Reiki deneyimim hakkında yardım

Mor Işın

Kayıtlı Üye
Herkese Merhaba, foruma yeni üye oldum. Henüz çözümleyemediğim bir konu hakkında fikirlerinize başvurmak isterim. Şuan deneyimlediğim ve kafamı kurcalayan bir durum var. Ben Bu yıl Nisan ayının başında Reiki uyumlaması aldım ve sanki tüm hayatım boyunca ihtiyacım olan tek şey bu kanalın enerjisiymiş diyecek kadar büyüleyici bir deneyim ve enerji akışında buldum kendimi. Bir çok güzel şey yaşadıp deneyimledim. Daha sonra üçüncü ayı doldurmayı beklemedim, masterım bir ay sonra ikinci aşamaya uyumlanabilirsin demişti yine de ben 2 ayı doldurdum. Reiki 2 uyumlamasında önce hiç bir şey hissetmedim kızgınlık enerjisi oluşmuştu içimde ve hayal kırıklıkları. Reiki 1 deki enerjiyi de hissedemiyorudum. Masterımdan uzaklaşmıştım. Bir çok araştırma yapmıştım kendi kendime, bir süre sonra reiki 2 enerjisi çalışmaya başladı ve deneyimlerim başladı. Buraya kadar sorun yok kısaca Reiki başlangıcım bu şekilde oldu. Şuan hala reiki 2 deyim.

Haziran ayında Günlük Reiki rutunimi yaparken, solar pleksus çakrama reiki verirken çok büyük bir yanma ve acı hissettim. İçimde bir har ateşi gibi bir şey rahatsız ediciydi. Sadece bir kez oldu sonraki rutinlerimde olmamıştı. Ağustos ayında bir anda solar pleksus kısmında şiddetli bir ağrı yüzünden acilde buldum kendimi. Safra kesemde ileri seviyeye ilerlemiş, safra kesesi taşı ve iltihap durumu ortaya çıktığını öğrendim. Hemen ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Ameliyatım 15 dklık basit bir ameliyat olacakken, 2 saati aşan zorlu bir ameliyat oldu..Anesteziye yoğun dereceye maruz kalmak, ameliyat sonrası çok zorlu süreçler getirdi. Fakat ben tüm bu süreçte yaşadıklarımda kendi adıma bir gizem ve büyük bir aydınlanma bulmuştum.

Asıl sorunum burdan sonra başladı. Ameliyat sonrası içerdeki yaraları, reikinin tam kaynamadan çok hızlı iyileştireceğini bildiğim için reiki kanalımı açmadım. Bir kez unutup başka bir şey için açtığımda solar pleksusda ameliyat yaralarımın olduğu yer çok şiddetli acıdı ve hızlıca kapattım. Bir aydır günlük reiki rutinimi yapmadım bir kaç kez solar pleksus çhakrası hariç yaptım. Fakat ''sağ omuz küreği''mde şimdi Reiki açtığımda ya da açmasamda sürekli olan bir enerji yaşıyorum. Enerjiyi somut olarak hissediyorum, bir el dokunuyormuşcasına somut bir şekilde kürek kemiğimde bir şey oluyor. Korkularım yok akışa güveniyorum ama hiç bir şekilde ne anlama geldiğini çözümleyemiyorum. Bu bir enerji kaçağı hissini uyandırıyor bende ama emin değilim. Sürekli orda görünmeyen ama somut olarak orda kendini hissettiren karıncalaşma hissi ve dalgalanarak hareket eden bir enerji çekilmesi ile itimini aynı anda deneyimliyorum. günden güne geçmesini bekliyorum ama geçmedi. Şuan bunları yazarken orda bir sıcaklık hissi ve hareketli bir enerji hala mevcut.

Bu reiki ile mi ilgili başka bir şeyin etkisi mi? Fiziksel bir ağrım ya da şikayetim yok. Auramda bir yırtılma oldu ve ben bunu hissediyor olabilir miyim? Başka bir hastalığı mı işaret ediyor bana? Masterım reiki 1 uyumlamasında uyumlama anına geçmeden önce şuan bahsettiğim yere dokunarak burada bir tıkanıklık var açılmıyor demişti. Daha sonra kendi kendine tamam demişti uyumlamaya geçmişti. İnternette araştırmalarımda safra kesesinin belirtisi sağ kürek kemiğinde ağrı verir yazıyordu. Ameliyat olduğuma göre neden hala bu hissi yaşıyor olabilirim? Reiki 3 uyumlamasını başka bir masterdan almayı düşünüyorum, şuan bir önceki masterimla iletişim kurmak istemiyorum. Ne yapmam gerektiği konsunda öneri ve fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum, açıkçası ameliyat sonrası bahsettiğim yerdeki enerjiyi ilk deneyimleme anımda, resmen arkamda biri var sanmıştım, şuan alışmış durumdayım bu hisse. Tüm bunların bir açıklaması var mı?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Hangi reiki eğitimini aldınız

