Ölülerle iletişim mümkün mü?

mervxz

Kayıtlı Üye
Bahsettiğim ruh çağırma falan değil,orada gelen varlığın ruh olmadığını biliyorum. Bunun dışında ölülerle herhangi bir şekilde iletişim kurmak mümkün mü? Hiç deneyiminiz oldu mu bu konuda?

TheFurioso

Kayıtlı Üye
Mümkün olacağını sanmam gelen de dalga geçende cindir.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Evet klasikleşen cevabımı veriyorum. Böyle bir şey yok.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Denedin mi ? Bilgin olmadığı şeyler hakkında yorum yapmak doğru bi sey mi ?
Yaşamadan böyle bir şey var diyenler veya inanıyorum diyenler yazınca problem olmuyorda, ben yazınca mı problem oluyor? Hangisi en doğrusu söyleyeyim. Herkes fikrini söyler, isteyen istediğine inanır. Bu kadar basit.

ceyda

Kayıtlı Üye
ben böyle seylere inanmiyorum cünkü kanıtı yok

Ü

Üye silindi 58480

Hiçbir şekilde mümkün değil.
Ölen kişi hesap gününe kadar bekleme salonunda canını alan meleklerin kıskacında iken zaten dünya aklına bile gelmeyecek. Aklı ve şuuru dondurulacak.

Rüya görürken gerçek hayatta aslında başka bir tabakada olduğumuz nasıl aklımıza bile gelmiyorsa ölen kişi de artık Allah hesap gününde o kişinin dünyadaki performansının bahsini açmadan hiçbir yere kıpırdayamaz.

Zaten o da kıyametten sonra kollektif bir buluşma olacağı için dünya hayatı herkes için komple bitmiş olacak. Hesap günü aslında tanrısal sistemin şifrelerinin kırıldığı bir etap anlamındadır.

Allah'a inanmada güçlük çeken kişiler kendi gözleri ile görecekler ve ilahi metinlerde bahsedilen ahiret hem kimsenin beklemediği bir şekilde ama tam da haber verilen paralellikte olacak.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Bahsettiğim ruh çağırma falan değil,orada gelen varlığın ruh olmadığını biliyorum. Bunun dışında ölülerle herhangi bir şekilde iletişim kurmak mümkün mü? Hiç deneyiminiz oldu mu bu konuda?
Merhabalar. Ilk once baslik guzel en azindan ruh cagirma disinda diye sorman cok degerli. Ben bu konuda eminim konustum diyen bir kaynak gormedim ruh cagirma disinda. Ruh cagirma seanslarini zaten biliyoruz. Ama fikrimin olamayacagi konusunda en azindan on fikir vermesi acisindan sunu dusundum: hani denir ya olen geri gelmiyor ki anlatmi6or ne oluyor ne yasaniyor. Benim inancima gore durum farkli ancak herhalde olulerle iletisim olsaydi bir sekilde ortak cok degerli alim dusunue ve belirli din onderlerinin budist olsun farkli din olsun kaynaklari olurdu bilinirdi.

mervxz

Kayıtlı Üye
Merhabalar. Ilk once baslik guzel en azindan ruh cagirma disinda diye sorman cok degerli. Ben bu konuda eminim konustum diyen bir kaynak gormedim ruh cagirma disinda. Ruh cagirma seanslarini zaten biliyoruz. Ama fikrimin olamayacagi konusunda en azindan on fikir vermesi acisindan sunu dusundum: hani denir ya olen geri gelmiyor ki anlatmi6or ne oluyor ne yasaniyor. Benim inancima gore durum farkli ancak herhalde olulerle iletisim olsaydi bir sekilde ortak cok degerli alim dusunue ve belirli din onderlerinin budist olsun farkli din olsun kaynaklari olurdu bilinirdi.
Haksınız dülünceleriniz çok mantıklı geldi bana teşekkürler?

