Okb yani vesvese hastalığı

metisartemis

Kayıtlı Üye
Merhaba. Çocukluğumdan beri okb yani İslam'daki adıyla vesvese ile mücadele ediyorum. Çocuklukta çok belirgin olmamakla beraber özellikle üniversiteye başladıktan sonra şiddetli ataklar geçirmeye başladım ve bunun bir hastalık olduğunu o zaman öğrendim. Aklıma sürekli gerçek dışı düşünceler geliyor. Kendimi hep tehdit altında hissediyorum. Başıma kötü bir şey geleceği korkusuyla yaşamaktan çok yoruldum. Uykularım kaçıyor yemek bile yiyemiyorum. Bu arada ilaç tedavisi de gördüm ama hastalığım tekrar nüksetti. Lütfen bana bir yol gösterin. Her şeyi denemeye hazırım.

Creative34

Kayıtlı Üye
Merhaba. Çocukluğumdan beri okb yani İslam'daki adıyla vesvese ile mücadele ediyorum. Çocuklukta çok belirgin olmamakla beraber özellikle üniversiteye başladıktan sonra şiddetli ataklar geçirmeye başladım ve bunun bir hastalık olduğunu o zaman öğrendim. Aklıma sürekli gerçek dışı düşünceler geliyor. Kendimi hep tehdit altında hissediyorum. Başıma kötü bir şey geleceği korkusuyla yaşamaktan çok yoruldum. Uykularım kaçıyor yemek bile yiyemiyorum. Bu arada ilaç tedavisi de gördüm ama hastalığım tekrar nüksetti. Lütfen bana bir yol gösterin. Her şeyi denemeye hazırım.
Her türlü kan değer testi yaptırın şeker kan triod hemoglobin psikolojik olaya bağlamayın

ThEnd

Kayıtlı Üye
psikoterapi görmelisin, ilaç tedavisinden daha etkilidir. Çok bir şey denemene gerek yok, öncelikle psikiyatrise gitmelisin. Buradaki herkesten daha çok yardımcı olacaktır sana. Böyle hastalıklar küçükken farkedilebilse keşke. Daha fazla geç kalma ve erteleme.

metisartemis

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar teşekkür ederim. Yalnız dediğim gibi ilaç tedavisi gördüm geçmişte. Yani ilk olarak psikiyatra başvurdum zaten. Bugün ilaca tekrar başladım. Bunun yanında alternatif bir yöntem daha denemek istiyorum.

Sariibi

Kayıtlı Üye
Sanırım dua türü vb yardım istiyorsunuz. Sadece bilimsel ,düşünsel yöntemlerle atlatmış biri olarak yöntem onerebilirim.

SEBEGE

Kayıtlı Üye
ben de okb hastasısıyım. İlaçları düzenli kullanman gerek beynin o ilaçları tanıması uzun zaman alıyo maalesef ilaçsız bir çözüm elde edemezsin. iyi bir doktor bulman lazım

STiNG44

Kayıtlı Üye
Bu illet hastalığı 15 yıl çekmiş ve namaza başladıktan sonra tüm sıkıntılarından kurtulan biri olarak söyleyeceğim tek şey namaza başlayın derim.

EkSen

Kayıtlı Üye
Kuran dan 3 kısa ve etkili dua paylaşayım size .. Sık sık bunları okuyun o anlarınızda .

Maşaallahu vela havle vela kuvvete vela kudrete vela haybete vela azamete illa billahil aliyyül azim.

Hasbinallahi ve nimel vekil.

Kale haza firaku beyni ve beynek.

D

DAİMON

Hastalığa verdiginiz reaksiyonlara bakılırsa bu iş tek başınıza çözülebilecek gibi değil. Günlük insani ihtiyaçlarınızı bile yapmaya mani oluyor. Midenizin açlık sinyallerine cevap vermiyorsunuz, yemek yemeyi reddediyorsunuz.
Psikoterapiyle beraber beynin işleyişini yeniden akort etmeye yardımcı olması için ilaç tedavisi şart. İlaç deyince hemen tu kaka dememek gerek. İlaçlar doğru kişi üzerine doğru zamanda ve yerine kullanıldığında faydalı olur. İlacın yan etkilerine degil tedavi kısmına odaklanmalısınız. Ekstra Kur an okumanızı ve en azından farz namazları kılmanızı zikirler le manevi yönünüzü kuvvetlendirmenizi tavsiye ederim. Bu tür takviyelerle tedaviyi desteklerseniz inancınız dolayısıyla Allah yardım eder. Sadece biraz tevekkül ve sabır gerekecek. İnsanların hayır dualarını da ihmal etmeyin. Sadaka verin, dua isteyin.

metisartemis

Kayıtlı Üye
Hastalığa verdiginiz reaksiyonlara bakılırsa bu iş tek başınıza çözülebilecek gibi değil. Günlük insani ihtiyaçlarınızı bile yapmaya mani oluyor. Midenizin açlık sinyallerine cevap vermiyorsunuz, yemek yemeyi reddediyorsunuz.
Psikoterapiyle beraber beynin işleyişini yeniden akort etmeye yardımcı olması için ilaç tedavisi şart. İlaç deyince hemen tu kaka dememek gerek. İlaçlar doğru kişi üzerine doğru zamanda ve yerine kullanıldığında faydalı olur. İlacın yan etkilerine degil tedavi kısmına odaklanmalısınız. Ekstra Kur an okumanızı ve en azından farz namazları kılmanızı zikirler le manevi yönünüzü kuvvetlendirmenizi tavsiye ederim. Bu tür takviyelerle tedaviyi desteklerseniz inancınız dolayısıyla Allah yardım eder. Sadece biraz tevekkül ve sabır gerekecek. İnsanların hayır dualarını da ihmal etmeyin. Sadaka verin, dua isteyin.
Çok teşekkür ediyorum. Zaten ilaç tedavisi görmüştüm geçmişte. Bu hafta yeniden başladım. İnşallah haftasonu da psikoterapiye başlıyorum. Bunun yanında Kuran meali okumak bana iyi geliyor. Tavsiye ettiğiniz belirli zikirler var mıdır peki?

metisartemis

Kayıtlı Üye
Kuran dan 3 kısa ve etkili dua paylaşayım size .. Sık sık bunları okuyun o anlarınızda .

Maşaallahu vela havle vela kuvvete vela kudrete vela haybete vela azamete illa billahil aliyyül azim.

Hasbinallahi ve nimel vekil.

Kale haza firaku beyni ve beynek.
Kardeşim çok teşekkür ederim. Araştırdım, gerçekten bire bir reçete gibi dualar bunlar :)