Kendini çukurdan çıkartma planı.

cathrine

Kayıtlı Üye
Koruyucu varlığınizın işi olmalı.
@Absoluta Virtute Bu koruyucu varlıklar herkeste olmuyor değil mi?Hani ben bazı insanları ''peri eli değmiş''kadar şanslı buluyorum ya,koruyucu varlık bunu mu gerçeklerştiriyor?Herkesin koruyucusu farklı mı?BU konuyu hiç kavrayamıyormuşum gibi geliyor.Ama ilgi de duyuyorum.Sizin cevaplarınızı bekliyorum ,bir de benim daha iyi anlamamı sağlayacak kitap ,film,dizi öneriniz var mı?

cathrine

Kayıtlı Üye
Ben maji ile ilgilenmeye başlamadan önce kontrolsuz bir enerjim vardı. Beni huzursuz eden bir enerji öfke patlamaları yaratan. İstemeden birine zarar vermem nadiren oluyordu. Ama kendime çok zarar verdiğimi şimdi anlıyorum. Dünyanın bağrına sigmamak duygusu çok doğru bir tanım.
Maji yapınca bir enerji azalması oluyor bu sebeple gerekmedikçe yapmıyorum. Enerji azalması ile birlikte maji yaptığımda bir yandan çok iyi hissediyorum.
Ufaktan ufaktan başlamanızı tavsiye ederim.
@Alex06 Maji yapmaya nasıl karar verdiniz?Sizi tetikleyen bir olay mı oldu yoksa ilgi duyup araştırırken mi keşfettiniz?Öfke patlamalarınız sebebiyle mi bu ilme yöneldiniz?Çünkü insanın durduk yere maji yapası gelmez herhalde.Çok özelse cavplamayabilirsiniz tabii.Bu konuları çok merak ettiğimden soruyorum ve öğrenmek istiyorum.

hekate22

Kayıtlı Üye
Ben maji ile ilgilenmeye başlamadan önce kontrolsuz bir enerjim vardı. Beni huzursuz eden bir enerji öfke patlamaları yaratan. İstemeden birine zarar vermem nadiren oluyordu. Ama kendime çok zarar verdiğimi şimdi anlıyorum. Dünyanın bağrına sigmamak duygusu çok doğru bir tanım.
Maji yapınca bir enerji azalması oluyor bu sebeple gerekmedikçe yapmıyorum. Enerji azalması ile birlikte maji yaptığımda bir yandan çok iyi hissediyorum.
Ufaktan ufaktan başlamanızı tavsiye ederim.
Evet, öfkenin diğer duygularla harmanlanması kaçınılmaz; hele bizim gibi bir toplum içinde. Her biri insana aittir yok edemeyiz ama dengelemek çok önemli. Bunu yapiyorum genelde. Sanatçı ruhluyum ve sporu bırakmıyorum. Enerji konusunda problem yok. Ama dediğiniz gibi beden gibi ruh yapısı da önemli. Herzaman şunu düşünürüm; ille de Akıl, beden ve ruh birbirinden asla ayrı değildir, Asla...ruhsal olarak çok erken yaş da dört yaşlarında (ailemin dediği) farklılık başladı....yirmili yaşlarda ....verildi ama korktum. Onu çalışsaydım arkasından ...ikinci hazırdı, rüyamda söylendi çünkü ikinci verilirken birinci ikinciye engel oldu ve o sonra deyip birinci verildi....ama birinciyi bile yapamadım. Şimdi şöyle düşünüyorum " bunda vardır bir hayır, belki daha hazırlıklı olmalıydım " diye teselli buluyorum. Bence iyi oldu çünkü çok sabırlı ama öfkesi yıkıcı olabilecek bir mizacım vardı; bence yapmamış olmak iyiydi...

Ve bir türlü doğum haritam çıkamamıştı, buda önemli bir durumdu, ki neyse bunuda hallettim ve tüm yaşam boyunca çok sıra dışı ve deneyimli bir majisyen bile söyleyecek birşey bulamamıştı vs vs.

Birşeye baslamadan önce bunun için kendimi tanımak önemliydi ve tanıdım; şaşırdım mı, hayır; ama biryandan da şok oldum.

Başlamayı düşünüyorum ama önce yaşamayı düşündüğüm konutumu sehir dışına ve doğal bir konuma sokmak zorundayım....bu çok önemli benim için....