Ü

Üye silindi 55028

Evet klasikleşen cevabımı veriyorum. Böyle bir şey yok.
Cümlenin tekrarından her halde bilinçsiz güldüm.
Ama bak bu cevap olmamis yakismadi nedenine geleyim: oyle bir yazmissin ki sen olulerle konusuyorsun eminsin karsi tarafi bu konuda sucluyorsun. Madem sen konusuyorsun neden konuyu acan arkadasa bunu anlatip yardimci olmuyorsun. Bu durumda Jroad in uslup olarak adi cikmis oluyor. Diyelim olulerle sen de konusmuyorsun durum daha facia. Ozetle herkes fikrini soylesin tamam ama insanlarin fikirleri uzerinden tartismalarda uste cikmaya calismayin yakisik almaz. Lutfen
Pozitif düşünüp ölen bir yakınını özlüyor diye düşündüm.Bu tarz bir durumda para isteyene iş yaptıran kişi iyi değildir zaten.Ankara'da ben Cebrailim diyip 200 bin lira dolandırıcılık yapan adam aklıma geliyor.

Konuya cevap vermem gerekirse iletişim kurmaya çalışabilirsiniz.Başarırsanız elde ettiğiniz bilgiyle bilmediğiniz bir şeyi kanıtlayın.Kişinin yaşadığı dönemdeki bilmediğiniz nesne gibi.Kanıtlanabilmiş olur.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Cümlenin tekrarından her halde bilinçsiz güldüm.

Pozitif düşünüp ölen bir yakınını özlüyor diye düşündüm.Bu tarz bir durumda para isteyene iş yaptıran kişi iyi değildir zaten.Ankara'da ben Cebrailim diyip 200 bin lira dolandırıcılık yapan adam aklıma geliyor.

Konuya cevap vermem gerekirse iletişim kurmaya çalışabilirsiniz.Başarırsanız elde ettiğiniz bilgiyle bilmediğiniz bir şeyi kanıtlayın.Kişinin yaşadığı dönemdeki bilmediğiniz nesne gibi.Kanıtlanabilmiş olur.
Dostum son paragrafi okudum okudum ama gercekten anlayamadim. Kusuda bakma benim eksikligim sanirim. Biraz daha acabilir misin

Ü

Üye silindi 56746

Rahmetli olan bir akrabamın torunu bir gün annesine demiş ki "anne babannem burada" annesi de "nerede kızım?" diye sormuş ve kız oturduğu koltuğun yanını işaret edip "burada" demiş ? rahmetli olan kişi babaannesi. çocuklar yalan söylemez, duyduğumuzda tüylerimiz ürpermişti.

Ü

Üye silindi 55028

Dostum son paragrafi okudum okudum ama gercekten anlayamadim. Kusuda bakma benim eksikligim sanirim. Biraz daha acabilir misin
Amir khan'ın bir filmi vardı.Orada polis rolündeydi.Ölü bir kızla gerçekmiş gibi konuşuyordu.Filmin sonunda kızın verdiği bilgilerle bulgulara ulaştı.Kızın öldüğü yeri biliyordu.Nasıl öldüğünü biliyordu.Adam bunları bilmiyordu.Öğrendikten sonrada ispatlamış oldu.Anlatmaya çalıştığım iletişim sonrası bu tarz bir durumla kanıtlanabilir.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Rahmetli olan bir akrabamın torunu bir gün annesine demiş ki "anne babannem burada" annesi de "nerede kızım?" diye sormuş ve kız oturduğu koltuğun yanını işaret edip "burada" demiş ? rahmetli olan kişi babaannesi. çocuklar yalan söylemez, duyduğumuzda tüylerimiz ürpermişti.
Kaynana iste birakmiyor bos :))))saka bir yana ama eger varsa varliklar boyle kilik degistirabilir mi?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Amir khan'ın bir filmi vardı.Orada polis rolündeydi.Ölü bir kızla gerçekmiş gibi konuşuyordu.Filmin sonunda kızın verdiği bilgilerle bulgulara ulaştı.Kızın öldüğü yeri biliyordu.Nasıl öldüğünü biliyordu.Adam bunları bilmiyordu.Öğrendikten sonrada ispatlamış oldu.Anlatmaya çalıştığım iletişim sonrası bu tarz bir durumla kanıtlanabilir.
Anladim ancak olen kisinin bilebilecegi seylerle karsi taraf ortaya cikatsa ispatlanabilir diyorsun.evet mantikli ama oyke bir ornek de hic yasanmamis ki hep filmlerde. Ya da oyle olsa olen kisi polislerle iletisime gecmez miydi?

