Kulağınımdaki sesler

Talgaran

Kayıtlı Üye
Uzun zamandır gece hariç başka bir vakitte yatmaya başlayınca kulağımda sinyal sesi duyuyodum ama bugün farkettim ki bu sinyal sesleri kısa - uzun, kalın - ince şeklindeydi. Bugün yatarken yine duydum bu dediklerim 10 dakika kestirirken yaşıyorum ama birkaç saat gibi geliyor uykuya dalacakken yine bu sinyal seslerini duyuyorum aklıma mors alfabesi geldi bunları not edeyim dedim ama halen uyuyormuşum farkında değilim elimi telefona uzatayim dedim bedenim ağırlaşmış kolumu kaldiramiyorum diğer tarafa dönmek istedim dönemedim sonra uyandım yarım saat kadar hatirlamadim şimdi hatırladım.

Bu dediklerim gece haricinde yatarken oluyor yani bugün 11.00 de uzandım evde de kimse yok bu arada harici bir ses falan yok.

mystery1210

Kayıtlı Üye
Uzun zamandır gece hariç başka bir vakitte yatmaya başlayınca kulağımda sinyal sesi duyuyodum ama bugün farkettim ki bu sinyal sesleri kısa - uzun, kalın - ince şeklindeydi. Bugün yatarken yine duydum bu dediklerim 10 dakika kestirirken yaşıyorum ama birkaç saat gibi geliyor uykuya dalacakken yine bu sinyal seslerini duyuyorum aklıma mors alfabesi geldi bunları not edeyim dedim ama halen uyuyormuşum farkında değilim elimi telefona uzatayim dedim bedenim ağırlaşmış kolumu kaldiramiyorum diğer tarafa dönmek istedim dönemedim sonra uyandım yarım saat kadar hatirlamadim şimdi hatırladım.

Bu dediklerim gece haricinde yatarken oluyor yani bugün 11.00 de uzandım evde de kimse yok bu arada harici bir ses falan yok.
Duru işitirlik ile ilgili olabilir bana kalırsa

Talgaran

Kayıtlı Üye
Duru işitirlik ile ilgili olabilir bana kalırsa
Çok küçükken dedemlerin evinde -yani memlekette- çakı ariyodum merak ettiğimden dolayı sonra bir yere eğildim hşşş diye ses duydum ve o anda evde kimse yoktu sonra korkumdan dedeme seslenerek çıktım dışarı. 3 yıl öncede annem eve gelmeden önce sesini duymuştum.

mystery1210

Kayıtlı Üye
Çok küçükken dedemlerin evinde -yani memlekette- çakı ariyodum merak ettiğimden dolayı sonra bir yere eğildim hşşş diye ses duydum ve o anda evde kimse yoktu sonra korkumdan dedeme seslenerek çıktım dışarı. 3 yıl öncede annem eve gelmeden önce sesini duymuştum.
Butür ses duyma olayı duru işiti olarak biliyorum duru işiti fizik ötesi alemlerden ses isitme olayi bu yetenegi gelismis kisiler gece kimse yokken evden ses duyma, kendine seslenildigini duyma, uzak mesafedeki sesleri duyma gibi belirtileri vardir arastirin bence

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Bu konu hatırladım kadarıyla burada çok konuşuldu. Radyo frekans sesleri gibi bir çok kişi duyuyordu.
Ben bilişim noktasının oynaması olarak görüyorum.

Alakan

Kayıtlı Üye
Uyku felci yaşıyor musunuz? Anladığım kadarıyla o an uyku felci yaşamışsınız. Bunun neden kaynaklandığı ile alakalı uzunca bir yazı yazmıştım diye hatırlıyorum tekrar yazayım. O an beyniniz uyanık fakat vücudunuz uyanık değil. Gerekli sinyalleri beyniniz bedeninize gönderemiyor ve bu esnada kulakta bu tarz sesler meydana geliyor. Özellikle stresli, yorgun bir yapıya sahipseniz ve dolayısıyla uykunuz kaliteli değilse bu durum daha sık yaşanıyor gece uykularında. Gündüz uykularında ise sessiz bir ortamda olsanız dahi uyaran çok fazla ve rahat bir uykuya geçiş yapamıyorsunuz.