Kendini çukurdan çıkartma planı.

Kızılsancılar

Kayıtlı Üye
Enerji vampirligi gün içinde maruz kaldığımız bir durum sevgiliniz eşiniz çocuğunuz iş arkadaşınız ebeveynleriniz herkesle enerji alisverisindeyiz. Enerjisini alıyoruz enerji veriyoruz sağlıklı iletişim varsa hem alıp hem de veriyoruz bunda bir sorun olmuyor. Enerji vampirlerinden de bir şekilde uzaklaşıyoruz. Uzaklaşmak sınırlar koymak eterik bağları kesmek sağlıklı bir davranış neden bir başkası bizim enerjimizi düşürsun. Bilinçli veya bilinçsiz pek çoğumuz kendini koruyor

Benim konu ile ilgili merak ettiğim hatta yapmak istediğim şu. Bazı insanların evrenden aldıkları gerçekten çok dağılım adaletsiz. Sağlık başarı güzellik bolluk vs vs. işte tüm bu enerjilere sahip olanlardan bu enerjileri almak istiyorum.
Ayrı bir başlık altında konuşursak daha iyi olur aslında çünkü çoğu konuyu ben dönüp dönüp tekrar okuyorum.
Her karma'mız farklı program oluşturuyor olabilir. Ektiğini biçme diye bir yasadan söz edilir; ne ektiğimizi ve ne biçecegimizi biliyormuyuz ki adaletten söz edelim!?... enerjisini almayı düşündüğünüz kişiler, sahip oldukları şeyler için ne bedeli ödediğini biliyormuyuz ki âdil yasayı sorumlu tutuyoruz. Evrende biziz, yeterli olmak veya yetersizlik bize aittir. Açıkca bu yorumun ve isteğin oturacağı bir zemin yok; varsa birlikte bulalım 🙂

SoldierO

Kayıtlı Üye
@Kızılsancılar @createtherules @SoldierO Konu nerelerden nereye geldi ve bu enerji çalmak ,enerjiyi alıp kullanmak,farkında olmadan enerji çaldırmak gibi konularda kafamda çok soru oluştu.Bu bahsettiğiniz konuyu yüzeysel olarak hepimizin bildiğini farz ediyorum ama ayrıntıları bilmediğim için bunun üzerine somut örnekler verebilir misiniz ya da bir makale,kitap önerisi olabilir mi?Ya da bildiklerinizi zamanıınız olduğunda biraz daha açarak yazabilir misiniz?Çünkü hepimizin yaşadığı ama bunun farkına varamadığımız günlük deneyimler yaşadığımızda ya da bunu engelleyemediğimiz ortamlarda bulunmak zorunda olduğumuzda ne yapabiliriz?BU enerji vampirliği benim için hep muğlak bir konu gibi duruyor.Ama örneklendirirseniz hem bana hem de benim gibi konuyu tam kavrayamayan insanlara bir yardımınız olur,eğer cevaplarsanız çok sevinirim:)Bazı konuları burada bire bir tartıştığımızda daha da kalıcı olduğuna inanıyorum.Biraz somut örnekler de eklerseniz daha iyi olur...Bu konulardan kendimi alamıyorum,benim gibi meraklı takipçilere de bir aydınlanma olur...
Maalesef bunun için şu sıralar vaktim yok. Yaklaşık iki gündür uyumuyorum ve daha çok uykusuz kalacağım bu ay . Ancak @Lords Of The Shadows fantastik bir şekilde bu konuda sizleri bilgilendirebilir diye düşünüyorum.

