Periler, İfritler ve Hüddâm

selenim

Banlı Kullanıcı
Katılım
4 Ocak 2009
Mesajlar
280
Tepkime puanı
11
Periler: Çok üstün enerjileri vardır Bir yerden bir eşyayı götürme, bir kişiyi başka bir mekana iletme gibi üstün yetenekleri vardır. İnsanlarla tam temas içerisinde bulunmazlar. Tek veya birkaç kişi halinde, su kenarlarında, ıslak zeminlerde, eski mezarlıklarda, deniz kıyılarında, gelinlikli yada tüller içerisinde, çok uzun boylu, üç-dört katlı bina büyüklüğünde, heybetli olarak bayan şeklinde insanlara görünürler. İnsanlara pek zarar vermezler. Eğer görüldüğünde korkmadan ondan bir hediye istemek ve almak mümkündür; ama bunu başaramayan insanları da etkileri altına alırlar ve yaşamsal faaliyetlerinde akıl, zeka buna benzer durumlarda bozulmalar olması mümkündür. Yaşam süreleri insanlara oranla çok çok fazladır. Beslenme dengeleri insanlara oranla farklıdır. Müslüman olan ve olmayanı vardır
İfritler: Çok üstün enerjileri vardır Bir yerden bir eşyayı götürme, bir kişiyi başka bir mekana iletme gibi üstün yetenekleri vardır. Kişilerin ibadetleri sonucunda cenabı hakkın isteğiyle emrine hizmetçi olarak verilebilir. Ama onu denetim altına almak ve kontrol etmek için, büyük inanca ve ahlaka sahip olmak gerekmektedir. İnsanlara görünümleri çok farklıdır: üç-dört kat bina şeklinde, yırtıcı büyük hayvan şeklinde, dev bir yılan gibi bir çok şekillerde görünebilirler. Yaşam süreleri insanlara oranla çok çok fazladır .Beslenme dengeleri, insanlara oranla farklıdır.Müslüman olan ve olmayanı vardır.
Hüddam: Ayetlerin okunmasıyla elde edilen güçle kişiye yardımına gelen hizmetçi konumundadırlar. Cinlerden daha üstün yetenekleri vardır. Buna sahip olan dinine ve genel ahlak kuralları içerisinde hareket etmesiyle Cenab-ı Hak tarafından ona verilen bir hediyedir. Her hangi bir yanlış hareket sonucunda kişinin gerekli öz veriyi göstermediğinden dolayı, bütün yetkiler alınarak kişi yalnız bırakılır. Bir daha da bu gücü elde etme şansı azalır. Müslüman ve inançlı olurlar.
 

hickimse

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Kas 2008
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
bu hüddam başka insanlara musatlat ettirilebilirmi bilginiz varmı
 

kermit

Kayıtlı Üye
Katılım
7 Ara 2008
Mesajlar
155
Tepkime puanı
8
Hüddam ilmi, aşırı derece bilgi, dikkat ve alaka ister. Eğer böyle birisi değilsen bulaşma derim, başkasına musallat edeceğim derken kendine de musallat edebilirsin.
Hüddam ilmi uzman değilsen, zararlı ticarete benzer, sana bir iş yapar senden on şey alır.
Gelelim sorunun cevabına, hüddamlar kişilere musallat ettirilebilir
 
Üst