziksel bir tedavi almayacağı manasına gelmez. İstediğiniz kadar olumlu düşünün, Aşırı şeker içeren , şekerde ani değişimler yapan , glisemik indeksi yüksek olan yiyecekler yemeye devam ettikçe, Düzenli spor veya yürüyüş yapmadıkça, dengeli ve bünyenize uygun bir uyku düzenine sahip olmadıkça tek başına olumlu duygu ve düşünce içerisinde olmanız sizlere bir yarar sağlamayacaktır. yine de aramaktan ve uygulamaktan vazgeçmeyin, zira işe yaramayacak bir şey bile yapıyor olsanız, sizi olumlu bir havaya sokuyorsa, psikolojik olarak rahat hissetiriyorsa , işe yaramış demektir :)

aysebru

Kayıtlı Üye
İş
desiner
Öncelikle herkese günaydın. Sizlere bir sorum olacak yaklaşık 2 aydır şeker hastasıyım tip 1'im. Bu hastalığın nedeni pankreasta bulunan ve insülin üreten beta hücrelerinin otoimmün(vücudun kendi organını yabancı olarak algılayıp yok etmeye çalışması).Yani pankreastaki beta hücrelerinin insülin üretememesi)bu hücreleri enerji yolu ile yada şifa çalışmaları ile İyileştirebilirmiyiz? Eğer cevap evetse nasil yapicagimida söyler misiniz? Buraya kadar okuduysaniz tesekkur ederim

Biyokimya uzmanı dr Ayşegül Çoruhlu nun alkali diyet, sirkadiyen beslenme, kuantum beslenme kitapları ile henüz geçtiğimiz ay tanıştım, seni aydınlatacak çok iyi bilgiler var, bahsi geçen bikarbon un neden fayda ettiğinden başka fayda eden şeylere kadar çok bilgi var, ve evet vücuttaki enerji akışından da bahsediyor(kuantum beslenme tamda burada devreye giriyor.) insan metabolizmasının kullanım kılavuzu diyebilirim, bu kitapların ışığında bu hastalıktan rahat bir şekilde kurtulabilirsin. Bende de insülin direnci vardı, diyabete ramak kala 2 ayda ilaç tedavisi görmeden düzeldim. Umarım işine yarar sağlıklı günler diliyorum.