Ölülerle iletişim mümkün mü?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Iste dostumuz bu bikgilere ulasmis ancak biz elimize kolumuzu sallaya sallaya ulasamiyoruz. Belki kaynagini yontemini aciklamak istemiyordur. Ama bizim de sorgulamamiza biraz bilgi lazim.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Iste dostumuz bu bikgilere ulasmis ancak biz elimize kolumuzu sallaya sallaya ulasamiyoruz. Belki kaynagini yontemini aciklamak istemiyordur. Ama bizim de sorgulamamiza biraz bilgi lazim.
Anıtkabir kütüphanesindede var diyor. Ne yani kimse ulaşamıyorsa madem bu arkadaşta mı bahsettiği örgüttende, ulaşabiliyor?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Anıtkabir kütüphanesindede var diyor. Ne yani kimse ulaşamıyorsa madem bu arkadaşta mı bahsettiği örgüttende, ulaşabiliyor?
:eek: kimbilir ama akli basinda biridir ogretmen diger basliklardan bildigim uzere ben guveniyorum.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
:eek: kimbilir ama akli basinda biridir ogretmen diger basliklardan bildigim uzere ben guveniyorum.
Ben kimseye güvenmiyorum, sadece bilgilerin kaynağını anlamaya çalışıyorum. Kendim bakmak isterim. Tabi oralara gidebilirsek veya bağlantı kurabilirsek.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Durun sinirlenmeyin hemen, kötü bir şey demiyorum. İnsanların çeşitli yollarla gaibden kapı açabildiğine ve bu perdenin korunduğunu beyan ederek, varlığın 700 ü aşkın yılca görünmediğini söyleyen ben değilim, sizsiniz. Bende kaynak istedim, ne var bunda ve yazınızda çelişki sezdim dedim. Siz evrenden, hiçlikten, kurallardan bahsederken bende aynı konudan bahsettim, bende sizin bahsettiğiniz konu dışında farklı bir şey demedim. Hiçlik Tanrı için geçerli değilse, Tanrı için geçerli olan ne? Gaib'se hiçlikte varedilemeyen kurallar orada nasıl varoluyor? Bu yazı nereye gitti böyle. Senin tabirinle gaible, hiçliğin temasını anlatırken konu neden tek tarafta kalıyor? Ben hiçbir şey anlamadım, karman çorman oldu. Anlattığın mu ve atlantis kıtaları aktif örgütler tarafından açıklanması engellendiyse, kaynakları şuan niye bütün insanların ulaşabileceği yerde? Bu örgütler sonlandıysa şuan neden açıklanmıyor? Bakın üslubum seni rahatsız etti galiba ama kötü bir şey demiyorum. Soruyorum sadece.

Merhaba,
Öncelikle yazımın içerisinde sinirli olduğumu ya da size karşı herhangi bir sitem içerisinde olduğuma dair bir sözcük, cümle yazabilir misiniz? Ancak yazımı tam olarak anlaşılır okuduğunuzu düşünmüyorum. Ben insanların çeşitli yollarla Gaib'den kapılar açabildiğini değil, bazı durumlarda perdenin açılabilir olmasının kurallara değil, Gaib'e yani Tanrıya bağlı olduğunu yazdım. Hiçlik dünyasında ki kurallar ve kaideler yaradılanlara bağlı, birlik ve beraberliğin korunabilmesi amacıyla ortaya çıkmıştır. Ancak Tanrının bulunduğu Gaib'de ise düzenin hangi olgulara dayandığını bilemiyoruz. Atlantis, Mu ya da Lemurya kıtaları ile ilgili bilgilere herkesin ulaşabileceğini söylemedim. Bu bilgilerin doğruluğu bir çok bilim adamı ve alim tarafından kanıtlanmıştır dedim. Bu bilgiler Dünya'nın lider ülkeleri tarafından korunmakta olup, bu bilgilere "Derin-i Hafıza" denilmektedir. Aktif örgütler sonlanmadı ve ne yazık ki toplu bir bilinç patlamasına izin vermiyorlar. Şöyle bir örnekle de konuyu sonlandırayım. Türkiye'de Akciğer, Pankreas ve Prostat Kanserinin tedavisi yok. Türkiye'de ki doktorlar bu kanser türlerinden birisine yakalanan hastaya ne yazık ki yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. Ancak kanserin tedavisi 2011-2013 yılları arasında Küba'da bulundu. Lakin Türkiye'ye ulaşmıyor. Nedeni ise; ilaç ve ecza sektörü zarara girecek, ilaçlar pahalı olduğu için ülke ekonomik sıkıntı çekecek. Bizde ne yapıyoruz yaşamı biraz daha uzatacak yöntemler deniyoruz. Bu tedavi de tüm insanların ulaşabileceği yerde. Ancak maddi durumu elverişli olanların daha rahat ulaşabileceği yerde...

Bilginize Saygılarımla.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Ben de size şunu soruyorum: eğer böyle şeylere inanmıyorsanız neden burdasınız?
Niye forum sadece islama mı dayalı? İnanmayan giremiyor mu?

Öğretmen sağol açıklaman için. Kafam allak bullak oldu bir an.