Kızılsancılar

Kayıtlı Üye
Bu yeteneğe doğuştan da sahip olanlar veya sonradan edinmiş olanlar var. İsteyerek edinmek için çalışmalar var diye biliyorum ama yöntemlerini bilmiyorum. Kişi eğer farkındaysa ve negatif enerji çekiyorsa bunu negatif alanda kullanmak isteyebilir. Yani düşük frekanslı bir varlıkla anlaşıp onu besleyebilir. Karşılığında iş alabilir. Mesela yaşlılar çoğunlukla bilmeden pozitif enerji içerler hayatta kalma içgüdüsü. "Yaşlandıkça tuhaflaştı" deriz aslında bizim sinirlerimizi bozduğunu hissettiğimiz şeyler esnasında biz onların negatifini çekeriz onlar bizden sağlıklı yaşam enerjisi alır. Bazı insanların yanında yorgun, agresif, güçsüz hissedersiniz bazılarının yanında canlanırsınız canlılar arasında bu tür alışverişler devam eder. Mesela şifacılar...Bazen kendileri iiyileştirdikleri insanların ardından güç kaybeder ve hastalanır. En basiti derdini dinlediğiniz kişinin rahatlaması ve karşısında sizin moralsiz hissetmeniz bile böyle bir alışveriş sonucu olur. Burada enerjiyi kaptırmamak mı sizin isteğiniz? Yoksa siz enerji çekmek mi istiyorsunuz? Duruma göre çekmek istediğiniz her ne ise onunla bir bağ kurmalı ya da tam tersi olan bağınızı kesmelisiniz.
"Düşük frekanslı bir varlıkla anlaşıp, onu besleyebilir"
Bu cümleniz birşeyi kafama dank etti. Çünkü sarfedilen bir cümle üzerinde günlerce düşünüyorum . Lütfen , rica ediyorum bu konuda size, bu sayfanın dışında yazmak istiyorum. Burada paylaşamayacağım. Bütün gün düşündüm ama özele yazmaktan başka çarem yok.

endlessnothingness

Banlı Kullanıcı
İş
Zebanilik
Ekonomik sıkıntıların yoğunlaşmasıyla ülkemizde darda olan bir çok vatandaşımız intihar etmeyi düşünüyor, bu günlerde geçecek ayakta kalmalı ve dayanmalıyız. Kendimiz için, ailemiz için, sevdiklerimiz için. Eğer fiziksel ve zihinsel acı çekiyorsak bile mücadele etmeye devam etmeliyiz ve tüm bu acıların üstesinden gelip, tüm bu sorunların içinden daha güçlü bir kişi olarak çıkm
Öncelikli tavsiyem, bir psikoloğa danışmalı, dertlerinizi anlatmalı, içinizi dökmeli ve yardım etmesine izin vermelisiniz, psikoloğa içinizi döktükten sonra onun söyleyeceklerini dinleyin, tavsiyelerine uyun.

Eğer psikolog gerekirse sinir bozukluklarını ve depresyonları çözecek rahatlatıcı ilaçlar yazabilir, eğer uyku probleminiz de varsa uyku problemini de çözecek ilaçlar yazabilir.

Yani kısaca mücadeleden vazgeçmeyin, bir psikiyatristten yardım alın ve ailenizle bu günlerde olabildiğince daha çok vakit geçirmeye çalışın, eğer birlikte vakit geçirip, birlikte dayanışırsanız, tüm bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.
Üye size maddi sıkıntılar çektiğini basit bir tabirle parası olmadığını söylüyor siz psikoloğa danışmasını öneriyorsunuz ama hangi parayla?Şimdi sorarım size bu paragrafın mantığı nerdedir?

Kızılsancılar

Kayıtlı Üye
Yok, onlar zaten negatif eneji ile beslenir. İnsan sinirlenince dışarıya bir miktar enerji atıyor işte onu aliyorlar. Bu olaya bir de atık enerji ile beslenmek ye deniyor.
Kafam biraz karıştı...ama karşılaştığı m duruma bir netlik kazanmalıyım, yani bu işi çözmek!..Sanırım sunulan alternatifleri iyice düşünüp tahlil etmek bana düşecek 🙂

Sanırım farklı duygu ve hissiyat içeriyor; yani bir insanın olması gereken tüm duyguları...O halde bu kişi, insan olmaya çalışan bir varlık... Şu an uzunca bir liste olabilecek seyler geliyor aklıma ve size yazarken oluyor bu....ve şimdi şunu yazıyorum; ve galiba bu kişi Astral de kendi avatarını yaratmakla meşgul; galiba değil, kendi söyledi ama ne için?...burada da bir çok alternatif geliyor aklıma. Ne için diye sorarsanız, Bilmek adına derim. Bilgi, bunun adına karşı büyük doyumsuzluk yaşıyorum ve iyi mi bilmiyorum; ama çocuk yaştan beri böyleyim.

