Hangi kişisel gelişim kitabını okudunuz

cathrine

Kayıtlı Üye
''Uzun zamandan beridir hayatın-gerçek hayatın- başlamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım.Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel,öncelikle erişilmesi gereken bir şey,bitmemiş bir iş,hizmet edilecek zaman,ödenecek bir borç oldu.Sonra hayat başlayacaktı.Sonra anladım ki bu engeller benim hayatımdı.''

''Mutluluk bir varış noktası değildir.Mutluluk yolcluğun kendisidir.''

Ufak Şeyleri Dert Etmeyin/Richard Carlson

cathrine

Kayıtlı Üye
''Birisine bir iyilik yaptıktan sonra.neden başkaları da aynı şeyi benim için yapmıyor diye düşünmekten kaçının.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Eğer evinizde çöp atılması gerekiyorsa bunu başkasından beklemeden siz atmaya çalışsın...korkmayın bir şey kaybetmezsiniz..''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Kendinize hayatın acil bir durum olmadığını sık sık hatırlatın.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Kusursuz olmayabileceğinizi kabullenin.Ben bugüne dek kesin kusursuzluğu arayan hiç kimsenin yaşamında içi huzurunu bulabildiğini görmedim.Her şeyin mükemmel olmasını aramakla,iç huzuru istemek birbirine ters düşer.''

Ufak Şeyleri Dert EtmeyinRichard Carlson

cathrine

Kayıtlı Üye
''Başarılı bir hayat,kişinin arzularına uygun sürdürdüğü,daima kendi değerleriyle uyum içinde hareket ettiği,yaptığı şeye elinden gelenin en iyisini kattığı,olduğu haliyle uyum içinde yaşadığı hayattır.Ve mümkünse ,kendimizi aşma fırsatını elde ettiğimiz,kendimizi aşma fırsatını elde ettiğimiz,kendimizden başka bir şeye kendimizi adadığımız ve insanlığa çok mütevazi de olsa ,küçücük bir şey de olsa bir şey kattıımız bir hayattır.Rüzgara bırakılmış küçücük bir kuş tüyü.Başkalarına bir gülümseyiş.''

Laurent Gounelle/Mutlu Olmak İsteyen Adam

cathrine

Kayıtlı Üye
''Evrenle birlikte çalışın ve başkalarının davranışlarını onlar adına düzeltmek yerine ,sadece onlaın bu davranışlarının aldığı geri beslemeyi yorumlamalarına yardım edin.''

Steve Rother/Hatırla

cathrine

Kayıtlı Üye
''Çocuklarınızın yaşamını kolaylaştırmanızın tek bir yolu vardır.Bu da sizin kendi tutkunuzu bulup gerçekleştirmenizdir.Çünkü bunu yaptığınızda onların da kendi tutkularını bulup gerçekleştirmelerine izin vermiş olursunuz.Siz rol modelisiniz,onların izledikleri kişisiniz.Onları hiçbir şekilde engellemeyin,yollarını güçleştirmeyin,ancak gerektiğinde onlara yardım edin.Desteklendiklerini hissetmelerini sağlayın.Onların kendi başlarına durabileceklerini bilin,ama gerektiğinde desteğinizi hissettirin.Ve onlar kendi başlarına daha güçlü bir ritimde durabildiklerinde desteğinizi azaltıp kendi işinize odaklanın.Siz enerinizi kendi içinizde merkezlendirdiğinizde,siz güçlendiğinizde,siz eneriyi önce kendiniz kabul ettiğinizde,işte o zaman çocuklarınıza en büyük armağanı verebilirsiniz.

Steve Rother/Hatırla

cathrine

Kayıtlı Üye
''Şifacı:Başkalarının kendi kendilerini iyileştirebilecek kadar rahat hissetmelerine olanak sağlayan kişi...