Ü

Üye silindi 58480

@dennise yaklaşımın yorum üzerine. Bahsi geçen ayette arapça kelimelerin tam karşılığı neyse o kullanılmış,

EkSen seni görmek çok güzel.

dolayısıyla ölü birinin diriltilmesi hadisesi imkansız değil.
Elbette. Ama ne kadar ölü? Mezarında çürümüş bir beden de ölüdür. Diriltilme olacaksa beden sağlığı onu yeniden ölüme terketmeyecek kadar tutarlı da olmalı.

Ama açıklamamı genişletmek isterim vesilen ile ;
Hz. İsa bugün yaşasa doktorların elektroșoka rağmen geri getiremediği ve ölüm teşhisi koyduğu kişileri Evelallah geri getirebilirdi. Çünkü onda bu ilmin ilahi mertebeye ulaşmış latifeleri varken bilimin elindekiler yetersiz. Takoz hükmünde.

İsa ölüleri diriltirken Allahualem yaşama enerjisini tüketerek beden cehenneminden uzaklaşmaya çalışan ruhlara bir Allah tecellisi, bir ilahi çağrı, bir müjde ve bir 2. Şans ta oluyor yani sprituel kanala girerek bunu yapıyor. Bunu bilim sprituel olarak pek yapamaz. Ayriyeten Allah iznimle diriltiyordun diyor. Yani her seferinde dirilecek diye bir garanti de yok. Kaderdeki gizli bölmede ne varsa onu çıkarabilir.

Ölüme yakın deneyimleri okuduysanız bir noktada kişi ölüp ölmemeye kendisi karar veriyor çünkü. Bu da isanin insanı ilahi cazibe ile kendine cekebildigini gösterir. Yani yaşama.

Neyse seni görmek güzel @EkSen

dhardhar

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Öncelikle yazımın içerisinde sinirli olduğumu ya da size karşı herhangi bir sitem içerisinde olduğuma dair bir sözcük, cümle yazabilir misiniz? Ancak yazımı tam olarak anlaşılır okuduğunuzu düşünmüyorum. Ben insanların çeşitli yollarla Gaib'den kapılar açabildiğini değil, bazı durumlarda perdenin açılabilir olmasının kurallara değil, Gaib'e yani Tanrıya bağlı olduğunu yazdım. Hiçlik dünyasında ki kurallar ve kaideler yaradılanlara bağlı, birlik ve beraberliğin korunabilmesi amacıyla ortaya çıkmıştır. Ancak Tanrının bulunduğu Gaib'de ise düzenin hangi olgulara dayandığını bilemiyoruz. Atlantis, Mu ya da Lemurya kıtaları ile ilgili bilgilere herkesin ulaşabileceğini söylemedim. Bu bilgilerin doğruluğu bir çok bilim adamı ve alim tarafından kanıtlanmıştır dedim. Bu bilgiler Dünya'nın lider ülkeleri tarafından korunmakta olup, bu bilgilere "Derin-i Hafıza" denilmektedir. Aktif örgütler sonlanmadı ve ne yazık ki toplu bir bilinç patlamasına izin vermiyorlar. Şöyle bir örnekle de konuyu sonlandırayım. Türkiye'de Akciğer, Pankreas ve Prostat Kanserinin tedavisi yok. Türkiye'de ki doktorlar bu kanser türlerinden birisine yakalanan hastaya ne yazık ki yapabileceğimiz bir şey yok diyorlar. Ancak kanserin tedavisi 2011-2013 yılları arasında Küba'da bulundu. Lakin Türkiye'ye ulaşmıyor. Nedeni ise; ilaç ve ecza sektörü zarara girecek, ilaçlar pahalı olduğu için ülke ekonomik sıkıntı çekecek. Bizde ne yapıyoruz yaşamı biraz daha uzatacak yöntemler deniyoruz. Bu tedavi de tüm insanların ulaşabileceği yerde. Ancak maddi durumu elverişli olanların daha rahat ulaşabileceği yerde...

Bilginize Saygılarımla.
Bilgiler icin tesekkur ederim. Kanser ve Kuba diyince biri geldi aklima ve tuylerim diken diken oldu keyfim kacti...

mervxz

Kayıtlı Üye
Niye forum sadece islama mı dayalı? İnanmayan giremiyor mu?

Öğretmen sağol açıklaman için. Kafam allak bullak oldu bir an.
İslama dayalı demedim. Burası bir parapsikoloji forumu ve bilim bu tür şeyleri (gözle görülmeyen,duyulmayan)açıklayamaz. Müslüman olmasanız bile bu tür şeylere inanmanız lazım ki parapsikoloji forumunda olup yorum yapasınız.