Bana verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ediyorum ve bu konuda sizden gelecek yardımları bekliyorum.

cathrine

Kayıtlı Üye
Maalesef bunun için şu sıralar vaktim yok. Yaklaşık iki gündür uyumuyorum ve daha çok uykusuz kalacağım bu ay . Ancak @Lords Of The Shadows fantastik bir şekilde bu konuda sizleri bilgilendirebilir diye düşünüyorum.
Yine de yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim...Ben sizin isimlerinizi ve bu konuya olan ilginizi görünce sizi etiketledim ama bu konuda bilgisi olan başka üyeler görüp de bu mesajın cevaplanmasına vesile olur belki...Bu arada dün ben de internetten bu konuda okunabilecek kitaplar aradım.Bir kitap buldum ama stoklarda yok.Sizinle paylaşmak istiyorum:''Enerjimizi Çeken İnsanlar(Psişik Vampirler)/joe H.Slate.Bu kitap bu konuda belki merak edenlere yardımcı olabilir...Eğer bu kitabı bulursam içinden en önemli yerleri sizlerle paylaşırım,sevgiler:)

cathrine

Kayıtlı Üye
Kafam biraz karıştı...ama karşılaştığı m duruma bir netlik kazanmalıyım, yani bu işi çözmek!..Sanırım sunulan alternatifleri iyice düşünüp tahlil etmek bana düşecek 🙂

Sanırım farklı duygu ve hissiyat içeriyor; yani bir insanın olması gereken tüm duyguları...O halde bu kişi, insan olmaya çalışan bir varlık... Şu an uzunca bir liste olabilecek seyler geliyor aklıma ve size yazarken oluyor bu....ve şimdi şunu yazıyorum; ve galiba bu kişi Astral de kendi avatarını yaratmakla meşgul; galiba değil, kendi söyledi ama ne için?...burada da bir çok alternatif geliyor aklıma. Ne için diye sorarsanız, Bilmek adına derim. Bilgi, bunun adına karşı büyük doyumsuzluk yaşıyorum ve iyi mi bilmiyorum; ama çocuk yaştan beri böyleyim.

Bana verdiğiniz yanıtlar için teşekkür ediyorum ve bu konuda sizden gelecek yardımları bekliyorum.
Sanırım herkesin kafası karışık ve aynı durumdayız.Yani bu konuyu kavrayan varsa bile çok iyi anlatamıyor ya da ifade edemiyor...Yukarıda önerdiğim kitap belki bir işe yarayabilir.

cathrine

Kayıtlı Üye
Benim konu ile ilgili merak ettiğim hatta yapmak istediğim şu. Bazı insanların evrenden aldıkları gerçekten çok dağılım adaletsiz. Sağlık başarı güzellik bolluk vs vs. işte tüm bu enerjilere sahip olanlardan bu enerjileri almak istiyorum.
Ayrı bir başlık altında konuşursak daha iyi olur aslında çünkü çoğu konuyu ben dönüp dönüp tekrar okuyorum
Zaten benim merak ettiğim de bu ,insanlar bizden enerji çalarak bu konularda iyi durumlara gelebilirler mi?O zaman herkes birbirinin enerjisini kullanarak mı sağlığa ,başarıya,güzelliğe,iyi talihe ulaşıyor....O zaman biz de mi alabiliriz başka insanlardan bu enerjiyi?Ya da varlıklar nasıl yardım ediyor ki?Böyle bir durum varsa bazı insanlar istemeden de mi çalabiliyor enerjimizi yoksa bilinçli olarak...Çünkü bazı insanlar da sizin dediğiniz gibi her konuda çok talihli görünüyor.İnsanın ister istemez şöyle düşünesi geliyor...Sanki üstlerine peri tozu değmiş de her istedikleri gerçekleşiyor...Burada ne olursa olsun beyin fırtınası yapmak hoşuma gidiyor.Şu koskocaman evrende herşey mümkündür...