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Şu mesajından sonra anladım ki birinin sana ciddi yatırım yapması lazım. Senin ilgiye ihtiyacın var. Bulamadıkça da şuur altına yenik düşüp aradığın ilgiyi etraftan usul dışı devşirmek zorunda kalıyorsun.
Forumdaki konulardan takip ettiğim kadarıyla siz bilgili ve anlamasını bilen bir insansınız ama bilin ki, sizin gözünüzde ne olduğum umrumda bile değil. Bu konuda gereksiz yere adım sürekli geçip durdu. Ben kendimi düzelttikçe insanlar kendini bozuyor. İlginç bir hava var, sen ne dersin?

D

DAİMON

Ahirete irtihal etmiş her bir canlı için
"inna lillahi ve inna ileyhi raciun" (Şüphesiz biz Allah'tan geldik ve O'na döneceğiz.) Bakara suresi /156. ayetini öldüğünde söylenir.
Buraya dikkat! Nasıl ki dünyaya gelmeden önce yoktuk, Allah bizi yaratmayı diledi ve yarattıysa ölünce yine aynı şey söz konusu oluyor.
Akıl ve irade dünyada devredeyse serbestlik yalnız burada geçerli oluyor.
Kuran ı Kerim ve peygamberlerse bizi uyarmak için ve de bize Yaratıcı yı tanıtmak için görevlendiriliyor.

Şimdi buraya bir ünlem koyacağız.
Ölmeden önce ölenler yani kulluk bilincine daha dünyadayken varan insanlar için serbestiyet söz konusu oluyor.
Misal: evliyaullah böyledir.
Ben Bursa da çok şahid oldum, hissettim. Veli zâtların kabirlerinin bulunduğu sokaklarda bile ayrı bir uhrevi hava esiyordu. Canlı gibiler bir nevi... Yaşarken enerjimizle aura alanımızla bulunduğumuz evlere, ortamlara nasıl tesir ediyorsak onlar nefislerini daha yaşarken kendi iradeleriyle belli bir gayret ve Allah ın yardımı dahilinde kontrol altına aldıklari için hakiki ölüm onları ölü kılmıyor. Bu Allah ın lütfu keremiyle oluyor. Böyle kimselerin bedenleri çürümüyor. Toprak nefse ait çürütecek bir zerre dahi bulamıyor. Fenafillah makamına erişen bir kulun ruhu bedenini de latifleştiriyor ve böylece bu insanların cesedi de toprağa haram kılınıyor.
Çok hikaye anlatılır. O kadar çoktur ki hangisine yalan dersiniz bilemiyorum. İnanıp inanmamakta özgürsünüz.: )
Mesela Bursa Altıparmak ta medfun bir zatın bulunduğu sokakta hırsızlık yapılamıyormuş. : )
Şimdi diyeceksiniz ki o zaman diger velilerde de aynı şey olurdu niye sadece o?

Arkadaşlar şahsiyetler farklı, kerametler farklı yapılan dualar farklı... Hadi onu geçtim her bir peygamberin mucizesi bile ihtiyaca binaen farklı farklıydı Muhammed (sas) hariç.

Özetlersek: Ruh öldükten sonra Allah ın dilemesi olmaksızın rüyanıza bile gelemez. Bazen ölmüş yakınlarınız rüyada haber verirler. Ruhu, Rabb-ül Alemin in himayesindedir ve ancak dilemesiyle bazı olaylar vukuu bulabilir.
Evliyaullah ise Allah ın izniyle bu hususta serbesttir.
Aksi taktirde ruh çağırma vs gibi saçmalıklar tamamiyle cinlerin tasallutuyla sonuçlanacak olan girişimden öteye gitmeyecektir.
Karşınızda Allah var. Ruhlar Allah ın elindedir.
Herkes biliyor ki hak yol bellidir. Farzları eda, sünnetleri ifa etmeyen bir kulda da bu anlattılarımın zerresi olamaz. : )

EkSen

Kayıtlı Üye
Hz.İsa'nın ölüleri diriltebilme iznine sahip olduğunu Kuran'dan biliyoruz. Dolayısıyla imkansız değil ama bunu yapabilecek kimse olduğunu sanmıyorum.