Mor Işın

Kayıtlı Üye
Hangi reiki eğitimini aldınız
Usui Reiki 1 ve 2 uyumlaması aldım. Yaşadığım şeyin reiki ile mi yoksa başka bir paranormal ya da normal bir şey ile mi ilgili olduğunu tanımlayamadığım için bu başlığa soru sordum :/ ameliyat olmadan önce böyle bir şey yaşamıyordum

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Usui Reiki 1 ve 2 uyumlaması aldım. Yaşadığım şeyin reiki ile mi yoksa başka bir paranormal ya da normal bir şey ile mi ilgili olduğunu tanımlayamadığım için bu başlığa soru sordum :/ ameliyat olmadan önce böyle bir şey yaşamıyordum
Hangi sembol ile çalıştınız

Mor Işın

Kayıtlı Üye
Hangi sembol ile çalıştınız
sadece chokurei sağ dönüş spiral sembolü

( açıkçası ameliyat olalı şuan tam 1 ay oldu ve kendime reiki bir ya da iki kez uygulayabildim acaba uygulama yapamadığım için mi ve bugun sabah ilk kez kürek kemiği kısmına ulaşmaya çalışarak (çok zor ulaşıyorum) reiki verebildim az da olsa enerji dalgasında hafifleme hissetmekteyim. Bana bu konuda bakım yapılmasını önerir misiniz?

Mor Işın

Kayıtlı Üye
sadece chokurei sağ dönüş spiral sembolü

( açıkçası ameliyat olalı şuan tam 1 ay oldu ve kendime reiki bir ya da iki kez uygulayabildim acaba uygulama yapamadığım için mi ve bugun sabah ilk kez kürek kemiği kısmına ulaşmaya çalışarak (çok zor ulaşıyorum) reiki verebildim az da olsa enerji dalgasında hafifleme hissetmekteyim. Bana bu konuda bakım yapılmasını önerir misiniz?
Ayrıca açıklığa kavuşturmam gereken bir şey daha var solar pleksus çakramda rutin reiki uygulamamda çok büyük bir acı hissettim ve bir daha hissetmedim dedim, Aradan haftalar geçip reiki yapmadığım gayet normal bir anda bir ağrı başlayıp acile gittim. Yani hastalanma anım reiki yaparken olmadı. reiki anında o yanma hisi olan, bir kez yaşadığım şey ise onun neden olduğunu az çok biliyorum. Önceden yaşayacaklarıma dair küçüklüğümden beri bazen net bazen sembolik olarak duru görü biliş ve hissedişler vardı. Uyumlanma ile bunlar iyice gelişti. yani ben o acıyı önceden hissedip ne olduğunu anlamamıştım, olay olunca anlamıştım. Mesala nefes alamayacak kadar kalp çarpıntısı deneyimlemiştim reiki anında ve ertesi gün Teyzem bir anda kalp ameliyatına alınmıştı. Bu tarz şeyler. Bunu açıklığa kavuşturmak isterim. Tam olarak asıl problemim bu sağ sırt kısmımdaki enerji akışını reiki yaparkende yapmazkende hissediyor olmak ve önceden bunun olmaması. Ben enerji akışlarını yumuşak bir şekilde kalp ve ajna çakrasında hissediyordum şimdi sırtımda niye böyle bir aktivite yaşıyorum bu iyi mi kötü mü hiç bir fikre sahip değilim maalesef

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
safra kesenizde oluşan durum reiki öncesidir. Yani reiki işe bir ilgisi yoktur.
bahsi geçen sembol durumu hızlandırmış olabilir sadece. Bu kötü bir şey elbetteki. Master seviye önce sadece reiki enerjisi ile dolmak için çalışmalar yapmak daha sağlıklı olacaktır. Bir organa ya da bir duruma reiki vermek için master olmayı bekleyin. Sadece sembolsüz reiki çalışın.