Kızılsancılar

Kayıtlı Üye
Sanırım herkesin kafası karışık ve aynı durumdayız.Yani bu konuyu kavrayan varsa bile çok iyi anlatamıyor ya da ifade edemiyor...Yukarıda önerdiğim kitap belki bir işe yarayabilir.
Anlayan var, ben birkaç günlük üyeyim ve yardımları oldu.
Ifadeler yetersiz değil, ancak ifadeleri anlayacak donanımda da olmamız gerekir...ve bazı şeylerin söylenemeyeceği durumlar da oluyor sanırım. Ki hak veriyorum.
Mesela benimde daha net ve ayrıntılı cevap beklentimin olmasına rağmen, ben de bütünen söyleyeceklerimi söylemiyorum; kırpma ihtiyacı hissediyorum. Bazen gizlememiz gereken şey konusunda uyarı bile alabiliriz ve haklılar.

cathrine

Kayıtlı Üye
Anlayan var, ben birkaç günlük üyeyim ve yardımları oldu.
Ifadeler yetersiz değil, ancak ifadeleri anlayacak donanımda da olmamız gerekir...ve bazı şeylerin söylenemeyeceği durumlar da oluyor sanırım. Ki hak veriyorum.
Mesela benimde daha net ve ayrıntılı cevap beklentimin olmasına rağmen, ben de bütünen söyleyeceklerimi söylemiyorum; kırpma ihtiyacı hissediyorum. Bazen gizlememiz gereken şey konusunda uyarı bile alabiliriz ve haklılar.
Eğer gizlenmesi gereken bilgiler varsa sizin yazdığınız gibi yazarlarsa biz de neden cevap alamadığımızı anlarız.Sadece düşüncelerimi yazdım,merak eden arkadaşlarımla birlikte biz de bilgiye ulaşmaya çalıştık.Gizlenmesi gerekiyorsa saygı duyuyorum ama bununla ilgili arkadaşlarımız açıklama yapsa zaten ikinci kere bile sormazdım.''Bazı bilgilerin paylaşılmaması gerektiğini''söylerlerse biz de anlayışla karşılarız tabii ki...

Alex06

Kayıtlı Üye
Her karma'mız farklı program oluşturuyor olabilir. Ektiğini biçme diye bir yasadan söz edilir; ne ektiğimizi ve ne biçecegimizi biliyormuyuz ki adaletten söz edelim!?... enerjisini almayı düşündüğünüz kişiler, sahip oldukları şeyler için ne bedeli ödediğini biliyormuyuz ki âdil yasayı sorumlu tutuyoruz.
Adaletten söz etmediğim gibi adil yasayı da sorumlu tutmuyorum. Çünkü ne adil ne adil değil. Ne iyi ne kötü bilmiyorum. Majiyi kara veya ak diye ayirmiyorum. Birilerinde çoksa almak istiyorum hepsi bu. Alınabilir mi ? Alınırsa nasıl alınır alınır. Bunun bedeli olmalı almak için ne odemeliyim bunları öğrenmek istiyorum.

Konu ile ilgili ayrı bir başlık açılmış bu yazılanları oraya aktarabilseydim oradan devam etmek isterdim. Ama nasıl yapılır bilemedim

Kızılsancılar

Kayıtlı Üye
Adaletten söz etmediğim gibi adil yasayı da sorumlu tutmuyorum. Çünkü ne adil ne adil değil. Ne iyi ne kötü bilmiyorum. Majiyi kara veya ak diye ayirmiyorum. Birilerinde çoksa almak istiyorum hepsi bu. Alınabilir mi ? Alınırsa nasıl alınır alınır. Bunun bedeli olmalı almak için ne odemeliyim bunları öğrenmek istiyorum.

Konu ile ilgili ayrı bir başlık açılmış bu yazılanları oraya aktarabilseydim oradan devam etmek isterdim. Ama

Konu ile ilgili ayrı bir başlık açılmış bu yazılanları oraya aktarabilseydim oradan devam etmek isterdim. Ama nasıl yapılır bilemedim
" Çünkü ne adil ne adil değil

" Çünkü ne adil ne adil değil, ne kötü ne kötü değil bilmiyorum"
O halde ilk önce kendi dünyanı kurmakla başla. Belki kendi gelir tek tek sırasıyla...

Alex06

Kayıtlı Üye
O halde ilk önce kendi dünyanı kurmakla başla. Belki kendi gelir tek tek sırasıyla...
Tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Belki kendi dunyami tek tek kurmuş. Kendimce sirasiyla birşeyler bulmusumdur. Ve majikal hırsızlık yapmaya karar vermişimdir. Belki bu hırsızlığa ihtiyacım vardır. Belki sadece eğlenmek için yapiyorumdur. Kim bilebilir.