Moskov-Sanat Defteri

moskov

Kayıtlı Üye
Hani yureğinin yorgunlugu vurur ya gözlerine sevdanı deli gibi haykırmak istersin bunca derin yerleşmişken yüreğine...Yapamazsın!!!Kendi icinde tek basına karsılıksız sevmekten yorulmuş yureğinle yaşarsın sevdanı.Bazen de tutamaz gozlerinden akıtırsın yavaş yavaş biriken sevdanı.Bitse diye düşünürsün keşke hepsini akıtabilsem dersin yapamazsın. Çünkü artık öylesine dolmuşsundur ki deli gibi akıtsanda gözlerinden bitmez...Aktıkça çoğalır gözlerinde yüreğinde biriktikçe büyür.Dilinin ucuna gelir haykırmak istersin yine yapamazsın.Korkarsin ya tamamen biterse içindeki yiterse diye...Ne onunla nede onsuz yapamazsin.Artik bu sevdayla görmeye bu sevdayla duymaya bu sevdayla dokunmaya hissetmeye başlarsın.Artık günlerini sadece doya doya hissetmek icin yasarsin.Yüreğinde sessiz çiğlikların başlar sen susturmaya calişsanda sesini duyuramayacağini bilsende o dinlemez seni deli gibi haykırır içinde...Ağlarsın gizlice köşelerde.Yorgun yüreğinden başka kimse eşlik etmez sana.Savaşırsın kendinle ama yinede kazanamazsın yüreğine karsi. Çünkü o bilir sevdiğini o bilir artik onun için yandığını...Zaman sen onu severken akar gider.Artik kör olmuşsundur,sağır olmuşsundur,hissedemez,dokunamaz olmuşsundur.Neden mi? Çünkü artık sadece o vardır içinde.Yüreğinde benliğinde kazinmis her yerine yer etmiş şekilde.Cok istesende uzanamadığın o vardır içinde!!!

erkarlı bir dönemden bir yazı :)

Katarina

Kayıtlı Üye
Ne kadar güzel olmuş..Bir tane de ben açayım böyle en iyisi :)

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Ben aşkın kendisine aşığım.Benim hayatımdaki en verimli ve çalışkan öğretmen o.Kimsenin bana yaptıramayacağı şeyleri yaptıran ve benim bile kendime şaştığım haller içine beni düşüren,düşündüren o.Kaybettiğimi düşündüğüm geçmiş zamanlara baktığımda bugünü o sayende kazandığımı görebiliyorum.Hem zaten aşk kaybolmaz ki....Ben olduğum sürece bu yaşamda benim aşık olduğum herşey benledir.Bana bıraktıkları bana ekledikleriyle yaşamaya devam edecektir o.Bugün o delice tutkuyla bağlandığım herşey yarın değişmiş olacaktır,biz istemesek te,o istemese de, kimse istemese de her sabah güneş doğdukça ve her akşam ay parladıkça herşey devir daim ettikçe aşk ta değişecektir.Herşey doğar-ogunlaşır-ölür ve tekrar doğar.İlişkiyi sabit tutmak diye birşey mümkün müdür?Yaşadığınız hergünü silebilir misiniz?unutabilirsiniz belki ama değiştiremezsiniz.O ilk günkü heyecana saplanıp kalmak niye o halde?O o günde kaldı ve gitti,bugün ya daha güzeli olacaktır ya da hiçbirşey.Ama sen o günde kalırsan kendini çaresiz bir biçimde bir hücreye kilitlersin,ellerinden bugün kayıp gider,sen hala o gün orda kalırsın ama bugünü de kaybediyorsun unutma ve bugün de en az o gün kadar kıymetli ve sen hala bu gezegende bugün de nefes alıyorsun.O zaman büyü,aşkla büyü,sen büyü ki o da yürüsün.Ve ben kendimden biliyorum ki her yeniden aşık olduğumda hiç bu kadar sevmemiştim diyorum:)))yani sevmiştim de bu farklı ama:=)Evet farklı çünkü ben de farklıyım aslında.Tüm bunlar için Aşk bence;insana da verilmiş en güzel nimet,en verimli öğretmen ve en önemlisi en çok sana ait olan ve sadece yaşanmışlığının hissiyatı sana özel olan.Ve ben hayatımda varolan herşeyin Tanrı'nın aşkından yaratıldığını düşünürüm hep,bir yerde okumuşluğumdan değil,öyle hissetmeyi seçtiğimden.Hadi onu da geçtim bir gerçek daha,şu anda şu yazıyı okuyabiliyorsak bunun da sebebi,sonuçları her ne olursa olsun,anne ve babalarımızın ister 10 dakikalık ister bir ömürlük aşkı değil mi?Demek ki bir şekilde aşk olmazsa bizde yokuz zaten.Ben aşkın kendisine aşığım...