Ever, kaçış yok...yanıtlarınız için teşekkür ederim. Yabancı olduğum duygular için sizlerden öğreneceğim şeyler olacaktır ama rabi ki sessiz kalmam gereken yerlerde...😌

Alex06

Kayıtlı Üye
@Alex06 Maji yapmaya nasıl karar verdiniz?Sizi tetikleyen bir olay mı oldu yoksa ilgi duyup araştırırken mi keşfettiniz?Öfke patlamalarınız sebebiyle mi bu ilme yöneldiniz?Çünkü insanın durduk yere maji yapası gelmez herhalde.Çok özelse cavplamayabilirsiniz tabii.Bu konuları çok merak ettiğimden soruyorum ve öğrenmek istiyorum.
Hiç birşeye karar vermedim. Öfke sağlıklı bir biçimde hiç birşeye yonlendirmez yapıcı bir enerji değil cunku.
Spritüel konulara kendini bildim bileli ilgi duyarım. Etrafımda ise hiç böyle insanlar yok. Olsa iyi mi olurdu kötü mü olurdu bilmiyorum. Uzunca bir müddet bu konularla ilgili okudum. Hala da okuyorum. Melek çalışmalarıyla başladım tesadüfen. İse yaradığını farkettim sonra futhark runelerini keşfettim resim yapmayı sevdiğim için enerjimi daha rahat yönlendirdiğimi anladım. Ama uzun sürede çalıştığı için sonucu görmek vakit alıyor. Sonra burada Arachne glifleri gördüm. Gündelik hayat içinde bas edemediğim problemlerim vardi. Öğrenci hazır olunca hoca gelirmiş sağolsun @Absoluta Virtute hocalık yaptı.
Her uygulamam başarılı mı hayır neyi niye yapıyorum biliyor muyum kısmen biliyorum. Bu işler nasıl işliyor biliyor muyum hayır. Çok sık ritüel yapıyor muyum hayir. Tek bildiğim korunma ve arinmanin çok önemli olduğu yapacağım şeye aklımın kalbimin inanmasi gerektiği. Ben yolun başında az bilen bir ogrengiyim.
Umarım buradaki herkes kendine uygun yöntemi bulur.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
@Absoluta Virtute Bu koruyucu varlıklar herkeste olmuyor değil mi?Hani ben bazı insanları ''peri eli değmiş''kadar şanslı buluyorum ya,koruyucu varlık bunu mu gerçeklerştiriyor?Herkesin koruyucusu farklı mı?BU konuyu hiç kavrayamıyormuşum gibi geliyor.Ama ilgi de duyuyorum.Sizin cevaplarınızı bekliyorum ,bir de benim daha iyi anlamamı sağlayacak kitap ,film,dizi öneriniz var mı?
Büyük güçlerin Egregorlarin, Tanrıların, Demonların işine yararlıysanız verilir. Örneği büyük bir politikaciysaniz ülke egregorun hizmetindesiniz. Güçlü birkaç tane varlık sizi korur. Majisyen olmanızı şart değil. Demonlar genelde maddi işlere bakar. Tanrılar maneviyat ve doğa ile ilgilenir. Ama bu sınırlar kesin değil tabi ki.

Alex06

Kayıtlı Üye
....yirmili yaşlarda ....verildi ama korktum. Onu çalışsaydım arkasından ...ikinci hazırdı, rüyamda söylendi çünkü ikinci verilirken birinci ikinciye engel oldu

Verilen nedir???Anlayamadım.

Ve bir türlü doğum haritam çıkamamıştı, buda önemli bir durumdu, ki neyse bunuda hallettim ve tüm yaşam boyunca çok sıra dışı ve deneyimli bir majisyen bile söyleyecek birşey bulamamıştı vs vs.
Doğum haritası önemli midir???? Ne işe yarar tam olarak???
Majisyen hangi konuda söyleyecek birşey bulamadı???

hekate22

Kayıtlı Üye
Verilen nedir???Anlayamadım.

Doğum haritası önemli midir???? Ne işe yarar tam olarak???
Majisyen hangi konuda söyleyecek birşey bulamadı???
Doğum haritası, bazen anlam veremediğimiz pisişik konularda bilinç açıklığına yardım edebilir, ki farkındalığınız derecesinde. Birşeylerin netlik kazanması uzun yılları ve karmalarımızı kapsar....hani derler ya, eski bohcamızla geldik! Tabi kişinin gezegen ve yıldızların hal ve durumlarıyla ilgili. Tabi okült açıklamalar ile mümkündür, semboller ve tanrı, tanrıça formatın'da açıklamalar...işte asıl okült bilim kapsamında olan şeyler bunlar. Kadim krallar ve hükümdarların yolları bu konumlarla takip edilir, ne yapacakları tavsiye edilirdi. Hepimiz için öyle aslında ama modern çağ, kadim bilgilerin üstünü toprak gibi örttü....tabi siz ne düşünürsünüz bilmiyorum.