Steve Rother /Hatırla

cathrine

Kayıtlı Üye
''Aranızdaki en asil kişinin bile ''önce ben''güdüsüne sahip olmuş olduğunu anlayın.Gerçekte,yaşamlarını başkalarının hizmetine adayanlar bile ya karşılığında aldıkları hisler için ya da karma'yı temizlemekte oldukları için bunu yaparlar.Enerji kaynağına dek izlendiğinde,her insanın önce-ben güdüsüne sahip olduğu görülür.Bununla ilgili bir yargı yoktur.Enerjiniz merkezlendiğinde doğal bir akış olur ve siz evrensel enerjiyle uyum içinde olursunuz.''

Steve Rother/Hatırla

(Bir hatırlatma da benden olsun:Son zamanlarda sosyal medyada da çok karşılaştığım bir psikolojik tespit:''önce ben''ile ''sadece ben''arasındaki farkı unutmayın...Birisi kendinize değer vermek sayılıyor,''sadece ben''demek narsistliğe giriyor.Bunun ayrımını da yapalım arkadaşlar.)

cathrine

Kayıtlı Üye
''Elinizi bir başkasına uzatıp onun dengelenmesine yardım ettiğinizde,sizin de demirlenip dengelendiğinizi göreceksiniz.''

Steve Rother/Hatırla

cathrine

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bugün size bir yazar önerisiyle geldim...Mustafa Karnas ve onun bütün kitaplarını tavsiye ederim.Okudukça bazı açılımlar yaşayacak ve düşüncelerinizi tersine çevirecek bir yazar...Kitapları internet üzerinden sipariş ediliyor ama sadece bir kitabını kitapçılarda bulmuştum geçen yıllarda(Noetik Akıl ve Korteks İrade)Öyle değerli bilgilere sahip ki ,okudukça merak ediyorsunuz...Bütün kitaplarını araştırmanızı ve ilginizi çeken başlıklardan bazı kitaplarını seçerek okumanızı öneririm...Bu sitedeki çoğu arkadaşımın beğeneceğini düşünüyorum...Bir kitabını okuyun sonrasında diğerlerine karar verirsiniz.Alıntılarını paylaşırdım ama kendi bütünlüğü içinde okunması gereken kitaplardan alıntı yapınca,öncesi ve sonrası olmadığı zaman anlamını kaybedebileceğini düşündüğüm bilgileri alıntılayamıyorum....Altın değerinde kitaplar bana göre...

cathrine

Kayıtlı Üye
''Dünyamız çok bilge bir yer,hayatlarımız da bir dizi doğal yasaya göre gelişiyor.O yasalar da bir o kadar mükemmel.Biz insanlar, hayatlarımızı rastgele olaylar yönetiyor sanıyoruz,birilerinin hayatımıza tesadüfen girip çıktığına inanıyoruz,Oysa bundan yanlış bir şey olamaz.Dünyamızda hiç karmaşa yok,yalnızca düzen var.Hiçbir rastlantı yok asla.Hayatlarımız iyi ya da kötü şans tarafından değil,en iyi benliklerimize doğru gelişebilmemiz için tasarlanmış zeki bir süreç tarafından yönetiliyor.''

Robin Sharma/Ermiş ,Sörfçü ve Patron

cathrine

Kayıtlı Üye
''Erich Fromm'un da dediği gibi,'İnsanın hayattaki temel görevi,,potansiyel olarak sahip olduğu kişiliğinin doğumunu gerçekleştirmektir.''

Robin Sharma/Ermiş,Sörfçü ve Patron

cathrine

Kayıtlı Üye
''Hepimizin kör noktaları vardır;onları kabullenmeli,yeniden bilincin ışığına çıkarmalıyız.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Öğrendim ki dış dünyan ne kadar güzel görünürse görünsün,önemli olan içeride kalanlarmış.Ve içi dünyam karışıksa ,sağlıksızsa dışarıda elde ettiğin hiçbir şey seni mutlu edemiyor.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Çok acı ve ıstırap çeken insanlar,bu gezegende daha önemli şeyler yapması beklenen kişilerdir.İnsanın hayatında ne kadar acı varsa,gözleri gerçeklere o kadar açılır.Acı,olanaklara götürür insanı.Seni derinleştirir,sana seni gösterir.İnsanda büyüme sağlar.''

cathrine

Kayıtlı Üye
''Hayattaki gerçek başarı,içsel başarıdır.''