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
İslama dayalı demedim. Burası bir parapsikoloji forumu ve bilim bu tür şeyleri (gözle görülmeyen,duyulmayan)açıklayamaz. Müslüman olmasanız bile bu tür şeylere inanmanız lazım ki parapsikoloji forumunda olup yorum yapasınız.
Bu nasıl saçma sapan bir yorumdur. Ben parapsikoloji adı altında birkaç şeye inanmıyorum diyelim burada bulunamayacak mıyım, yorum yapamayacak mıyım, soru soramayacak mıyım? Burada olmam için inanmam mı gerekiyor illa? Görende diyecek burada sadece parapsikoloji var. Mesela bilmediğim ve şuan öğretmenden öğrendiğim birkaç detayı not aldım, şuan araştırıyordum bir şeyler daha sormak için girdim ama şu saçma sapan yorumun yüzünden ne soracağımı unuttum.

D

DAİMON

Hadi o zaman konu birazda şu minvalde irdeleyelim mi?

Taze ölü, eski ölü olayına da el atıldı madem
şöyle ki:, Peygamberimiz ölü kalpleri diriltmiyor mu?

Hz. Muhammed(sas) asırlar evvel yaşamış olduğu halde bugün Onu anmak, bıraktığı yolu takip ediyor olmak çağın taşlaştırdığı kalpleri özüne döndürmüyor mu?

Onu tanıyınca kaskatı olan kalpleri un ufak olmadı mı?
Oldu. Çünkü Resulullah(sas) kalplere şifâdır.

Madde alemine o kadar sıkışıp kalmışız ki dirilmeyi sadece ölüp dirilmek manasında alıyoruz.
Halbuki kalplere hükmetmek ölüyü diriltmekten daha evla ve de daha zor olmalı öyle değil mi?

mervxz

Kayıtlı Üye
Bu nasıl saçma sapan bir yorumdur. Ben parapsikoloji adı altında birkaç şeye inanmıyorum diyelim burada bulunamayacak mıyım, yorum yapamayacak mıyım, soru soramayacak mıyım? Burada olmam için inanmam mı gerekiyor illa? Görende diyecek burada sadece parapsikoloji var. Mesela bilmediğim ve şuan öğretmenden öğrendiğim birkaç detayı not aldım, şuan araştırıyordum bir şeyler daha sormak için girdim ama şu saçma sapan yorumun yüzünden ne soracağımı unuttum.
Amacınız insanların konuları altına "öyle bir şey yok" deyip tartışma çıkarıp dikkat çekmek anladığım kadarıyla.kolay gelsin size

Jroad

Banlı Kullanıcı
Kayıtlı Üye
Amacınız insanların konuları altına "öyle bir şey yok" deyip tartışma çıkarıp dikkat çekmek anladığım kadarıyla.kolay gelsin size
Anlayışınız bu kadar kıtsa sadece bununla yetinirsiniz. Asıl size kolay gelsin, çok işiniz var.

Ü

Üye silindi 58480

Konuya başka bir boyut ta ben getireyim ;

Bana Hz. Muhammed SAV hala ruhen burada gibi geliyor.
Sanki kıyamete kadar ruhundan bir eklenti bu günleri ashabına haber vermeden evvel aramızdan geçmiş ve ümmetine selam etmiş gibi.

Yani zamanın dışına çıktığı için, şu an, belki de an itibari ile bizi ve ümmetin durumunu görüyor gibi. Halbuki çoktan görüp bitirdi fakat bizim perspektifimizden bakarsak şu an bizi görüyor olmalı.

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Kabirlerine gittiğiniz vakit sizi tanırlar, duyarlar, bilirler... Fakat Allah'ın izni olmadan cevap veremezler.

Kazan

Kayıtlı Üye
Bu meseleye kendi bilgim kadar bir açıklık getireceğim;

Kozmosun kendini bilme yolu olan BİLİNÇ yada yaşam enerjisi (evrenin) tüm boyutlar arasında var olan tek esirsel bağlantı(sı)dır. Mikro kozmik (yada makrokozmik) açıdan maddenin eğer gerçekten de var olabilmesi için aynı anda iki yerde bulunabilmesine olanak veren bir kaynak gerekir: düşünce enerjisi, söz(kutsal ruh) yada rezonans ! Bu enerjinin oluşabilmesinin tek yoluda bilince sahip olmaktır. Vücut bilinç olmadan sadece bir et yığınından ibarettir. Aynı şekilde bilinç de vücut olmadan bir HİÇTİR.

Tüm bu kosmos ortak bir enerjinin farklı şekiller halinde tezahürlerinden ibaret. Tabiri caizse tüm bilinçler eştir onları farklı yapanlar ise seviyeleri farklı olan "LOGOS"vardır. Yani bu yazıyı yazanla okuyan aynı bilinçtir, BİRDİR!!!

Gelelim asıl meseleye; Self-Enkarnasyon'dan geçen cesetler tekrar bilinçlerine ek olarak logossal hatıralarına da kavuşturulurlar ve bu sayede kaynakla olan enerji bağlantıları çeşitli işlemler için kullanılır.

Bu işlem genellikle kayıp (savaşlarda cesedi bulunamamış askerden tut kaçırılan kız çocuklarına) uygulanır. Bilinç önce Bio-Logical Data Printer(Canlı Kuantum İşlemcileri) ile yeniden çıktı alınır ve elektriksel bir dalga ile beyin yeniden uyanır.

Daha fazla bilgi vermek isterdim fakat benim bildiğim de bu kadar:)