hekate22

Kayıtlı Üye
Kaptırmamayı zaten pozitif enerjinizi kaptırmamanız anlamında kullandım. Siz negatifleri yüklendiğiniz oranda karşıya yüksek frekanslı enerjinizden kaçak verirsiniz. Sizin dediğiniz de konuştuğumuz örnekler gibi bir durum. Eğer yüklendiğiniz negatifleri kullanacak farklı bir mecra aramıyorsanız arınma yaparak sonrasında aura güçlendirme yapmanız gerekir. Özellikle bunu hissedince, kendinizi ve huzursuz hissettiğiniz ortamınızı arındırmalısınız.
Bu konuyu şimdi okudum; sanırım herkes birbirinin enerjisini emiyor gün içinde. Stres vs. Yoksa farklı durumlar mı var?

star53

Kayıtlı Üye
uuuuu 🤩 çok sert.
Probleminiz olan insanlara mı yapıyorsunuz bunu. Kaç kişiyi öldürdünüz(mecaz) merak ettim🙂 Nasıl ilerlediniz maji ile öldürecek kadar biraz bahseder misiniz çalışmalarınızdan.
Her şey derin bir nefesle başlıyordu. Zihin puslu, niyet okyanusta bir damlaydı. Var olan tüm bilgiler kullanılacak bir araçtı. Bu aracın ise yakıtı enerji, elektriği ruhtu...

october

Kayıtlı Üye
Ben yapıyorum. Kötü bir şey yaptığımı de düşünmüyorum. Hakkımı geri alıyorum istediğim zaman ve istediğim şekilde. Beni üzene, benim hakkımı yiyene, yaptıklarını yanında bırakmam. İntikam için maji yapmak bence karlı bir iş değil. Fakat majikal hırsızlık karlı. Hakkımı alırım ve aynı anda intikamımı. Ama intikamda gözüm yok. Gözüm bana zarar veren kişinin nimetlerinde. 😈
keşke siz de bi eğitim verseniz Sevgili Absoluta. bizim gibi meraklılar-ve de biraz çaresiz kalmışlar- için yol gösterici olurdu. ve güvenli olurdu.

nurumm

Kayıtlı Üye
@Absoluta Virtute bazen beni çekiyormusunuz acaba ? Uyku da tutmadı canım bişeylere baya sıkıldı ge moralim oldukça bozuktu bişeyler yapmak istiyorum ama ne yapsam derken ve intikamla cidden işim yokken neyse boşver falan dedim ama içim içimi de kemiriyordu 😆 Ve the end 🙃

S

sophitia

Her şey derin bir nefesle başlıyordu. Zihin puslu, niyet okyanusta bir damlaydı. Var olan tüm bilgiler kullanılacak bir araçtı. Bu aracın ise yakıtı enerji, elektriği ruhtu...
Ya da şöyle;
İlk önce avını seçiyorsun güzel, zayif ve en savunmasiz olani, astral düzlemde.
Ondan sonra pus büyüsü yapıyorsun.
-ki hissetmemeli
Yavas yavas onu hazirliyorsun.
Sonra da işini bitiriyorsun.

Buraya kadar kurgu..

Ama yorumda bir gerçeklik var bence. Oldurme noktasina getirmekle can cekistirmek ayni seyler degil mi zaten? Neden ikisini ayni cumlede ayrı şeylermiş gibi kullansin ki beyfendi. Çok korkutmamak icin mecaz demiş o kadar.

star53

Kayıtlı Üye
Ya da şöyle;
İlk önce avını seçiyorsun güzel, zayif ve en savunmasiz olani, astral düzlemde.
Ondan sonra pus büyüsü yapıyorsun.
-ki hissetmemeli
Yavas yavas onu hazirliyorsun.
Sonra da işini bitiriyorsun.

Buraya kadar kurgu..

Ama yorumda bir gerçeklik var bence. Oldurme noktasina getirmekle can cekistirmek ayni seyler degil mi zaten? Neden ikisini ayni cumlede ayrı şeylermiş gibi kullansin ki beyfendi. Çok korkutmamak icin mecaz demiş o kadar.
Bence gerçekten öldürmeye çalışmıyor. Öyle olsa burası arınma gecesine dönerdi :D Gerçek anlamda düşünecek olursak böyle bir şeyi yapabilecek gücü olan biri bence karabüyü konusunda ustalaşmalı. Onun da her yerde "karabüyü101" yada "karabüyüde nasıl uzmanlaşırım" diye el kitabı bulundurduğunu sanmıyorum :) Tabi bunlar benim fikirlerim. Bahsi geçen konuların sadece okuyucusuyum.