moskov

Kayıtlı Üye
Ama benim buraya paylaştıklarımı kimse görmüyor yahu boşuna yazıyorum gibi geliyor.. :(

ebru83

Kayıtlı Üye
İş
Mimar
Tüm yazdiklarinizi okudum, ellerinize saglik.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Yahu gördük,okuduk biz de yazdık:)sen devam et biz takipteyiz:=)

moskov

Kayıtlı Üye
Bazen yanlızlığın içinde boğulduğumu hissediyorum.Oysa ben yanlızlığı severdim. Yanlızlık bana seni getirirdi. Doya doya düşünür hayaller kurardım seninle ilgili. Bir olurduk biz olurduk. Uzun uzun bakardım gözlerine dilediğimce özgürdüm bakmakta. Hiç kimse neden bakıyorsun diye sorgulayamazdı beni yada baktığım için rahatsız olup çekmezdin gözlerini.. Yada yan masadan gelen ses rahatsız etmezdi bizi.. Ellerini tutar sıcaklığını hissederdim ve bilirdim ki ben bırakmadan beni bırakmazdı o eller.. Ben gitmene izin vermeden gidemezdin... Senin benimle olmanın tadını doyasıya çıkarırdım.. Konuşmazdık seninle sadece biz olmanın gururu olurdu üzerimizde.. Orda benimdin ya buda bana yeterdi..Ama şimdi hayalini kurmaya bile korkar oldum.. Yalnız kalmaya korkar oldum....

benden ..

Perina

Banlı Kullanıcı
Bunu ben açmadım modlar açmış :) ama okunmuyor sanki böyle olunca ben sadece paylaşıyorum...

Bana da bir köşe açılsa keşke:)Ama ben sanki geçenlerde o şansı kaybettim sanki:) Mesela itiraflarınız yada şuan içinizden geçeni söyleyin adlı bir köşe olabilirdi benimkisi:) Gerçi vardı böyle bir köşe ama neyse:) Ve aslında yazacağım herşeyi yazdım ben nette..Bu kadarı yeter öyle değil mi?:)

Ve sizin adınıza sevindim moskov..Bu köşe size çok yakışmış..Sevgi dolu,umut dolu,dostluk dolu,aşk dolu moskova hakikaten çok yakışmış..Siz akrep etkisinde olduğunuzdan aşkın diğer adı olarak görüyorum ben,sizi ve her akrebi:)

moskov

Kayıtlı Üye
Ay cok tesekkur ederim cok mutlu oldum. Cok cok tesekkur ederim.

moskov

Kayıtlı Üye
hımm olabilir çünkü karşımdakine sevgi konusunda inanmıyorum ..

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Evet sevileceğine inanmıyorsun.
Çok istediğin birşeyin olmamasından korkup, bu korkuyu gerçekleştiriyordun ayrıca yanlış hatırlamıyorsam...

moskov

Kayıtlı Üye
ah bu şarkıların göz kör olsun

öyle dudak büküp hor gözle bakma
bırak küçük dağlar yerinde dursun
çoktan unuturdum ben seni çoktan
ah bu şarkıların gözü kör olsun

güzelsen güzelsin yok mu benzerin
goncadır ilk hali bütün güllerin
aklımda kalmazdı yüzün,ellerin

bir gülüşün var ki kaş çatar gibi
en sıcak sözlerin azarlar gibi
hiç bağlanır mıydım çocuklar gibi

sonunda tuz bastın gönül yarama
nice dağlar koydun nice arama
seni terkedip de gitmek var ama

çok güzel şarkıdır ve hakikaten bu şarkılar olmasa unutmak daha kolay :)

moskov

Kayıtlı Üye
Evet sevileceğine inanmıyorsun.
Çok istediğin birşeyin olmamasından korkup, bu korkuyu gerçekleştiriyordun ayrıca yanlış hatırlamıyorsam...

Çok istediğim zamanlar çok nadir olur..Ben çok değişken bir insanım bir şeyi çok isteyemem ama istiyorsam bilinmeliki bu benim için çok öenmli..Ve bu yüzden inanılmaz korkarım ve birşeyleri çok istememk için keserim önünü.. Kaçış yoluna girerim genellikle...Korkuyuda yanlışlıkla gerçekleştiriyorum sanırım :)

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Çok istediğim zamanlar çok nadir olur..Ben çok değişken bir insanım bir şeyi çok isteyemem ama istiyorsam bilinmeliki bu benim için çok öenmli..Ve bu yüzden inanılmaz korkarım ve birşeyleri çok istememk için keserim önünü.. Kaçış yoluna girerim genellikle...Korkuyuda yanlışlıkla gerçekleştiriyorum sanırım :)

Evet yapıyorsun birşeyler...